Zaloguj się, aby obserwować  
Feno

Odkryto Grobowiec Chrystusa - szokujący fakt, czy sensacyjna pomyłka?

147 postów w tym temacie

Witajcie.
Może niektórzy z was słyszeli o prawdopodobnym odkryciu grobu Chrystusa oraz całej jego rodzinie. Możliwe, że niektórzy nie, bo media wcale się tym nie zainteresowały (swoją drogą nie wiem dlaczego).

Jeżeli te rewelacje okażą się fałszem, to każdy zapomni o tym za kilka dni.
Ale co jeżeli udowodni się, że to prawda? Co wtedy będzie z chrześcijaństwem i miliardem ludzi wierzących na całym świecie? Zamknie się kościoły? Księża pójdą do cywili do "normalnej pracy"? Watykan "upadnie"? Papież odejdzie ze swej funkcji? Cała hierarchia kościoła rozpadnie się? Nie wiem sam...

Czy może mimo, to że udowodnią prawdziwość sarkofagów, to ludzie i tak oleją te fakty i dalej będą wierzyć?

Co wy na ten temat sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie totalna kpina. Nikt nic nie udowodni i sprawa sama sobie ukręci łeb.

Odnalazł to reżyser? Wypisz wymaluj super reklama następnego filmu. Jak dla mnie - bzdura nad bzdury, ludzie wierzyli, wierzą i będą wierzyć w Jezusa.

Skąd niby archeolodzy wiedzą, że to są szczątki Jezusa? Bez żadnej analizy i niczego? Tylko spojrzeli na kawałki kości czy co to tam leży i stwierdzili: "Chrystus umarł"? No super metoda na promocję jakiegoś dzieła filmowego ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 20:20, Feno napisał:

Możliwe, że niektórzy nie, bo media wcale się tym nie zainteresowały (swoją drogą nie wiem dlaczego).


Bo to pseudonaukowy bzdet. Jak ktoś się daje nabierać na takie chwyty, to jego problem.
Jak niby mają udowodnić, że to TEN Jezus? Ludzi o imionach Jezus (Jozue), Józef i Maria było w tamtych czasach jak Jasiów teraz. Wątpliwości mogłoby rozwiać badanie DNA, ale jakoś nie wyobrażam sobie skąd miałyby pochodzić próbki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 20:30, Ninger napisał:

Skąd niby archeolodzy wiedzą, że to są szczątki Jezusa? Bez żadnej analizy i niczego? Tylko
spojrzeli na kawałki kości czy co to tam leży i stwierdzili: "Chrystus umarł"? No super metoda
na promocję jakiegoś dzieła filmowego ;P


Nie przesadzaj ;- ) Przecież sam dobrze wiesz, że nie tak działają badania naukowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak się okaże że to zwłoki Chrystusa to co? Islam bo w Koranie pisze o wniebowzięciu Chrystusa a judaizm? Żydem trzeba się urodzić. Więc co z biednymi chrześcijanami będzie jeśli to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Co wy na ten temat sądzici
Słyszałem o tym, było chyba na onet.pl . dopóki ktoś nie udowodni że jest to grób Chrystusa to niech sobie ten (wg mnie) "pseudo" archeolog da siana. bo bez żadnych dowodów krzyczą że znalezli grób Jezusa, to jest podejrzane a poza tym było już dużo odkryć grobu Jezusa. , komuś zachciało sie sławy. A twoja wizja upadku chrześcijaństwa po prostu mnie rozśmieszyła . raczej na pewno za pare dni wszyscy zapomną o tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 20:33, Nagaroth napisał:

A jak się okaże że to zwłoki Chrystusa to co? Islam bo w Koranie pisze o wniebowzięciu Chrystusa
a judaizm? Żydem trzeba się urodzić. Więc co z biednymi chrześcijanami będzie jeśli to prawda?


Chciałem napisać islam też odpada :D wybaczcie błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale chyba materiał genetyczny porównują z tym zawartym w krwi z różnych cudów. Takich jak na przykład skóra, która powstała z chleba i teraz jest w jakimś włoskim klasztorze.

Kiedyś ktoś ponoć znalazł całun w którym był obwinięty Chrystus zdjęty z Krzyża. Zrobili badania DNA (tylko właśnie nie pamiętam z czego materiał właściwy był) i wyszło, że to jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe ma podstaw by w to wierzyć. Nikt nie może tego udowodnić. To tak samo może być jak w tym filmie co niby znaleźli grób jezusa ipotem się okazało, że to jego kolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jak dla mnie bzdura, zresztą nawet Jezus, mógł opuścić Ziemię tylko duchowo, natomiast Maryja, o Matce Boskiej mówiono, że poszła do nieba razem z ciałem, sam nie wiem co o tym myśleć :/

Nagaroth-->zmień tego avka, mylisz mi się z PolishWolfem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po za tym jeśli to prawda skąd wszystkie cuda itp? Nawet jeśli to prawda zostaje nam jescze przejśc na judaizm xP. (Sory za dubla)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie zdziwie jak to się okaże prawdą, kościół święty nigdy nie był. Moim zdaniem wszyscy, którzy nie potrafią choć by rozważyć możliwości, że to prawda i poczekać co te badania pokażą, tylko wykrzykują bzdury mają j wyprany mózg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 20:38, garrick napisał:

Po za tym jeśli to prawda skąd wszystkie cuda itp? Nawet jeśli to prawda zostaje nam jescze
przejśc na judaizm xP. (Sory za dubla)


Już pisałem, Żydem trzeba się urodzić, nie da się "przejść na judaizm"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 20:35, Ninger napisał:

Kiedyś ktoś ponoć znalazł całun w którym był obwinięty Chrystus zdjęty z Krzyża. Zrobili badania
DNA (tylko właśnie nie pamiętam z czego materiał właściwy był) i wyszło, że to jego.


Z tego co dowiedziono między innymi w książce "Templariusze - Tajemni Strażnicy Tożsamości Chrystusa" to Całun Turyński to forma autoportretu Leonarda da Vinci - zapraszam do lektury :)
Mówię z góry, że nie chcę nikogo obrażać :D Wyrażam tylko własną opinię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 20:39, Nagaroth napisał:

> Po za tym jeśli to prawda skąd wszystkie cuda itp? Nawet jeśli to prawda zostaje nam jescze

> przejśc na judaizm xP. (Sory za dubla)

Już pisałem, Żydem trzeba się urodzić, nie da się "przejść na judaizm"

Wiesz ja mam pochodzenie Żydowskie, a tak pozatym dlaczego nie można? Nigdzie nie ma, że trzeba by z Izraela by wirzyć w to i to... A i co do tego newsa. Podobno odkrycia dokonał James Cameron- reżyser filmowy. Kolejna rzecz, która potwierdza, że raczej to nie prawda. Kto by wierzył reżyserowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 20:39, xRaphaelx napisał:

Wcale się nie zdziwie jak to się okaże prawdą, kościół święty nigdy nie był. Moim zdaniem wszyscy,
którzy nie potrafią choć by rozważyć możliwości, że to prawda i poczekać co te badania pokażą,
tylko wykrzykują bzdury mają j wyprany mózg.


Zgadzam się z Tobą w 100 %. Powiedzmy sobie otwarcie - kościół nas w pewnych aspektach okłamuje.
Zacznę tutaj nowy podtemacik, mianowicie: Dlaczego w Piśmie Świętym są zawarte tylko te Ewangelie, które mówią o tym, że Jezus był istotą nadludzką, nigdzie nie ma ukazanego jego dzieciństwa, życia jako młodego mężczyzny. Zeby nie było, to te informacje o ile mi wiadomo są zawarte w apokryfach nigdy nie wykorzystanych w Piśmie Świętym... Dlaczego? Ja swoje zdanie o tym mam, ciekawe jakie będzie wasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować