Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_of_game

Co lepsze skype czy gadu gadu?

117 postów w tym temacie

Ja używam GG. Głównym powodem jest to, że góra 15% z mojej listy znajomych ma Skype''a. Inny powód to taki, że po 6 latach używania GG ciężko byłoby mi się przestawić na inny komunikator. No i przywiązałem się do mojego numeru - cały czas ten sam:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 17:15, CyberPanki napisał:

Imo Skype jest lepszy. Jakość rozmów głosowych jest super i te emotki ;) Takie ''GG-Badziewie''
może się schować.

Hej g-g to wcale nie takie badziewie. Ja z gg Korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 17:18, ak.47 napisał:

Ja używam GG. Głównym powodem jest to, że góra 15% z mojej listy znajomych ma Skype''a. Inny
powód to taki, że po 6 latach używania GG ciężko byłoby mi się przestawić na inny komunikator.
No i przywiązałem się do mojego numeru - cały czas ten sam:).

Żeczywiście mało ludzi ma skype. Np. mój kolega nie ma skype, bo powiedział, że za drogi(dla niewtajemniczonych: skype jest darmowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 17:23, Predziu napisał:

Ale nie będą dobre a ja wolę takie za np. 100 zł a będą służyć "trochę" dłużej...

Ja mam za 25zł. Mam je juz 3 lata i świetnie chodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 17:23, Predziu napisał:

Ale nie będą dobre a ja wolę takie za np. 100 zł a będą służyć "trochę" dłużej...

Po za tym wystarczy miec mikrofon(powinien być w monitorze) a głośniki chyba masz. Nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 17:22, Ktomasz2 napisał:

> Imo Skype jest lepszy. Jakość rozmów głosowych jest super i te emotki ;) Takie ''GG-Badziewie''

> może się schować.
Hej g-g to wcale nie takie badziewie. Ja z gg Korzystam.

Co nie zmienia faktu że to badziewie jest. GG też posiadam, ale wolę Skype czy Xfire bo są lepsze i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2007 o 17:28, CyberPanki napisał:

Co nie zmienia faktu że to badziewie jest. GG też posiadam, ale wolę Skype czy Xfire bo są
lepsze i tyle.

Lepsze to i może są, ale to nie zmienia faktu, że gg ma dużo więcej osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze skype jest lepszy jednak wiecej osób korzysta z gg jest po prostu bardziej popularne. ja tez na poczatku miałem tylko gadu ale teraz po wypróbowaniu skype wiem ze jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 07:24, Ktomasz2 napisał:


Lepsze to i może są, ale to nie zmienia faktu, że gg ma dużo więcej osób.

Zacznijmy od tego że dużo więcej dziewczyn korzysta z gg niż z jakiegokolwiek innego komunikatora. Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Może nazwa wpada w ucho czy coś. Poza tym od gg lepszy jest choćby Tlen który także ma olbrzymią rzeszę użytkowników dzięki kompatybilności z gg na przykład. Myślę że za kilka lat gg pójdzie w odstawkę (w końcu kobiety nie są głupie ;)) a jego miejsce zajmie jeden z wymienionych już przeze mnie komunikatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie GG skończyło się na wersji 6.1 . Potem to już komercha ostra i tyle. Skype jest moim zdaniem lepszy. Oferuje więcej opcji , jakość dźwięku w rozmowach jest dużo lepsza niż przez gg, jest ciagle rozwijany i nie wali po oczach już wspomnianą komerchą jak gg. 1:0 dla skype.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie rozumiesz po prostu gg jest starsze niż skype.

a poza tym wiekszosc mojej klasy ma skype.

Dziewczyny są po prostu staroświeckie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GG lepszy lepszy z jednego błachego powodu, jaki większość wymienia. Popularność - i wszystko jasne. Co prawda sporo osób korzysta ze Skypa, ale do do liczby użytkowników gg jeszcze mu daleko. Jeżeli somsiad obok ma gadu gadu to co mam instalować Skajpa? Pozatym twórcy gg wprowadzają wiele nowości do swojego komunikatora; radio, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystam z obu wymienionych komunikatorów. A powód jest prosty - korzystam z programu Skype™, który jest moim głównym środkiem komunikacji (głównie rozmawiam ze znajomymi z zagranicy). Gadu-Gadu natomiast jest tylko uzupełnieniem, dzięki czemu tych "lokalnych" znajomych też mam w zasięgu. A co do spraw czysto technicznych - każdy komunikator jest inny, jeden bardziej popularny, inny mniej. Ale tu sprawa leży też w gustach użytkowników. To jest jak z grami cRPG - najlepszą klasą postaci i rasą jest ta, którą konkretnej osobie najlepiej się gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy się raz przyzwyczaji do gg to później trochę ciężko będzie przestawić się na inny. Nie powiem jednak, że skybe jest zły (świetny wręcz). No i oczywiście wspomniana w powyższych postach popularność gadulca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 13:40, Marko Pele napisał:

GG lepszy lepszy z jednego błachego powodu, jaki większość wymienia. Popularność - i wszystko
jasne. Co prawda sporo osób korzysta ze Skypa, ale do do liczby użytkowników gg jeszcze mu
daleko. Jeżeli somsiad obok ma gadu gadu to co mam instalować Skajpa? Pozatym twórcy gg wprowadzają
wiele nowości do swojego komunikatora; radio, itp.


Złe myślenie. GG to komunikator czysto tekstowy. Najpopularniejszy w kraju. Praktycznie każdy polski internauta ma swój numer Gadu-Gadu. Sama sieć zła nie jest, ale klient wręcz tragiczny. Bezpieczeństwo zerowe.

Skype jest komunikatorem stworzonym na potrzeby rozmów audio i video. Aktualnie bardzo mało ludzi korzysta z rozmów tekstowych. Nie jest to aplikacja dla Polaków, tylko dla całego świata. Stąd jego zdecydowanie niższa popularność w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie postawione tutaj pytanie jest bezsensu... To tak, jak zadać pytanie, "Co lepsze, wanna czy tosty z serem"... Niby możemy porównać, ale wanna służy do jednego, a tosty do innego... Tak samo jest i tutaj, GG to komunikator tekstowy i można rzec, obowiązkowy w Polsce (tak jak ICQ na świecie) a Skype jest komunikatorem audio-video, z tą zaletą, że działa na całym świecie... Oczywiście oba posiadają funkcje "przeciwników", ale kto z was używa audio-video w GG albo tekstu w Skype...
Dla mnie "obowiązkowe" są oba, a jeśli chodzi o GG, to TYLKO numer... lepiej załatwić sobie innego klienta (np: AQQ) który od razu obsługuje tlena/icq...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować