Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Wirusy, Fałszywe Alarmy - Temat Ogólny

715 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2006 o 18:40, Widek napisał:

A jak mam ArcaVir 2005 to warto wyłączyc zapore windowsa XP?


czytałem, że nie jest dobrze mieć dawa antywirusy i firewalle w jednym systemie
ArcaVir jest lepszy od systemowego XP więc wybór wydaje sie oczywisty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 09:12, argon napisał:

> A jak mam ArcaVir 2005 to warto wyłączyc zapore windowsa XP?

czytałem, że nie jest dobrze mieć dawa antywirusy i firewalle w jednym systemie
ArcaVir jest lepszy od systemowego XP więc wybór wydaje sie oczywisty. :)


heh ja własnie mam wylaczany w arcavirze bo nie wiem czy za duzo pamieci nie bedzie zajmował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja aktualnie uzywam pakietu Norton Internet Secruity 2006 i jak narazie system jest stabilny. moim zdaniem najlepszy pakiet antyvirusowy.

jesli ktos chce bespiecznie chodzic po kazdej stronie radze zainteresowac sie wirtualna przegladarka.
wszystko jest opisane tutaj: http://turbokrecik.info/index.php?go=2&t=1021&sid=77b202a4b8e096ceafad3116933c9847

najbespieczniejszy sposob przegladania stron. wszystko dziala w srodowisku linuxa. ja juz sie tym bawilem i jestem bardzo zadowolony ale czesto cos ze stron sciagam wiec puki co tego nie uzywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedys miałem Nortona 2005 i powiem ze naprawde cos słabo mu szło wyszukiwanie, gdy zmieniłem na Mks_Vir to znalazł mi od groma robaków trojanów i innego paskudztwa aaa no i Nod był niezły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miełem Mks_Vir, jak łączyłem sięprzez modem. Pewnego razu dostałem komunikat, że mam wira. Włączam Mks , szukam i jest jakieś świnstwo. Dzwoni telefon, wyłącza Mks, wracam za jakieś 2-3 minuty. Ponownie włączam Mks i co widzę? Pokazuje mi się komunikat, że brak plików. Wir zerzarł antywira. Morał: akyualizujcie swoje antywiry najczęściej ja się da!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 09:12, argon napisał:

> A jak mam ArcaVir 2005 to warto wyłączyc zapore windowsa XP?

czytałem, że nie jest dobrze mieć dawa antywirusy i firewalle w jednym systemie
ArcaVir jest lepszy od systemowego XP więc wybór wydaje sie oczywisty. :)


Niepolecałbym arcavira, zainstaluj se mks_vira mniej obciąża system, a arcavir to kradziż kodu źródłowego mks_vira więc ja bym im nie ufał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 23:02, MDek napisał:

Niepolecałbym arcavira, zainstaluj se mks_vira mniej obciąża system, a arcavir to kradziż kodu
źródłowego mks_vira więc ja bym im nie ufał


teraz to juz jest jedna firma więc o kradzieży nie może byc mowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 00:06, Widek napisał:

a czym się w ogole rozni Mks od Arca_Vira??


to wszystko marketing i nabijanie kasy.
ArcaVir ma być ulepszoną wersją Mks, piszą tak Ci którzy go sprzedają,
ale jeszcze nie zrezygnowali z Mks więc będą czerpać kase z dwóch prawie identycznych produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam problem, poniewaz moj komputer jest podobniez zainfekowany jakims wirusem. Dowiedzialem sie o tym przypadkiem, bo dziwily mnie pewne procesy w menedzerze zadan (te procesy to: csrss.exe , csrss.exe (2?) smss.exe i services.exe). Sprawdzalem komputer avastem i niczego nie znalazl, nastepnie wpisalem w googlach i znalazlem kilka linkow, z ktorych moglem sie dowiedziec, ze moj komputer jest zainfekowany Soberem (skanowalem programem symanteca i nic nie znalazl) i W32.Dalbug.Worm. Tak wiec wydaje mi sie, ze ten 2 wirus siedzi mi w kompie. Tylko jest jeden problem zaden z programow, ktore wyprobowalem nie byl w stanie pozbyc sie wirusa. Moze ktos mial podobny problem i wie jak go rozwiazac? Czekam na odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila skanowalem komputer programem AntiVir, tu maly wycinek z loga:
C:\WINDOWS\system32\dllcache\win32
csrss.exe
[DETECTION] Contains a signature of the (dangerous) backdoor program BDS/Iroffer.B Backdoor server programs
Could not be deleted!

Zostalem poinformowany o tym, ze wirus zostanie usuniety po restarcie systemu, ale niestety tak sie nie stalo, wciaz jest na kompie. Moze mi ktos polecic skuteczniejszy program ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem mój komputer do tej pory skutecznie blokował próby wlamania do systemu.Moj komp zaatakowaly jakies wirusy nie wiem co mam zrobic?Mam nortona 2005.Do tej pory dobrze sie sprawowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 15:26, amster22 napisał:

Mam problem mój komputer do tej pory skutecznie blokował próby wlamania do systemu.Moj komp
zaatakowaly jakies wirusy nie wiem co mam zrobic?Mam nortona 2005.Do tej pory dobrze sie sprawowal.

Aktualizacja bazy wirusów i przeskanuj. Jaka pewność żę wirus? podaj sposoby działania jakie zauważyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam osobiście polecam Kasperski ''ego moim zdaniem skutecznie usuwa wirusy i nie widziałem czegoś lepszego. Co do Nortonów to moim zdaniem wszystkie są tandetne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 15:32, WoWmen napisał:

> Mam problem mój komputer do tej pory skutecznie blokował próby wlamania do systemu.Moj
komp
> zaatakowaly jakies wirusy nie wiem co mam zrobic?Mam nortona 2005.Do tej pory dobrze sie
sprawowal.
Aktualizacja bazy wirusów i przeskanuj. Jaka pewność żę wirus? podaj sposoby działania jakie
zauważyłeś.

mam łącznie 73 włamania i chyba 30 koni trojańskich, a na reszcie się nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 15:26, amster22 napisał:

Mam problem mój komputer do tej pory skutecznie blokował próby wlamania do systemu.Moj komp
zaatakowaly jakies wirusy nie wiem co mam zrobic?Mam nortona 2005.Do tej pory dobrze sie sprawowal.


Ja tam wole naptrzyklad ArcaVira 2005 niz NOrtona bo znalzł mi o wiele wiecej wirów, no i jak koelga pisze , skad wiesz ze twoj komp zaatkaowały jakies wiruys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak mi jakiś antyvir nie chciał usunąć to często wchodziłem w katalog docelowy podany w atyvirze jakimś i ręcznie usuwałem pliki wirysa ;)) metoda skuteczna ale nie polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 15:39, amster22 napisał:

mam łącznie 73 włamania i chyba 30 koni trojańskich, a na reszcie się nie znam

Hmm to dlaczego ich nie usuniesz tym Nortonem? dajesz skana i kasuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować