Zaloguj się, aby obserwować  
Vaadeer

Czy ktoś z forumowiczów ogląda bajki/ kreskówki ?

416 postów w tym temacie

Ja jeszcze oglądam bajki jak miałem CN to X-men Liga sprawiedliwych ale teraz można wszystko pościągać
Np: Dragona Ball Z i GT mam wszystkie odcinki z lektorem versja jaka leciała na RTL7 a nastepnie na TVN7
Wszystkie oddcinki Hellsinga a jest ich zaledwie 13 ... oraz Łowcach dusz :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tylko Shippudena sobie oglądam (i to tylko z czystej ciekawości bo mangę czytam na bieżąco, a pomiędzy anime a mangą jest dosyć spory odstęp :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was, nie nazywajcie Naruto, DB, Sailor Moon kreskówkami, czy bajkami, bo takie określenie jest po prostu, dla wcześniej wspomnianych anime krzywdzące.

Osobiście, poza różnymi anime nie oglądam kreskówek, wyrosłem już z tego :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 08:27, milten6 napisał:

Proszę Was, nie nazywajcie Naruto, DB, Sailor Moon kreskówkami, czy bajkami, bo takie określenie
jest po prostu, dla wcześniej wspomnianych anime krzywdzące.

To raczej jest krzywdzące właśnie dla samych bajek, a nie anime...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 09:00, Darkstar181 napisał:

To raczej jest krzywdzące właśnie dla samych bajek, a nie anime...


Mógłbyś podać więcej argumentów :)? Osobiście jestem wielkim fanem anime, a jakość kreskówek emitowanych przez takie stacje jak Jetix czy Zig Zap, pozostawia wiele do życzenia.
PS. Bajka - krótki utwór literacki, wierszowany lub pisany prozą, żartobliwy, zawierający morał (pouczenie).
źródło - wikipedia
W języku potocznym, bajka oznacza kreskówkę, ale takie stwierdzenie jest błędne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naruto, Dragon ball i inne japońskie to nie bajka tylko anime. Bajka to kreskówka bardziej dla dzieci, bez przemocy z morałem, a anime to bardziej dla dorosłych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 10:32, marcinshinoda napisał:

Naruto, Dragon ball i inne japońskie to nie bajka tylko anime. Bajka to kreskówka bardziej
dla dzieci, bez przemocy z morałem, a anime to bardziej dla dorosłych:)


Heh wiesz co ? Według mnie nie wszystkie anime są dla dorosłych one są (według mnie :P) dla "dojrzałych psychicznie" :). Bo młodsi też je mogą zrozumieć a nie patrzeć tylko na oprawę (ehh te chińskie bajeczki ;/). Poza tym spotkałem się z większą akceptacją anime ze strony ludzi w wieku od lat 16 - 25 niż u starszych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 10:32, marcinshinoda napisał:

Naruto, Dragon ball i inne japońskie to nie bajka tylko anime. Bajka to kreskówka bardziej
dla dzieci, bez przemocy z morałem, a anime to bardziej dla dorosłych:)

a south park albo family guy to niby dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

To proponuje obejrzeć Głowę Rodziny ;p ;] Pokaż mi tam brak przemocy i morał ;] No i wcale bajki nie muszą być bardziej dla dzieci ;] To kwestia dobrego pomysłu ;] np. Ben 10 ;] Nawet ciekawe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 10:32, marcinshinoda napisał:

Naruto, Dragon ball i inne japońskie to nie bajka tylko anime. Bajka to kreskówka bardziej
dla dzieci, bez przemocy z morałem, a anime to bardziej dla dorosłych:)

Pff... ale żeś przykładami zarzucił. Jak już chciałeś podać przykłady animców bardziej dla dorosłych mogłeś np. Elfen Lied, Bebopa, Ergo Proxy. Anime DB (jaki i Naruto) wypuszczone w Polsce nie różnią się poziomem od jakiejś przeciętnej bajki.
Jeśli o kreskówki chodzi, to mam za sobą wszystkie odcinki Familly Guy''a, trochę South Parka i coś z Drawn Together.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyną kreskówka jaką ogladam, jest Ed, Edd i Eddy xD Mogę to oglądać godzinami, nigdy mi sie to nie znudzi ;P Duży Ed to taki debil że chyba nie ma gorszego, tak w prawdziwym świecie, jak i w kreskówkach xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Nie wiem jak z resztą, ale mam pytanie... Jak możesz obejrzeć wszystkie odcinki Głowy Rodziny jak w planach jest 7 seria, nie mówiąc o tym, że szósta się jeszcze nie skończyła :D

Btw. Fotka Ergo fajniej by wyglądała ;] :D
No ale to tylko moje zdanie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 23:44, Madoxx napisał:

>/.../
Nie wiem jak z resztą, ale mam pytanie... Jak możesz obejrzeć wszystkie odcinki Głowy Rodziny
jak w planach jest 7 seria, nie mówiąc o tym, że szósta się jeszcze nie skończyła :D

Wszystkie które na razie wyszły ma się rozumieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Z tą akceptacją to mówisz w Polsce? ;] Nie dziwie się... Sam nie znam nikogo starszego który by nie miał z tym większych problemów ;] No ale to my będziemy tym pokoleniem ;p

Ale jako że to o krekówkach to trzeba powiedzieć, że znam jeszcze mniej osób które by je akceptowały. Właściwie to nawet w śród rówieśników (17) nie znam nikogo ;p ;] Choć moi rodzice nie mają nic przeciw tak długo jak są to te retro ;p jak Tom i Jerry czy królik baks ;] Choć też je lubię to te nowe (niektóre) też są fajne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 23:53, Madoxx napisał:

>/.../
hehehe ;] Oczywiście ;]

I co sądzisz o pomyśle na zmianę avka z vincenta na ergo ;p ;]

@xxmarcinxx5
naruto sippunden,dragon balla,bleach - to nie są kreskówki tylko anime


dla mnie to jedno i to samo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 23:54, xxmarcinxx5 napisał:

dla mnie to jedno i to samo:D


Jak się ktoś interesuje to się wie ;p ;] Ja też kiedyś nie rozróżniałem, ale teraz widzę dość wyraźnie różnicę ;p ;] :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Choć też je

Dnia 21.12.2007 o 23:51, Madoxx napisał:

lubię to te nowe (niektóre) też są fajne ;]


No ja bajeczki od czasu do czasu oglądam ale jedynie dla śmiechu. A bez anime nie mogę żyć ten gatunek japońskiej sztuki miażdży mnie pod każdym względem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować