Zaloguj się, aby obserwować  
Feno

Odkryto Grobowiec Chrystusa - szokujący fakt, czy sensacyjna pomyłka?

147 postów w tym temacie

Niektórzy po prostu widzą tego co miliony nie .Ja powtarzam że im dłużej człowiek siedzi w kościele np. tym jest madrzejszy.Jak byłem młody to sam nie rozumialem bibli wez ja i posiedz z 2 dni moze przejrzysz na oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, Biblia ma to w sobie, że gdy kilka razy ją poczytasz, naukę w niej zawartą od razu wbijasz sobie do głowy, jest to naprawdę dziwne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2007 o 21:51, xRaphaelx napisał:

Kto wie może się przepisze.
Tylko ciekaw jetem, jak często miałeś już możliwość uśmiechnięcia się do tak pompatycznie nagłośnionego
i kontrowersyjnego newsa. To tak jakbyś się poczuł mądrzejszy od wielu milionów ludzi. Aroganckie
takie to troche. :P

Studiując i kończąc taki kierunek poznasz mechanizmy takich działań - musisz je dobrze ogarnąć - wszak to będzie twój przyszły zawód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to śmieję się z Was, w większości katolików - jestem ateistą i dobrze mi z tym :D w ogóle nie rozumiem, czym się tak przejmujecie... wiadomo że Jezus nie poszedł do nieba razem z ciałem, tylko musiało ono zostać na ziemi. I czy to skandal że w końcu ciało zostało odnalezione? Niech znajdą jeszcze świętego Graala, może powstanie Strażnik Elratha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 21:58, Probos napisał:

Rzeczywiście, Biblia ma to w sobie, że gdy kilka razy ją poczytasz, naukę w niej zawartą od
razu wbijasz sobie do głowy, jest to naprawdę dziwne ;)


tego nie da sie jak myślą niektórzy wyjaśnić że mózg chłonie i tak dalej tu po prostu jest taki tajemniczy fenomen którego przeciętny człowiek nie zauważa.Siedzi sobie w kościele i nawet nie słucha np. tak nigdy nie zrozumie tego nawet jakby siedzial i 200 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, lecz mam nadzieję, że rozmawiam teraz z ateistą, a nie smarkiem, któremu nie chce się chodzić do Kościoła i uważa się za ateistę. Bo jeżeli to, o co proszę jest prawdą, to posłuchaj, ja się niczym nie zainteresowałem, gdyż Jezus, poszedł do Nieba wraz z ciałem, tak samo jak i Matka Boska, a jeżeli wyśmiewasz katolików, no cóż, to już twoja sprawa, Ciebie się nie da wyśmiać, bo nie ma czego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 21:51, walgierz napisał:

> /.../> Oczywiście zakładając, że wspomniane DNA pasowałoby do tego z odkrytych kości.
Aby stanowić dowód musielibyśmy mieć pewność, że Całun Turyński i wspomniana chusta
są oryginalne.

Ja o tym wiem i i w takie wiadomości nie wierzę :D Ale nie mogłem się powstrzymać przed podpowiedzią na tak postawione pytanie ;D
Jeśli reżyser dokonuje tak sensacyjnego odkrycia, to zaraz przychodzi mi do głowy pytanie jaki film będzie kręcił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, ale mnie ten temat zszokował w pierwszej chwili...
Ja tam w to nei wierzę, wierzyłem, wierzę i będę wierzył w Jezusa, a żadne tam odkrycia tego nei przerwą. Tyle ludzi na świecie wyznaje wiarę w Jezusa, a jedno odkrycie niewiadomo kogo nic nie zmieni chyba, ze przedstawiono by dowody. Tylko jakie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2007 o 22:05, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli reżyser dokonuje tak sensacyjnego odkrycia


Ech, przecież już było mówione, że to nie on odkrył. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 22:01, Lfdracon napisał:

Ja to śmieję się z Was, w większości katolików - jestem ateistą i dobrze mi z tym :D w ogóle
nie rozumiem, czym się tak przejmujecie... wiadomo że Jezus nie poszedł do nieba razem z ciałem,
tylko musiało ono zostać na ziemi. I czy to skandal że w końcu ciało zostało odnalezione? Niech
znajdą jeszcze świętego Graala, może powstanie Strażnik Elratha :P


Zerkając na twój gramsajt śmiem twierdzić, że mama wybije ci z główki ten "ateizm" jak go nazywasz - przed tobą podejrzewam bierzmowanie a z doświadczeń znajomych bez tego możesz mieć problemy z małżeństwem, zresztą jesteś i tak za młody by to zrozumieć teraz.
Tak przy okazji zrób coś z tym "kaczorem donaldem" bo niszczy twój "mccchroczny" i bezbożny wizerunek - zamień go na np. metalhammera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 22:09, xRaphaelx napisał:

> > /.../
Ech, przecież już było mówione, że to nie on odkrył. :P

Tak? Ja skorzystałem z linka i przeczytałem oryginalną wiadomość. To kto w końcu odkrył tę rewelację?
Trochę nie na temat, ale podobno Van Gogh namalował dwa tysiące obrazów, z czego w samych Stanach Zjednoczonych jest dziesięć tysięcy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 22:15, KrzysztofMarek napisał:

Trochę nie na temat, ale podobno Van Gogh namalował dwa tysiące obrazów, z czego w samych Stanach Zjednoczonych jest dziesięć tysięcy ;D

Jak najbardziej na temat :)
Z drzazg pochodzących z krzyża, na którym umarł Chrystus można było wybudować katedrę i wiedzieli o tym nawet co światlejsi w średniowieczu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka to kolejna afera, o celu czysto marketingowym, podobna do spraw związanych z książkami
"Święty Graal, święta krew", czy osławiony "Kod Leonarda da Vinci". Jak to się skończyło wszyscy wiedzą. Krytycy książkowi po publikacji Browna mówili, że z pewnością w najbliższym czasie doczekamy się kolejnych dziwnych tematów związanych z osobą Chrystusa, jako przykład podawano chociażby to: Chrystus był kosmitą. Budzi to śmiech? Pewnie tak. No i się doczekaliśmy, ciekawe co będzie dalej?
Czemu są poruszane tematy związane z chrześcijaństwem, a nie np. z judaizmem czy islamem? Przecież te trzy religie mają te same korzenie (Abraham). Odpowiedź jest prosta. Kościół nie ma już średniowiecznej mocy, nie potrafi walczyć z tymi, którzy go atakują. Natomiast w przypadku islamu wystarczy wspomnieć awanturę o karykaturę Mahometa. Któryś fanatyk wyznaczył nawet nagrodę za głowę autora rysunków. Takie po prostu mamy czasy, ludzie żerują na wszystkim byleby tylko zarobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 22:15, KrzysztofMarek napisał:

Tak? Ja skorzystałem z linka i przeczytałem oryginalną wiadomość. To kto w końcu odkrył tę
rewelację?


Odkryli archeolodzy, Cameron reżyseruje jedynie film na podstawie ich badań.
Tutaj mam jeszcze dwa ciekawe linki:
http://www.nautilus.org.pl/?i=942
http://www.nautilus.org.pl/?i=944

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 20:31, walgierz napisał:

Wątpliwości mogłoby rozwiać badanie DNA, ale jakoś nie wyobrażam sobie skąd miałyby pochodzić próbki...

Jeśli Kościół nie obawiałby się konfrontacji, to chociażby z jednej z "cudownych" relikwii. Kiedyś (naprawdę - KIEEEDYŚ) oglądałem na religii film, na którym w jednym z kościołów (bodajże we Włoszech) stwierdzono cud, gdy rzekomo wino w trakcie Mszy rzeczywiście przemieniło się w krew, która natychmiast została ogłoszona krwią Jezusa Chrystusa. Tylko coś wątpię, by Papież i spółka zdecydowali się na takie posunięcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 21:56, Maxtreme napisał:

Niektórzy po prostu widzą tego co miliony nie .Ja powtarzam że im dłużej człowiek siedzi w
kościele np. tym jest madrzejszy.Jak byłem młody to sam nie rozumialem bibli wez ja i posiedz
z 2 dni moze przejrzysz na oczy

Widzisz, samo siedzenie to nie wiele daje:P u mnie na na roku jest kilka osób, które tak właśnie siedzą i ni eiwle poza tym robią, wcale jakoś im wiedzy nie przybywa od tego.
A nie do każdego trafia akurat Biblia, innych bardziej inne rzeczy ruszają, mnie nie fascynuje i po prostu nie mogę jej czytać...
A jeśli o sam film, to narazie nie traktuje teog jako jakkiejś specjalnej sensacji, poczeka się zobaczy co będzie:) Może jako osoba nie wierząca nie odczuwam "ewentualnej powagi" sytuacji , znaleźli zwłoki, był człowiekiem, więc musiało coś po nim zostać, gdyby miał dziecko... cóż może był by to dla mie kolejny argument, że księża mogli by zakładać normalne rodziny. Jakoś szczególnie się nie interesowałem tmatem, raczej krzykliwy nagłówek skłonił mnie do przeczytania początku tekstu i tyle. Może na same kościoły by to jakoś wpłynęło, ale dla samej religii chrześcijańskiej nie był by to jakiś szczególny problem.
Takie moje zdanie skrome:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 23:17, Remember_The_Name napisał:

Jeśli Kościół nie obawiałby się konfrontacji, to chociażby z jednej z "cudownych" relikwii.

To by nic nie dało. Co najwyżej udowodnią wtedy, że krew i kości należą do tego samego człowieka, ale niekoniecznie Chrystusa. Wiem, że z punktu widzenia wiary, to byłoby dość, ale ja mówię jako historyk.
Dodać należy fakt, że nie jestem pewny, czy z tak starych szczątków da się uzyskać DNA, ale to już nie moja specjalność. To chyba zależy od stanu, w jakim się zachowały.
No i abstrahując od tego, że cały ten nius uważam za bzdurę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 21:44, Mogrim napisał:

Mówiły o tym wszystkie dzienniki i wspominały gazety - moim zdaniem, jak na kompletną bzdurę
to zdecydowanie za dużo. Kolejna bujda dla naiwnych.

To samo można by powiedzieć o wierze :P To też kiedyś była tylko pewna historia opowiadana sobie przez ludzi, którą nagle ktoś postanowił spisać. Nawet jeśli zrobił to pod natchnieniem Ducha Świętego, to i tak jest to w dużej mierze wciąż tylko książka, na której swoje wierzenia opierały do tej pory miliardy ludzi. I, podobnie jak w wypadku tego "odkrycia", nie możesz mi udowodnić, że nie wierzysz w fikcję...

I jeszcze jedno - kto Wam (niektórym), ludzie, naopowiadał takich bzdur, że Jezus poszedł do nieba razem z ciałem? oO Jeśli już w ogóle, to Maryja została wniebowzięta, a Jezus doznał wniebowstąpienia, czyli jego szczątki zostały tu. No, chyba, że pewnego fragmentu opowieści nam nie zdradzono, i ciało Jezusa zostało podstępnie spalone, zjedzone przez dzikie zwierzęta, albo zabrane przez kosmitów ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować