Zaloguj się, aby obserwować  
Rohamos

Przywracanie usuniętych danych

9 postów w tym temacie

Witam. Specjalnie założyłem ten temat, ponieważ mam pewien problem. Mianowicie sformatowałem sobie dysk z ważnymi dla mnie save''ami z Diablo nie zapisując ich na żadnym nośniku. Macie może jakieś pomysły jak przywrócić usunięte dane (jakiś freeware''owy program)? Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 16:47, ynleborg napisał:

Jeśli zrobiłeś quicformat to wpisz w google: data recovery

Jesli zrobiłeś fullformat to szybciutko zacznij grac w diablo
od początku ;P

Słyszałem, że nawet po full formacie dane nie są w całości usunięte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2005 o 17:07, Rohamos napisał:

Słyszałem, że nawet po full formacie dane nie są w całości usunięte...

ano nie są. po prostu system gubi 1 literę pliku nazwy plików, i oznacza całe miejsce jako wolne. wiec odzyskiwanie tego było by dłuuuuuuugie i kosztowne (samemu można co najwyżej pliki tekstowe, bo trzeba edytorem hexalnym przeszukać cały dysk, znaleźć wszystkie kawałki i na koniec połączyć je z powrotem w jeden plik). dane nietekstowe wymagają specjalnego oprzyżądowania (mimo ze zapis został zmieniony, zostają ślady po starym trzeba po prostu super czuły detektor oraz oprogramowanie które poskłada to wszystko do kupy). generalnei zacznij grac od początku, to najlpesze i najszybsze wyjscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/odzyskiwacz/index.php

Tu jest jakiś artykuł, ale sam nie korzystałem z opisywanych metod. Zdaje mi się, że w tym artykule autor wspominał, że odzyskał mp3 rok po jej skasowaniu i działała bez zarzutu...

Poszukaj jeszcze na stronach chipa - na pewno w archiwum jest jakiś artykuł na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plik można odzyskać do momentu pełnego formatu (chyba że tak jak sig. pisze) i nadpisania go. Znaczy że jeśli nagramy coś na dysk i akurat wypadnie że zostnaie on zapisany w miejscu w którym kiedyś było coś innego to tego czegoś innego już nie odzyskamy (chyba że się mylę)

Gdy usuwamy plik pod windowsem to usuwamy tylko jego obraz, na dysku on cały czas jest. Dlatego jest pełno programów data recovery które pokazują ci wszystko co masz na dysku, wszystkie pliki, które keidyś były i je usunąłeś ale nie zapisałeś niczego na ich miejsce. Pliki te można bez problemu odzyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej a jak usunęłem kiedys wazny dla mnie koncert Metallici nie... To bylo jakies 4 tygodnie temu:) Nic nie formatowalem, jest jakis program dzieki ktoremu odzyskam dane? oczywiscie platny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować