Zaloguj się, aby obserwować  
krzywan

Podzielmy się grami - incjatywa do przemyślenia dla graczy i CDP.

24 postów w tym temacie

Witam,
wielu z użytkowników tego forum jest w tej szczęśliwej sytuacji, że może cieszyć się z nowych gier, może wydać trochę pieniędzy na nowe, oryginalne gry itp.
Pomyślmy także o tych dzieciakach, którym nie jest tak dobrze, których los postawił w nieszczęśliwej sytuacji i które nie mają okazji do tylu radościw życiu. Wszyscy znamy takich ludzi - w szpitalach, domach dziecka, hospicjach, niepełnosprawnych itp.

Proponuję, abyście zastanowili się, czy moglibyśmy im jakoś pomóc.

W dziale używki wystawionych jest już dużo gier. Co byście powiedzieli na fakt, aby niektórzy z użytkowników zrezygnowali z całości lub części należności za nie i przekazywali te pieniądze na konto z przeznaczeniem dla potrzebujących?
Ewentualnie, taka darowizna mogła by być przekazana z wirtualnych pieniędzy, który każdy z użytkowników otrzymuje przy rejestracji gier - może te wirtualne pieniądze mogły by być zamienione na żywą gotówkę przez CPD i przekazane na cele charytatywne.

Prosze przemyślcie ten temat i dajcie jakieś propozycje - nie muszą być one kosztowne dla nas, ale przy dobrej woli możemy pomóc potrzebującym. Liczę także na głos CPD w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost i szczerze.
To jest bardzo dobry pomysł, jednak wydaję mi się, ze przysporzył by bardzo duż kłopotów organizacyjnych, zarówno gram.pl jak i sprzedającym :/
No chyba, że się mylę. Ale pewności nie mam więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 17:06, Albatross napisał:

Godny pomysł, ale chciałbym mieć pewność, że np. grę którą wyślę trafiłaby do potrzebującego.


Tu nie chodzi o wysyłanie gier :] (to raczej pierwszą potrzebą ludzi chorych nie jest), ale pieniędzy zarobionych za sprzedaż "używki".

Pytanie tylko - jak dużo takich używek będzie w ciągu roku. Na razie trochę osób wywala starocie, nie wiadomo jak będzie później.

A z wPLN pomysł jest trochę mnie realny :] (tak sądzę). Nie jest to taka kasa jak w internetowym banku, a rodzaj chwytu marketingowe, który zachęci graczy do kupna.


Pomysł jednak rownież uważam za godny przemyślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 17:06, Albatross napisał:

Godny pomysł, ale chciałbym mieć pewność, że np. grę którą wyślę trafiłaby do potrzebującego.


Uważam, że powinniśmy jednak pomysleć o zamianie gier na pieniądze, np. w takim mechanizmie:
- osoba wystawia grę w dziale używki z zastrzeżeniem, że należność będzie wpłacona na np. subkonto CDProjekt przeznaczone na darowizny np. dla określonego domu dziecka,
- osoba kupująca grę wpłaca należność zamiast na konto sprzedającego, na w/w konto CDP,
- CDP przekazuje pieniązki w okresach np. półrocznych dla domu dziecka.

To tylko mój taki luźny pomysł - nie bardzo wiem, czy da sie to zrobić pod względem prawnym, podatkowym itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 17:06, Albatross napisał:

Godny pomysł, ale chciałbym mieć pewność, że np. grę którą wyślę trafiłaby do potrzebującego.



Owszem fajny pomysł ale w ilu szpitalach dzieciaki mają dostęp do kompa. albo w domach dziecka......
Niedawno zanosiłem niezłą kolekcję autek ( młodszego brata) i komputer jedyny to ten w sekretariacie który tam widziałem.......

A przede wszystkim jakie to niby gry miałbym niby tym potrzebującym odać..... zacznijmy od tego że ten potrzebujacy nieposiada także sprzętu.... a nawet gdy go ma to i tak kupuje piraty a nie oryginały.....
tu gdzie mieszkam ( trójkąt bermudzki w Gliwicach ) Potrzebujący to ci co złom z pobliskiej huty wynoszą a komputer to oni tylko w kawiarence widzą i czasem skądś dorwą (kradziony) Tu tylko jednostki posiadają Net i sprzęt typowo do gier przystosowany.....Czy sądzisz że taki Rosołek myśli o tym w co będzie miał wieczorem zagrać.....nie on myśli co i gdzie ukraść albo kogo okraść.....bo mu ani do szkoły ani do roboty się niechce iść.
Niestety najpierw to społeczeństwo trzeba z złodziejstwa ( częśc ) wyleczyć i do roboty zagonić....
I niemów że niema takowej......Mam przykład po moim ojcu......oferował pracę przy remontowaniu garażu....
za 2000pln dla każdego na czysto....i myślisz że się ktoś zjawił.....nie...... i sami ostatecznie sobie go odremontowaliśmy.............ale po stempelek że pracy szukają to nieroby czesto przychodzą............

Pomysł dobry ale nie w tym społeczeństwie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam osobę będącą wychowawczynią w Domu Dziecka, więc jeśliby to jakoś wystartowało to mógłbym się dopytać czy to będzie przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 19:27, mkaa napisał:

Znam osobę będącą wychowawczynią w Domu Dziecka, więc jeśliby to jakoś wystartowało to mógłbym się dopytać czy to będzie przydatne.


Chyba lepiej spytac zanim sie wystartuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Co byście powiedzieli na fakt, aby niektórzy z użytkowników zrezygnowali z całości

Dnia 07.10.2005 o 16:46, krzywan napisał:

lub części należności za nie i przekazywali te pieniądze na konto z przeznaczeniem dla potrzebujących?



Dla wszystkich co nie zrozumieli raz jeszcze :].
NIE chodzi o GRY, bo to z lekka bezsensowne, ale o PIENIĄDZ ze sprzedaży używanych gier na gram.pl.

Hospicja i domy opieki potrzebują pieniędzy na podstawowe produkty, podręczniki, a gry komputerowe, bedące juz dobrem luksusowym, to nie koniecznie to, czego pragną potrzebujący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 16:46, krzywan napisał:

Witam,
wielu z użytkowników tego forum jest w tej szczęśliwej sytuacji, że może cieszyć się z nowych gier/.../

Był już podobny pomysł, prawie rok temu. Nie wypalił. Pomysł jak pomysł, ale strona organizacyjna to ciężka robota i w dodatku może sporo kosztować w prawdziwych pieniadzach. Masz adres domu dziecka, rodziny zastępczej, o której wiesz, że mają komputer - proszę bardzo - daj adres (najlepiej za pośrednictwem któregoś z moderatorów) a ja w ciągu 2-3 dni wysyłam 10-20 gier. Większość z czasopism, niektóre kupione w sklepie. Na własny koszt wyślę, a Ty "tylko" dowiedz się, komu naprawdę będą potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 21:42, KrzysztofMarek napisał:

Był
już podobny pomysł, prawie rok temu. Nie wypalił. Pomysł jak pomysł, ale strona organizacyjna to ciężka robota i w dodatku
może sporo kosztować w prawdziwych pieniadzach. Masz adres domu dziecka, rodziny zastępczej, o której wiesz, że mają komputer
- proszę bardzo - daj adres (najlepiej za pośrednictwem któregoś z moderatorów) a ja w ciągu 2-3 dni wysyłam 10-20 gier.
Większość z czasopism, niektóre kupione w sklepie. Na własny koszt wyślę, a Ty "tylko" dowiedz się, komu naprawdę będą potrzebne.


Zdaję sobie z tego sprawę, że kwestia organizacji jest najcięższa i ja też nie jestem w stanie tego zrobić. Z drugiej strony myślę, że do takich firm jak CDPzgłaszaja sie różne placówki, którym można pomóc, a my gracze moglibyśmy do takiej akcji się włączyć. I to tylko na tej zasadzie, gdyż podawanie sobie luźnych adresów prędzej doprowadziłoby do nadużyć (takie jest moje zdanie). Oczywiście jeśli nic takiego nie jest w CDP organizowane to nic na siłę. To po pierwsze.
Po drugie: powtórzę jeszcze raz nie chodzi mi o darowizny samych gier, ale ewentualnie o pieniądze uzyskane ze sprzedaży np. używek.
Po trzecie: taka akcja nie musi być być stała - można się zastanowić, czy na przykład nie zorganizowac jednorazowo jakiejś incjatywy w tym zakresie np. na finał WOŚP i za pośrednictwem CDP przekazac jakiś datek.
Po czwarte: to jest temat do dyskusji, a nie prośba o konkretną darowiznę dla kogoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 22:39, krzywan napisał:

> /.../
czwarte: to jest temat do dyskusji, a nie prośba o konkretną darowiznę dla kogoś.

Wybacz szczerość i nawet bezwzględność tego, co dalej napiszę...
Innymi słowami chcesz, aby CDProjekt dołączył do grona firm, które regularnie przekazują część zysków "biednym/chorym/niepełnosprawnym" (niepotrzebne skreślić) za nasze pieniądze. Chwalebny odruch serca, ale moja cyniczna natura mówi nie. Od tego są instytucje państwowe, które juz ściągnęły ze mnie haracz. Taka inicjatywa- widzisz, znowu moja cyniczna natura daje o sobie znać- spowoduje, że urzędnicy więcej wydadzą na swoje potrzeby a los tych biednych się nie zmieni, bo CDProjekt je dofinansuje. Nie, jeśli mam kogoś obdarować, to ja sam to zrobię, nie będę mieszał do tego innych, CDProjektu w szczególności. Nie chcę napisów na pudełku typu "kupując gry CDProjektu wspomagasz chore dzieci" tak jak to jest napisane np. na paście do zębów, serku homogenizowanym.... Od takiego czegoś mnie odrzuca. Agenda ONZ UNICEF 80% pieniędzy wydaje na własne potrzeby, a na te dzieci tylko 20%. Nasze uczucia wykorzystywane są przez sprytnych ludzi, no bo kto odmówi biednemu choremu dziecku. Ale to już nie dla mnie. Intencje miałeś zapewne dobre, ale dobrymi chęciami dno piekła jest wybrukowane...
A teraz możecie mnie zmieszać z błotem, za bezduszność, cynizm i co tam jeszcze. Nie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do KrzysztofaMarka (chociaż nie liczę na odpowiedź:):
Wcale nie chcę, aby CDP było firmą, która przekazuje część swoich zysków na "biednych/chorych/niepełnosprawnych" - raczej o to, aby umożliwiła graczom takie wsparcie, jesli ci będą mieli taką ochotę.
Co do dalszej części postu to nie rozumiem dlaczego miałby Cię ktoś mieszać z błotem. Wydaje mi się, że każdy ma prawo do wypowiadania swoich poglądów (a prawdę mówiąc w Twoim rozumowaniu jest także sporo racji) i nie jest to powód do jakichkolwiek "represji".
Chociaż jak patrzę na naszą klasę polityczną to zaczynam wątpić w to co napisałem :) Ale to tak na marginesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 01:23, krzywan napisał:

Do KrzysztofaMarka (chociaż nie liczę na odpowiedź:):
Wcale nie chcę, aby CDP było firmą, która przekazuje część swoich
zysków na "biednych/chorych/niepełnosprawnych" - raczej o to, aby umożliwiła graczom takie wsparcie, jesli ci będą mieli
taką ochotę.
Co do dalszej części postu to nie rozumiem dlaczego miałby Cię ktoś mieszać z błotem. Wydaje mi się, że każdy
ma prawo do wypowiadania swoich poglądów (a prawdę mówiąc w Twoim rozumowaniu jest także sporo racji) i nie jest to powód
do jakichkolwiek "represji".
Chociaż jak patrzę na naszą klasę polityczną to zaczynam wątpić w to co napisałem :) Ale to
tak na marginesie.

Poszedłbym na to ,można by na to przeznaczyc troce wirtualnych pieniedzy,czy chocby złotówke za kazdej transakcji.Tu jednak CDP musi wyrazic swoja opinie.Cieszy mnie taka inicjatywa tym bardziej że to sami gracze

ją zainicjowali.Jestem za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że nie na temat ale mnie zaintrygował KrzysztofMarek ,moja dalsza rodzina czy co?
Mam brata imie Krzysztof nazwisko Marek.Wiem że to napewno nie mój brat bo znam jegto poglądy na takie akcje.Cholerka sama zbierznośc mnie intryguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 21:37, Backside napisał:

NIE chodzi o GRY, bo to z lekka bezsensowne, ale o PIENIĄDZ ze sprzedaży używanych gier na gram.pl.


ale przeciez cdp nie zarabia na sprzedazy uzywanych gier tylko gracz sprzedajacy uzywke!! Niech gracz wykaze sie odruchem serca i czesc odzyskanych pieniazkow przekaze na te domy dziecka, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 09:35, D2T napisał:

>

/.../

Dnia 08.10.2005 o 09:35, D2T napisał:

odzyskanych pieniazkow przekaze na te domy dziecka, co?

A dom Dziecka niech zabuli podatek od darowizny. Piekarze nie mogą czerstwego chleba oddawać biednym (prasa to opisywała) bo za to też podatek. Wykaż się szerszym odruchem serca i płać dobrowolnie wyższe podatki niż musisz! Państwo będzie Ci wdzięczne, do tego stopnia wdzięczne, że podniesie podatki innym, bo skoro Ty możesz, to inni też mogą płacić więcej...
A miałem już nic nie pisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować