Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2008 o 19:51, DJ Danielus napisał:

> a sprawdzałeś czy serwery działają?
To znaczy? Niby coś ściąga, etc. Ale wywala się przy budowaniu pamięci podręcznej. Tak też
jest z repo. OSS, ale tu rzadziej.....

czyli działają. może yast się aktualizuje, a te serwery jeszcze nie zdążyły się do tego dostosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 19:58, DJ Danielus napisał:

Miejmy nadzieję :/ Poczekam trochę i zobaczymy.
Dobrze, że mam też Ubuntu - przynajmniej tu chodzą multimedia (niektóre kodeki wymagają właśnie
Packmana).

a znasz ich nazwy? bo można by np stąd http://rpm.pbone.net/ ściągnąć i ręcznie zainstalować (w advenced mode da się dystrybucję wybrać) , sam tak często robię jak niema w repach potrzebnego mi programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Z tymi sterownikami to raczej robota na dłużej, więc chciałabym zobaczyć co z pozostałymi sprawami. Jest jakiś dobry klient bittorrent pod linuksa? (mam gnome) Poza tym wolne kodeki... po prostu co, jak, gdzie i jeszcze raz jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kodeki:
http://opensuse-community.org/Multimedia
Daj prawie na sam dół i kliknij GNOME, ściągasz, klikasz, instalujesz i po kłopocie :)

Ze sterami też się nieźle męczyłem, ale w końcu udało się! Niestety ma kartę nVidii, więc tu Ci nie pomogę. Napiszę do susek.org to może zmienią.

PS. Pod swoim systemem możesz też mieć interfejs graficzny KDE - była taka opcja podczas instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 18:12, Abomek napisał:

Hmm... Z tymi sterownikami to raczej robota na dłużej, więc chciałabym zobaczyć co z pozostałymi
sprawami. Jest jakiś dobry klient bittorrent pod linuksa? (mam gnome) Poza tym wolne kodeki...
po prostu co, jak, gdzie i jeszcze raz jak...

Jest bittorrent, zarówno tekstowy orygninał jak i graficzna nakładka na niego. Ja korzystam z ktorrenta, a pozatym jest jeszcze np napisany w javie (a więc niezależny od systemu) azureus, No chyba że zdecydujesz się na operę, takowa ma wbudowanego klienta. repa mojej mandrivy zawierają też ctorrenta (nie widziałem na oczy, więc na jego temat nic nie napiszę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 18:12, Abomek napisał:

Jest jakiś dobry klient bittorrent pod linuksa? (mam gnome)

Moim zdaniem najlepszy jest Deluge. Ale popróbuj z kilkoma klientami i zobacz, który ci najbardziej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - otóż zainstalowałem sobie pod openSUSE 2 środowiska graficzne. I tu pojawia się pytanie, czy dla każdego muszę instalować osobne pakiety?*

* chodzi np. o multimedia - "KDE-cedecs-pack", "GNOME-codecs-pack"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 20:29, DJ Danielus napisał:

Mam pytanko - otóż zainstalowałem sobie pod openSUSE 2 środowiska graficzne. I tu pojawia się
pytanie, czy dla każdego muszę instalować osobne pakiety?*

* chodzi np. o multimedia - "KDE-cedecs-pack", "GNOME-codecs-pack"

Jeżeli chcesz żeby jakiś program działał ci tylko pod jednym środowiskiem to nie musisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 20:29, DJ Danielus napisał:

Mam pytanko - otóż zainstalowałem sobie pod openSUSE 2 środowiska graficzne. I tu pojawia się
pytanie, czy dla każdego muszę instalować osobne pakiety?*

* chodzi np. o multimedia - "KDE-cedecs-pack", "GNOME-codecs-pack"

Teoretycznie nie, ale mogą one zawierać rożne kodeki, a nawet jak te same to dla różnych silników (2 najpolularniejsze to xine oraz mplayer). Generalnie jednak nie ma czegoś takiego że jak masz uruchomione np kde to nie możesz korzystać z softu dla innych środowisk graficznych (naturalnie potrzebna danemu programowi cześć tych środowisk (albo całe środowiska) musi być zainstalowana ale to już robota dla instalatora). Instalujesz po prostu te dla twojego odtwarzacza, i będzie ok niezależnie od tego czy krzystasz z kde, gnome czy jeszcze czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 21:40, DJ Danielus napisał:

O programach to wiem - już mi to mówiłeś, chodziło mi o dodatki. No nic, najwyżej jak nie będzie
działać to zainstaluję.

z tego co widzę to zarówno kaffeine (kde) jak i totem (gnome) są oparte o xine, zatem będzie problemów z wymiennością kodeków między nimi (bo i tak są do xine)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 10:49, DJ Danielus napisał:

Kurczę.... Problem! Zainstalowałem wszystkie (chyba) kodeki, ale nie odtwarza mi obrazu w filmach....
Co robić?

tylko dźwięk masz? to pewnie typowo windowsowe kodeki (wmv? w avi mogą się kryć przeróżne rzeczy), u mnie pomógł pakiet win32codecs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem nie ważny, pod KDE coś nie chciało się doinstalować, a pod GNOME pomogło :)

Mimo to dzięki!

PS. Problemem było: XVID MPEG-4 decoder (brak). Nie mogłem go kompletnie znaleźć, a kodeki dla KDE nie pomagały, te dla GNOME poszły i działa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 15:36, DJ Danielus napisał:

Propo antyvirusa to jednak jest pod Linuksem - Avira Antyvirus. Zabezpieczenie może nie I klasa,
ale zawsze coś :)


Jest jeszcze np. linuksowa wersja avasta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 15:36, DJ Danielus napisał:

Propo antyvirusa to jednak jest pod Linuksem - Avira Antyvirus. Zabezpieczenie może nie I klasa,
ale zawsze coś :)

Oj, bez przesady. Jest clamav /Klamav, Bittdefender.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować