Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2008 o 20:50, DJ Danielus napisał:

Daj uruchom system/Ubuntu. Jeśli nie pomoże to niestety, ale przetestuj innego Linuksa.


Niestety to też nie działa :\ Nawet nieiwesz jak mnie to wkurzyło. Z moim cholernym neteam aż siedziwiłem, że udało mi sieto ściagnąć. Będę musiał chyba poczekac aż wyśla mi kopie na płycie. Dzięki i pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 16:09, DJ Danielus napisał:

Czy jest jakieś narzędzie, które by mi pomogło odzyskać dane z dysk? (w wersji dla Linuksa
oczywiście):
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=21672


a zastanawiałeś się dlaczego linux nie widzi tego dysku? bo wg. mnie jest to co najmniej dziwne. O narzędziu do odzyskiwania słyszałem, ale danych usuniętych z dysku, który jest widoczny w systemie. Z tego co zrozumiałem to masz system teraz na innym dysku, a tego ci system nie widzi, czyli te programy o których słyszałem się nie nadadzą. Może z pod windowsa jakaś wtyczka do total comandera czy coś z obsługą partycji linuksowych i da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 18:31, pendejo napisał:

a zastanawiałeś się dlaczego linux nie widzi tego dysku? bo wg. mnie jest to co najmniej
dziwne. O narzędziu do odzyskiwania słyszałem, ale danych usuniętych z dysku, który jest
widoczny w systemie. Z tego co zrozumiałem to masz system teraz na innym dysku, a tego
ci system nie widzi, czyli te programy o których słyszałem się nie nadadzą. Może z pod
windowsa jakaś wtyczka do total comandera czy coś z obsługą partycji linuksowych i da
rade

Niestety TC nie daje rady... Windows go widzi, ale chce zaraz sformatować.. Nie mam bladego pojęcia co robić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2008 o 19:27, DJ Danielus napisał:

Niestety TC nie daje rady... Windows go widzi, ale chce zaraz sformatować.. Nie mam bladego
pojęcia co robić!


Ale ten dysk działał, a zmieniłeś bo chciałeś, czy się zepsuł normalnie bo jak zepsuł to nie wiem czy coś pomoże. A jeśli to jest starszy komputer i normalnie działał ten dysk to możliwe, że po podłączeniu nowego dysku coś się poprzestawiało w biosie i ten starszy teraz nie chce działać poprawnie sam tak miałem nawet formatowania nie przechodził ten starszy dysk, a jak zresetowałem ustawienia biosu chodził już normalnie, ale nie radzę tego robić dopóki się nie będzie pewnym że to ostateczne wyjście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest w 100% sprawny. Po prostu wyjąłem go z kompa i zainstalowałem macierz, myślałem, że później uda mi się zgrać jakoś dane, a tu zonk - komputer ustawiony jest w trybie pracy RAID, po zainstalowaniu dysku się gubi i nie wstaje... A zresetowanie ustawień BIOSu może się skończyć utratą macierzy i wszystkich danych. Dlatego muszę się posiłkować innymi komputerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



skoro dysk jest dobry to idź do jakiegoś kumpla z płyta live cd i pendrivem z pod liva zamontujesz partycje z tego dysku i skopiujesz na pendriva co chcesz innego wyjścia nie widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że sprawdzałem na drugim PC i liveCD, ani nawet wersja dyskowa dysku nie widzi w ogóle lub wyrzuca komunikat: "nie można zamontować woluminum".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 20:52, DJ Danielus napisał:

Właśnie chodzi o to, że sprawdzałem na drugim PC i liveCD, ani nawet wersja dyskowa dysku
nie widzi w ogóle lub wyrzuca komunikat: "nie można zamontować woluminum".

Jaki wynik w odniesieniu do tego dysku zwraca fdisk -l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:07, Treant napisał:

Jaki wynik w odniesieniu do tego dysku zwraca fdisk -l?

Sprawdzę to jutro, bo musiałbym wszystko przepinać, powiedz tylko gdzie to mam sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:11, DJ Danielus napisał:

Sprawdzę to jutro, bo musiałbym wszystko przepinać, powiedz tylko gdzie to mam sprawdzić?

Uruchamiasz terminal/konsolę:
[root@localhost ~]# fdisk -l /dev/hdb

Disk /dev/hdb: 120.0 GB, 120034123776 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 14593 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/hdb1 * 1 6080 48837568+ 7 HPFS/NTFS
/dev/hdb2 6081 14530 67874625 83 Linux
/dev/hdb3 14531 14593 506047+ 82 Linux swap / Solaris

Urządzenie hdb odpowiada w tym przypadku primary slave - jeśli podłączysz inaczej, to będziesz musiał zmienić je w poleceniu. Zamieść cały jego wynik, tak jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 20:52, DJ Danielus napisał:

Właśnie chodzi o to, że sprawdzałem na drugim PC i liveCD, ani nawet wersja dyskowa dysku
nie widzi w ogóle lub wyrzuca komunikat: "nie można zamontować woluminum".


A próbowałeś odłączyć wszystkie dyski i zostawić ten jeden? A o tej sytuacji, z trudnościami montowania to pisałem pewnie na sztywno w biosie są ustawione jakieś tryby których ten dysk nie obsługuje, więc najlepiej podłączyć tylko ten jeden dysk i pobawić się ustawieniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:41, pendejo napisał:

A próbowałeś odłączyć wszystkie dyski i zostawić ten jeden? A o tej sytuacji, z trudnościami
montowania to pisałem pewnie na sztywno w biosie są ustawione jakieś tryby których ten
dysk nie obsługuje, więc najlepiej podłączyć tylko ten jeden dysk i pobawić się ustawieniami

Na tym kompie nie - ze względu na macierz, ale na innych tak - nie działa, mimo iż był tylko on na taśmie (wcześniejsze dyski również na IDE były - nie mój PC).

Treant
Jak znajdę choć troszkę czasu, zrobię jak mówisz, chyba, że uda się jakoś to rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 11:51, Logan10 napisał:

Co zrobić żeby kompilator c++ czy proste gry jak Heroes III poszly na ubuntu,
Trzeba zainstalować jakieś wtyczki ?


ubuntu ma swoje kompilatory c++ a heroesi są na windowsa, więc możesz próbować instalować i uruchamiając przez wine.

na szybko http://www.linuxgames.pl/gry/uruchomienie-heroes-of-might-and-magic-5-pod-linuksem.h tml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 14:53, Logan10 napisał:

A jeszcze jedno ,chciałem odpalić książkę w pdfie na ubuntu i litery były "trochę" niewyraźne
zoom nic nie pomagał ,wiadomo czemu ?


zainstaluj msttcorefonts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 15:44, pendejo napisał:

> A jeszcze jedno ,chciałem odpalić książkę w pdfie na ubuntu i litery były "trochę"
niewyraźne
> zoom nic nie pomagał ,wiadomo czemu ?

zainstaluj msttcorefonts


A co to takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2008 o 15:50, Logan10 napisał:

> zainstaluj msttcorefonts

A co to takiego ?


pakiet szukasz go w synapticu, albo wpisujesz w konsole sudo apt-get install msttcorefonts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować