Zaloguj się, aby obserwować  
Hegemon

Jak tam Wasze oczy?

88 postów w tym temacie

Pytam, bo moj niegdys sokoli wzrok nie wytrzymuje juz wielogodzinnego przesiadywania przed komputerem (po kilkunastu latach to nawet go nie winie :) i zaczyna sie buntowac. Mam juz -1 dioptrie na obu oczach i coraz czesciej musze sie wspomagac okularami lub soczewkami. Jak Wy sobie radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Fajny temat, ja mam wadę jeszcze z czasów 3.86, ale okularków nie noszę, póki co nie narzekam, ale pogadamy za 10 lat xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to że mam płaski monitor to tak oczy nie bolą jak na normalnym.Pozatym ja jak gram albo coś robie to nie patrze sie ciągle w monitor.Teraz własnie siedze jakąs 1 godzine na kompie ale robie sobie własnie przerwe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedze przed monitorem od, bez mała, parunastu lat i jeszcze mi wzrok nie siada. Ale jak to mówi moja siostra przy składaniu życzeń urodzinowych: "coraz bliżej trzydziestki", więc spytajcie za parę lat. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gapie się w monitor od 3-4 roku życia (teraz mam 15 lat), rok temu, 2 lata pojawiły się okresowe problemy, jednak kilka miesięcy temu zmieniłem monitorek na LCD i jest dobrze ;), nadal mam dobry wzrok ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam z tym problemu. Oczy mnie nie bolą, bo porpostu nie siedze za długo przed kompem. 3 godzinnki to dla mnie max. Niekiedy tylko w weekendy siedze troche dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więć ptrzy kompach i konsolach siedze od.. Od kąd pamiętam:P :) mam dobry monitorek i nie mam problemów ze wzrokiem.. ostatnio byłem na badaniach i okazało się że mam sokoli wzrok:) A przed kompem przesiaduję dużo choć nie tak dużo jak kiedyś;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisalbym ile mam dioptri ale nie bede straszyl ludzi :>
moge powiedziec tylko jedno : wieksze znaczenie maja uwaunkowania genetyczne niz fakt spedzania wielu godzin przed monitorem (no chyba ze ktos non stop w nocy - zamiast spac :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys mogłem siedzie i po 5h przy kompie ale teraz to kompa włączam, sprawdzam co na forum i wyłączam a oczy można uszkodzic też czytając książki w złym świetle. Na razie nie zanosi się na okulary ale jestem coraz bliżej oj coraz bliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 15:31, Hegemon napisał:

Pytam, bo moj niegdys sokoli wzrok nie wytrzymuje juz wielogodzinnego przesiadywania przed komputerem (po kilkunastu latach
to nawet go nie winie :) i zaczyna sie buntowac. Mam juz -1 dioptrie na obu oczach i coraz czesciej musze sie wspomagac
okularami lub soczewkami. Jak Wy sobie radzicie?


Ja mam okluary do komputera takie specialne i wydaje mi się, że dużo dają, mam je 3 lata i w ogóle mi się wzrok nie popsuł a siedze nieraz pare godzin dziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 15:31, Hegemon napisał:

Pytam, bo moj niegdys sokoli wzrok nie wytrzymuje juz wielogodzinnego przesiadywania przed komputerem (po kilkunastu latach
to nawet go nie winie :) i zaczyna sie buntowac. Mam juz -1 dioptrie na obu oczach i coraz czesciej musze sie wspomagac
okularami lub soczewkami. Jak Wy sobie radzicie?

Wzrok popsuł mi się na drugim roku studiów. Widocznie studia szkodzą bo wtedy monitorów komputerowych ani osobistych komputerów nie było. Od wielu lat (nie obraź się, ale to nawet dłużej, niż Ty żyjesz) mam -4,5, do komputera używam - 2,5 albo wcale.
Przed komputerem przesiaduję od kilku do kilkunastu godzin i jakoś nie zauważyłem wpływu monitora na pogorszenie się wzroku a 6 lat miałem 15" CRT i od nieco ponad 3 lat 16" LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wadę wzroku praktycznie od dziecka, a w gimnazjum zwiększyła się z -1 na -2.5 :/
Bez okularów -za tydzień soczewek ;P- widzę tylko mgłę i mgiełki - ludzi ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 15:31, Hegemon napisał:

Pytam, bo moj niegdys sokoli wzrok nie wytrzymuje juz wielogodzinnego przesiadywania przed komputerem (po kilkunastu latach
to nawet go nie winie :) i zaczyna sie buntowac. Mam juz -1 dioptrie na obu oczach i coraz czesciej musze sie wspomagac
okularami lub soczewkami. Jak Wy sobie radzicie?


Ja mam komputer od lat siedmiu. Na chodzie jest bardzo często ale wzrok wciąż idealny. Chociarz ostatnio doznałem jakiejś małej przezroczystej smugi w lewym oku, ale wątpie żeby to było od kompa... muszę się udać do okulisty i to omówić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować