Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect - demo na GDC

27 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2007 o 20:52, Domek napisał:

"Na necie" to w ogóle różne rzeczy można znaleźć. Wiele z nich niekoniecznie tożsamych z oficjalnymi
oświadczeniami twórców czy wydawców. ;)

Hehe, szczegolnie w tym przypadku ;-). Swoja droga to, ze mozna napisac eXtremalnie bzdurny artykul i zrobic kilka falszywych screenow, a wielu ludzi - w tym moderator oficjalnego forum gry - nie widzi roznicy pomiedzy tym, a oficjalnymi wypowiedziami tworcow wiele mowi o obecnym stanie naszego ulubionego przemyslu rozrywkowego ;-) i grupy docelowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna z prezentacji pokazuje jak można w dowolnym momencie dialogu wtrącić swoją kwestię nie czekając na koniec lini dialogowej. Rozmówca przerywa swoją wypowiedź, połączone to było z animacją. Bardzo imponujące i mam nadzieję, że nie tylko sprytnie wyreżyserowany spot reklamowy. Dowodzenie druzyna w walce zupełnie inne od reszty RPG, podobne troche do Republic Commando, ale kontrola nad odziałem z pewnością większa. Ogólnie bardzo apetyczny kąsek, szkoda, ze tylko na xbox. Ale możliwe, ze właśnie MA i Star Wars: The Force Unleashed przekonają mnie do konsoli Microsoftu...
Jesli miała by byc wersja PC to nie szybko. Producecni zaczekają z konwersją aż grupa odbiorców (tych z PC zdolnymi bez problemu korzystac z pelnej mocy next-genów) będzie wystarczająco liczna by się taka procedura oplacała. Biorąc pod uwgę czas oczekiwania na Jade Empire... nie wygląda to dobrze :( Już prędzej wyjdzie na PC produkt LA, jako że oprzewidziano go tez na PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 20:34, nievil napisał:

Sorry, że się czepiam, ale jak zwykle przy każdej zapowiedzi konsolowego tytułu musi się pojawić
komentarz : "kiedy na pc ?"


Niektóre tytuły to exclusive na konsolę. Przy X360 widać to z Gearsami - niby Epic ma grywalną wersję na PC, ale z oficjalnym wydaniem się nie spieszy. Imho będzie jak z HALO - jedynka wyjdzie na PC, gdy na konsoli będzie dwójka. Nie mnie oceniać czy to dobrze czy źle, mam kompa i X360 i jestem bardzo zadowolony. A na Mass Effect bardzo czekam, to będzie pierwszy cRPG w którego mam zamiar zagrać na serio. Inne produkty Bioware na PC (Baldursy, Neverwintery, Icewindy, Plasticscape: Crapment itd) zwyczajnie mnie znudziły, mam nadzieję że tu tak nie będzie.

Dnia 01.03.2007 o 20:34, nievil napisał:

Podczas, gdy w większości przypadków "znafcy" oceniają i klasyfikują
większość konsolowych gier jako "głupie zręcznościówki" i ubóstwiają pc jako jedyną słuszną
platformę do gier - "konsola jest dla dzieci, które nie potrafią obsłużyć pc" - i tego typu
wypowiedzi.


Wiesz, frustraci są wszędzie ;))) Inna bajka że to co oferuje X360 jest naprawdę bardzo dobre i proste w obsłudze. Czysty entertainment po prostu.

Dnia 01.03.2007 o 20:34, nievil napisał:

A teraz się pytam poważnie : A nie prościej po prostu odłożyć kasę na xboxa ? Zamiast
kupować nowego geforce''a nie da rady kupić tej konsoli ?


A tu nieco przeginasz. Za GF7600GT dałem 150 nowych i swoją starą 6600GT. Za X360 ponad 1500 nowych. To sporo pieniędzy, kwota raczej ciężko osiągalna dla przeciętnego ucznia/studenta. Powtarzam, przeciętnego. Tutaj w grę wchodzi konsola zamiast kompa, a komp oprócz gier oferuje jeszcze inne możliwości, potrzebne w szkole/na studiach.

Dnia 01.03.2007 o 20:34, nievil napisał:

Hd to nie problem - wystarczy przecież
zwykły monitor (i kabel vga). Tak ciężko jest wam się przekonać do zakupu ? Można mieć i pc
i konsole, więc w czym jest problem ? Dostajecie wysypki jak trzymacie pada, czy co ? Czekam
na odpowiedzi (te bardziej poważne mile widziane ;)


Ano można, ja mam jedno i drugie i bardzo sobie chwalę. Niestety, jak na polskie warunki bariera finansowa bywa ciężka do przeskoczenia. Ale są raty itp, namawiam kumpla na X360 i chyba mi się uda. Oby konsole w Polsce rosły w siłę, bo rozrywka to przednia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 20:34, nievil napisał:

Sorry, że się czepiam, ale jak zwykle przy każdej zapowiedzi konsolowego tytułu musi się pojawić
komentarz : "kiedy na pc ?" Podczas, gdy w większości przypadków "znafcy" oceniają i klasyfikują
większość konsolowych gier jako "głupie zręcznościówki" i ubóstwiają pc jako jedyną słuszną
platformę do gier - "konsola jest dla dzieci, które nie potrafią obsłużyć pc" - i tego typu
wypowiedzi.


Może dlatego, że spora część gier na konsole ma robocze wersje na PC, lub można je stosunkowo łatwo wydać na obie platformy, tyle, że jest to blokowane przez producentów konsol ? Najlepszy przykład GoW.
To jest tworzenie sztucznych barier i to na to narzeka sporo użytkowników PC. Nikt nie ma nic do konsol jako takich ale to zaczyna przypominać patentowanie dwuklika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować