Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Wirusy, Fałszywe Alarmy - Temat Ogólny

715 postów w tym temacie

Witam , na starym forum byl taki temat i mysle ze mozemy tu sobie pomagac ze zwalczaniem tych strasznie wścibskich wirusów:) Mi naprzyklad ostatnio niezły program ArcaVir 2005 znajduje ciągle Trojany Downloadery, typu Connection, Dropper, czy Java:/ Ogólnie je wszystkie wykasowałem chyba nie są takie szkodliwe nie?

P.S Słyszałem ze do Polski " przypłynął " jakiś nowy wirus ponoc bardzo szkodliwy, macie jakies info na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad-Aware-stare a dobre. A i ArcaVir, jako rzekłeś, no i Avast!-tego używam, i jestem zadowolony!

A co do tego, że wirus przypłynął do Polski-ciekawe określenie... może masz na myśli... ptasią grypę? Wiesz coś o tym? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 19:10, Widek napisał:

Co polecacie jezeli chodzi w usuwanie programow szpiegowskich ?

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2260&u=17 tu prowadźona jest o tym dyskusja ;) jak widźe ten temat jest starszy od tamtego :]
A tu masz mojego posta gdzie napisałem co uważam za najlepsze ;) http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2260&pid=15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 19:13, WoWmen napisał:

> Co polecacie jezeli chodzi w usuwanie programow szpiegowskich ?
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2260&u=17 tu prowadźona jest o tym dyskusja ;) jak widźe
ten temat jest starszy od tamtego :]
A tu masz mojego posta gdzie napisałem co uważam za najlepsze ;) http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2260&pid=15


Jeżeli sie nie myle nie ma tematu o wirusach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 19:12, MonkOfWar napisał:

Ad-Aware-stare a dobre. A i ArcaVir, jako rzekłeś, no i Avast!-tego używam, i jestem zadowolony!

A co do tego, że wirus przypłynął do Polski-ciekawe określenie... może masz na myśli... ptasią
grypę? Wiesz coś o tym? ;)


To bylo jakios 30 listopad i mama mi mowi ze slyszala w wiadomosciach ze jakis grozny wirus do Polski przybrnął myslalem ze bedzie cos o tym na onecie ale nic nie znalazłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 21:41, Widek napisał:

Witam , na starym forum byl taki temat i mysle ze mozemy tu sobie pomagac ze zwalczaniem tych
strasznie wścibskich wirusów:) Mi naprzyklad ostatnio niezły program ArcaVir 2005 znajduje
ciągle Trojany Downloadery, typu Connection, Dropper, czy Java:/ Ogólnie je wszystkie wykasowałem
chyba nie są takie szkodliwe nie?


Załącz log z HijakThis

>Co polecacie jezeli chodzi w usuwanie programow szpiegowskich ?

Najlepszym programem jest SpySweeper. Niestety kosztuje 240 USD :/ Ale jest 14 dniowa wersja testowa, także polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 19:10, Widek napisał:

Co polecacie jezeli chodzi w usuwanie programow szpiegowskich ?


SpyBot S&D jest świetny i darmowy dostał wszystkie gwiazdki na www.dobreprogramy.pl tam znajdziesz wszysko antywirusy programy do szpiegów trojanów itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 19:33, Lumbago napisał:

SpyBot S&D jest świetny i darmowy dostał wszystkie gwiazdki na www.dobreprogramy.pl tam znajdziesz
wszysko antywirusy programy do szpiegów trojanów itd.


Wykrywa mniej niż 60% spyware... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 19:34, Tomi_323 napisał:

> SpyBot S&D jest świetny i darmowy dostał wszystkie gwiazdki na www.dobreprogramy.pl tam
znajdziesz
> wszysko antywirusy programy do szpiegów trojanów itd.

Wykrywa mniej niż 60% spyware... :(


Ogolnie najlepszy chyba jest i SpyBot i AdWare - adware mi czesto wykrywa to czego spybot nie pottrafi i na odwrót :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 19:51, Widek napisał:

Ogolnie najlepszy chyba jest i SpyBot i AdWare - adware mi czesto wykrywa to czego spybot nie
pottrafi i na odwrót :D


Mam dla Ciebie rade:

Sciągnij http://www.webroot.com/shoppingcart/tryme.php?bjpc=64001&vcode=DA01 i włącz ten programik (jest to baaaardzo okrojona wersja SpySweepera) Poczekaj aż zakończy się proces. Po tym wszystkim otworzy ci się okno w przeglądarce w którym zobaczysz ile masz zainstalowanego syfu. Mi wykryło 7 mimo że mam Spybota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oststnio szukając oficjalnej strony CD ACtion trafiłem na dziwną rzecz. Wpisując www.cda.pl tafiłem na dziwna stronkę(bodajrze z jakimiś dzwonkami), na stronie był baner z napisem " Czy wiesz jak to robią hakerzy?"-"niechcący" kliknąłem- nagle zaczęło się instlowc parę dzinych rzeczy, potem system zaczął wariować, Tapeta na pulpicie zrobiła się czerwona z wielkim napisem WARNING. To pewnie wina tego że firewalla mam cały czas z rególy wyłączonego. W każdym razie przestrzegam przed tą stronką- samo wchodzenie na nią może być niebezpieczne więc odrazam.

PS1(nie mylić z konsolą): moja przygoda oczywiście skończyła się formatem

PS2(j.w): oficjalny site CD ACtion to www.cdaction.com.pl- teraz już wiem:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2005 o 01:23, Widek napisał:

Ułaa mowisz serio?:) To ja lepiej nie bede w ten link wchodzic ale dla kumpla dam :D


lepiej nie....nic to przyjemnego....mam nadzieje że degrada za to nie dostane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2005 o 00:39, Minsc i Boo napisał:

Oststnio szukając oficjalnej strony CD ACtion trafiłem na dziwną rzecz. Wpisując www.cda.pl
tafiłem na dziwna stronkę(bodajrze z jakimiś dzwonkami), na stronie był baner z napisem " Czy
wiesz jak to robią hakerzy?"-"niechcący" kliknąłem- nagle zaczęło się instlowc parę dzinych
rzeczy, potem system zaczął wariować, Tapeta na pulpicie zrobiła się czerwona z wielkim napisem
WARNING. To pewnie wina tego że firewalla mam cały czas z rególy wyłączonego. W każdym razie
przestrzegam przed tą stronką- samo wchodzenie na nią może być niebezpieczne więc odrazam.

PS1(nie mylić z konsolą): moja przygoda oczywiście skończyła się formatem

PS2(j.w): oficjalny site CD ACtion to www.cdaction.com.pl- teraz już wiem:))


Hehe to zwykły SpySheriff. Usuwa się go w 2-3 min, a ten formata zrobił :)))) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2005 o 18:08, Arar napisał:

Co to są to "cookies"? I jak to usunąc? Ostatnio jak sprawdzałem mój komp to wyskoczyło mi
pełno tego szajsu.


Są to pliki z folderu Temporary Internet Files. Komp zapamiętuje je, aby nie wczytywać za każdym razem całej strony www. Za bardzo nie wiem jak mogły "wyskoczyć" Ci one gdziekolwiek, ale usuwa się je przez Przeglądarka > Narzędzia > Opcje internetowe... > Usuń pliki cookie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować