Zaloguj się, aby obserwować  
Feno

Odkryto Grobowiec Chrystusa - szokujący fakt, czy sensacyjna pomyłka?

147 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2007 o 20:43, garrick napisał:

>
> Już pisałem, Żydem trzeba się urodzić, nie da się "przejść na judaizm"
Wiesz ja mam pochodzenie Żydowskie, a tak pozatym dlaczego nie można? Nigdzie nie ma, że trzeba
by z Izraela by wirzyć w to i to... A i co do tego newsa. Podobno odkrycia dokonał James Cameron-
reżyser filmowy. Kolejna rzecz, która potwierdza, że raczej to nie prawda. Kto by wierzył reżyserowi?


Przecież to nie Cameron odkrył tylko archeolodzy i to w latach 80, musiał być jakiś powód dlaczego dopiero teraz to hucznie ogłaszają. Napewno nie próżnowali przez te wszystkie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Podobno odkrycia dokonał James Cameron-

Dnia 26.02.2007 o 20:43, garrick napisał:

reżyser filmowy. Kolejna rzecz, która potwierdza, że raczej to nie prawda. Kto by wierzył reżyserowi?


Ale przecież to nie on odkrył. Jak można myśleć, że reżyser dokonał odkrycia archeologicznego? Niby jak?
Odkryli to archeolodzy, a Cameron będzie reżyserował bodajże o tym film dokumentalny razem ze swoją ekipą i tymi naukowcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Podobno odkrycia dokonał James Cameron-

Dnia 26.02.2007 o 20:43, garrick napisał:

reżyser filmowy. Kolejna rzecz, która potwierdza, że raczej to nie prawda. Kto by wierzył reżyserowi?


Ale przecież to nie on odkrył. Jak można myśleć, że reżyser dokonał odkrycia archeologicznego? Niby jak?
Odkryli to archeolodzy, a Cameron będzie reżyserował bodajże o tym film dokumentalny razem ze swoją ekipą i tymi naukowcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy, zobaczymy. :)
Nawet jeśli się nie udowodnią tego w 100%, to i tak sam osądze jak to dla mnie wygląda. Przecież pracowali nad tym światowi eksperci w różnorodnych dziedzinach.
Posłucham co oni mają do powiedzenia i pokazania, posłucham krytyków i pośmieje się z jak zwykle bezsensownej paplaniny Watykan i wtedy dopiero będe wiedział w co wieżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 20:35, Ninger napisał:

Nie jestem pewien, ale chyba materiał genetyczny porównują z tym zawartym w krwi z różnych cudów. Takich jak na przykład skóra, która powstała z chleba i teraz jest w jakimś włoskim klasztorze.
Kiedyś ktoś ponoć znalazł całun w którym był obwinięty Chrystus zdjęty z Krzyża. Zrobili badania DNA (tylko właśnie nie pamiętam z czego materiał właściwy był) i wyszło, że to jego.

Z naukowego punktu widzenia nic to nie da.
Tylko przy całkowitej pewności, że Całun Turyński jest rzeczywiście tym, którym owinięty był Chrystus, albo inny czczony przedmiot jest autentyczny można byłoby pobrać próbki do porównania. A takiej pewności nigdy nie będziemy mieli. Trzeba wyraźnie oddzielić wiarę od nauki, bo głupoty powstają...
Zresztą szkoda strzępić języka, bo to tak ordynarna reklama nowego filmu Camerona, że aż wstyd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 20:57, xRaphaelx napisał:

Nawet jeśli się nie udowodnią tego w 100%, to i tak sam osądze jak to dla mnie wygląda. Przecież pracowali nad tym światowi eksperci w różnorodnych dziedzinach.

Nie żartuj. To, że ktoś zrobił dyplom, to jescze nie znaczy, że jest ekspertem. A jak słyszę jakie przesłanki w ich mniemaniu sprawiają, że taka opcja jest prawdopodobna, to zastanawiam się za ile owiec kupili te swoje dyplomy. Ewentualnie za ile sprzedali swoją naukową rzetelność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 20:54, Feno napisał:

>Podobno odkrycia dokonał James Cameron-
> reżyser filmowy. Kolejna rzecz, która potwierdza, że raczej to nie prawda. Kto by wierzył
reżyserowi?

Ale przecież to nie on odkrył. Jak można myśleć, że reżyser dokonał odkrycia archeologicznego?
Niby jak?
Odkryli to archeolodzy, a Cameron będzie reżyserował bodajże o tym film dokumentalny razem
ze swoją ekipą i tymi naukowcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 21:01, Inssajdor napisał:

myślą że udowodnienie tej teorii wystarczy podanie egzemplarza kodu leonarda da vinci a przecierz
to zwykła fikcja


lol, sądzisz, że światowi eksperci opierają się na Brownie? Że jego książka ich zainspirowała? Nie to Brown w oparciu o tezy takich ludzi napisał tą książke. Tylko, że on od początku twierdził, że to fikcja literacka. Oni o ich odkryciu mówią inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2007 o 20:54, Feno napisał:

Ale przecież to nie on odkrył. Jak można myśleć, że reżyser dokonał odkrycia archeologicznego?
Niby jak?
Odkryli to archeolodzy, a Cameron będzie reżyserował bodajże o tym film dokumentalny razem
ze swoją ekipą i tymi naukowcami.


Przepraszam za mój poprzedni post w temacie, ale komputer zaszwankował i wyszło co wyszło.

Żeby nie było oftop:
Jaka mają pewność, że jest to grobowiec Chrystusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2007 o 21:05, mroczny mrok napisał:

Żeby nie było oftop:
Jaka mają pewność, że jest to grobowiec Chrystusa?


To właśnie to m.in. chcą udowodnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście z mojego punktu widzenia nieprawda. Mój kolega czytał fragment jakieś książki(w internecie) w której było opisane że Jezus nie zmartwychwstał tylko żył 120 lat i miał dzieci z Marią Magdaleną. Haha koń by się uśmiał. Bilbia jest czystą prawdą i nikt jej nie zmieni. Tak było napisane, tak jest i tak będzie i NIKT NIE MOŻE TEGO ZMIENIĆ!. Oczywiście za sprawą takiej afery powstaną pewnie jakieś filmy z których reżyserowie będą zbijali kasę... A ludzie naiwni jak dzieci zmienią swoje poglądy chrześcijańskie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee, prawdziwy katolik taką informacje poprostu olewa :P Osobiście nie wierze w jakiekolwiek grób kogokolwiek z rodziny Jezusa jak i jego samego.
Po 3 dniach zmarchwystał i do nieba :)
Udowodnić...jak ?? Ciekawy jestem dalszym przebiegiem wydarzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie szukają jedynie sensacji, a reżyser robi sobie niezłą reklamę nowego filmu. Tak się teraz robi pieniądze, nie prawdą lecz fikcją wyssaną z palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 21:07, xRaphaelx napisał:


> Żeby nie było oftop:
> Jaka mają pewność, że jest to grobowiec Chrystusa?

To właśnie to m.in. chcą udowodnić.


Jestem bardzo ciekawy jak. Dowodów za dużo nie mają (chyba), Mysle, że za kilka dni wszystko ucichnie i już nic się nie wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 21:08, Kermit 13 napisał:

Udowodnić...jak ?? Ciekawy jestem dalszym przebiegiem wydarzeń.

Udowodnić... lepiej nie udowadniać, ponieważ wtedy to będzie wiedza a nie wiara ;]
Osobiście, nie wierzę żadnym przesłankom/pogłoskom/etc o odnalezieniu grobu Chrystusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 21:08, Doreczek napisał:

Bilbia jest czystą prawdą i nikt jej nie zmieni.
Tak było napisane, tak jest i tak będzie i NIKT NIE MOŻE TEGO ZMIENIĆ!. Oczywiście za sprawą
takiej afery powstaną pewnie jakieś filmy z których reżyserowie będą zbijali kasę... A ludzie
naiwni jak dzieci zmienią swoje poglądy chrześcijańskie..


No lol, biblia jest czystą prawdą. Kto ci to powiedział siostra zakonna na lekcji religii? Bez urazy, ale dla mnie to czysta głupota. To nawet w podstawówkach uczą by nie brać biblii dosłownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL a jak Ty rozumiesz pojęcie Bilbia ?? Czyżby były inne księgi o życiu Jezusa na ziemi ?? Bilbia jest po prostu święta i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować