Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Chyba będę musiał dać znać. :) I przy okazji zagrać na 2 fronty. Stery i dźwięk.

Stery to wcześniej podałem kartę. Będzie potrzebne Ati Catalyst Control Center lub Ati Tray Tools.

Dźwięk to raczej szersza sprawa. Mam SB Audigy (starego jak cholera, na 100% w najbliższych miesiącach padnie) oraz zintegrowaną AC97, a więc:
Po pierwsze, przeczytałem gdzieś, że SB XFi mają problemy ze sterownikami na Linuksach. To prawda? Nie da się temu zaradzić?
Po drugie, o ile wiem, to aby pójść na karcie muzycznej niezintegrowanej trzeba w BIOSie wyłączyć zintegrowaną?
Po trzecie, jak już mi Audigy padnie, jak przejść na AC97?


Mam szczęście być w dogodnej sytuacji, gdy nie mam nic ważnego w systemie i dzięki temu mogę zrobić reinstalkę bez większych szkód. :)

PS. To Kadu to łączy się z serwerem Gadu-Gadu, czy to jest oddzielny komunikator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 23:52, Abomek napisał:

Stery to wcześniej podałem kartę. Będzie potrzebne Ati Catalyst Control Center lub Ati Tray
Tools.

Czegoś takiego nie zainstalujesz - musisz mieś odpowiedni zamiennik dla Linuksa.

Dnia 04.01.2008 o 23:52, Abomek napisał:

Dźwięk to raczej szersza sprawa. Mam SB Audigy (starego jak cholera, na 100% w najbliższych
miesiącach padnie) oraz zintegrowaną AC97, a więc:
Po pierwsze, przeczytałem gdzieś, że SB XFi mają problemy ze sterownikami na Linuksach. To
prawda? Nie da się temu zaradzić?
Po drugie, o ile wiem, to aby pójść na karcie muzycznej niezintegrowanej trzeba w BIOSie wyłączyć
zintegrowaną?

Jeśli nie przejdzie samoczynnie to tak.

Dnia 04.01.2008 o 23:52, Abomek napisał:

Po trzecie, jak już mi Audigy padnie, jak przejść na AC97?

Bez problemu - jeśli ją wyłączyłeś w BIOSie to po prostu ją włącz :)

Dnia 04.01.2008 o 23:52, Abomek napisał:

Mam szczęście być w dogodnej sytuacji, gdy nie mam nic ważnego w systemie i dzięki temu mogę
zrobić reinstalkę bez większych szkód. :)

PS. To Kadu to łączy się z serwerem Gadu-Gadu, czy to jest oddzielny komunikator?

Heh - nigdy z takich dobrodziejstw nie korzystałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 00:05, DJ Danielus napisał:

> Stery to wcześniej podałem kartę. Będzie potrzebne Ati Catalyst Control Center lub Ati
Tray
> Tools.
Czegoś takiego nie zainstalujesz - musisz mieś odpowiedni zamiennik dla Linuksa.


A skąd to wziąć?

EDIT: Ach i jeszcze jak zainstalować... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 23:52, Abomek napisał:

PS. To Kadu to łączy się z serwerem Gadu-Gadu, czy to jest oddzielny komunikator?


Łączy się i właśnie do tego służy. :) Komunikator jest bardzo podobny do windowsowego GG, tylko 100 razy lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Jeśli ktoś jeszcze jest i zna się na linuksach trochę to proszę o pomoc. Ściągnąłem dzisiaj ubuntu 7.10 PL i tak z ciekawości odpaliłem obraz w deamonie i włączyłem plik instalacji. Coś mi się wzieło zainastalowało <ale coś za szybko> i podczas uruchamiania kompa mam możliwość wejścia do linuksa. I wszystko ładnie pięknie, ale włącza mi się konsola i nie wiem jak przejść do szaty graficzne. jak ktoś wie jak mam to zrobić to proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 02:55, Radek15 napisał:

Siemka. Jeśli ktoś jeszcze jest i zna się na linuksach trochę to proszę o pomoc. Ściągnąłem
dzisiaj ubuntu 7.10 PL i tak z ciekawości odpaliłem obraz w deamonie i włączyłem plik instalacji.
Coś mi się wzieło zainastalowało <ale coś za szybko> i podczas uruchamiania kompa mam
możliwość wejścia do linuksa. I wszystko ładnie pięknie, ale włącza mi się konsola i nie wiem
jak przejść do szaty graficzne. jak ktoś wie jak mam to zrobić to proszę o pomoc.

hmmm, chyba ci się zainstalował plik bootujący od linux''a i to chyba grub lub lilo (jak się myle niech mnie ktoś poprawi) jak chcesz mieć szate graficzną to musisz chyba linuxa zainsatlować robiąc tak:
reste kompa>wkładasz linux''a>bootujesz system z płyty>instalujesz tworząc partycje do linuxa.(linux-swap około 512 mb i ext3(mogą być dwie) na /home i /users.

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 02:55, Radek15 napisał:

Coś mi się wzieło zainastalowało <ale coś za szybko> i podczas uruchamiania kompa mam
możliwość wejścia do linuksa. I wszystko ładnie pięknie, ale włącza mi się konsola i nie wiem
jak przejść do szaty graficzne. jak ktoś wie jak mam to zrobić to proszę o pomoc.

startx, ale ja ubuntu nigdy nie miałem więc niewiem jak tam ustawić żeby zawsze w graficznym startował (poszukaj w opcjach logowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 02:55, Radek15 napisał:

Siemka. Jeśli ktoś jeszcze jest i zna się na linuksach trochę to proszę o pomoc. Ściągnąłem
dzisiaj ubuntu 7.10 PL i tak z ciekawości odpaliłem obraz w deamonie i włączyłem plik instalacji.
Coś mi się wzieło zainastalowało <ale coś za szybko> i podczas uruchamiania kompa mam
możliwość wejścia do linuksa. I wszystko ładnie pięknie, ale włącza mi się konsola i nie wiem
jak przejść do szaty graficzne. jak ktoś wie jak mam to zrobić to proszę o pomoc

A spróbuj zainstalować gdma (sudo apt-get install gdm). Powinieneś go mieć , ale moze cos nie tak bylo i sie nie wgral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zainstalowałem swojego Linuxa. Jest to Ubuntu 5.10. I od razu problem. Otóż ekran jest w rozdzielczości 640x480. Nie można go w ustawieniach zmienić bo po prostu nie ma innej opcji. Pal licho komfort pracy ale niektóre okna i requestery są większe i nie widzę przycisków. Zjeżdżam TAB-em w dół i na ślepo walę enterem w jakiś wybór. Prędzej czy później coś tu sknocę. Możecie coś poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 13:40, Anjinsan napisał:

Tak więc zainstalowałem swojego Linuxa. Jest to Ubuntu 5.10.

Ale dlaczego akurat 5.10? Ta wersja chyba już nawet nie jest wspierana.
Tzw. "Long Term Support" ma 6.06, natomiast zawsze warto instalować wersję najnowszą (na chwilę obecną jest to 7.10). Canonical wysyła za darmo płyty, więc to nie problem.
A co do kłopotów z rozdziałką, to pewnie jest coś namotane w konfiguracji X-ów. Wolę jednak, aby wypowiedziała się na ten temat osoba bardziej kompetentna ode mnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra! Cedega to u mnie niestety "sparzony" pomysł.... Dlatego też pytanie - cedega emuluje DX, a co z grami, które są na openGL? Da się je uruchomić w Wine? Np. Quake?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się! OpenArena chodzi! Co do problemu z netem - net działa, jednak jest to wina GPU. Gry wymagające sterownika 3D po pewnym czasie się zacinają. Problem w tym, że gdzie tu jest pies pogrzebany? Stery są zainstalowane, akceleracja 3D jest, a więc co jest nie tak? Grafika jest jak najbardziej sprawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować