Zaloguj się, aby obserwować  
grunchill

Rock is dead?? Prawda czy fałsz??

74 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2005 o 10:54, Alexei Kaumanavardze napisał:

Nie chodzi mi o Word Up i Twisted Tranzistor. Poza tym ja już kupiłem sobie See you on the other side, ponieważ dzisiaj
z rana podzedłem do sklepu pytam się o płyte a koleś mi mówi, że już dostał i jak dopłace dyszke to dostanę ja dzisiaj Więc
dopłaciłemi i ją mam 3 dni przed premierą. i oprócz 4-ech kawałków z pierwszej płyty i 3 z bonusa nic mi sie nie podoba,
chociarz trzeba przyznać, ze muza mimo wszystko wciąga. Słucham KoRna od 1996 i nigdy nie myślałem, ze zrobią taka popę,
ale cóż. A co do TT to trzeba przyznać jedno, ze teledysk jest świetny, szczególnie ten moment z studiem i txt:" Wiesz
czego potrzebuje" i scena z browarami i paniami do towarzystwa:):):)



Przesłuchałeś już"see you.."?
Ale masz farta , ja jeszczze muszę czekać;p

A najbardziej w teledysku podoba mi sięten moment " It''s pink!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2005 o 10:58, upiordliwy napisał:

Przesłuchałeś już"see
you.."?
Ale masz farta , ja jeszczze muszę czekać;p

A najbardziej w teledysku podoba mi sięten moment " It''s pink!"

Wiesz mi nie ma na co. Ale jeden utwór sie wyróżnia Hyocritics, który dziwnym trafem przypomina kometarze na temat odejścia Heada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 11:03, Alexei Kaumanavardze napisał:


> Przesłuchałeś już"see
> you.."?
> Ale masz farta , ja jeszczze muszę czekać;p
>
> A najbardziej w teledysku
podoba mi sięten moment " It''s pink!"
Wiesz mi nie ma na co. Ale jeden utwór sie wyróżnia Hyocritics, który dziwnym trafem
przypomina kometarze na temat odejścia Heada



A do której płyty jest najbardziej podobna i co to są te interludia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 11:10, upiordliwy napisał:

A do której płyty
jest najbardziej podobna i co to są te interludia?

Najbardziej chyba do Untouchabless ze wzgledu na dużą liczbę eksperymentów, ale jednocześnie do żadnej, bo tylko jedna gitara i jakby drummy już nie te.

Interludia- to wstawki instrumentalne między partiami utworu. Pink floyd poprzedzielało interludiami swoje Another Brick in the wall, bo w ich wykonaniu było trzyczęściowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 18:25, grunchill napisał:

chyba sobie kupie ta najnowsza plytke rammsteina - "rosenrot", bo bylem w koronie i sobie jej elegancko wysluchalem. nawet
mi sie spodobala


Płytka całkiem niezła jest ale to już nie to samo co np. Mutter. Nie ma już tego cięzkiego brzmienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest ciezkie brzmienie tylko nie podczas calej piosenki - jak to bylo na poprzednich plytach - ale w trakcie refrenow i niektorych fragmentow. ale moim zdaniem fajnie ze tak troche poeksperymentowali i zroobili spokojne utwory, bo kazdemu zespolowi przyda sie jakas troche odmienna plyta. skoro juz mowa o zmianach, to uwazam ze nie podoba mi sie ostatnia plyta slipknota ( wiem ze to juz stara sprawa ale chce o tym powiedziec). piosenki w niej zawarte sa juz takie bardzo komercyjne i nie maja klimatu jaki byl w iowie. slipknot chcial zdobyc popularnosc chyba takze wsrod subkultur dance''owych i popowych, bo dal mnie te piosenki to taki troche dance metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Skoro mowa o zmianach to mi bardzo podoba się zmiana SoaD. Gdy porównamy ich nowe piosenki i stare (z SoaD i Toxicity) to już całkiem co innego jest. Zmiana ta była stopniowa... każda płyta była inna. Mi najbardziej podoba się płytka Steal this Album, gdyż tam jest zarazem stary SoaD i nowy Soad. Taka mieszanka. Z tych dwu nowych płyt (mezmerize i Hypnotize) bardziej podoba mi się ta druga... wydaje mi się że jest ona taka jaby żywsza i bardziej energiczna, co mi pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie najbardziej podoba plyta toxixity downow bo sa na niej najbardziej znane i najlepsze piosenki tego zespolu. w stealu jest malo rozpoznawalnych utworow a do dwoch najnowszych plyt dopiero sie wczuwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 19:41, grunchill napisał:

Mi sie najbardziej podoba plyta toxixity downow bo sa na niej najbardziej znane i najlepsze piosenki tego zespolu. w stealu
jest malo rozpoznawalnych utworow a do dwoch najnowszych plyt dopiero sie wczuwam.


Hmm... ja nie słucham pod publiczkę. Co z tego że mało osób to zna skoro mi się to podoba i lubię słuchać. To że jest znane i lubiane nie znaczę że ja też to muszę lubić. Wiele osób uważa zresztą że lepsza jest pierwsza płytka (Sugar, Spiders), a ja najbardziej lubie Steala za tkaie kawałki jak Boom, Mr. Jack, Roulette, Highway Song, Innervision.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie slucham pod publiczke ale utwory z sta nie robia na mnie jakiegos oszalamiajacego wrazenia (choc owszem, lubie je). Poprostu najbardziej podobaja mi sie utwory z toxicity i mysle ze bez nich soad nie stal by sie taki popularny. Wybijaja sie nad poziom i sa najbardziej "downowskie". To nie znaczy ze sa one komercyjne poniewaz nie byly one tak znane jak teraz BYOB (komercyjny choc podoba mi sie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to BYOB mi się znudził (fajny jest ale się znudził :P) Teraz lubię posłuchać sobie Vicinity of Obscenity albo Stealing Society. Masz rację Toxicity jest takie najbardziej downowskie. Szcególnie Chop Suey, Toxicity i Aerials (to najbardziej znane kawałki) Lubię te pierwsze dwie szczególnie za to że jak ich słucham to ładują mnie pozytywną energią i chce mi się zapogować :D

Toxicity byłą pierwszą płytą Systema której słuchałem, tak jak chyba większość starszych (przed Mezmerizowskich fanów, ale po SoaDowskich) fanów Systema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować