Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Wirusy, Fałszywe Alarmy - Temat Ogólny

715 postów w tym temacie

Mam problem ponieważ przeskanowałem komputer programem Avast i Ad-Aware SE Personal, wyskakuje mi takie coś zamiast tapety(rys.1) Okazują mi sie terz ikonki że wykryto obencość narzędzi spyware.Ponadto nie moge uruchomić zapory systemu Windows po wyskakuje mi taki komunikat " Z powodu niezindetyfikowanego problemu system Windows nie może wyświetlić ustawień Zapory systemu Windows". Gdy chcę uruchomić aplikacje "Dodaj lub usuń programy" wyskakuje mi komunikat o błędzie (rys.2).
Prosze napiście co mam zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 22:45, michi54321 napisał:

moim zdanioem najgorszym wirusem jest Trojan, kiedyś maiłem tryle trojanów że nawet koleś w
sklepie ktury ukończył studia w kierunku kompoterowy mmiał probelm z formatem c


Trojany to chyba jeden z rodzajów wirusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 19:46, Podpułkownik napisał:

Tomi_323 --- > Serdecznie dzieki za pomoc :) Spy Sweeper jest z najllepszych programów anty-spyware-owy
jaki znam :)


Nawet lepszy od SpyBota i AD - ware?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 21:20, Widek napisał:

> Tomi_323 --- > Serdecznie dzieki za pomoc :) Spy Sweeper jest z najllepszych programów
anty-spyware-owy
> jaki znam :)

Nawet lepszy od SpyBota i AD - ware?:)

Spybot śmierdzi... nie wykrywa wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w necie spotkałem taką stronę, która wyświetlała zawartość twego dysku, jeśli miałeś źle zabezpieczony komputer. Chce zobaczyć, jak mam teraz. Ino adresu strony nie pamietam. Może ktoś zna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 23:51, AgayKhan napisał:

Kiedyś w necie spotkałem taką stronę, która wyświetlała zawartość twego dysku, jeśli miałeś
źle zabezpieczony komputer. Chce zobaczyć, jak mam teraz. Ino adresu strony nie pamietam. Może
ktoś zna?


A czy czasem to nie był jakiś ActiveX, czy cokolwiek innego które w ramce wyświetlało folder "Mój Komputer"? I tylko w IE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzysta ktoś może z ArcaVira skaner online? Czy wam sie też teraz (po tych najnowszych uaktualnieniach do XP) nie chce skaner startować? Bo mnie to do szału doprowadza i nie wiem jak to naprawić (dodałem już stronke do zaufanych jak to było w instrukcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 09:54, Abi Dalzim napisał:

Korzysta ktoś może z ArcaVira skaner online? Czy wam sie też teraz (po tych najnowszych uaktualnieniach
do XP) nie chce skaner startować? Bo mnie to do szału doprowadza i nie wiem jak to naprawić
(dodałem już stronke do zaufanych jak to było w instrukcji).


hmm dziwne, mam ArcaVir 05 i wszystko bardzo ładnie działczy, ale nie rozumiem za bardzo o co chodzi uaktualnjienia;) Bo ja tam trylko aktualizuje, a pewnie masz wersje 06?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 09:51, W3 napisał:

> Kiedyś w necie spotkałem taką stronę, która wyświetlała zawartość twego dysku, jeśli miałeś

> źle zabezpieczony komputer. Chce zobaczyć, jak mam teraz. Ino adresu strony nie pamietam.
Może
> ktoś zna?

A czy czasem to nie był jakiś ActiveX, czy cokolwiek innego które w ramce wyświetlało folder
"Mój Komputer"? I tylko w IE?

Ano to było IE i wyświetlało zawartość "Mój komputer".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 10:12, Widek napisał:

hmm dziwne, mam ArcaVir 05 i wszystko bardzo ładnie działczy, ale nie rozumiem za bardzo o
co chodzi uaktualnjienia;) Bo ja tam trylko aktualizuje, a pewnie masz wersje 06?


Nie chodziło mi o wersję IE, tylko o aktualkę do systemu XP, po której ściągnięciu skaner on-line mi nie działa (nie mam normalnej wersji ArkaVira, używam tylko skanera). Nawet na tej stronie skanera widnieje komunikat, że skaner nie będzie działał poprawnie z nową aktualką i trzeba dodać stronke skanera do zaufanych witryn (uff, ale długie zdanie :)). Tak też zrobiłem i nadal nie działa....
Dla jasności link do stronki skanera --> http://arcaonline.arcabit.com/skaner.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 12:49, AgayKhan napisał:

Ano to było IE i wyświetlało zawartość "Mój komputer".


Ostatni raz coś takiego widziałem w czasach Windows 98. :P
Nie chce mi sie sprawdzać czy to możliwe, ale IMHO to była zwykła ramka przedstawiająca adres "Mój Komputer" albo coś w tym stylu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2006 o 13:41, W3 napisał:

Ostatni raz coś takiego widziałem w czasach Windows 98. :P
Nie chce mi sie sprawdzać czy to możliwe, ale IMHO to była zwykła ramka przedstawiająca adres
"Mój Komputer" albo coś w tym stylu :P

Tylko tam były moje pliki, można było kliknąc na folder, on się otwierał i pokazywał zawartośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 14:17, AgayKhan napisał:

Tylko tam były moje pliki, można było kliknąc na folder, on się otwierał i pokazywał zawartośc.


No, zgadza się. Tyle tylko, że to wszystko odbywało się u Ciebie, nie na serwerze. Ot, lokalna ramka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2006 o 15:05, W3 napisał:

No, zgadza się. Tyle tylko, że to wszystko odbywało się u Ciebie, nie na serwerze. Ot, lokalna
ramka.

No, ale wrażenie robiło. IE takie cudne, przegląda internet i pozwala przegladać twój komputer z sieci. To diabli wiedzą, myślałem, że to autentycznie mój komp widoczny gdzieś w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 15:24, AgayKhan napisał:

No, ale wrażenie robiło. IE takie cudne, przegląda internet i pozwala przegladać twój komputer
z sieci. To diabli wiedzą, myślałem, że to autentycznie mój komp widoczny gdzieś w necie.


Ja też. Wystraszyłem się bo to była taka chakierska strona na Republice, myślałem że wirusa złapałem. Dopiero niedawno doszło do mnie, że koleś był po prostu o jeden level sprytniejszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bry,

Kojarzy Się komuś wirus, który powoduje:

=> Pojawianie się czarnych okienek na pulpicie;
=>Znikanie ikonek i pojawianie się zamiast nich czarnych okienek;
=>związane to jest z plikiem svchost

wiecie co to? Bo wiem, że takie coś było kiedyś, a jest mi to niezbędnie potrzebne - akurat koleżanka złapała i liczy na moje "wsparcie". A im szybciej to zrobie tym szybciej będe miał spokój ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to prawda :) spy sweeper to najlepszy program antispyware :) a do tego w pcwordzie jest teraz co miesiac darmowa subskrybcja tego programu :) nic tylko kupowac i uzywac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować