Zaloguj się, aby obserwować  
k101

Wzrost ciała

144 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2007 o 23:27, DDK napisał:


> Chodź w kapeluszu. :P

Nie rozumiem ;) Ja przecież nie mówię, że mam kompleksy, czy coś. Jestem dość średniego wzrostu,
lepsze to, niż być wysokim. Wysocy często mają sporo problemów, m.in. z doborem ubrań. A "m"
i "l" jest znacznie więcej, niż "xl", "xxl" xD Poza tym, wysocy mają zdecydowanie zbyt wysoko
środek ciężkości i trudniej im zachować równowagę, ale to tylko takie moje małe przemyślenia
^^

Ale jak są szerocy w barach proporcjonalnie do wzrostu, to wierz mi, trudno ich przewrócić. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat ;) Zawsze się zastanawiałem, co zrobić żeby urosnąć.. ale to rzeczywiście głównie zależy od genów i tak np. rzadko się zdarza, że rodzice mają po 180 cm wzrostu, a dziecko (jak urośnie) jest małe, no i na odwrót..

A co do mojego wzrostu, to chyba wszystkich tu pobiję.. jestem w wieku 16 (a za 9 miesięcy skończę 17) lat, a mam 164 cm wzrostu.. no i chyba za wiele już nie urosnę.. Czasem się tym załamywałem, bo chyba zawsze byłem najniższy w klasie.. a nawet takie mi błądziły myśli po głowie, że jeśli będę miał żonę, to pewnie i ona i moje dzieci będą ode mnie wyższe.. No ale już się przyzwyczaiłem.. do karłów się w końcu jeszcze nie zaliczam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie w maju "stuknie" 16''stka, mam 177 cm wzrostu i jestem szeroki w barach, kiedyś to była dla mnie wada ale teraz gdy regularnie chodzę na siłownie, jest to ogromna zaleta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 23:57, Dipster napisał:

Mnie w maju "stuknie" 16''stka, mam 177 cm wzrostu i jestem szeroki w barach, kiedyś to była
dla mnie wada ale teraz gdy regularnie chodzę na siłownie, jest to ogromna zaleta :)


No, to jak chodzisz na siłownię - to zwłaszcza jeśli robisz na dużych obciążeniach - to dużo już nie urośniesz. To hamuje wzrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja mam 157 cm wzrostu a ważę tylko 38 kg. Wiem to mało, ale juz zdążyłam pogodzić się z moją niedowagą bo i tak tego nie zmienię - taka jestem i już!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 14:06, YOUlia napisał:

Cóż ja mam 157 cm wzrostu a ważę tylko 38 kg. Wiem to mało, ale juz zdążyłam pogodzić się z
moją niedowagą bo i tak tego nie zmienię - taka jestem i już!


nie no jak na dziewczyne to nie jest aż tak mało za mało choć mogła byś troszę przytyć no nie powiem ale ja mam 174cm przy 52kg i co powiesz a mam płeć przeciwną do twojej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no u ciebie tez nie jest źle to że jesteś chłopakiem nie znaczy że musisz być ciężki jak 100 słoniów...cóż mogłabym trochę przytyć, jasne - tylko problem jest taki że mam bardzo szybka przemianę materii, a jeśli już tyje to tylko przez przyrost na długość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 172 cm i waże 92 kg. Musze nadmienić że nie jestem spasiony, po prostu mam krepą budowe ciała. czasami się to przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 21:28, k101 napisał:

Co trzeba jeść żeby rosnąć szybciej? może znacie jakies sposoby. Jak tak, to napiszcie mi swoje
rady.

wiesz ja jakoś dużo nie jem (co nie znaczy że nie jem wcale) i mam 175cm w wieku 13 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 21:28, k101 napisał:

Co trzeba jeść żeby rosnąć szybciej? może znacie jakies sposoby. Jak tak, to napiszcie mi swoje
rady.


To zależy przedewszystkim od genetyki. Można sobie pomóc hormonami, ale to jest nielegalne. Ponadto nie zaczynaj garować w zbyt młodym wieku. Cwiczenia z duzym obciążeniem hamują wzrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 171 cm w wieku 14,5 lat jestem jednymz wyższych z klasie są tylko dwie osoby większe ode mnei mają prawie 1,80 ale powiem że i nie tylko ja mówie że 1,71 to jest odpowiedni i wysoki wzrost spanie ma coś tu dogadania i nie zawsze genetyka mo coś do powiedzenia np mój kolega ma dość wysokich rodziców a jest o rok odemnie starszy i nie za wysoki. wszyscy mówią ze jestem wysoki rodzice mają tata-1,70 a mama 1,58
ale to nie zależy koniecznie od rodziców dziadek ,wujek są wysocy tylko najwięcej się rośnie podczas snu a ja teraz troche za mało śpie bo pewnie miałbym 1,75 no ale nic dużo osób mówi w tym lekarz że moge mieć nawet 1,90 a co wy sądziecie przypominam mam 14,5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 14 lat i tylko 152 wzrostu!!
Moi rodzice też mówią, że byli mali i że urośli..
Ale kiedy ja urosnę????!!!
Czy mieliście taki okres w gimnazjum, że był nagły wzrost ciała i rozrost kości???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

177 cm wzrostu, 60 kg, lat 16, w styczniu 17, w sumie mi to odpowiada, jestem szczupły, wzrost jak dla mnie może być. Nie za wysoki nie za niski, taki akurat. Co ciekawe moi rodzice do wysokich nie należą, mają obydwoje po 164 cm wzrostu. Kiedyś gdzieś wyczytałem, że wysokość danego osobnika nie tylko zależy od genów, ale również od tego jak zdrowo się odżywiamy w wieku od 10-17 lat. Czy jemy dużo nabiału i tym podobnych rzeczy wzmacniających kości, rozbudowujących tkankę mięśniową etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 15 lat i 186 cm wzrostu kiedyś piłem dużo mleka i wydaje mi się, że spowodowało to u mnie przyśpieszenie wzrostu. Jeszcze do niedawna miałem widoczne rozstępy na kolanach (które pojawiają się kiedy za szybko rośniemy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 21:40, driv4r napisał:

Ja mam 15 lat i 186 cm wzrostu kiedyś piłem dużo mleka i wydaje mi się, że spowodowało
to u mnie przyśpieszenie wzrostu. Jeszcze do niedawna miałem widoczne rozstępy na kolanach
(które pojawiają się kiedy za szybko rośniemy)



to jestes wysoki pewnie będzieszmmiał z 1,90 ja też teraz pije dużo mleka zdrowo się odżywiam i teraz ede użo spał bo che miec z 1,90 i mam na to szanse a do którego rok życia się rośnie
[ też mam rozstępy]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 192 cm i ważę 89 kg. Pielęgniarka szkolna mówiła, że trochę za dużo. Nie wiem gdzie to poszło, bo jestem szczupły i ogólnie raczej słyszę, żebym przytył. I nie, nie tylko od babci :) Rodzice byli wysocy, tak do 185, więc ja i tak ich przegoniłem. Ogólnie mi to nie przeszkadza, tylko w tramwaju zgodnie z prawami Murphy''ego zawsze muszę przypierdzielić w te górne poręcze.Ah no i idąc w deszczowe dni przez miasto statystycznie 4 razy zarabiam krawędzią parasolki w szyję :) Poza tym luz, "widzę to czego inni nie są w stanie dostrzec". Przy grze w piłkę to się też przydaje, ale co ja Wam będę mówił. Większość facetów marzy, żeby być wysokim niebieskookim blondynem, a tego nie zgadza mi się tylko kolor włosów (jestem brunetem) :P Tak sobie ego musiałem podreperować po jedynce z matmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 21:44, hagen321 napisał:

> Ja mam 15 lat i 186 cm wzrostu kiedyś piłem dużo mleka i wydaje mi się, że spowodowało

> to u mnie przyśpieszenie wzrostu. Jeszcze do niedawna miałem widoczne rozstępy na
kolanach
> (które pojawiają się kiedy za szybko rośniemy)


to jestes wysoki pewnie będzieszmmiał z 1,90 ja też teraz pije dużo mleka zdrowo się
odżywiam i teraz ede użo spał bo che miec z 1,90 i mam na to szanse a do którego rok
życia się rośnie
[ też mam rozstępy]



Rośnie się bodaj do 21 roku życia ale wątpię żebym więcej urósł to już się zahamuje pewnie i kości będą się tylko utwardzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować