Zaloguj się, aby obserwować  
dvhk

Heroes [serial TV] - Temat ogólny

282 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2008 o 21:42, szynka140 napisał:

> Niech mi teraz ktoś tylko powie, dlaczego Arthur był w przeszłości?
dlatego, że posiada moc podróżowania w czasie (od Petera, który miał ją od Hiro) i sie
tam przeniósł, niemam tylko pojęcia skąd wiedział o tym że oni tam będą


Pewnie odbył spirit walk, który pozwalał na widzenie wydarzeń z przeszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 21:42, szynka140 napisał:

niemam tylko pojęcia skąd wiedział o tym że oni tam będą


Artur zabił przecież Usutu, który posiadał moc identyczną do tej, którą miał Isaac Mendez - twórca komiksu.
http://heroeswiki.com/Usutu
Isaac te wydarzenia przewidział w komiksie, więc Usutu/Artur też mógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, dopiero teraz odkryłem ten świetny serial. :-)

Obejrzałem pierwszą serię i powiem, że serial świetny. :) Dawno nie widziałem tak świetnie zrobionego "Czarnego Charakteru". Żal mi tych ludzi, których zabił, te momenty z pokazanymi ciałami... brrr... mocne. Twórcy serialu zrobili to niesamowicie. Wraz z każdym następnym odcinkiem moja nienawiść do Sylara rosła...

Spoiler

I ten moement jak zabił... własną matkę... Niesamowicie wstrząsające. To nie człowiek, to potwór...


"Save cheerlader, save the world" - to hasło będę pamiętać na długo. :) Piękny serial, bardzo ładna i sympatyczna dziewczyna (Hayden Panettiere) grająca cheerleaderkę... I ten ciekawy narrator. Podczas początku i końca odcinków. Jakbym oglądał jakiś film psychologiczny a serial przekazywał głębszą prawdę.

Moje ulubione postacie i ich zdolności...? Hm... Na pewno Claire Bennet. W tym stroju cheerleaderki wyglądała... seksownie. :-) Ogólnie sympatyczna dziewczyna, zagubiona w życiu, nie wiedząca komu ufać... Inteligenta, skromna osoba, która rozsądnie korzysta ze swojego daru.

I jej zdolność - leczenie się. W sumie jakbym miał przybrać jakąś umiejętność, to wybrałbym tą. :) Zdecydowanie najwartościowsza z wszystkich. Chociaż Issac i Hiro też mieli nie gorsze.

Wspomniałem już o Hiro - jest to moja druga ulubiona postać z Herosów.
Spoiler

Bardzo wzruszający był watek o tym z jakim poświęceniem chce ocalić życie tamtej dziewczynie z restauracji...

I za całokształt - nie da się go nie lubić. ^^

Fajny też był ten gliniarz - Parkman. Nie chciałbym posiadać jego umiejętności czytania w myślach (czułbym się z tym dziwnie; myśli są każdego prywatną sprawą), jednak jako postać był bardzo sympatyczny
Spoiler

(ok, z wyjątkiem odcinka "1x20 Five Years Gone", gdzie przeszedł sporą metamorfozę).




I sezon Herosów oceniam na 9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 02:16, JackXP PL napisał:

I jej zdolność - leczenie się. W sumie jakbym miał przybrać jakąś umiejętność, to wybrałbym tą. :)


Ja bym przyprał moc Petera, miałbym wtedy wszystkie ;)

Dnia 15.02.2009 o 02:16, JackXP PL napisał:

I sezon Herosów oceniam na 9/10


Jak dla mnie Herosi należą do ścisłej czołówki moich ulubionych seriali, obok Lostów i Prisona :)

Jeśli chodzi o krótką charakteryzację to Losty mimo że są najdłużej emitowane (5 sezon teraz) to chyba są najlepsze, a w każdym bądz razie przetrwały próbę czasu :) nadal ciekawią i zaskakują zwłaszcza po słabym 3 sezonie 4 i 5 znów wymiatają.
Prison Break dobrze że juz się konczy po 3 bardzo słabym sezonie, 4 niezły ale ten serial trzeba już skończyć ;p
Herosi mają duże możliwości, lecz moim zdaniem nie wykorzystywane, złaszcza patrząc że niektóre moce się powtarzają u obcych sobie ludzi, poza tym Herosi to taki X-men, też genetyczna mutacja itp. więc w sumie nie zbyt orginalne podejście.. ale mimo wszystko serial bardzo dobry :)

Mam takie pytanie czy ostatnie odcinki czyli 14 i 15 nadal należą do trzeciego sezonu, są jakieś dodatkowe? bo dotyczą już przecież chaptera 4.. może po prostu zrobili ukłon w stronę fanów, i dodali dwa odcinki zapowiadające to co bedzie sie działo w kolejnym sezonie.

Spoiler

Po tych dwóch odcinkach (14/15x3) zaczeło to wszystko przypominać troche prison breake z herosami, zresztą jakby dodali kolejną postać - Scofielda - super inżyniera ;p to też by sie nic nie stało.. mam nadzieje ze zaskoczą czymś ciekawym w kolejnym sezonie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja Herosów mam już dość, niech to się wreszcie skończy. Większość postaci mnie wkurza - Peter miał tyle mocy i nie umiał wykorzystać, Nathan - chorągiewka na wietrze, Claire z jakąś manią wielkości (nie rozumie, że z jej mocą NIC nie może zrobić, ani pomóc). Hirro całkowicie zniszczyli. Lubię już tylko Matta, Sylara i Daphne. A scenarzyści już się całkowicie gubią, zapominają o wątkach - vide: Peter z mocą Sylara. PO CO!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 14:22, Asthariel napisał:

A ja Herosów mam już dość, niech to się wreszcie skończy. Większość postaci mnie wkurza
- Peter miał tyle mocy i nie umiał wykorzystać, Nathan - chorągiewka na wietrze, Claire
z jakąś manią wielkości (nie rozumie, że z jej mocą NIC nie może zrobić, ani pomóc).
Hirro całkowicie zniszczyli. Lubię już tylko Matta, Sylara i Daphne. A scenarzyści już
się całkowicie gubią, zapominają o wątkach - vide: Peter z mocą Sylara. PO CO!?



No właśnie... Zastanawiam się, czy nie zakończyć oglądania serialu na pierwszym sezonie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 23:55, JackXP PL napisał:

No właśnie... Zastanawiam się, czy nie zakończyć oglądania serialu na pierwszym sezonie...?


To co obejrzałeś to ci nie ucieknie jeśli obejrzysz następne sezony. Każdy sezon w pewnym sensie ma zakończenie, więc jeśli tylko masz czas to dlaczego nie obejrzeć 2 sezon.. Fakt faktem ze w tym serialu, postacie jak np. Peter czy Nathan są bardzo podatni na wpływy i łatwo nimi manipulować, aż za bardzo, ludzie którzy mają już pewne doświadczenie powinni bardziej obiektywnie postrzegać rzeczywistość jaka ich otacza, to na pewno rzuca się w oczy w tym serialu, każdy będąc na ich miejscu zauważyłby ze jest manipulowany, tylko nie oni?! Cóż fakt faktem ze mimo dużego potencjału i dobrego 1 sezonu, im dłuższy jest ten serial tym słabszy, ale warto dodać, że niemal z każdym serialem tak jest.. a wśród wielu seriali Herosi nadal wypadają całkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy serial jaki dotąd oglądałem, miażdży LOST i 4400, ciekawe postacie wciągająca fabuła, nie mogę się doczekać drugiego sezonu, chociaż film w niektórych momentach, jest troche żenujący ale jako całość to bardzo dobry serial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 16:38, 6Kris napisał:

Najlepszy serial jaki dotąd oglądałem, miażdży LOST i 4400, ciekawe postacie wciągająca
fabuła, nie mogę się doczekać drugiego sezonu, chociaż film w niektórych momentach, jest
troche żenujący ale jako całość to bardzo dobry serial.


Powiedz tylko ile sezonów LOST oglądałeś? Oczywiście każdy ma prawo do własnej oceny, ma inny gust, ale obiektywnie pisząc - trudniej jest utrzymać poziom przez 5 sezonów (LOST) niż zrobić 1 dobry sezon (Heroes). Jestem pewien, że zweryfikujesz swoją opinię po obejrzeniu 2 i 3 sezonu.
Gdy pojawił się 1. sezon Heroes (a oglądałem w tym czasie 3. sezon Lost) to również uważałem, że Heroes jest nieco lepsze. Potem 2. sezon Heroes i 4. Lost - powiedziałbym, że równa rywalizacja. Teraz 3/4 sezon Heroes i 5. Lost - wygrywa Lost (przez świetną fabułę Zagubionych i słabszą formę Herosów).
(bez spoilerów):
Oglądam Herosów i niestety 4. sezon nie pokazał na razie nic ciekawego (brakuje mi np. wstępu narracyjnego czytanego głosem Mohindera). W poprzednich sezonach można było zauważyć pewną głębię. Teraz niestety wygląda tak, jakby scenarzyści na bieżąco wymyślali kolejne intrygi zapominając o poprzednich odcinkach/sezonach - brak konsekwencji. Ponadto to co podobało mi się w Heroes to fakt, że serial nie był podobny do X-Men.
W przypadku LOST jest inaczej - serial od początku zmierza w konkretnym kierunku. Kto by pomyslał, że w 5 sezonie (po pięciu latach emisji!) pojawią nawiązania do konkretnych wydarzeń np. z sezonu 1. i 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 14:11, macned napisał:

Oglądam Herosów i niestety 4. sezon nie pokazał na razie nic ciekawego


Czwarty sezon? Chyba czwarty rozdział, bo odcinki nalezą wciąż do 3 sezonu ( 03x17 jutro).

Jak dla mnie ten czwarty rozdział jest świetny. :)

Spoiler

Nathan Petreli zaskoczył mnie swoim postępowaniem... Nigdy nie uważałem go za szczególnie pozytywną postać, ale teraz pokazał, że jest zdolny do wszystkiego... Rozumiem dorwać Sylara, on jest potworem (chociaż podczas wątku z Emily stał się na moment zupełnie inną osobą... prawdziwą...), ale... własnego brata? Parkmana? Hiro Nakamurę? Nie podejrzewałem go o to...

Ogólnie wątek moim zdaniem jest świetny, bo Heroes stali się bardzo podobni do Prison Break. :D Szkoda, że wśród uciekinierów nie ma Scoffielda - pasowałby do nich. :) Zdziwiłbym się, gdyby pojawił się w Heroes xD


Noah Bennet - jak zwykle - jest w stanie poświęcić wszystko dla dobra rodziny. Z tego co powiedział, nie miał większego wyboru - albo będzie współpracować, albo aresztują również jego córkę. Jestem ciekaw czego się dowiemy o nim w odcinku 17 trzeciej serii.

Mam nadzieję, że Sylar zniszczy tą całą "Firmę". :D Zacząłem go lubić. xD Wątpię, aby "buntownicy" (m.in. Parkman, Pete, Hiro) zgodzili się zawrzeć sojusz z Sylarem, ale czasami trzeba zawrzeć pakt z diabłem, aby osiągnąć sukces.
Świetny był moment kiedy Sylar ubrany w uniform strażnika wyszedł z tej ciężarówki z chłopakiem na rękach... Wielki wyzwoliciel ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra może ktoś się podzielić rozmyśleniami z trailera 4sezonu (5rozdział " odkupienie"). Moim zdaniem za bardzo przekombinowane z nowymi postaciami, troche tego za dużo sie zrobiło.
A mianowicie:

Spoiler

Hiro odzyskał najwyraźniej całkowitą moc(widać jak się teleportuje, a raczej przenosi w czasie i spotyka siebie jako nastolatka), Peter, możliwe, że nadal nie ma swoich mocy, bo nie ma pokazanego jak używa kilku powerów jednocześnie. Sylar odkrywa, że go wrobiono. Te nowe postacie poszukują "odkupienia" nie wiem odkupienia jakich win, ale może być ciekawie. Możliwe, że Strauss, zabije Benneta, bo widać jak umiera... Kurcze, nieźle zakręcone, to co napisałem, no, ale jest tak jak napisałem...
AAAA... możliwe, że już rozwiązała się zagadka blizny Petera ;)


Zami zobaczcie o co mi chodzi :D
http://www.youtube.com/watch?v=QXDRkk4RTUo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer T-Baga z PB do Herosów, może wyjść temu drugiemu serialowi tylko na dobre, tym bardziej ze sezony 2-4, czy jak kto woli rozdziały, z odcinka na odcinek pogrążały ten dobrze zapowiadający się po pierwszym sezonie serial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 20:17, Paoro napisał:

Transfer T-Baga z PB do Herosów, może wyjść temu drugiemu serialowi tylko na dobre, tym
bardziej ze sezony 2-4, czy jak kto woli rozdziały, z odcinka na odcinek pogrążały ten
dobrze zapowiadający się po pierwszym sezonie serial.

Pogrążały, to za duże słowo. Osłabiały, to na pewno. Jednak postać Sylara i jego wątek, rozbudowany dosyć wątek- mistrzowski :). Jednakże mogliby, tak jak pisałem oddać moce Peterowi- był równoważnikiem (Sylar= Peter), no i Hiro Nakamura powinien wymiatać jeszcze bardziej z mocami, tzn. w pełni mieć panowanie nad czasem), bo odebranie tych mocy spowalniały akcję, denerwowały. Oczywiście błędy i brak konsekwencji- tak jak w szczególności w sezonie 2 i 3(szczególnie ostatni odcinek, no i przed ostatni) mogą zabić serial. A i to: Matto Parkman i jego moc Isaaca ;///- troche przesadzone. BTW. Mnie ten T-bag nie pasuje. Jakoś bardzo nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ze Peter stracił moce, to konsekwencja tego ze dali mu zadużo na samym początku, wiadomo było ze na dłuższą metę coś z tym trzeba bylo zrobić, bo był tak mocny ze równie dobrze działania reszty byłyby wcale nie potrzebne.. ale przyznam ze to i te wszystkie głupkowate zmiany nastrojów Nathana i innych, ze raz są źli w pewnym sensie, potem dostają olśnienia i zaczynają podążać nową dobrą ścieżką.. następnie te zmiany charakteru Salera, owszem z poczatku ciekawe, ale z drugiej strony zbyt pogmatwane (choć to chyba najbardziej udana postać tego serialu) Ogólnie rzecz biorąc przekombinowali :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Och nie zgadzam się. Peter był bardzo wyważony, nie nadużywał mocy... Tylko Nathan miał zmiany postępowania, ale najciekawsze jest to, że Angela, Peter, Hiro, Ando widzieli go zawsze prezydentem i tak się stanie mimo jego postępowania. I zawsze to był Sylar great! Zawsze Peter miał blizne w przyszłości, więc można wnioskować, że odzyska moce. Do tego stwierdzam, że Peter miał mało mocy ok. 14 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=RKfrJe9O_w0
kolejny trailer, tym razem nieco dłuższy i lepciejszy. Wynika z niego, że Peter zabrał jakąś nieznaną moc, albo odzyskał już moce... oj bedzie sie działo, Sylar(Nathan) zabija przez przypadek kobiete, a Ci nowi w końcu mówią: "Albo nas zaakceptują, albo odrzucą". Grubo, czekam na 21 września :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować