Zaloguj się, aby obserwować  
Feno

Odkryto Grobowiec Chrystusa - szokujący fakt, czy sensacyjna pomyłka?

147 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2007 o 21:03, xRaphaelx napisał:

> myślą że udowodnienie tej teorii wystarczy podanie egzemplarza kodu leonarda da vinci
a przecierz
> to zwykła fikcja

lol, sądzisz, że światowi eksperci opierają się na Brownie? Że jego książka ich zainspirowała?
Nie to Brown w oparciu o tezy takich ludzi napisał tą książke. Tylko, że on od początku twierdził,
że to fikcja literacka. Oni o ich odkryciu mówią inaczej.


Widzę, że dałeś się ogłupić tymi bzdurami - po pierwsze nie dziwi cię, że takie "kfiatki" publikują przed wielkanocą (wiadomo - śmierć Chrystusa to będzie można to jakoś wkręcić a tym samym to "sprzedać"), po drugie - żadni tam światowi eksperci tylko izraelscy naukowcy, a ci wiadomo "czekają" dalej na swojego mesjasza + jak każdy Żyd mają nosa do interesów, no i podobnie jak z bajeczką Browna atakują Chrześcijan - wiadomo, "słabe" zagrożenie + ewentualny komentarz Watykanu w tej sprawie zrobi darmową reklamę i wtedy $$$ się łatwo namnoży "cfanym" przedsiębiorcom.
Jakoś nie widzi mi się żeby Cameron zaczął kręcić jakiś dokument o religii muzułmańskiej a w szczególności o Mahomecie i na dodatek wypaczał sens wiary tych ludzi - następnego dnia byłby martwy (w kawałkach po detonacji bomby). Pomyśl nad tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>To nawet w podstawówkach uczą by nie brać biblii

Dnia 26.02.2007 o 21:17, xRaphaelx napisał:

dosłownie.

Phew... jej się NIE DA brać dosłownie...wiesz ile powstało już interpretacji pojedyńczych fragmentów? Była nawet taka że Arka Przymierza to nic innego jak reaktor atomowy(serio, była taka...nie pamiętam czy to jakiś duchowny wymyślił,czy też jakiś profesor)

A czy jest ona czystą prawdą? Nikt nie każe Ci w nią wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę,zapomniałem się odnieść do tematu...reżyser znalazł tak? Hmm...świetna promocja filmu.

Media się tym nie interesują, bo nie zaprzątają sobie głowy takimi bzdurami...chociaż w Fakcie mogliby zrobić wyjątek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 20:32, Feno napisał:

> Skąd niby archeolodzy wiedzą, że to są szczątki Jezusa? Bez żadnej analizy i niczego?
Tylko
> spojrzeli na kawałki kości czy co to tam leży i stwierdzili: "Chrystus umarł"? No super
metoda
> na promocję jakiegoś dzieła filmowego ;P

Nie przesadzaj ;- ) Przecież sam dobrze wiesz, że nie tak działają badania naukowe.


Właściwie to był taki film...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 21:18, Doreczek napisał:

LOL a jak Ty rozumiesz pojęcie Bilbia ?? Czyżby były inne księgi o życiu Jezusa na ziemi ??
Bilbia jest po prostu święta i tyle.


Jak dla mnie jest zbiorem metafor. Biblia sama w sobie jest taką jedną wielką metaforą. I tak najczęściej kościół tłumaczy jakieś nieścisłości. Metafor z nauką oczywiście, za co ją cenie, ale tylko za to. No tak jestem historia Jezusa, ale skąd mamy na ile jest ona prawdziwa? Dlaczego Biblia a nie Koran? I napewno nie wszystko można traktować dosłownie.

Taki mały bonus dla reszty, niby off-top ale ciekawa lektura: http://www.nautilus.org.pl/?i=360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze, że już sobie wszystko rozpracowałeś i zdania nie zmienisz. No trudno ja jestem otwarty na świat i najpierw zobacze co mają do powiedzenia. A Cameron to bardzo poważny człowiek z reputacją. I nie sądze by chciał to ryzykować dla pieniędzy. To nie ksiądz. :P Ale pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2007 o 21:21, Darkstar181 napisał:

Phew... jej się NIE DA brać dosłownie...wiesz ile powstało już interpretacji pojedyńczych fragmentów?
Była nawet taka że Arka Przymierza to nic innego jak reaktor atomowy(serio, była taka...nie
pamiętam czy to jakiś duchowny wymyślił,czy też jakiś profesor)



Ja się tylko odnosze do słów kolegi gramowicza, jakoby biblia była czystą prawdą. ;) Nie mi to mów, tylko jemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 21:30, Vidmol napisał:

A bym się śmiał jakby to była prawda !!


Przepraszam, ale z czego się tu śmiać? Z tego, że wierzysz w Boga i nagle okazuje się, że to wszystko nie było prawdą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bardziej zastanawiał, gdzie są szczątki Adama i Ewy. Bo oni do Nieba (lub Piekła) z ciałem to raczej nie poszli.... jedyną jeszcze "prawdą" , w którą bym uwierzył, byłoby odkrycie szczątek Marii Magdaleny. Ona też chyba poszła do Nieba bez ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 20:31, walgierz napisał:

> /.../ Wątpliwości mogłoby rozwiać badanie DNA, ale jakoś nie
wyobrażam sobie skąd miałyby pochodzić próbki...

Z Całunu Turyńskiego i Chusty Świętej Weroniki. Całunem było okryte ciał Jezusa Chrystusa a chustą św. Weronika otarła twarz Chrystusa. Na obydwu relikwiach są ślady krwi grupy AB (ma ją 3,2 % populacji światowej i 18 % Żydów palestyńskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 21:31, xRaphaelx napisał:

Widze, że już sobie wszystko rozpracowałeś i zdania nie zmienisz. No trudno ja jestem otwarty
na świat i najpierw zobacze co mają do powiedzenia. A Cameron to bardzo poważny człowiek z
reputacją. I nie sądze by chciał to ryzykować dla pieniędzy. To nie ksiądz. :P Ale pożyjemy,
zobaczymy.

Może jak ukończysz kiedyś studia z marketingu i public relations (czego ci polecam - fajny kierunek) to z uśmieszkiem będziesz czytał takie "newsy", mówię ci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 20:39, haderQ napisał:

> /.../ Całun Turyński to forma autoportretu Leonarda da Vinci - zapraszam do lektury /.../

To brednie. Całun był wystawiany na widok publiczny conajmnie wiek przed Leonardo da Vinci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 21:39, kowboj3 napisał:

Ja bym się bardziej zastanawiał, gdzie są szczątki Adama i Ewy. Bo oni do Nieba (lub Piekła)
z ciałem to raczej nie poszli...


W stary Testament nie trzeba wierzyć. Chrześcijaństwo w zasadzie tego nie wymaga. Można, aczkolwiek nie trzeba. Stary Testament to tylko jedna wielka metafora, jak już było wspomniane wcześniej. Pierwszą postacią historyczną był Abraham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 20:20, Feno napisał:

Możliwe, że niektórzy nie, bo media wcale się tym nie zainteresowały (swoją drogą nie wiem
dlaczego).


Mówiły o tym wszystkie dzienniki i wspominały gazety - moim zdaniem, jak na kompletną bzdurę to zdecydowanie za dużo. Kolejna bujda dla naiwnych.

"To nonsens i pogoń za tanią sensacją" - odpowiada DZIENNIKOWI izraelski archeolog prof. Ronny Reich z Uniwersytetu Bar-Ilan pod Tel Awiwem. Jego zdaniem w ostatnich latach zapanowała swoista moda na tematy związane z Biblią i Chrystusem. Twórcy filmów poszukują tematów, które mogą trafić na pierwsze strony gazet. Reich podkreśla, że groby mężczyzn o imieniu Jezus będących synami Józefa znaleziono również w wielu innych miejscach w Izraelu. Wtóruje mu prof. Jolanta Młynarczyk, archeolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
"W Judei po roku od pochówku wkładano kości zmarłych do skrzynek zwanych ossuariami. Zwyczaj ten najbardziej rozpowszechnił się właśnie w okresie I wiek p.n.e - I wiek n.e. To, że znaleziona skrzynka miała podpis >Jezus syn Józefa<, o niczym jeszcze nie świadczy. W tym okresie były to niezwykle popularne imiona" - dodaje Młynarczyk.

Dnia 26.02.2007 o 20:20, Feno napisał:

Ale co jeżeli udowodni się, że to prawda? Co wtedy będzie z chrześcijaństwem i miliardem ludzi
wierzących na całym świecie? Zamknie się kościoły? Księża pójdą do cywili do "normalnej pracy"?
Watykan "upadnie"? Papież odejdzie ze swej funkcji? Cała hierarchia kościoła rozpadnie się?


Bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 21:39, kowboj3 napisał:

Ja bym się bardziej zastanawiał, gdzie są szczątki Adama i Ewy.


xD "God damn Jimmy"
Adam i Ewa nie istnieli. Metafora taka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2007 o 21:43, Feno napisał:

W stary Testament nie trzeba wierzyć. Chrześcijaństwo w zasadzie tego nie wymaga. Można, aczkolwiek
nie trzeba. Stary Testament to tylko jedna wielka metafora, jak już było wspomniane wcześniej.
Pierwszą postacią historyczną był Abraham.


oczywiście że nie trzeba wierzyć nie wiem czy zauwarzyłeś ale ogromna grupa ludzi wogule nie wierzy w Chrystusa.Ale prawdziwy chrześcijanin powinien wierzyc we wszystko co jest z wiązane z biblią.
I dlatego mną nie wzruszy jakiś głupi news

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 21:40, KrzysztofMarek napisał:

Z Całunu Turyńskiego i Chusty Świętej Weroniki. Całunem było okryte ciał Jezusa Chrystusa a chustą św. Weronika otarła twarz Chrystusa. Na obydwu relikwiach są ślady krwi grupy AB (ma ją 3,2 % populacji światowej i 18 % Żydów palestyńskich.

To tylko zwiększa prawdopodobieństwo, ale z punktu widzenia historyka nadal nie jest żadnym dowodem :)
Oczywiście zakładając, że wspomniane DNA pasowałoby do tego z odkrytych kości.
Aby stanowić dowód musielibyśmy mieć pewność, że Całun Turyński i wspomniana chusta są oryginalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2007 o 21:42, nievil napisał:

Może jak ukończysz kiedyś studia z marketingu i public relations (czego ci polecam - fajny
kierunek) to z uśmieszkiem będziesz czytał takie "newsy", mówię ci ;)


Kto wie może się przepisze.
Tylko ciekaw jetem, jak często miałeś już możliwość uśmiechnięcia się do tak pompatycznie nagłośnionego i kontrowersyjnego newsa. To tak jakbyś się poczuł mądrzejszy od wielu milionów ludzi. Aroganckie takie to troche. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lecz jak wiemy, nikt nie jest w stanie tego udowodnić :/ Jedynym sposobem było by ponowne przyjście Jezusa na świat, czyli paruzja, tym samym koniec Świata ;) Lecz już wtedy i tak, będziemy w Królestwie Niebieskim, więc co nas to obchodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować