Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Nie chce czytac całego watku... wiec sie spytam

Jaki Bank wy polecacie... do tej pory jak trzeba bylo placic karta, to mi starsza placila, ale od paru miesiecy nie mieszka w Polsce i musze brac za pobraniem. Osobiscie preferuje noszenie gotowki w kieszeni... no, ale karta sie przydaje.

Szukam przedewszystkim karty Visa, ktora mozna płacić tez w internecie. Nie bede z niej duzo kozystał... bo jak juz wspomniałem wole gotowke i niecierpie nosic portwela, wiec badz co badz karta bedzie sie walala gdzies obok sieciowki, legitymacji studenckiej, a kluczami.

Przydałoby sie tez konto internetowe, z ktorego mozna placic na gram.pl :)

Przegladam spis bankow zrobionych przez forbes i musze powiedziec, ze ING Bank Śląski wypada najlepiej, ale ma dosc mało darmowych bankomatow... a szczerze mowiac zadnego nie kojaze w Szczecinie - tu mieszkam.

Dobrze by było, zeby tranzakcje były szybkie i zeby nie bylo jakies finansochłonne karta kredytowa jest dla mnie dodatkiem nie koniecznoscia... pieniadze na koncie beda bez problemu, ale to nie znaczy, ze bank ma sobie windowac duze sumy za to, ze nic dla mnie nie robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że trafiam z tym pytaniem do dobrego tematu. Nie chodzi mi o wybór banku, lecz o czas oczekiwania na przelew.

W czwartek (27.08) wpłaciłem (BZWBK) sklepowi na konto (Millenium) pieniądze. Dzwoniłem do nich i pytałem czy kasa już doszła, to powiedzieli, że jeszcze nie :/ Czy jest możliwe, żeby przelew tak długo szedł? Wina banku, czy sklep coś kręci? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 22:09, bojanzaw napisał:

W czwartek (27.08) wpłaciłem (BZWBK) sklepowi na konto (Millenium) pieniądze. Dzwoniłem do
nich i pytałem czy kasa już doszła, to powiedzieli, że jeszcze nie :/ Czy jest możliwe, żeby
przelew tak długo szedł? Wina banku, czy sklep coś kręci? :/


Zależy o której wpłaciłeś na konto - no i banki różnie księgują na koncie... (nieraz pieniądze wpłacone w piątek nie wchodzą jako "zaksięgowane" do poniedziałku) ale chyba najlepiej zadzwonić na infolinię banku i zapytać jak to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 22:09, bojanzaw napisał:

Mam nadzieję, że trafiam z tym pytaniem do dobrego tematu. Nie chodzi mi o wybór banku, lecz
o czas oczekiwania na przelew.

W czwartek (27.08) wpłaciłem (BZWBK) sklepowi na konto (Millenium) pieniądze. Dzwoniłem do
nich i pytałem czy kasa już doszła, to powiedzieli, że jeszcze nie :/ Czy jest możliwe, żeby
przelew tak długo szedł? Wina banku, czy sklep coś kręci? :/

Przelew powinien dzisiaj być już na koncie sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 20:35, Kamil.i.Maciek napisał:

Przeszłem do Mbanku narazie jest super wszystko niby za free :))


mBank to dobry wybor. Przez trzy lata mialem na koncie jakies 7 PLN (tzn. mialem wiecej kasy, ale wydalem i tak sie zlozylo, ze zostalo 7 PLN). Bank nie pobral zadnej prowizji za prowadzenie konta, a wrecz dostalem odsetki do tych 7 PLN. W mBanku podoba mi sie to, ze obsluga jest mila, szybka, bezplatna i profesjonalna.

Ale ja nie o tym chcialem pisac. Potrzebuje wziac kredyt jakis 1500 PLN, problem jest w tym, ze nie wiem gdzie taki kredyt wziac. Prosze o informacje w ktorym banku warto wziac kredyt. Nie chce sie naciac na "super oferte" czyli wezme 1500 PLN, a bede musial splacac 3000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 12:40, Wojman napisał:

/ciach/


O_o
Czy zabawa w archeologa nie jest spamem? Ostatnio widziałem za to ostrzeżenie ;P

Co by offtopa nie było, to posiadam stare Inteligo i jestem bardzo zadowolony. Niskie opłaty za kartę, brak opłat za konto, tylko za kartę i powiadomienie SMS. Za same opłaty kartą - zero opłat, a za przelew jest, 50 groszy bez względu na kwotę przelewu.
Należy rozróżnić z PKO Inteligo - niby tak samo brzmi, ale są to dwa różne rodzaje kont :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 12:40, Wojman napisał:

Ale ja nie o tym chcialem pisac. Potrzebuje wziac kredyt jakis 1500 PLN, problem jest w tym,
ze nie wiem gdzie taki kredyt wziac. Prosze o informacje w ktorym banku warto wziac kredyt.
Nie chce sie naciac na "super oferte" czyli wezme 1500 PLN, a bede musial splacac 3000.


Wszystko zalezy na co chcesz wziąć pieniądze - tzn. czy to ma być typowy kredyt konsumpcyjny... I do tego ile masz czasu na załatwienie formalności - bo nieraz tam, gdzie trzeba trochę więcej załatwić można dostać lepsze warunki... Aha i jeszcze jedno - nadal masz konto w mBanku? Jeśli tak to może zapytaj czy jako stałemu klientowi nie daliby kredytu na preferencyjnych warunkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 15:52, .Sabina. napisał:

Wszystko zalezy na co chcesz wziąć pieniądze - tzn. czy to ma być typowy kredyt konsumpcyjny...


Kredyt chce wziac na nowy komputer. Okolo 1000 PLN mam w tej chwili na koncie, potrzebuje jakies 1500 PLN po to, zeby tego kompa (wraz z monitorem) kupic i miec jakis zapas gotowki. Kredyt ten planuje dosc szybko zwrocic, bo w pazdzierniku bede mial nadgodziny w pracy, a to oznacza, ze moja pensja bedzie wyzsza.

Dnia 24.09.2007 o 15:52, .Sabina. napisał:

I do tego ile masz czasu na załatwienie formalności - bo nieraz tam, gdzie trzeba trochę więcej
załatwić można dostać lepsze warunki...


Formalnosci moga trwac i dwa tygodnie, nie ma problemu. Po prostu szukam taniego kredytu na stosunkowo niewielka kwote.

Dnia 24.09.2007 o 15:52, .Sabina. napisał:

Aha i jeszcze jedno - nadal masz konto w mBanku? Jeśli
tak to może zapytaj czy jako stałemu klientowi nie daliby kredytu na preferencyjnych warunkach...


Tak nadal mam konto w mBanku. Od niedawna jest na to konto przelewana moja wyplata. Co do kredytu na preferencyjnych warunkach to raczej nie sadze, zeby mi dali, zwlaszcza, ze przez jakies trzy lata na koncie mialem caly czas 7 PLN. Ale przyjrze sie ich ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś może o karcie kredytowej? Wydaje mi się, że nie mają jakiś ogromnych wymagań teraz - a skoro nie potrzebujesz pieniędzy na długo to może wystarczy? - Tylko, że kwestia czy byś zdążył oddać przed czasem...
A co do kredytów to postaram się jutro coś poszukać jak będę miała chwilę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 21:20, Night Elf napisał:

Szukam przedewszystkim karty Visa, ktora mozna płacić tez w internecie. Nie bede z niej duzo
kozystał... bo jak juz wspomniałem wole gotowke i niecierpie nosic portwela, wiec badz co badz
karta bedzie sie walala gdzies obok sieciowki, legitymacji studenckiej, a kluczami.

Przydałoby sie tez konto internetowe, z ktorego mozna placic na gram.pl :)

A nie lepiej coś takiego: http://direct.money.pl/money/264/ - do płatności w necie, ING zdaje się tez takie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałam w tej chwili formalności nie zajmują zbyt wiele czasu... Wybrałam 4 banki - jak byś chciał jakieś inne to podaj nazwy.
BZWBK http://dlaciebie.bzwbk.pl/11558
oprocentowanie ok 17%
ING http://www3.ingbank.pl/u235/navi/32963
oprocentowanie ok 8%
PKO BP
oprocentowanie od 8%
mBank http://www.mbank.com.pl/przewodnik/oplaty-ratalny.html
oprocentowanie od ok 11%

Oczywiście trzeba dodać do tego wszystkiego opłaty (prowizje, ubezpieczenie...) - niestety nie mam teraz czasu żeby zrobić syntezę z tego wszystkiego... Więc mam nadzieję, że choć trochę pomogłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brania kredytu/pożyczki w mBanku nie polecam - wszystko jest pięknie dopóki nie potrzeba jakiegoś świstka np. o nie zaleganiu z ratami - na forum mBanku czy na grupie pl.biznes.banki jest wiele takich historii jak to ludzie czekali tygodniami czy nawet miesiącami na dostarczenie.
Kredyty lepiej brać w bankach z oddziałami - mBank to taki macBank :) Jest świetny jeśli chodzi o przelewy, SFI czy konta oszczędnościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może mnie ktoś oświecić jak to jest z przelewami przez PKO Inteligo. Chodzi mi konkretnie w jakich godzinach dokonywane są przelewy? Lub praktycznie, do której godziny mogę je robić? Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 12:51, Marko Pele napisał:

Czy może mnie ktoś oświecić jak to jest z przelewami przez PKO Inteligo. Chodzi mi konkretnie
w jakich godzinach dokonywane są przelewy? Lub praktycznie, do której godziny mogę je robić?

Przelewy w PKO Inteligo, można robić o każdej porze dnia...
Jeśli to jest przelew do tego samego banku, pieniądze powinny być w 10 minut. Jeśli do innego, to do 24 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 13:24, balduran2 napisał:

> Czy może mnie ktoś oświecić jak to jest z przelewami przez PKO Inteligo. Chodzi mi konkretnie

> w jakich godzinach dokonywane są przelewy? Lub praktycznie, do której godziny mogę je
robić?
Przelewy w PKO Inteligo, można robić o każdej porze dnia...
Jeśli to jest przelew do tego samego banku, pieniądze powinny być w 10 minut. Jeśli do innego,
to do 24 godzin.

Huh to trochę nie bardzo, bo przelew będzie na konto CDP (Wiedzmin). Ja niestety mam konto w PKO SA, a tam nie ma Inteligo więc muszę skorzystać z konta kumpla. No to teraz obawiam się że mogę nie zdążyć :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 13:27, Marko Pele napisał:

Huh to trochę nie bardzo, bo przelew będzie na konto CDP (Wiedzmin). Ja niestety mam konto
w PKO SA, a tam nie ma Inteligo więc muszę skorzystać z konta kumpla. No to teraz obawiam się
że mogę nie zdążyć :p

Nie martw się - gdy płaci się za gry w sklepie Gram.pl, poprzez opcję "Zapłać z..." to oni od razu wiedzą, że zapłaciłeś za dane zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 13:32, balduran2 napisał:

> Huh to trochę nie bardzo, bo przelew będzie na konto CDP (Wiedzmin). Ja niestety mam konto

> w PKO SA, a tam nie ma Inteligo więc muszę skorzystać z konta kumpla. No to teraz obawiam
się
> że mogę nie zdążyć :p
Nie martw się - gdy płaci się za gry w sklepie Gram.pl, poprzez opcję "Zapłać z..." to oni
od razu wiedzą, że zapłaciłeś za dane zamówienie.


Byłoby świetnie :) Ale czy godzina nie gra roli? Na przykład czy jeśli spróbował bym zapłacić o godzinie 19:00, zrealizowali by przelew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 13:34, Marko Pele napisał:

Byłoby świetnie :) Ale czy godzina nie gra roli? Na przykład czy jeśli spróbował bym zapłacić
o godzinie 19:00, zrealizowali by przelew?

Osobiście wczoraj płaciłem za Wiedźmina (opcja "Płacę z PKO Inteligo") koło 21 i nie miałem żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 13:34, Marko Pele napisał:

Byłoby świetnie :) Ale czy godzina nie gra roli? Na przykład czy jeśli spróbował bym zapłacić
o godzinie 19:00, zrealizowali by przelew?

Nie, przelewy międzybankowe [jak z wewnętrznymi Inteligo to nie wiem] są dokonywane zgodnie z sesjami Elixiru [wpisz w google i wszystkiego się dowiesz]. Przelew o 19 pójdzie następnego dnia rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować