Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2007 o 10:12, Dux napisał:

> ja urzywam linuksa poniewarz mi się popsuł internet explorer i do urzywam edubuntu

A nie szybciej by było zainstalować FF lub operę:P
No ale nie ukrywam, że tak jak zrobiłeś jest bezpieczniej:)

I lepiej, ale rzeczywiście można było zainstalować inną przeglądarkę, Chyba że padnięcie IE było tylko wymówką aby postawić Linux.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 11:50, pretorianie napisał:

> > ja urzywam linuksa poniewarz mi się popsuł internet explorer i do urzywam edubuntu

>
> A nie szybciej by było zainstalować FF lub operę:P
> No ale nie ukrywam, że tak jak zrobiłeś jest bezpieczniej:)
I lepiej, ale rzeczywiście można było zainstalować inną przeglądarkę, Chyba że padnięcie IE
było tylko wymówką aby postawić Linux.



powiem ci że wcześniej miałem problemy z XP w ciągu roku muśałem go 7 razy reinstalowałć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2007 o 14:08, kubaala1 napisał:


powiem ci że wcześniej miałem problemy z XP w ciągu roku muśałem go 7 razy reinstalowałć

W takim razie można powiedzieć, że głównym powodem przejścia na Linux były problemy z całym systemem operacyjnym pod nazwą Windows XP/ W takim razie to bardzo zrozumiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma "malutki" problem z Linuxem, a dokładniej z Aurox 12.0
Otóż ma niezbyt nowoczesne połączenie z internetem (ISDN) i nie ma pojęcia jak go skonfigurować. Chciałbym mu pomóc, ale mam neostradę i osobiście używam Ubuntu...więc, czy ktoś wie, jak skonfigurować u niego modem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam postawionego ubunciaka, ale starą wersję teraz, zostawię na noc, żeby się up''owało do Frywolnego Fulmarka 7.04;P Czy dużo osób miało problem z breezami? Ja dopóki ich nie zamienię w /etc/apt/sources.list na dappery to nie mogę nic terminalem ściągać:p No i wrzucę KDE potem i fluxboxa, potem beryl, a potem... będę się cieszył moim nowym linuxem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pcworld.pl jest artykuł o nowej wersji Linuxa Mandrivy przygotowywanej przez polskich programistów. Zrobił na mnie ogromne wrażenie. Na moim sajcie umieściłem 9 minutowy film pokazujący podstawowe rozwiązania w tym systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 22:31, pretorianie napisał:

Na pcworld.pl jest artykuł o nowej wersji Linuxa Mandrivy (...)


Poczekaj na KDE 4 (ma być już w tej dystrybucji). Ostatnio chodzą pogłoski, że twórcy chcą go napisać od nowa.
Na przedstawionych w na poniższej stronie screenach widać, że zapowiada się naprawdę nieźle. Choć jeśli menu KDE będzie wyglądać tak jak na dwóch pierwszych obrazkach, to już zgłaszam zastrzeżenia:)
http://jarzebski.pl/read/nowy-styl-oxygen.so

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 14:06, Dux napisał:

> Na pcworld.pl jest artykuł o nowej wersji Linuxa Mandrivy (...)

Poczekaj na KDE 4 (ma być już w tej dystrybucji). Ostatnio chodzą pogłoski, że twórcy chcą
go napisać od nowa.
Na przedstawionych w na poniższej stronie screenach widać, że zapowiada się naprawdę nieźle.
Choć jeśli menu KDE będzie wyglądać tak jak na dwóch pierwszych obrazkach, to już zgłaszam
zastrzeżenia:)
http://jarzebski.pl/read/nowy-styl-oxygen.so

wyglada dosc fajnie ale czy bedzie szybsze niz KDE 3 to smiem watpic - za graficzne bajery sie placi (patrz Vista), mam nadzieje ze srodowisko linuxa nie pojdzie w tym kierunku :/ w ostatecznosci trzeba bedzie sie przestawic na Gnoma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 14:13, sig. napisał:

spoko, te białe obszary to stąd że jeszcze nie są wszystkie ikonki gotowe

Tak, tylko ja mam nadzieję, że będzie zachowany (opcjonalnie) tradycyjny styl menu. Wg mnie zdecydowanie wygodniejszy (bardziej przejrzysty i poręczny), jak np. ten domyślny z openSUSE, czy Sabayona. Ten (jeśli to rzeczywiście to) bardziej jednak nawiązuje do tego drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vista ogólnie ma duże wymagania, i to nie ze względu na bajery graficzne bo Linuksowe środowiska 3d mają dużo mniejsze. Natomiast spowolnić kde4 może semtetyka, czyli kojarzenie ze sobą informacji (a nie tylko szukanie pasujących do pasującego wzorca). System domyśli się że jeśli Adam jest ojcem Bartka (bo taką informację w jakimś pliku znalazł) to:
1)Adam jest mężczyzną
2)Bartek jest synem Adama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio czytałem o Xtreme. Nowej wersji Linuxa bazującej na ostatniej Mandrivie i pisanej tylko przez polskich programistów. U siebie na sajcie zamieściłem film przedstawiający pokrótce charakterystyczne cechy. Ja jestem pod wrażeniem tego co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 16:23, Bam-Margera napisał:

ej wam wogole cos na tym linuksie dziala ????
np.dark Messiah albo gothic 3???


Nie wiem, nie sprawdzałem. Zauważ tylko, że nie samymi grami człowiek żyje:)
A zresztą co człowiekowi zaszkodzi mieć na dysku więcej niż jeden system. Ja mam trzy i nie narzekam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 16:23, Bam-Margera napisał:

VISTA RZĄDZI
ej wam wogole cos na tym linuksie dziala ????
np.dark Messiah albo gothic 3???


Propagandę chcesz tu szerzyć ;). Z gier działają: NWN1, WarCraft III, WOW, SC 1, Heroes 3, Lioneheart i wiele wiele innych, a także sporo fajnych natywnych Alien Area 2007 Open Aren Wormux Super Tux. Co do tych co napisałeś nie wiem bo nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 16:23, Bam-Margera napisał:

VISTA RZĄDZI

Taaa... Widział waść Beryla/Compiza z jego efektami, nad którymi MS będzie pracował przez najbliższe 10 lat, o ile ich po prostu nie ukradnie?

Dnia 20.07.2007 o 16:23, Bam-Margera napisał:

ej wam wogole cos na tym linuksie dziala ????

Jasne.
Procesor tekstu, arkusz kalkulacyjny, kompilatory, edytory dźwięku, video i grafiki, odtwarzacze mediów, internet, komunikatory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 16:23, Bam-Margera napisał:

VISTA RZĄDZI
ej wam wogole cos na tym linuksie dziala ????
np.dark Messiah albo gothic 3???

No w ostatnim czasie to sam microsoft nie za bardzo rządzi, bo co raz więcej mają do powiedzenia na rynku inne systemy. Przede wszystkim Linux, który już w tej chwili jest lepszy od Windows (sami zawodowi programiści przesiadają się na Linuxa) no i Mac OS X, który powolutku również zdobywa sobie uznanie wśród użytkowników w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 16:23, Bam-Margera napisał:

VISTA RZĄDZI
ej wam wogole cos na tym linuksie dziala ????
np.dark Messiah albo gothic 3???

Dużo więcej niż na mac os. I co ważniejsze większość jest za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować