Zaloguj się, aby obserwować  
krzywan

Podzielmy się grami - incjatywa do przemyślenia dla graczy i CDP.

24 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2005 o 11:00, KrzysztofMarek napisał:

> >
/.../
> odzyskanych pieniazkow przekaze na te domy dziecka, co?
A dom Dziecka niech zabuli podatek od darowizny.
Piekarze nie mogą czerstwego chleba oddawać biednym (prasa to opisywała) bo za to też podatek. Wykaż się szerszym odruchem
serca i płać dobrowolnie wyższe podatki niż musisz! Państwo będzie Ci wdzięczne, do tego stopnia wdzięczne, że podniesie
podatki innym, bo skoro Ty możesz, to inni też mogą płacić więcej...
A miałem już nic nie pisać...


I to w zasadzie wyczerpuje temat rozmowy. Nie stać mnie chyba na odruch serca po to aby w ministerstwach żyło sie lepiej i dostatniej. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest dobry ale pewnie 99.9% ludzi pomyśli "E tam,kto inny tak zrobi i dzieci nie umrą, a ja sprzedam sobie Dungeon Siege 2 za 100 zeta i kupie wymarzoną gierkę za 99zł !"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 13:48, WorldWar3PL napisał:

Pomysł jest dobry ale pewnie 99.9% ludzi pomyśli "E tam,kto inny tak zrobi i dzieci nie umrą, a ja sprzedam sobie Dungeon
Siege 2 za 100 zeta i kupie wymarzoną gierkę za 99zł !"

Ja bym to ujął zupełnie inaczej. Sam pomysł pomocy jest dobry i wielu ludzi by się do niego przyłaczyło, gdyby nie to, że tak czy inaczej dochodzimy do sytuacji, w której z odruchu serca robi się nowy podatek. I nie ma sposobu, żeby ten podatek obejść - chyba, że każdy zrobi to indywidualnie, po cichu i tylko z nadzieją, że ci dla których przeznaczony jest dar serca, rzeczywiście go otrzymają. Bo z pośrednikami, też różnie bywa, było wielu "pośredników" którzy ... Na niczym się tak dobrze nie zarabia, jak na ochronie praw biednych, dopiero potem na ochronie zdrowia. Czyli: dać bezpośrednio potrzebującemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować