Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Wirusy, Fałszywe Alarmy - Temat Ogólny

715 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2009 o 01:02, Seqiu napisał:

Ale w internecie na forach wyczytałem że ten wirus atakuje pliki z rozszerzeniem exe
i jakimś tam jeszcze. Podobno muzyka i filmy są bezpieczne?


Teoretycznie są bezpieczne, ten wir atakuje pliki z rozszerzeniem .exe i .dll. Kiedyś u siostry na kompie miałem batalię z tym potworem... ile by skanowania i nic. Tylko formatem mogłem go pokonać, trzeba zniszczyć "mózg" wirusa, bo usuwanie samych plików zainfekowanych jest dobrze, ale na chwilę. Odetniesz jeden łeb i na jego miejsce wyrosną nowe łby, dlatego trzeba zniszczyć całą bestię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na swoim drugim komputerze mam pewien niepokojący objaw.
Co jakiś czas podczas pracy nagle zaczynaą fiksować okna: otwierają się zamykają, menu start włącza się i wyłącza, cały ekran lata. Ostatnio nawet wywaliło jakiś błąd Odmowa dostępu, debugowanie niemożliwe. Wszystko to dzieje się bez przyczyny zupełnie samo. Mam windows xp na bieżąco aktualizowany i Norton Internet Security również na bieżąco aktualizowany, skanowanie nic nie wykrywa.
Nie wiem czy to jakiś wirus? Zastanawiam się czy może jest to spowodowane niesprawną myszką w kompie, bo kabel przez dłuższy czas wygięty był pod ostrym kątem i teraz myszka czasami nie kontaktuje. Może przez to komp odbiera czasem jakieś niekontrolowane sygnały z myszki i wszystko wariuje?
Proszę o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdarzylo mi sie cos dziwnego. Wchodzac na jedna strone, zamiast standardowej strony, jakiej sie spodziewalem wyszkoczylo mi cos, co nazywalo sie "My Computer Scan", wygladalo to jak okno "Mojego komputera", byly dyski itd. a pod tym pasek ladowania i ze niby sciagaja sie wirusy jakies, potem pod obrazami dyskow i folderami, ktorych u mnie w "moim komputerze" nie ma pojawilo sie tam po ile wirusow jest w kazdym z tych dyskow/folderow, okino windows defendera ze spisem tych wirusow zalaczone jakby "na stronie" to nie byl moj defender i okienko mowiace cos w stylu "kliknij ok zeby pobrac antywirusa i usunac ten syf. Oczywiscie niczego nie sciagalem. Wie ktos, co to mogl byc za shit i czy moglo to jakos zaszkodzic mojemu kompowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 06:38, Izrafel92 napisał:

Dzisiaj zdarzylo mi sie cos dziwnego. Wchodzac na jedna strone, zamiast standardowej
strony, jakiej sie spodziewalem wyszkoczylo mi cos, co nazywalo sie "My Computer Scan",
wygladalo to jak okno "Mojego komputera", byly dyski itd. a pod tym pasek ladowania i
ze niby sciagaja sie wirusy jakies, potem pod obrazami dyskow i folderami, ktorych u
mnie w "moim komputerze" nie ma pojawilo sie tam po ile wirusow jest w kazdym z tych
dyskow/folderow, okino windows defendera ze spisem tych wirusow zalaczone jakby "na stronie"
to nie byl moj defender i okienko mowiace cos w stylu "kliknij ok zeby pobrac antywirusa
i usunac ten syf. Oczywiscie niczego nie sciagalem. Wie ktos, co to mogl byc za shit
i czy moglo to jakos zaszkodzic mojemu kompowi?


Niedawno były "popularne" takie wirusy, które podszywały się pod programy skanujące itd. A to nie są takie programy, tylko wiry - sprawdzone na głupocie brata i jego PC, skończyło się formatem, bo system potem strasznie mulił. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 07:58, RazorBMW napisał:

> Dzisiaj zdarzylo mi sie cos dziwnego. Wchodzac na jedna strone, zamiast standardowej

> strony, jakiej sie spodziewalem wyszkoczylo mi cos, co nazywalo sie "My Computer
Scan",
> wygladalo to jak okno "Mojego komputera", byly dyski itd. a pod tym pasek ladowania
i
> ze niby sciagaja sie wirusy jakies, potem pod obrazami dyskow i folderami, ktorych
u
> mnie w "moim komputerze" nie ma pojawilo sie tam po ile wirusow jest w kazdym z
tych
> dyskow/folderow, okino windows defendera ze spisem tych wirusow zalaczone jakby
"na stronie"
> to nie byl moj defender i okienko mowiace cos w stylu "kliknij ok zeby pobrac antywirusa

> i usunac ten syf. Oczywiscie niczego nie sciagalem. Wie ktos, co to mogl byc za
shit
> i czy moglo to jakos zaszkodzic mojemu kompowi?
>

Niedawno były "popularne" takie wirusy, które podszywały się pod programy skanujące itd.
A to nie są takie programy, tylko wiry - sprawdzone na głupocie brata i jego PC, skończyło
się formatem, bo system potem strasznie mulił. :<



Nie sciagnalem tego, czy to znaczy, ze nie mam sie o co martwic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2009 o 12:37, Izrafel92 napisał:

Nie sciagnalem tego, czy to znaczy, ze nie mam sie o co martwic ?


Jak nie ściągałeś, to jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
pożyczyłem pendrive od kumpla i mój komputer się zainfekował... Pojawia się okno z fałszywym antywirusem (Security Tool), nie można włączyć żadnego pliku .exe, zniknęły ikony z pulpitu... Obecnie mogę pisać, bo zdążyłem wcisnąć alt+ctrl+del zanim uruchomił się ten wirus (?) (później jest to niemożliwe). Byłbym wdzięczny za jakiś program, który usunie mi to g****...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni nie wyświetla się u mnie na stronie głównej ''Gramu'' okno logowania, z poczty ''Interii'' nie mogę się wylogować, a na pocztę ''Onetu'' zalogować. Stało się tak nagle i we wszystkich przeglądarkach. Domyślam się więc, że to jakiś wirus który bierze się za takie sprawy jednak pełne skanowanie systemu ''Kasperskym'' nic nie dało i nie wiem co mam na to poradzić :(
Podane przykłady to strony z których korzystam każdego dnia, więc zapewne inne rzeczy też nie pozwoliły by na normalne użytkowanie.
Może mi ktoś coś poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Otóż chciałem wejść na dysk ( tak samo mam na systemowym ) i wyskoczyło mi coś takiego i nie wiem co to jest ???
Czyżby to wirus ???

20091112211120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 21:11, Jammin69 napisał:

Witam !
Otóż chciałem wejść na dysk ( tak samo mam na systemowym ) i wyskoczyło mi coś takiego
i nie wiem co to jest ???
Czyżby to wirus ???

Problem rozwiązany :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam jakiegoś wirusa,tj.nie mam ikon na pulpicie;/
Gdy klikam na pulpit LPM to włącza się Menu Start,a gdy PPM nic się nie dzieje..
POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 12:00, Wrukos napisał:

Witam.Mam jakiegoś wirusa,tj.nie mam ikon na pulpicie;/
Gdy klikam na pulpit LPM to włącza się Menu Start,a gdy PPM nic się nie dzieje..
POMOCY!



Powiem tak, na wirusach się mało znam, ale kilka tygodni temu miałem podobnie (znikło kilkanaście ikon i gdy wchodziłem na dyski to widziałem różne głupie rzeczy). Zaktualizowałem antywirusa i zrestartowałem kompa. Pomogło.
Ludzie jak wiecie jak mu pomóc to piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 12:00, Wrukos napisał:

Witam.Mam jakiegoś wirusa,tj.nie mam ikon na pulpicie;/
Gdy klikam na pulpit LPM to włącza się Menu Start,a gdy PPM nic się nie dzieje..
POMOCY!

Nie aktualne,zrobiłem format komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was wielką prośbę i nie wiem co zrobić. Tak jakoś od 3-4 tygodni męczy mnie BSOD(niebieski obraz smierci), gdy wykonuje jakies czynnosci na komputerze wyskakuje mi właśnie niebieski obraz, format nic nie pomogł tylko ze zanim znow sie pojawil niebieski obraz, minoł jakiś tydzień. I nie wiem czy to przez system czy przez wira, Kaspersky, Norton, Avast nic nie wykrywa ;/.

A i jeszcze jedna bardzo ważna sprawa gdy włączam skanowanie w jakims momencie dlugo skanuje taki plik "Backdoor" i temu podobne a gdzies przeczytalem ze backdoory to wirusy to prawda? Gdy chciałem to usunąc nigdzie tego niema ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 10:18, Gallbaroquo napisał:

A i jeszcze jedna bardzo ważna sprawa gdy włączam skanowanie w jakims momencie dlugo
skanuje taki plik "Backdoor" i temu podobne a gdzies przeczytalem ze backdoory to wirusy
to prawda? Gdy chciałem to usunąc nigdzie tego niema ;/


Wcale nie musi oznaczać, że skanuje taki plik - z mojego doświadczenia np. taki Norton Internet Security pokazuje co skanuje i w poszukiwaniu czego skanuje. U Ciebie może to być ten drugi przypadek. Inna sprawa - mówisz, ze robiłeś format partycji (robiłeś format wszystkich czy tylko systemowej?) jeśli wyczyściłeś zupełnie dysk to możliwe, że masz inny problem. Jeśli widzisz kod błędu to go zapisz i poszukaj go na M$ KB - może rozwiać wątpliwości. Ja kiedyś się męczyłem podobnie - a okazało się, że mam walniętą kość RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem formata całego kompa nawet partycje usuwałem i nowe robiłem a na tym niebieskim obrazie nic szczególnego nie pisze ;/ ostatnio była przerwa 3 tygodnie sie to nie pojawiało, a puzniej raz na tydzien sie pokazywało ostatnie czasy troche częsciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować