Zaloguj się, aby obserwować  
Feno

Odkryto Grobowiec Chrystusa - szokujący fakt, czy sensacyjna pomyłka?

147 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2007 o 16:44, Jaki Ganh1 napisał:

O ja. Nie wiedziałem że temat w jeden dzień może tak się rozbudować. Ja sądzę że to prawda.
Dla mnie cały Jezus jest wyssany z palca. A jednak plotka może zdziałać cuda. Ktoś 2000 lat
temu powiedział że wiedział i widział, a teraz całe tłumy walą to kościoła drzwiami i oknami.
Jedynie prawdziwe bóstwo które nie wydaje się podejrzane to Allah. Chociaż w pewnym sensie
nie wiem czy to nie jest arabski jezus....a licho go wie.

E? Allaha to raczej możesz porównywać z żydowskim Jahwe niż Jezusem. U Arabów Jezusem mógłby być Mahomet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 23:02, garrick napisał:

> O ja. Nie wiedziałem że temat w jeden dzień może tak się rozbudować. Ja sądzę że to prawda.

> Dla mnie cały Jezus jest wyssany z palca. A jednak plotka może zdziałać cuda. Ktoś 2000
lat
> temu powiedział że wiedział i widział, a teraz całe tłumy walą to kościoła drzwiami i
oknami.
> Jedynie prawdziwe bóstwo które nie wydaje się podejrzane to Allah. Chociaż w pewnym sensie

> nie wiem czy to nie jest arabski jezus....a licho go wie.
E? Allaha to raczej możesz porównywać z żydowskim Jahwe niż Jezusem. U Arabów Jezusem mógłby
być Mahomet.


O ile mi wiadomo Jazus był dla muzułmanina prorokiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe a ja wczoraj dorwałem jakis program na temat tego odkrycia. Jakiś na satelicie, anglojęzyczny. Wypowiadali się archeolodzy, historycy i znawcy pisma. Praktycznie każdy twierdzi, że ten film Camerona to bzdura, bo grobowce zostały dawno już zbadane i interpretacje napisaów na nich, kóre sa tłumaczone w filmie są po prostu błędne. Tłumaczono je zbyt subiektywnie - od razu założono, że to gró Jezusa i pod tym kątem tłumaczono napisy. Dno i siedem metrów mułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kosciol to najwieksze siedlisko zla i zaklamania na ziemi a papiez jest wedlug apokalipsy sw. jana antychrystem. przyklad: proponuje podac mi zwiazek pomiedzy spowiedzia a przykazaniami bozymi, inny niz ten ze obie te rzeczy nawzajem sie wykluczaja. dlaczego kleruchy moga spowiadac jesli w pismie swietym pisze ze tylko jezus moze to robic? dlaczego swietujemy niedziele jesli wedlug pism dniem swietym ejst sobota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa i znowu jakieś sensacyjne informacje. Może niech w Fakcie to zamieszczą oni lubią takie sensacje, ostatnio pisali, że jakiś ruski rybak złowił kosmitę ;)

Wracając do tematu, to jest to jakaś pomyłka i beznadziejna sensacja, przyjemniej w moim przekonaniu jest to jakiś żart i tyle mam do powiedzenia w tej sprawie, dziękuję.

P.S.

Ciekawe co tam Rydzyk sobie myśli o tym całym zdarzeniu, pewnie jest podniecony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 11:37, Indrid Cold napisał:

kosciol to najwieksze siedlisko zla i zaklamania na ziemi a papiez jest wedlug apokalipsy sw.
jana antychrystem. przyklad: proponuje podac mi zwiazek pomiedzy spowiedzia a przykazaniami
bozymi, inny niz ten ze obie te rzeczy nawzajem sie wykluczaja. dlaczego kleruchy moga spowiadac
jesli w pismie swietym pisze ze tylko jezus moze to robic?


"Komu odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane” (J 19, 22-23). Jako że apostołowie nie żyją wiecznie, przekazywali tą możliwość innym (przez nałożenie rąk kolegium prezbiterów, o czym też w PŚ piszą) co trwa do dziś.
A to "siedlisko zła" prowadzi w samej polsce kilkaset sierocincow, domow samotnych matek i hospicjów, a taki Caritas pomaga w godzine wiekszej ilosci osob niz ty przez całe życie. O działalnosci w Afryce nie wspominam. Troche mniej nienawiści a wiecej obiektywizmu. Pozdrawiam

PS
Papież antychrystem? Dobre sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 11:37, Indrid Cold napisał:

Ciach


O lol, ziom skąd ty bierzesz te informacje??:) Ciekaw jestem czy Ty byłeś kiedyś w Kościele albo czytałeś Biblię?? Ja może i mam "mały" kłopot z chodzeniem do Kościoła, ale wynika on tylko z mojego lenistwa a nie z tego, że ja nie wierzę:D No i wracając do sedna to Ci powiem, że jakbyś odwiedził kilka razy Kościół w niedzielę i posłuchał ewangelii to byś takich(sorry za wyrażenie) bzdur nie opowiadał:) Jeszcze tym największe siedlisko zła to mnie całkiem rozłożyłeś :) Fakt, że Księża nam wszystkiego pewnie nie mówią(chodzi mi tu o tych wysoko postawionych w Watykanie), ale napewno aż takimi wielkimi "diabłami" nie są. A no i jeszcze chyba mi nie powiesz, że nasz wielki papież Jan Paweł II był antychrystem??

PS. Jak się zastanowisz nad tym co napisałeś możesz spokojnie odpowiedziec na tego posta i przyznac, że się pomyliłeś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2007 o 23:02, garrick napisał:

E? Allaha to raczej możesz porównywać z żydowskim Jahwe niż Jezusem.


A nie przyszło ci do głowy, że Allach (co znaczy Bóg) jest właśnie Staro Testamentowym Bogiem?

Dnia 27.02.2007 o 23:02, garrick napisał:

U Arabów Jezusem mógłby być Mahomet.


Po pierwsze, nie każdy arab to muzułmanin.
Po drugie, u muzułmanów Jezus jest, a Mohamet pieczęcią proroków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2007 o 18:42, Luke Shadow napisał:

Po drugie, u muzułmanów Jezus jest, a Mohamet pieczęcią proroków.


jest prorokiem*... Gdzieś mi wcięło. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie co, gadacie jak mohery , ludzie nie oswieceni , tacy ktorzy biora bez zastanowienia to co dostaja od starszych w tak zwanym dorobku kulturowym. ja nigdzie nie powiedzialem ze nie wierze w Boga , ja twierdze ze katolik sie nie modli do wlasciwego bostwa. chcecie dowodow: to jest pierwszy http://www.arkofthecovenant.co.uk/666_Update/666Beast.pdf sorry ze po angielsku ale moze to i lepiej. co do kolegi od hospicjow to ja mu odpowiem pytaniem na pytanie: podaj mi jedno panstwo katolickie ktore swietnie prosperuje na przekor dziejom? nie moge niestety znalezc strony z opisanymi udowodnionymi przekretami ktore swiadomie popelniono lamiac prawo boze podczas tworzenia nowego testamentu u cesarza konstantyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 09:50, Indrid Cold napisał:

wiecie co, gadacie jak mohery , ludzie nie oswieceni , tacy ktorzy biora bez zastanowienia to co dostaja od starszych w tak zwanym dorobku kulturowym. /ciach/


Równie dobrze można powiedzieć, że gadasz jak człowiek nowoczesny, który bierze bez zastanowienia za pewnik to co usłyszu w radiu czy zobaczy w telewizji.
Te wyliczenia to sorki, ale jakos nie są w stanie mnie do niczego rpzekonac. Liczby maja to do siebie, ze zawsze da się coś z nimi zrobić aby odpowiadały załozeniom.
Co do tego państwa to nie bądź śmieszny. Podaj definicję "świetnie prosperuje" a nie rzucasz demagogiczne hasła i czekasz na brawa. Równie dobrze mogę zapytać które państwo świeckie świetnie prosperuje na przekór dziejom.
Czysta demagogia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego sekretarzu graj fajr i zapytaj ktore panstwo nie uznajace wladzy papieza swietnie prosperuje. albo wiesz co nie pytaj bo ci ejszcze odbiora tytuly tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

swietnie prosperuje to znaczy nei bylo trawione przez dlugoletnie wojny wewnetrzne, gdzie nie widac wyzysku i biedy golym okiem, gdzie narodowe banki nie oglaszaja bankructwa, te sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować