Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2008 o 16:04, pendejo napisał:


> No ale wyskoczył kolejny problem:
> "Wystąpił bład
> montowanie partycji UUID=7CA4F5F7A4F5B42C do katalogu \mnt\mnt\win_c
> zakończyło się niepowodzeniem."
> Czy komuś co podobnego kiedyś wyskoczyło? Czy ktoś miał podobne problemy? Proszę
o pomoc.
>

ale nie uruchomił się w ogóle? i czy to tak samo czy próbowałeś zamontować dysk z windowsem
i to się pojawiło?

Windows instalował się bez problemów. A ten błąd wystąpił dopiero podczas partycjonowania dysków czy jakoś tak. Wybrałem wolne miejsce na dysku, rozmieściłem na partycje linuxowe, kliknąłem dalej i po kilku minutach i montowaniu innych partycji coś się schrzaniło i wyskoczył tamten błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2008 o 16:13, banan541 napisał:

Windows instalował się bez problemów. A ten błąd wystąpił dopiero podczas partycjonowania
dysków czy jakoś tak. Wybrałem wolne miejsce na dysku, rozmieściłem na partycje linuxowe,
kliknąłem dalej i po kilku minutach i montowaniu innych partycji coś się schrzaniło i
wyskoczył tamten błąd.


nie maiłem na myśli instalacji windowsa tylko montowanie jego partycji. Najlepiej opisz dokładnie co i jak robiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 16:21, banan541 napisał:

Najpierw zrobiłem partycję potem ją skasowałem żeby zostawić wolne miejsce dla linux`a


ta partycja nazywała się win_c lub chciałeś by tam była montowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 14:36, banan541 napisał:

"Wystąpił bład
montowanie partycji UUID=7CA4F5F7A4F5B42C do katalogu \mnt\mnt\win_c
zakończyło się niepowodzeniem."

Sprawdź najpierw, czy istnieje katalog /mnt/mnt/win_c, bo podejrzewam, że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem spróbować pograć w Fable przez wine, jednak nawet instalacja mi nie wychodzi. Na screenie widać co się dzieje po wpisaniu seriala. Żeby było śmieszniej biblioteka, której szuka czyli PIDgen.dll jest na płytce, tyle że pisana małymi literami xX Jakiś pomysł?

PS Płytka z XKHit na 4 cd :P

EDIT Zapomniałem dodać - płytka w ogóle coś wolno chodzi, a z napędem nie ma problemów, na laptopie siostry płytka chodzi bez problemów

20081026180002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 18:00, tykus napisał:

Na screenie widać co się dzieje po wpisaniu seriala. Żeby było śmieszniej biblioteka,
której szuka czyli PIDgen.dll jest na płytce, tyle że pisana małymi literami


A to nie przypadkiem biblioteki MFC42.DLL nie może znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 18:35, rob006 napisał:

A to nie przypadkiem biblioteki MFC42.DLL nie może znaleźć?


Epic fail, mój błąd, moje niedopatrzenie ^^ Dociągnięcie biblioteki zlikwidowało ten problem, ale wyniknął następny - installer domaga się kolejnej płyty, a jednocześnie aplikacja uniemożliwia wysunięcie cd, więc kopiuję wszystko na dysk ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dawna mam zamiar przejść na linuksa,jestem jednak graczem a "podobnież" gry nie mają na tej platformie zbyt dużej wydajności. Niedługo kupuję konsolę. Komputer będzie mi służył za centrum multimedialne, praca, internet, muzyka itp. Od czego zacząć? Jaki system? Jakieś rady? Linki do Poradników? I najważniejsze jakie są pozytywne strony tego systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na początek chyba najlepiej będzie któryś z tych 3: ubuntu, open suse albo mandriva. Ubuntu i mantiva napewno maja wersję które uruchamia się z płyty (a potem jak ci sie spodoba to zainstalujesz na twardym dysku), niewiem co z "susłem"
najważniejsze zalety: nie musisz bać się wirusów, trojanów, programów szpiegójących itp, bo takowe wystpępują wyłącznie w laboratoriach firm zajmujących się zagrożeniami dla komputerów. ostatni Linuksowy wirus "na wolności" infekował jakieś w lata temu i wykorzystywał załataną rok przed jego pojawieniem się dziurę w którymś serwerze. Nie potrzebujesz wiec programów "anty-cośtam", starczy regularnie instalować aktualizacje do systemu i posiadanego oprogramowania (jak to ostatnie zainstalujesz systemowym instalatorem to zajmie się on też jego aktualizacją, wiec będziesz miał wszystkie łatki w jednym miejscu zebrane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 19:33, tykus napisał:

Epic fail, mój błąd, moje niedopatrzenie ^^ Dociągnięcie biblioteki zlikwidowało ten
problem, ale wyniknął następny - installer domaga się kolejnej płyty, a jednocześnie
aplikacja uniemożliwia wysunięcie cd, więc kopiuję wszystko na dysk ^^


Bywa;)
Ja np. zarówno z Civilization IV (plus dodatki) jak i z MTW II miałem ten sam problem. Nieby się zainstalowało, ale uruchomic gry już nie. System domagał się oryginalnego nośnika. Fajnie. Sęk w tym, że innego jak oryginalny nie miałem. Chyba, że mnie w Empiku zrobili w bambuko:)
No ale ze strony wine wynika, że te obie gry, uruchomic sie dadzą, ale jakieś tam problemy sprawiają. Najwyraźniej mam pecha:)

=>Master Uszol
Zacznik od Ubuntu. Koronny powód jest taki, że kupa ludu na tym siedzi. Łatwiej więc o pomoc. Choc system łatwy. Jak nie będzie Ci robił psikusów ze sprzętem (czasem niestety się trafia), to powinieneś go łatwo opanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 19:33, tykus napisał:

Epic fail, mój błąd, moje niedopatrzenie ^^ Dociągnięcie biblioteki zlikwidowało ten
problem, ale wyniknął następny - installer domaga się kolejnej płyty, a jednocześnie
aplikacja uniemożliwia wysunięcie cd, więc kopiuję wszystko na dysk ^^


musisz ja odmontować w konsoli i zamontować kolejna też w konsoli, lub porobić obrazy płyt i je montować. Gdzieś o tym czytałem więc jak znajdę to napiszę

edycja tu masz przykład
http://wikigames.ubuntu.pl/wiki/index.php?title=Disciples_2:_Mroczne_Proroctwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 19:10, DJ Danielus napisał:

Przede wszystkim to dwie odrębne dystrybucje, a tu masz porównanie:
http://jakilinux.org/jaki-linux/porownanie/?distro1=Ubuntu&distro2=Mand riva


Dzięki wielkie zamierzam się przesiąść na ten system tylko zastanawiam się który wybrać ale chyba wezmę Mandrivę 2009 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 19:14, wdowiakm napisał:

Dzięki wielkie zamierzam się przesiąść na ten system tylko zastanawiam się który wybrać
ale chyba wezmę Mandrivę 2009 :)

Sugerował bym raczej 2008.1, kde 4 z 2009 jest fatalne (i czasem może cię odstraszyć od Linuksa jako takiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 20:51, sig. napisał:

> Dzięki wielkie zamierzam się przesiąść na ten system tylko zastanawiam się który
wybrać
> ale chyba wezmę Mandrivę 2009 :)
Sugerował bym raczej 2008.1, kde 4 z 2009 jest fatalne (i czasem może cię odstraszyć
od Linuksa jako takiego)


Bierz Ubuntu i gnoma! (zwłaszcza że kde 3.5 jest brzydkawe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś miał modem do adsl thomsona speedtouch 330
http://pl.wikipedia.org/wiki/Thomson_SpeedTouch_330

to ostrzegam, że nowe ubuntu nie wstanie an tym bo wykrywa go jako bluetooth i staje na odpalaniu, bądź instalacji systemu.

Błąd jest w jądrze systemu, więc jest możliwe, że występuje tez w innych dystrybucjach. Sam nie mam tego modemu to tego nie sprawdzę, więc jak ktoś ma to urządzenie mógłby sprawdzić.

Tymczasowe obejście: instalować i uruchamiać system z odłączonym modemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiłem teraz małą reinstalkę wszystkiego, nie ruszając /home. Po zainstalowaniu Debiana Winda przestała widzieć drugą partycję NTFS. W samych parycjach mam lekki syf (no cóż, brak czasu żeby coś z tym zrobić :P), wygląda to tak (fdisk -l):

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/hdc1 * 1 2506 20129413+ 7 HPFS/NTFS
/dev/hdc2 2507 24319 175212922+ 5 Extended
/dev/hdc5 2507 15879 107418591 83 Linux
/dev/hdc6 15880 15944 522081 82 Linux swap / Solaris
/dev/hdc7 15945 17249 10482381 83 Linux
/dev/hdc8 17250 24319 56789743+ 83 Linux

Ostatnia partycja to właśnie to nieszczęsne NTFS. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować