Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Wirusy, Fałszywe Alarmy - Temat Ogólny

715 postów w tym temacie

Podejrzewam, że mój komp jest źródłem pharmingu, phishingu, etc.. Mimo dobrej konfiguracji Vista muli się niemiłosiernie, jakakolwiek reakcja pod zalogowaniu wymaga ok. 15 sekund, nim sprzęt zacznie działać. Przeskanowałem system najnowszym Nortonem, program wykrył 11 zagrożeń, oczyściłem dysk z 30gb plików, trochę defragmentowałem...i nic. Menadźer zadań wyświetla jedynie obciążenie procesora, nie mówiąc już o sporadycznych zacięciach myszy i klawiatury ;/

Co mam zrobić( oprócz zmiany systemu)? Czy jakiś firewall jest to w sanie naprawić? Musze dokonać kilku wpłat na allegro, nie chciałbym stracić danych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na laptopie mojego taty pojawił się fałszywy program antywirusowy symulujący skanowanie systemu i inne ochrony, oraz podający raporty o wielu zagrożeniach, gdzie jedyną opcją jest zarejestrowanie produktu i tak dalej. Nazywa się on "Vista Internet Security 2010" i sprawdzając w googlach mam 100% pewności, że to podszywany antywirus. Program ten blokuje każdą próbę instalacji programów więc nie mogę użyć Malwarebytes i tego typu programów do pomocy. Znalazłem rozwiązanie na tej stronie: http://www.2-spyware.com/remove-vista-internet-security-2010.html i robię wszystko tak jak jest podane, ale nie mogę uruchomić tego stworzonego pilku "exefix" bo wyskakuje mi błąd,że mogę otworzyć tylko zarejestrowane pliki czy coś (error nie wyskakuje z powodu tego wirusa tylko sam z siebie). Tworzyłem go 2 razy i dalej to samo. Proszę o pomoc, dokładnie utknąłem na 5 punkcie w tym poradniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś przez ca3y dzien atakuje mnie taki oto komunikat, co zaczyna mnie ju? denerwowaa. Przeskanowa3em komputer Esetem, internetową Pandą, Ad-Aware, Malwarebytes'' Anti-Malware a jednak wcią? wyskakuje to okienko. Wysy3a je element Eseta odpowiedzialny za skanowanie HTTP, jednak pojawia sie podczas przeglądania ró?nych stron, np. google, onet itp. ?adnych niebezpiecznych albo niesprawdzonych nie odwiedza3em. Co to mo?e bya? Problem pojawi3 sie dziś po po3udniu.

20100319191449

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, mam taki problem. utworzylem sobie nowe konto w XP, oczywiscie przegladarka Firefox. niestety, otwiera ona bez mojej wiedzy pojedyncze okno raz na np. 5 min. czy to wirus? dodam ze otwiera strony z promocjami, jakimis informacjami po angielsku i jakies zboczone serwisy:).
co z tym zrobic? skan systemu antyvirem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 16:11, Gregwil napisał:

Mam pytania czysto teoretyczne: Czy wirusy z kompa mogą przenosić się płytkę. Chodzi
mi o takie płytki jak np. W Cdaction są?

Płytki z CD-Action są zamknięte, nie da rady na nich nic wypalić, także wirusy się na taką płytkę nie przeniosą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 16:14, szypek26 napisał:

> Mam pytania czysto teoretyczne: Czy wirusy z kompa mogą przenosić się płytkę. Chodzi

> mi o takie płytki jak np. W Cdaction są?
Płytki z CD-Action są zamknięte, nie da rady na nich nic wypalić, także wirusy się na
taką płytkę nie przeniosą.

Aha. Dzięki. Tak myślałem chciałem się tylko upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy temat najlepszy, bo trochę tych o wirusach jest, ale wybaczcie jeśli się pomyliłem.

Mam takie pytanie, Mslwarebytes Anti-Malware wykrył mi wirusa związanego z autostartem (otwierają mi się moje dokumenty przy starcie systemu), ale nie jest w stanie go usunąć, co mam zrobić by pozbyć się robala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Licencja na avasta mi sie skonczyla pobralem AVG za darmo wersje free. Skanowanie pelne komputera - Themida wykryta w pliku z grą sieciową War Rock plik 100% czysty bo z płyty Click''a. Czytałem info na ten temat to jest fałszywy alarm, ale niestety teraz gry nie moge uruchomić. Co robić? Nie chce zmieniac AV bo ten jest podobno bardzo dobry, i jeszcze szukałem w opcjach AV. aby ustawic, zeby nie blokowal tego wirusa ale nie ma;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedy dzisiaj siedziałem w necie, strona na której byłem nagle zaczęła się strasznie mulić. Kiedy udało mi się w końcu wyłączyć przeglądarkę komp, że tak powiem oszalał. Zaczęło mnie wylogowywać, mozilla otworzyła się szesnaście razy. Co najlepsze po restarcie chyba straciłem swoje gg. Mam antywirus avg free i nie wykryło mi żadnych infekcji. Czy ktoś wie co to za wirus i jak się go pozbyć? Z góry dziękuję za pomoc.

Edit: dodam, że po restarcie wydaje się, że jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również korzystałem kiedyś z AVG free i również nadziałem się na okrutnego wirusa. Szczerze powiedziawszy AVG nie radzi sobie z problemami dużego kalibru,lepiej jak najpredzej zmienić antywirusa. A co do wirusów generalnie, rzadko kiedy można coś poradzić. Najczęstszym i chyba najskuteczniejszym rozwiązaniem jest postawienie systemu na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 10:32, wioslo95 napisał:

Witam. Kiedy dzisiaj siedziałem w necie, strona na której byłem nagle zaczęła się strasznie
mulić. Kiedy udało mi się w końcu wyłączyć przeglądarkę komp, że tak powiem oszalał.
Zaczęło mnie wylogowywać, mozilla otworzyła się szesnaście razy. Co najlepsze po restarcie
chyba straciłem swoje gg. Mam antywirus avg free i nie wykryło mi żadnych infekcji. Czy
ktoś wie co to za wirus i jak się go pozbyć? Z góry dziękuję za pomoc.

Edit: dodam, że po restarcie wydaje się, że jest w porządku.


ściągnij tego antywira na 31 dni i przeskanuj pc
https://www.arcabit.pl/wersje_testowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam w domu mały problem z laptopem mojej siostry.
Otóż jakimś cudem (Pewnie został pobrany) wirus ... ? Podszywa się on pod program Antywirusowy.
Tworzy on na pulpicie 3 pliki spam01
spam00 i trojan001 (Jeszcze później potwierdzę nazwy bo w tej chwili nie mogę) oraz samoczynnie nie trzeba nic klikać instaluje się w C:\Program Files\AnVi

Na pasku zadań wyświetla się ikonka, którą możemy przejść do tego niby antywirusa ... Ponadto znajduje się druga ikonka niby Windowsowska informująca, iż komputer jest źle zabezpieczony ale kliknięcie w nią powoduje uruchomienie skanowania w owym niby programie antywirusowym. Nie wiem co to skanowanie powoduje dokładnie ale wydaje mi się, że wynajduje wszystkie pliki .exe oraz win32 i skutecznie blokuje dostęp do internetu oraz do jakiegokolwiek programu. Próba uruchomienia jakiegoś programu kończy się komunikatem iż wirus został znaleziony ale jedyne akcje to przeskanować kompa niby on-line lub usunąć plik ... który na pewno jest czysty. Wirus wyłącza także dostęp do Menadżera Zadań tak aby nie dało się odnaleźć odpowiedniego procesu.

Ponadto wirus blokuje/stara się blokować prawy przycisk myszy ... i ogólnie zamula laptopa.
Zablokował też antywirusa ... Udało mi się go trochę unieszkodliwić umieszczając jego pliki w kwarantannie Pandy 2010 Global Protection i usunąć pozostałości ... lecz to był efekt tylko na chwilę. Plik znowu zaczął się instalować.Nie wiem gdzie może znajdować się jego aplikacja ? oraz jak może się nazywać jego proces ... szukałem go poprzez takie jak ja to nazywam "Tylne wejście" do czegoś podobnego do M. zadań ale bez nazwy procesu nie znajdę go raczej ...

Ktoś ma jakieś pomysły ??
Laptop został przywieziony z USA z zainstalowanym już systemem Windows XP Professional.
Nie było do niego płyty instalacyjnej ... tym bardziej, że to właściwie jest netbook a więc nie ma napędu.I należało zgrać system poprzez napęd zewnętrzny lub cokolwiek innego ... niestety siostra tego nie uczyniła i z tego względu nie chciałbym formatować dysku bo nie będę miał po prostu czego wgrać ... a nie uznaję piratów. Jakieś pomysły/rady ? Link do jakiegoś skanera on line ? Będę bardzo wdzięczny i z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2010 o 10:42, Codipar napisał:

Nie było do niego płyty instalacyjnej ... tym bardziej, że to właściwie jest netbook
a więc nie ma napędu.I należało zgrać system poprzez napęd zewnętrzny lub cokolwiek innego
... niestety siostra tego nie uczyniła i z tego względu nie chciałbym formatować dysku
bo nie będę miał po prostu czego wgrać ... a nie uznaję piratów. Jakieś pomysły/rady
? Link do jakiegoś skanera on line ? Będę bardzo wdzięczny i z góry dziękuję za każdą
odpowiedź.


Spróbuj ściągnąć tego antyvira co podałem dwa posty wyżej i nim przeskanować. Jeżeli nie da rady to tylko format.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możesz niczego zainstalować, a możesz uruchamiać programy, proponuję (o ile sprzęt posiada czytnik kart pamięci bądź port USB) uruchomić program antywirusowy z zewnętrznego nośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem mam z jakimś upartym wirusem. Oprócz tego że instaluje mi jakieś fałszywe antywirusy (AntiVirus 2010, ThinkPoint itp.) to zainfekowane mam pliki (procesy?) explorer.EXE i svchost.exe. Oby dwóch elementów nie da się oczywiście usunąć ani trzymać w kwarantannie, więc moje programy (spyware doctor i spybot- search & destroy) rzekomo je leczą. Ale po ponownym uruchomieniu komputera owe elementy są znów zainfekowane. Każdorazowo dochodzą jeszcze inne "nowości" od wirusa. A Spyware Doctor co 15 sekund monituje o blokowaniu "zagrożenia"... Miał ktoś coś takiego? Jak sobie z tym poradziliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te dwa procesy są dosyć ''ważne'' jeden to od paska start(dobrze ująłem to).
Polecam na jakimś specjalistycznym forum wrzucić logi m.in z Hijackthis''a i Combofix''a (dobreprogramy, elektroda etc...). Jako tako tam warto popytać o takie rzeczy, tutaj forum nie ejst jako tako przystosowane do dobrzego przeglądania takich rzeczy + mało mamy takich znawców od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami sama wyświetli mi się strona internetowa. Za każdym razem inna, nieznana. To jakiś szkodnik? Skanowałem Avastem to wykryło mi jedno g*wno i usunąłem plik, ale nie wiem czy to coś dało. Co mogę zrobić? Aha i jeszcze jedno. Ta strona wyświetla się w Internet Explorerze i ja mam domyślą mozille. Może to ma jakiś związek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować