Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Wirusy, Fałszywe Alarmy - Temat Ogólny

715 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2011 o 18:48, wioslo95 napisał:

Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z czymś takim: " Rootkit: system modification"? Poziom
zagrożenia wysoki, C:\WINDOWS\system32\drivers\sptd.sys. Nie pisałbym o tym na forum,
gdyby nie to, że wyskakuje mi to któryś raz z rzędu. Daję usuń, ale coś jest nie tak.
Proszę o pomoc.

Jakie to cudo tobie pisze?
Polecam przeskanować czymś innym, choćby Malwarebytes'' Anti-Malware.
Nigdy nie polegaj na samym antywirusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Avast nie uznał mi strony ani nic z niej za zawirusowaną, ale Panda kolegi już tak. Sprawdziłby ktoś? (poniżej w spoilerze) Bo sam nie wiem, a nie jestem na swoim komputerze... :( nie posiadam dobrego antywirusa, bo mnie nie stać, a piracić nie zamierzam.

Spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

onlinescan.com nieczego mi nie wykrył, AVG LinkScaner też. Jedynie virustotal.com dalej kręci się.

Poza tym nie trzeba zdobywać w sposób nielegalny jakiś dobry software - tego sporo w sieci jest.
Nawet na takie rzeczy znajdzie się dużo: http://www.google.pl/search?q=check+website+for+malware&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 10:28, Niewiernus napisał:

onlinescan.com nieczego mi nie wykrył, AVG LinkScaner też. Jedynie virustotal.com dalej
kręci się.

Poza tym nie trzeba zdobywać w sposób nielegalny jakiś dobry software - tego sporo w
sieci jest.
Nawet na takie rzeczy znajdzie się dużo: http://www.google.pl/search?q=check+website+for+malware&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

Dzięki za link. Czyli jest w tych linkach jakiś wirus czy nie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 13:24, Niewiernus napisał:

Nie powinien być, lecz stuprocentowej pewności dać tobie nie mogę.

Mi avast nic nie wykazał, tak samo jedna ze stron sprawdzająca linki (sprawdziła wszystko: reklamy wchodzące, integralne, linki wychodzące). Zdziwiło mnie tylko to, że stronka jest taka "pusta" , a w domenie jest vagin.pl , który sugeruje już na starcie coś podejrzanego. Równie dobrze mógłby ten link, do którego prowadzi ta stronka dać zamiast tej, którą dał oryginalnie.
Jaki polecasz program antyMalware?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 13:32, Adamantium napisał:

Jaki polecasz program antyMalware?

Malwarebytes Anti-Malware lub Emergency Kit Scanner(w pakiecie Emsisoft Emergency Kit).
Obydwa mam - pierwszy jest szybki i często akutalizowany, drugi istnieje w formie przenośniej(portable) i jest solidny.
W testach ich wyniki to 95% vs 98%(jak pamiętam). Obydwa spełniają swoją funckję. Wybierz tego, którego cechy wydają ci się bardziej odpowiednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 14:01, Niewiernus napisał:

> Jaki polecasz program antyMalware?
Malwarebytes Anti-Malware lub Emergency Kit Scanner(w pakiecie Emsisoft Emergency Kit).
Obydwa mam - pierwszy jest szybki i często akutalizowany, drugi istnieje w formie przenośniej(portable)
i jest solidny.
W testach ich wyniki to 95% vs 98%(jak pamiętam). Obydwa spełniają swoją funckję. Wybierz
tego, którego cechy wydają ci się bardziej odpowiednie

Wybrałem ten pierwszy, teraz skanuję system. Dzięki za rady, powiem czy coś mi wykazało. Wybrałem też 14 dniowy trial. Mam nadzieję, że po jego upłynięciu będę mógł z darmowej wersji nadal korzystać, może nie pro, ale tej darmowej. Zależało mi właśnie, aby program był aktualny, szybki i dobry. Mam nadzieję, że się przyda.
Nie muli on kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 14:28, Adamantium napisał:

Nie muli on kompa?

Ten drugi to robi.
Przy Malwarebytes Anti-Malware nie odczuwa się tego aż bardzo. Jakieś zasoby musi zużywać, aby przeprowadzać ;)

Polecam nie bawić się w triale. W wersji free masz to, co potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 14:43, Niewiernus napisał:

Przy Malwarebytes Anti-Malware nie odczuwa się tego aż bardzo. Jakieś zasoby musi zużywać,
aby przeprowadzać ;)

To dobrze wybrałem hehe. :D

Dnia 07.01.2012 o 14:43, Niewiernus napisał:

Polecam nie bawić się w triale. W wersji free masz to, co potrzebujesz.

Hmm... a czemu nie polecasz? Jak można triala cofnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 14:59, Adamantium napisał:

> Polecam nie bawić się w triale. W wersji free masz to, co potrzebujesz.
Hmm... a czemu nie polecasz? Jak można triala cofnąć?

Bo jak skończy się tobie ''umowa'' to najczęściej nie jesteś świadom jego. Najczęściej włączasz program, kiedy jest potrzebny. Znajduje się sytuacja nieciekawa i trach.. nie masz jego, z powodu swojej nieuwagi. A akurat trafił się tobie wredny szkodnik, który blokuje instalacje/pobieranie i.. co w tym przypadku?
Rzecz jasna przypadek skrajny, lecz możliwy.

Dnia 07.01.2012 o 14:59, Adamantium napisał:

No proszę, 3 wirusy wykazało. Zna je ktoś? I co mam zrobić, skasować nie? Nie uszkodzi jakoś to komputera, tj. plików systemowych?


Wpierw to rozwiń całkowicie ścieżki ''Typ'' i "Obiekt''. Jednak w tym momencie wiem, iż było coś ściągane i z tego powstał problem.
Ściągałeś coś z

? Wrzucili tobie to coś. Bez paniki, to nic groźnego wydaje się. Podrzucili tobie bonus w postaci dodatkowych linijek kodu, np. w takim toolbarze. Chcą np. wyłudzić od ciebie informacje ntp. najczęściej wpisywanych fraz oraz stron, z których korzystasz.
Powpisuj całe nazwy typów plików w wyszukiwarkę - może w któreś bazie danych wyskoczy tobie notka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągałem darmowy program do zmiany głosu, nie działał... :/ Toolbar też jakoś sam się wpisał, mimo, że ja go skasowałem (tj. nie chciałem, aby był zainstalowany, jednak nadal była informacja, że jest). Jak te wirusy usunąłem to już nie ma zagrożenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zagrożenia. Dla pewności możesz włączyć ponownie skan. Jak nic nie wyskoczy, to możesz wypić wieczorną herbatę w kubku z napisem ''zwyciężca'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kwejk.pl po kliknięciu w tło ukazała się taka strona: www.trading212.com , czy jest ona bezpieczna? Antywirus nie zareagował, ale coś mi nie działają te on-linenowe sprawdzacze danej stronki... czy Wam też takie coś po kliknięciu w tło kwejka wyskoczyło? Nie spotkałem się jeszcze z takimi reklamami jeśli to jest rodzaj reklamy (pułapki). :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 21:51, Adamantium napisał:

Mam jeszcze pytanie... http://www.google.com/safebrowsing/diagnosticsite=http://malware.testing.google.test/testing/malware/
ten link z google tutora jest przykładem strony, na której jest malware, ale na niej
nie ma żadnego wirusa, prawda?

Wpierw trzeba się zapytać, czy wirus jest malwarem ;)
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e6/Malware_graph.svg

Dnia 12.01.2012 o 21:51, Adamantium napisał:

I czy ten skaner jest dobry, na linki? www.skan.bezpiecznypc.pl/www.php

Ładnie, ładnie - nacisnąłem przycisk skanuj i przeniosło mnie do Dr.Web''a.. Odpuść sobie używanie tego skanera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 01:34, Adamantium napisał:

Ponawiam pytanie, czy nie są to zarażone pliki systemowe, poniżej i czy mogę je skasować?

Możesz usunąć.
Zawsze można zrobić punkt przywracania systemu i w razie konieczności powrócić do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o szybką pomoc.

Właśnie zorientowałem się, że mój komputer jest zinfekowany trojanem Sirefef.dt.
Zaniepokoiłem się tym bardziej, że z tego co czytam to bardzo niebezpieczny wirus i nie można go usunąć normalnie lub po przez antywirusa (obecnie ESET) tylko trzeba użyć specjalnego oprogramowania.

Czy jest ktoś znający się na rzeczy kto mógłby udzielić mi pomocy? Z tego co czytam to wychodzi na to, że bardzo trudno jest oczyścić po czymś takim całym komputer i będzie trzeba przeprowadzić wiele różnych zabiegów.

Obecnie mam zamiar ściągnąć program ComboFix i SpyHunter. To wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować