Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2008 o 22:13, heaton 1992 bdg napisał:

Microsoft to niestety często głupoty mówi ..

nie głupoty tylko to czo mu przyniesie najwięcej korzyści. a poprawne działanie płyty tylko pod windowsem jak najbardziej się do takowych zalicza (w końcu do monopolu na rynku domowych pc niewiele im brakuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego modelu płyty dotyczy ten artykuł, ponieważ przeczytałem pobieżnie :) Ale mam tę płytę i muszę powiedzieć, że oprócz małego problemu z SATA, który został później naprawiony poprzez nowe jądro nie miałem. System to openSUSE 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 10:08, DJ Danielus napisał:

Nie wiem jakiego modelu płyty dotyczy ten artykuł, ponieważ przeczytałem pobieżnie :)
Ale mam tę płytę i muszę powiedzieć, że oprócz małego problemu z SATA, który został później
naprawiony poprzez nowe jądro nie miałem. System to openSUSE 11.


problem jest w acpi czyli się ujawnia przy hibernowaniu itp, przy normalnym wyłączaniu kompa nie będzie za dużych problemów w jądrze 2.6.26 zastosowano już chyba obejście tego problemu, które też było przedstawione w tekście źródłowym. Zresztą takie obejście nie jest rozwiązaniem samym w sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, jakos mnie naszlo zeby zainstalowac sobie linuxa, od tak dla proby. I teraz pytanie: jaka wersje? Jestem kompletnie nowy w Linuxie. Prosze o jakies rady dla totalnej lamy i wg i wg ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 15:10, zbigniew.1 napisał:

Hm, jakos mnie naszlo zeby zainstalowac sobie linuxa, od tak dla proby. I teraz pytanie:
jaka wersje? Jestem kompletnie nowy w Linuxie. Prosze o jakies rady dla totalnej lamy
i wg i wg ;).


Ubuntu.
Ew. openSUSE lub Mandriva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 15:10, zbigniew.1 napisał:

Hm, jakos mnie naszlo zeby zainstalowac sobie linuxa, od tak dla proby. I teraz pytanie:
jaka wersje? Jestem kompletnie nowy w Linuxie. Prosze o jakies rady dla totalnej lamy
i wg i wg ;).


napisz jaki masz sprzęt to ew. już opiszemy problemy jakie mogą, a wcale nie muszą wystąpić. Pamiętaj lepiej wiedzieć przed niż się zrazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Athlon 6000+ 3.0 Ghz
GF 8600 GT od Palita
2 Gb ramu
500 W zasilka
i takie tam rozne, bedziesz chcial wiecej info to napisz ;]. Acha, chyba wybiore Ubuntu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2008 o 15:38, zbigniew.1 napisał:

i takie tam rozne, bedziesz chcial wiecej info to napisz ;]. Acha, chyba wybiore Ubuntu
;).

o te takie tam inne najbardziej mi chodzi - problematyczne rzeczy to drukarki skanery modemu usb i właśnie inne takie pierdoły, ale jak mówiłem wcześniej problemów nie powinno być sterowniki do twojej grafy znajdziesz po instalacji ubu w SYSTEM=>ADMINISTRACJA=>STEROWNIKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem niedawno Fedorę 9 (64-bit), zainstalowałem na wirtualnej maszynie, spodobała mi się, więc przystąpiłem do instalacji "na czysto". Proces instalacji dobiega końca, ucieszony robię restart kompa. System się bootuje, uruchamiane są usługi, w momencie kiedy ma zostać pokazany ekran logowania, zonk! Czarny ekran, kursor ani drgnie, a po 5 sekundach znika. Tak przy każdym uruchomieniu, z tym że czasem komputer sam się restartuje.
Myślałem, że to wina Fedory i braku jakiegoś sterownika, jednak podejrzewam, że to wina GNOME, ponieważ Ubuntu LiveCD (32-bit) również nie uruchomił środowiska, tylko zostawił mnie w trybie wiersza poleceń.
Dodam, że na Linuksowym wierszu poleceń się nie znam.
Co może powodować takie problemy? Jeśli to GNOME, to dlaczego nie uruchamia się na mojej, chyba dość pospolitej, karcie?
Konfiguracja w podpisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Problemem jest nie tyle samo Gnome, co X-Server zapewne. Na twoim miejscu przetestowałbym system oparty na KDE (np. Kubuntu, Mandriva 2008.1). Oba z całą pewnością współpracują chyba z każda dostępną kartą graficzną (zwłaszcza Mandriva - radzi sobie dobrze nawet z 9800GTX-em, więc i ze znacznie starszym 7300GT nie będzie żadnych problemów).
Ewentualnie możesz spróbować zaktualizować x-server lub zainstalować sterowniki do karty graficznej, ale tylko w trybie tekstowym jest to dość wymagająca czynność (choć się da!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 21:41, ziptofaf napisał:

/.../
Problemem jest nie tyle samo Gnome, co X-Server zapewne. Na twoim miejscu przetestowałbym
system oparty na KDE (np. Kubuntu, Mandriva 2008.1). Oba z całą pewnością współpracują
chyba z każda dostępną kartą graficzną (zwłaszcza Mandriva - radzi sobie dobrze nawet
z 9800GTX-em, więc i ze znacznie starszym 7300GT nie będzie żadnych problemów).
Ewentualnie możesz spróbować zaktualizować x-server lub zainstalować sterowniki do karty
graficznej, ale tylko w trybie tekstowym jest to dość wymagająca czynność (choć się da!).

KDE działa, choć preferuję GNOME, które na moim starym kompie działało (Ubuntu LiveCD), a był to GF4MX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 21:48, KapiX napisał:

KDE działa, choć preferuję GNOME, które na moim starym kompie działało (Ubuntu LiveCD),
a był to GF4MX.


Jak pisałem - warto spróbować zainstalować sterowniki do karty graficznej. Zaszkodzić nie zaszkodzi, a może pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.08.2008 o 21:48, KapiX napisał:

KDE działa, choć preferuję GNOME, które na moim starym kompie działało (Ubuntu LiveCD),
a był to GF4MX.


to może odpalać gnome z kdm, a nie z gdm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 16:17, pendejo napisał:

wiesz najzabawniejsze w tych emailach od foxconna było to że twierdzili, że bios nie
ma błędów bo tak powiedział microsoft, smutne to jest

Jednak zmienili zdanie - przyznali się do błędów i wydali poprawiony BIOS:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=877721 za Distrowatch.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w ubuntu można udostępniać internet innym komputerom poprzez kabel ethernet? Jeśli tak ,to czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to zrobić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 15:16, Logan10 napisał:

Mam pytanko :czy polecenia z linuxa będą działały w Dosie ?


Niektóre tak, inne nie. To nie ten system.

W Dosie powinieneś mieć jakiegoś helpa, gdzie wszystko winno być opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować