Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Wirusy, Fałszywe Alarmy - Temat Ogólny

715 postów w tym temacie

Ja załapałem niedawno syf o imieniu NetBosster, może taki niepozorny, ale wk**rwia jak cholera. Ciągle wyskakują mi się fałszywe alerty, na pulpicie nowe ikony w stylu ''''EXTREME FUCK'''' i ciągłe wchodzenie na strony, by zapłacić i pobrać program, który rzekomo to g**no usunie, trochę się namęczyłem, ale usunąłem, ale teraz to zaczyna wracać... Nie polecam nikomu F-Secure, zainstalowałem Spyware Doctor i wykrył mi 134 różnych rodzajów syfów, a F-Secure nic! Zero! Już Avast był lepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz jest plaga jakaś... Ja co dopiero miałem ( a właściwie na drugim laptopie mam jeszcze) ,,Windows Antywirus 2008"...Który działa prawie dokładnie tak samo, tylko gorzej, bo blokuje po jakimś czasie system, przyzywa wirusy i zaśmieca tapetę.
Plaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas ostatniego skanowania ( przedwczoraj ) program Spyware Terminator wykrył u mnie trojana o takiej nazwie : trojan.proxy.ranky.jx Usunąłem go, ale gdy robiłem skanowanie wczoraj znów mi go wykryło. I znów usunąłem i to samo... Czy ktoś wie co to jest i czym to usunąć ??? ( Dodaję, że używam programu Norton AntiVirus, który nie wykrywa tego trojana )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 21:26, Skarmory napisał:

Podczas ostatniego skanowania ( przedwczoraj ) program Spyware Terminator wykrył u mnie
trojana o takiej nazwie : trojan.proxy.ranky.jx Usunąłem go, ale gdy robiłem skanowanie
wczoraj znów mi go wykryło. I znów usunąłem i to samo... Czy ktoś wie co to jest i czym
to usunąć ??? ( Dodaję, że używam programu Norton AntiVirus, który nie wykrywa tego trojana
)

Sformatowałem dysk i wszystko jest ok ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam oryginalnego Dr.Weba i Spybota S&D, jednak jakiś czas temu zostałem zainfekowany jakimś trojanem. Spybot go wykrywał, jednak gdy usunąłem zainfekowane pliki, po kilku minutach wirus odradzał się na nowo. Mimo iż sprawa wydawała się beznadziejna to poradziłem sobie z tym szkodnikiem.

Jeśli nie możesz usunąć wirusa zanim zrobisz format poproś o radę specjalistów Ja z doświadczenia polecam tą stronkę:
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=430
Jest to zwykłe forum, którym opiekuje się gość o nicku "kolobos". Żeby pozbyć się wirusa wystarczy pobrać programy HiJackThis i ComboFix, uruchomić je i zamieścić na forum wątek z opisem problemu i logami powstałymi w wyniku uruchomienia HJT i CF. Następnie należy postępować zgodnie ze wskazówkami, które podadzą nam znawcy w tych sprawach . Ja, znajomy i mnóstwo osób w całej Polsce uniknęło w ten sposób formatu, tym bardziej, że instrukcje na forum są czytelne i usunięcie szkodnika nie jest trudne (bywa czasochłonne :P). Więcej informacji znajdziecie w przyklejonym wątku na forum gazeta.pl.

Mam nadzieję, że ktoś z Was czytając mój post uniknie formatu i pozbędzie się "intruza" ze swojego komputera. :D Pozdrawiam !

PS. Polecam też program CCleaner, robi on szybki skan komputera i usuwa zbędne pliki tymczasowe i wpisy w rejestrze, za pierwszym razem usunął mi 1Giga zbędnych plików i ponad 500 wpisów w rejestrze, które zostały tam po odinstalowaniu różnych programów i gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Komputer mi zwolnił. Sądzę że to sprawa wirusa, ale mój avast(4.8) niczego nie widzi! Co mam zrobić? I jak sądzicie- to wirus czy nie? Nie chce mi się formatować kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pewnym zagrożeniem, nie wiem czy to jest fałszywy alarm czy nie, ale ten temat wydał mi się odpowiedni aby to sprawdzić.
Avira wysypuje mi na początku każdego uruchomienia systemu taki komunikat:
http://img222.imageshack.us/my.php?image=lll1og7.jpg

Nie pomaga nic,oprócz rename, ale wkurza mnie to, że to wyskakuje co uruchomienie ;/ (bardziej się tym martwię)
Co jest nie tak, jak to usunąć, co to wogóle za plik?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 07:51, Jackal-pl napisał:

Mam problem z pewnym zagrożeniem, nie wiem czy to jest fałszywy alarm czy nie, ale ten
temat wydał mi się odpowiedni aby to sprawdzić.
Avira wysypuje mi na początku każdego uruchomienia systemu taki komunikat:
http://img222.imageshack.us/my.php?image=lll1og7.jpg

Nie pomaga nic,oprócz rename, ale wkurza mnie to, że to wyskakuje co uruchomienie ;/
(bardziej się tym martwię)
Co jest nie tak, jak to usunąć, co to wogóle za plik?
Pozdrawiam.

Niestety,masz Vundo.Wystarczy wpisać nazwę w Google,i zobaczysz, co to za poważna infekcja.Tego nie da się usunąć tak hop-siup.Polecam forum http://www.searchengines.pl/Wirusy-i-Spyware-Bezpieczenstwo-w-sieci-f99.html , tam są specjaliści,i na pewno Ci pomogą, mnie juz nie raz wyratowali z opresji.

Pozdrawiam
aolejniczak5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój antywirus jest przecudowny! Znany pewnie wszystkim tutaj Avast po podłączeniu do kompa jakiegoś dysku zewnętrznego np komórki, mp3, pendrive''a wychwytuje wirusa na dysku przenośnym. No oczywiście raz nie popatrzyłem i usunąłem plik z dysku, musiałem wgrywać na nowo oprogramowanie do komórki. Usunął jakiś ważny plik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem! Otóż od pewnego czasu wyskakują mi strony z reklamami w IE, a korzystam z FF., Często nawet nie mam otwartej przeglądarki,a tu reklama się otwiera :/ Mam antywirus ESET , a nic nie wykrywa. Ponadto w folderze WINDOWS po pokazaniu ukrytych plików znalazłem jakieś napisane niebieską czcionką. To ten wirus czy coś od M$ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Często jak ściągam z neta pliczki wyskakuje mi takie coś:

Znaleziono Wirusa
Ścieżka: xxx
Typ: Trojan-Gen {other}

Albo

Znaleziono Spyware
Ścieżka xxx
Typ: Gamespy.worm

Czy takie coś jest szkodliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 22:58, SaraterWarrior napisał:

Czy takie coś jest szkodliwe?


Na pewno nie jest przydatne :) Ja bym się tego pozbył. W razie problemów z usunięciem któregoś z nich (słyszałem, że mogą być kłopoty z tym Trojanem) wejdź na jakieś forum tam lepiej Ci pomogą (sporo linków padło w tym temacie :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:47, Findan napisał:

> Czy takie coś jest szkodliwe?

Na pewno nie jest przydatne :) Ja bym się tego pozbył. W razie problemów z usunięciem
któregoś z nich (słyszałem, że mogą być kłopoty z tym Trojanem) wejdź na jakieś forum
tam lepiej Ci pomogą (sporo linków padło w tym temacie :D)


Dzięki za odpowiedź. Na szczęście mam fajnego antyspyware ( Spyware doctor ) i antywirusa ( Avast home ). Jakoś dają sobie radę do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zwariuje liczę na szybką odpowiedż przez przypadek wszedłem na niecenzuralną stronę i wyświetlił się informacja żeby pobrać kodeki ale to był wiru błagam co mam zrobić co chwile na pasku pokazuje mi się komunikat you have a security problem co mam zrobić Pomocy ????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robotnik

18.09.2008, 17:00

moj post

URLODPOWIEDZ

Zaraz zwariuje liczę na szybką odpowiedż przez przypadek wszedłem na niecenzuralną stronę i wyświetlił się informacja żeby pobrać kodeki ale to był wiru błagam co mam zrobić co chwile na pasku pokazuje mi się komunikat you have a security problem co mam zrobić Pomocy ????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować