Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2008 o 17:08, Logan10 napisał:

Juz zainstalowalem te Desktop Effects i jak klikam prawym na pulpito to mam opcje visual
effects tylko pisze ze nie mogą byc włączone.


Znalazłem coś takiego:
http://www.forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=56740
Moze coś z tych rzeczy zadziała? Z tego co wyczytałem, to niektórym się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 18:12, Dux napisał:

> Juz zainstalowalem te Desktop Effects i jak klikam prawym na pulpito to mam opcje
visual
> effects tylko pisze ze nie mogą byc włączone.

Znalazłem coś takiego:
http://www.forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=56740
Moze coś z tych rzeczy zadziała? Z tego co wyczytałem, to niektórym się udało.


No ale powiedz mi dlaczego po zainstalowaniu tego o czym juz mowiliśmy (Desktop Effects) nie chce mi uruchomic dodatkowych efektów ,mam tam 3 opcje ,jest ustawiona pierwsza czyli brak efektów i potem jakas tam gdzie juz są efekty i jakaś "extra" gdzie jest full wypas, i obie nie chcą się włączyc, moze to chodzi o cos ze sterami od grafy , cos wspominales o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 18:18, Logan10 napisał:

No ale powiedz mi dlaczego po zainstalowaniu tego o czym juz mowiliśmy (Desktop Effects)
nie chce mi uruchomic dodatkowych efektów ,mam tam 3 opcje ,jest ustawiona pierwsza czyli
brak efektów i potem jakas tam gdzie juz są efekty i jakaś "extra" gdzie jest full wypas,
i obie nie chcą się włączyc, moze to chodzi o cos ze sterami od grafy , cos wspominales
o nich.


Nie odpowiem Ci bo nie wiem:( Na dystrybucjach linuksowych, którym poświęciłem więcej czasu nie było czegoś takiego. Wszystko ustawiało się w compiz-settings-manager. Nie było czegoś takiego jak Desktop Effects. Stery do grafy być muszą. Z tymi do ATI ponoć jest troche kłopotów, ale ludzie jakoś sobie zazwyczaj radzą. W razie problemów coś na tamtym forum byc powinno. Tu może tez sie ktoś znajdzie, co będzie wiedział na ten temat. Jeśli się nie mylę, to akurat w Ubuntu niestety oryginalne sterowniki producentów kart graf. nie są instalowane na starcie. Musisz zrobić to samemu. Poszukaj tego managera z oprogramowaniem zamkniętym (moze komercyjnym). Może stary dla ATI też z niego zainstalować sie da. Będzie łatwiej, bo jeśli przyjdzie robić Ci ręcznie, to będziesz musiał pobawic siękonsolą, a na początku to nic przyjemnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2008 o 18:18, Logan10 napisał:

No ale powiedz mi dlaczego po zainstalowaniu tego o czym juz mowiliśmy (Desktop Effects)
nie chce mi uruchomic dodatkowych efektów ,mam tam 3 opcje ,jest ustawiona pierwsza czyli
brak efektów i potem jakas tam gdzie juz są efekty i jakaś "extra" gdzie jest full wypas,
i obie nie chcą się włączyc, moze to chodzi o cos ze sterami od grafy , cos wspominales
o nich.


Ja ci powiem nie masz akceleracji 3D w ubuntu, a bez tego nie uruchomisz efektów. Zainstaluj sterowniki do karty, najlepiej an początek przez SYSTEM=>ADMINISTRACJA=>STEROWNIKI (lub menadźer sterowników).
Ogólnie to ci powiem, że z ati są cyrki i możesz mieć problemy rozwiązania szukaj na forum.ubuntu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy na laptopie o podane specyfikacji pujdzie bez problemów Ubuntu z włączonymi efektami graficznymi (kostka itd. itp.) ?

procesor dwurdzeniowy AMD Turion X2 QL-60; 1,9 GHz; 512 kB cache (Griffin)
matryca panoramiczna 15,4" TFT WXGA
pamięć 2048 MB DDR2
grafika ATI Radeon HD3200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie je to dużo, a na pewno jest lepsze od mojej starek karty nVidii. Raczej na pewno tak, ale musisz uporać się ze sterami (nie wiem jak to jest w przypadku zintegrowanych urządzeń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 18:35, Logan10 napisał:

To może odezwie sie ktoś kto wie jak to jest ze zintegrowana grafą ? :)

z tego co wiem to nie jest to zintegrowana z chipsetem karta, więc powinno iść, oczywiście jeśli się mylę (co notabene jest możliwe bardzo, bo nie śledzę uważnie rynku kart) i tak nie amsz się czym martwić, bo na zintegrowanym intelu x3100 większość efektów działa dobrze, niestety przy obrocie kuli tnie mocno, ale galeretowate okna i efekty minimalizacji działają dobrze

Pomijam kwestię sterowników do tej grafy, bo z uruchomieniem 3d możesz mieć problem (radeony tak mają, ale szybko się to zmienia), ale nie miałem więc nie powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 17:13, pendejo napisał:

> To może odezwie sie ktoś kto wie jak to jest ze zintegrowana grafą ? :)
z tego co wiem to nie jest to zintegrowana z chipsetem karta, więc powinno iść, oczywiście
jeśli się mylę (co notabene jest możliwe bardzo, bo nie śledzę uważnie rynku kart) i
tak nie amsz się czym martwić, bo na zintegrowanym intelu x3100 większość efektów działa
dobrze, niestety przy obrocie kuli tnie mocno, ale galeretowate okna i efekty minimalizacji
działają dobrze

Pomijam kwestię sterowników do tej grafy, bo z uruchomieniem 3d możesz mieć problem (radeony
tak mają, ale szybko się to zmienia), ale nie miałem więc nie powiem



"...energooszczędny chipset AMD Mobile 780G (RS780M + SB700) ze zintegrowanym układem graficznym ATI Radeon HD serii 3000..."
Więc chyba jest zintegrowana z chipsetem.

Jeszcze jaki ten intekl jest w porównaniu z tym radeonem, skoro oba ukłądy są zintegrowane to pytanie który jest wydajniejszy.

Zresztą chyba juz lepiej kupić notebooka ze zintegrowanym ukłądem graficznym niż takiego co ma karte 64MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2008 o 18:49, Logan10 napisał:

Jeszcze jaki ten intekl jest w porównaniu z tym radeonem, skoro oba ukłądy są zintegrowane
to pytanie który jest wydajniejszy.


powiem tak na tym intelu lineage chodzi, testów poszukaj gdzieś są, do tego słyszałem, że z intelem nie ma tylu problemów co z radeonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 19:06, pendejo napisał:


> Jeszcze jaki ten intekl jest w porównaniu z tym radeonem, skoro oba ukłądy są zintegrowane

> to pytanie który jest wydajniejszy.

powiem tak na tym intelu lineage chodzi, testów poszukaj gdzieś są, do tego słyszałem,
że z intelem nie ma tylu problemów co z radeonem


Wbij na Upgrade kompa , tam pisze o wyborze laptopa , bo w tym tyg. chce zamówić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie masz dostępu do internetu z poziomu tej Mandrivy? Jak masz to lepiej ściągnąć paczki z rezozytorium dystrybucji. Bo z tym będzie trochę więcej zabawy.
Wcześniej, jak pisał Treant możesz sobie ściągnąć LiveCD, co by wcześniej środowisko przetestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 12:53, Treant napisał:

Łatwiej by chyba było wkrótce przejść na nowsze wydanie dystrybucji:
http://blog.mandriva.com/2008/09/25/mandriva-linux-2009-rc2-is-available/


Ano fakt:) Szczególnie, że to już druga RC. Nie wiem ile ich zwykła wypuszczać Mandriva, ale raczej finisz nie tak odległy.
Choć pewnie i już o postawienie tej wersji można by sie pokusić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 12:05, Dux napisał:

A nie masz dostępu do internetu z poziomu tej Mandrivy? Jak masz to lepiej ściągnąć paczki
z rezozytorium dystrybucji. Bo z tym będzie trochę więcej zabawy.

Tja, wczoraj ściągnąłem paczki z repozytorium. KDE teoretycznie ma być 4.1, w praktyce pozostało 3.5, a sam system lekko ześwirował - zamiast w Konquerorze uruchamia mi katalogi w jakimś tam Dolphinie...
A nowego środowiska graficznego jak nie było, tak nie ma....
Co ja mam zrobić? Usunąć całkowicie 3.5???

Dnia 08.10.2008 o 12:05, Dux napisał:

Wcześniej, jak pisał Treant możesz sobie ściągnąć LiveCD, co by wcześniej środowisko
przetestować.

Eeee, musiałbym na płytę nagrywać. A mi się nie chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 15:01, ziptofaf napisał:

Tja, wczoraj ściągnąłem paczki z repozytorium. KDE teoretycznie ma być 4.1, w praktyce
pozostało 3.5, a sam system lekko ześwirował - zamiast w Konquerorze uruchamia mi katalogi
w jakimś tam Dolphinie...
A nowego środowiska graficznego jak nie było, tak nie ma....
Co ja mam zrobić? Usunąć całkowicie 3.5???

I dobrze - dolphin to podstawa w KDE 4. Co masz zrobić? Wyloguj się i włącz sesję z KDE 4.1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 15:01, ziptofaf napisał:

Tja, wczoraj ściągnąłem paczki z repozytorium. KDE teoretycznie ma być 4.1, w praktyce
pozostało 3.5, a sam system lekko ześwirował - zamiast w Konquerorze uruchamia mi katalogi
w jakimś tam Dolphinie...


Niby Dolphin miał być menadzerem plików właśnie w czwórce. Co znaczy, że KDE3 pozostało? W zasadzie jak go nie odinstalowałeś, to faktycznie powinno zostać. KDE4 byłoby obok "trójki". Sprawdzałeś przy logowaniu na konto, czy masz wybór środowiska graficznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować