Zaloguj się, aby obserwować  
Feno

Odkryto Grobowiec Chrystusa - szokujący fakt, czy sensacyjna pomyłka?

147 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2007 o 13:47, Icestalker napisał:

Co mogę powiedzieć? Ani trochę nie wierzę w ten grobowiec, a jak komuś uda się potwierdzić,
że to jest grobowiec Chrystusa, to jakoś się tym nie przejmę. Dalej będę wierzącym katolikiem.
Szczerze mówiąc, to owe odkrycie jest kiepskim żartem, lub jeszcze większą tandetą na resorach.



O tym mowie- nawet jak sie okaze ze caly katolicyzm, zmartwychstanie i wniebowstapienie Jezusa to bujda, kiepski zart, to ludzie dalej beda wierzyc, mimo swiadomosci tego, ze daja sie co tydzien w kosciele cyckac dajac na tace za nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg badaczy prawdopodobieństwo tego, że w tamtym czasie i w tamtym miejscu żyła jeszcze jedna taka rodzina o takich samych imionach, wynosi 1:10 000 000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 14:44, janusz82 napisał:

wg badaczy prawdopodobieństwo (...) wynosi 1:10 000 000.

Ciekawe skąd to wiesz? Bo ja trafiłam na informację, że prawdopodobieństwo wynosi 1: 600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 15:34, minimysz napisał:

Ciekawe skąd to wiesz? Bo ja trafiłam na informację, że prawdopodobieństwo wynosi 1: 600.


No ja bym właśnie bardziej do takiego prawdopodobieństwa się przychylał. 1:10 000 000? Na pewno nie. Dawniej było jeszcze łatwiej, bo używane były tylko imiona, a nie nazwiska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe akurat imiona członków rodziny Jezusa, w tym samo imię Jezus, były bardzo popularne w tamtych czasach. Trochę przesadzone prawdopodobieństwo. Skłaniałbym się raczej ku liczbom minimyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 15:34, minimysz napisał:

> wg badaczy prawdopodobieństwo (...) wynosi 1:10 000 000.
Ciekawe skąd to wiesz? Bo ja trafiłam na informację, że prawdopodobieństwo wynosi 1: 600.


z tej stronki: http://www.nautilus.org.pl/?i=944
takze wczoraj w radio kiedy podawali ta wiadomośc, padła ta liczba prawdopodobieństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jakaś bzdura... Nie wiadomo nawet, czy szczątki w ossariach należą do członków jednej rodziny, a poza tym imiona Maria (w wielu formach), Jezus, Józef czy Juda były wtedy bardzo popularne. Zaś o poziomie stronki świadczą takie kwiatki jak "Badania DNA szczątek" (bardzo to po polsku) czy sarkofagi, które nagle stają się urnami, a potem trumnami... W dodatku to "prawdopodobieństwo pomyłki" nie wiadomo do czego się odnosi: pokrewieństwa Jezusa i jednej Marii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 16:23, squeglee napisał:

Dziwnie kojarzy mi się to z książką "Video z Jezusem" :-).


Pierwsze słyszę o tej książce. Kto to napisał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ja. Nie wiedziałem że temat w jeden dzień może tak się rozbudować. Ja sądzę że to prawda. Dla mnie cały Jezus jest wyssany z palca. A jednak plotka może zdziałać cuda. Ktoś 2000 lat temu powiedział że wiedział i widział, a teraz całe tłumy walą to kościoła drzwiami i oknami. Jedynie prawdziwe bóstwo które nie wydaje się podejrzane to Allah. Chociaż w pewnym sensie nie wiem czy to nie jest arabski jezus....a licho go wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy chce zarobić, więc szuka sposobu. Co Wy Ferdka nie znacie ;) Przecież ten kolo wiecznie kombinuje. Szokujące rzeczy łatwo się sprzedają. Wystarczy chwila rozgłosu żeby autorowi zera po jedynce na koncie przybyło. Moja wiara jest niezachwiana i dobrze mi z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 23:31, Remember_The_Name napisał:

> Mówiły o tym wszystkie dzienniki i wspominały gazety - moim zdaniem, jak na kompletną
bzdurę
> to zdecydowanie za dużo. Kolejna bujda dla naiwnych.
To samo można by powiedzieć o wierze


Tyle że to nie jest temat o wierze, a o odkryciu jakiegoś grobowca. Zostaw w spokoju wiarę i skoro tak miłujesz racjonalizm mów o faktach. A fakty są takie, że naukowcy nazwali sensacje reżysera bzdurą. Ale pare osób się naciągnie, tak jak na ewangelie judasza czy kod leonarda - chodzi o pieniądze. "Frajer jest po to, żeby go doić" - był powiedział M. Paździoch do F. Kiepskiego w pewnej sztuce.
O takich sensacjach będzie zawsze głośno. Prawa hydrodynamiki są takie, że gówno jest zawsze na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 16:33, Piotrbov napisał:

> Dziwnie kojarzy mi się to z książką "Video z Jezusem" :-).

Pierwsze słyszę o tej książce. Kto to napisał?


Andreas Eschbach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otwieram Super Expres patrze a tu taki nagłowek"Znaleźli grób Jezusa?"(jak ktoś ma tą gazete to niech sobie przeczyta). Chwile później włanczam radio akurat wiadomości i otym samym słysze, że znaleźli grób JezusaxD
Już myślałem, że o tym nigdzie w środkach masowego przekazu nie usłysze, a jednak. Tylko troche te media spóźnione. Sądziłem, że wczoraj będzie już o tym głośno w wiadomościach. Pewnie musieli się upewnić czy to nie jakiś żart:PP Choć pewnie to tylko tak pseudo reklama(ja tak uważam niewiem jak wy) żeby film Camerona miał dużą oglądalnoś, znając życie jak już się pojawi owy film to wszyscy będą go chcieli oglądnąć. Niestety tak to się teraz robi reklame. Wogóle to są jakieś sensowne dowody, że to jest prawdziwy grób Jezusa??
ps.Ja o tym znaleźisko przeczytałem na o2:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować