Zaloguj się, aby obserwować  
Hegemon

Jak tam Wasze oczy?

88 postów w tym temacie

uuuu....ale pytanie. W sumie widzę tylko gorzej na prawe oko, ale to komplikacja po zapaleniu rogówki. Po graniu to co najwyżej lekko mnie bolą po 6 godzinach. Czasami jak się przez dłuższy czas dużo dzieje na ekranie to mi się nieco obraz zamazuje (i się ciężko w CS-ie celuje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 15:31, Hegemon napisał:

Pytam, bo moj niegdys sokoli wzrok nie wytrzymuje juz wielogodzinnego przesiadywania przed komputerem (po kilkunastu latach
to nawet go nie winie :) i zaczyna sie buntowac. Mam juz -1 dioptrie na obu oczach i coraz czesciej musze sie wspomagac
okularami lub soczewkami. Jak Wy sobie radzicie?

Mi wzroczek też nieżle sie popsuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 6 latach ciezkiego siedzenia (6-7) wyszło że mam -3.0, teraz będzie się trzeba zastanowic na jakimś cieklakiem by spowolnić proces blindowania :D
a swoją drogą świat gdy nie mam okularów wydaje się dużo ładniejszy, jest taki miły i "miękki" i koszmarnie rozmyty kos wie gdzie jest opcja zmiany kontrastu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popprostu ćwiczyć go.. ale nie patrząc w monitor czy coś :P tylko różne "zadania" wykonywać na orientacje, reakcje, rozróżnianie kolorów i coś tam jeszcze, kiedyś gdzieś czytałem że właśnie takimi domowymi sposobami można polepszyć wzrok. Istnieje także możliwość operacji i komputerowo-laserowo polepszenia a przynajmniej takie coś kiedyś widziałem na kanale Discovery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi wydawalo sie, ze mam niezly wzrok, ale jak siedze w klasie w ostatniej lawce, to na tablicy mi ciezko jest przeczytac dokladnie (jakies 7 metrow od tablicy). Jak zalozylem okulary kolegi, ktory ma -1, to wszystko sie wyostrzylo niesamowicie :) jak slow-mode w FEAR :D Trzeba sie wybrac do okulisty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od małego mam dobry wzrok, przynajmniej tak wychodzi na badaniach(chociaż myślę że jestem w grupie podwyższonego ryzyka, ponieważ moja siostra i brat nosili okresowo okulary), jednak ostatnio zauważyłem że oczy męczą się szybciej, obraz po kilku godzinach zaczyna się rozmazywać a oczy są strasznie ukrwione, myślę właśnie o kupieniu kropli tzw. sztucznych łzach co o tym myślicie? Dodam jeszcze, że do okulisty raczej nie mam okazji się wybrać, bo szkoda mi nerwów na stanie w kolejce od 2 w nocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem dobry wzrok (rzekłbym sokoli!;), dopóki nie zacząłem studiować (UW, kierunek humanistyczny...heh) - już na 2 roku zaczęła się krótkowzroczność, najpierw było -0.25, 0.5, a na 4 roku już 0.75 i 1.25... zaś po studiach dobił mnie już zupełnie komputer...tak że ledwie widzę...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 17:47, Yasiu89 napisał:

A wie ktoś jak poprawić sobie wzrok? Ja mam od kompa troche pogorszony a nie chce rezygnować z użytku tego sprzętu...


Zakup LCD :), niektórym nawet poprawił się wzrok przy korzystaniu z niego, pamiętaj tylko by ustawić sobie odpowiednio jasność i kontrast, bo zaczną cię boleć oczy od zbyt jasnego obrazu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stare monitory były takie nakładki bo bez nich dłuższa praca lub ogólne użytkowanie sprawiały ból oczu czy nawet głowy :) Technologia LCD pozbywa się wielu złych oddziaływań, przez co są wydajnieszy, dokładniejsze oraz lepsze w użytkowaniu. Nie ma co porównywać i jak najszybciej się przestawić na LCD :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam z kompa juz od 6 lat (teraz mam 13 a zacząłem w wieku 1 klasy - pamiętam jak z kolegami w tym samym wieku zarzynalismy AoE II w sieci i z kodami... ehh te stare dobre czasy), okularów nie mosze skiełek kontaktowych też i wzrok mam świetny. ja osobiście gram zwykle ok. 4h dziennie a czasami nawet więcej (raz zarzynałem Painkillera + BooH przez 12 godzin aż mnie głowa rozbolała). mam nadzieje ze mi się jeszcze przez 10 latek wzrok utrzyma. w sprawach genów: mój staruszek ma 42 lata i sokoli wzrok moze ja tez w tym wieku będe taki miał ??? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 20:47, Yasiu89 napisał:

A tak wogóle to dlaczego zwykłe monitory niszczą wzrok a LCD nie? Coś osłabiają?

każdy monitor niszczy wzrok, jeśli wpatrujesz się w jakiś punkt i skupiasz wzrok cały czas. oczy czegoś takiego nie lubią - raz na dwie-trzy godzinki muszą odpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponad 15 lat przed komputerem robi swoje. Jakieś 5 lat temu, w trzeciej klasie liceum założyłem pierwsze okulary: -2.5 na lewym i -2.75 na prawym oku. Odkąd studiuję przed komputerem spędzam jeszcze więcej czasu, ale na szczęście mi się już nic nie pogarsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam -1 na lewe oko, kieddyś mialem pewną wade mięśnia wzrokowego (tylko lewe oko, dziś w zaniku ale swego czasu były "jazdy" np obrót gałki oczne o kąt normalnie niemożliwy (sprawa chyba dziedziczna, siostra tez miała cos takiego, jednak zanika z wiekiem, teraz już tak nie potrafie).

Spędzam przy kompie stosunkowo dużo czasu, jednak większy wpływ na oczy miała wady "odziedziczone" po rodzicach, niż sam komp (ale gdyby nie on, to miałbym nie -1 ale -0,5).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować