Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_of_game

Co lepsze skype czy gadu gadu?

117 postów w tym temacie

Ja osobiście korzystam z Gadu-Gadu, ale ze Skype''a nie miałem okazji. Wiele osób ma i zachwala. Ja niestety nie mam słuchawek, więc rozmów nie mogę prowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gadu-Gadu to totalne dno, dziadostwo itp.... używam go jedynie dla osób które nie mają skypa a chcą się ze mną skontaktować. SKYPE jest lepszy od gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to w ogóle nie rozumiem, dlaczego ludzie wypisują tu różne nazwy klientów obsługujących gg... Albo jeśli temu miał służyć temat, to w ogóle jakie porównanie? Przecież gg i Skype to dwa programy działające w zupełnie różny sposób, no i do tego z różnymi podstawowymi celami działania.
Skype: idealny do rozmów głosowych, nawet na obciążonym, lub słabym połączeniu można porozmawiać w bardzo dobrej jakości praktycznie bez lagów.
Gadu-gadu: jeśli wyeliminować kulejącego oficjalnego klienta i zastosować innego to może być, szczególnie, że w dalszym ciągu większość ludzi korzysta z niego.
Osobiście używam obydwu programów i korzystam z tego do czego zostały zaprojektowane i jakieś ich porównywanie nie ma większego sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no powoli powoli a Skype zostanie wyparty przez GG
ja np. juz poltora roku nie mam w domu TP i czekalem az mi ktos zaproponuje tani nr stacjonarny i teraz tak:
skype - przy oplacie za rok z gory za nr tel. chce 10zl (przy oplacie co 3 miechy 15zl)
gg - oferuje nr stacjonarny za 5 zl na pol roku z automatycznym przedluzaniem tak jak to jest w komorkach typu pre-paid (musisz przegadywac 10 min w miesiacu zeby sie waznosc konta/nr-u przedluzala)
-
no to kupilem nr w gg i polecam, dzwonia do mnie bezposrednio na kompa i jakosc bardzo dobra (raz przez miesiac mi sie zdazylo jakies zaciecie, ale to mozna gg wybaczyc) :-)

w sumie to:
- popularniejszy do gadania - skype; a do pisania do siebie GG,
ale to juz moim zdaniem kwestia czasu, no chyba, ze skype, ktory moim zdaniem spoczal na laurach zaoferuje nam cos porzadnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 08:21, wadik12 napisał:

Gadu-Gadu to totalne dno, dziadostwo itp.... używam go jedynie dla osób które nie mają skypa a chcą się ze mną skontaktować. SKYPE jest lepszy od gg


Ja mam, a rozmawiasz ze mną przez gg ;)

Ale osobiście też wolę naprawdę Skypa - szczególnie gdy rozmawiam z więcej niż jedną osobą - w postaci takiego kącika =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja tam dopóki nie zaoferują mi naprawdę szerokopasmowego internetu w przystępnej cenie, tak, żebym bez problemu mógł ściągać duże pliki, przeglądać strony i do tego nie będzie mi się cięła rozmowa voip... wtedy pomyślę nad kupnem numeru internetowego. Na razie nie widzę w tym sensu... no i do tego dochodzą jeszcze dość spore ceny porządnych "telefonów", które mogą korzystać z takiej usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jednak skype jest lepszy choć może nie posiada go taka ilośc uzytkowinków jak GG, i może faktycznie wymaga szybszego łącza tak by nie muliło ale rozmowa z qmpelm z drugiego końca polski jest lepsza niz dzikie naparzanie w klawisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 11:00, Ecko09 napisał:

Ja tam wolę gg. Skype''a to nawet na oczy nie widziałem.

Podobnie, jak ja nie widziałem na oczy gg.
Za pomocą Skype mogę:
wyszukiwać w sieci znajomych, posiadaczy Skype po nazwisku, adresie mailowym, nicku skypowym;
pisać i odbierać to, co inni piszą (czyli prowadzić rozmowy tekstowe);
rozmawiać głosem (wymaga tylko mikrofonu, bo głośniki ma każdy) za darmo z każdym posiadaczem komputera;
taniej niż przez telefon rozmawiać z posiadaczami telefonów;
mogę widzieć rozmówcę (jak ma kamerkę);
przesyłać duże pliki (podobnie jak pocztą internetową).
To są najważniejsze właściwości Skype.
Mogę sobie też kupić telefon specjalnie do Skype - taki podobny do komórki, z kablem USB. Bardzo to wygodne. Albo normalny telefon z funkcją Skype, jeszcze wygodniejszy (o ile w domu nie ma gadułów telefonicznych)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam i to i to. Ale GG używam częściej - większość moich znajomych ma Gadu-gadu - tylko niektórzy mają Skype. Co jest lepsze powiedzieć nie mogę - i ten komunikator ma wady i zalety i ten ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio porządnie wnerwiłem się na wiecznie zacinające się GaduGadu! Co chwile cały ekran mi się zamazuje na czarno, komp też nie znosi dobrze tego programu... Zacina się bardzo często podczas gdy ja walczę z tym dennym programem. Zainstalowałem sobie tlena i sądzę, że lepiej właśnie na nim rozmawiać. Przykro mi to mówić i wybaczcie za słownictwo, ale GG to jedno WIELKIE gówno!

Dziękuję i pozdrawiam tych, którzy popierają moją opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 12:17, KrzysztofMarek napisał:

> Ja tam wolę gg. Skype''a to nawet na oczy nie widziałem.
Podobnie, jak ja nie widziałem na oczy gg.
Za pomocą Skype mogę:
wyszukiwać w sieci znajomych, posiadaczy Skype po nazwisku, adresie mailowym, nicku skypowym;
pisać i odbierać to, co inni piszą (czyli prowadzić rozmowy tekstowe);
rozmawiać głosem (wymaga tylko mikrofonu, bo głośniki ma każdy) za darmo z każdym posiadaczem
komputera;
taniej niż przez telefon rozmawiać z posiadaczami telefonów;
mogę widzieć rozmówcę (jak ma kamerkę);
przesyłać duże pliki (podobnie jak pocztą internetową).
To są najważniejsze właściwości Skype.
Mogę sobie też kupić telefon specjalnie do Skype - taki podobny do komórki, z kablem USB. Bardzo
to wygodne. Albo normalny telefon z funkcją Skype, jeszcze wygodniejszy (o ile w domu nie ma
gadułów telefonicznych)...


Wiesz co? Aż mi się zachciało mieć tego skype''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 14:28, Ecko09 napisał:

> > /.../> Wiesz co? Aż mi się zachciało mieć tego skype''a.

No to w czym problem? Ściągnij ze strony Skype albo Onet-Skype zainstaluj i po problemie. Instrukcję też ściągnij, wybierz sobie język, przeczytaj, z instrukcją praktycznie zero problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie posiadam słuchawek z mikrofonem więc o skyp''ie nie mam co gadać... ale miałem styczność więc wybieram gg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 17:00, Predziu napisał:

Ja tam nie posiadam słuchawek z mikrofonem więc o skyp''ie nie mam co gadać... ale miałem styczność
więc wybieram gg...

Słuchawki można kupić za 10 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować