Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Witam ! Chciałbym się dowiedzieć, jak to jest z tym kontem w ING... Chodzi mi o dostęp do konta przez internet ( i tego też dotyczą wszystkie pytania poniżej ).

1. Czy muszę iść do banku po ten kod aktywacyjny jednorazowy?
2. Czy są za to pobierane jakieś opłaty?

Na razie tylko te dwa pytanka ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przelew maksymalnie chyba idzie miedzy różnymi bankami do 2 dni.. A najczęściej to następnego dnia pieniądze są na koncie..


no a mBank jest najlepszy! Jestem zadowolonym klientem mBanku od 2004 roku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja potrzebuje pomocy. mianowicie nie wiem jak wykonac przelew w banku. mam dane zagraniczne i nie wiem gdzie je wpisac. pomoze mi ktos?? tu sa dane:
Bank Name: Deutsche Bank
Branch: Bank Nr:87070024 (City: Chemnitz)
Account Name: Wei He
Account No.: 5012802
IBAN:: DE27870700240501280200
BIC/SWIFT: DEUTDEDBCHE
a na screenie umieszczam okno wplat w mbanku
niech mi ktos pomoze bo sobie poradzic nie umiem

20080529090807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, przdałoby mi się konto w banku ,tylko Inteligo czy Mbank? kasa ciągle przypływa ,do tego zaraz 18-nastka (Spory zastrzyk gotówki...;)), i gdzie tu kase trzymać? na świnkę za stary jestem, a skarpetę pies zje...;p.Oczywiście pieniądze z aukcji allegro też nie mają gdzie płynąć.Tylko jak wygląda tworzenie takiego konta?

Pzdr all i z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Powiem Ci, że ja korzystam z konta w WBK (korzystne konta allekarta i <30) i jest spoko. Zakładając konto powinieneś zwrócić uwagę na brak opłat za prowadzenie, przelewy itd, chyba że masz nadmiar kasy na zbyciu. Oprócz tego zorientuj się, czy masz gdzieś blisko, albo w centrum bankomaty i czy masz gdzieś blisko oddział banku. A samo zakładanie jest dość proste, idziesz do banku z dowodem tożsamości i szybciutko masz konto założone- obecnie formalności są ograniczone, musisz podpisać w kilku miejscach tylko umowę. Potem najczęściej przychodzi pocztą karta płatnicza/kredytowa i osobno do niej piny i inne dane do elektronicznej obsługi. Potem tylko aktywacja karty i masz konto. Ja polecam WBK- brak opłat i zero problemów w działaniu, masa oddziałów w większych miastach, wadą są nieliczne bankomaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 18:05, Budo napisał:

/.../

Powiem Ci, że ja korzystam z konta w WBK (korzystne konta allekarta i <30) i jest
spoko. Zakładając konto powinieneś zwrócić uwagę na brak opłat za prowadzenie, przelewy
itd, chyba że masz nadmiar kasy na zbyciu. Oprócz tego zorientuj się, czy masz gdzieś
blisko, albo w centrum bankomaty i czy masz gdzieś blisko oddział banku. A samo zakładanie
jest dość proste, idziesz do banku z dowodem tożsamości i szybciutko masz konto założone-
obecnie formalności są ograniczone, musisz podpisać w kilku miejscach tylko umowę. Potem
najczęściej przychodzi pocztą karta płatnicza/kredytowa i osobno do niej piny i inne
dane do elektronicznej obsługi. Potem tylko aktywacja karty i masz konto. Ja polecam
WBK- brak opłat i zero problemów w działaniu, masa oddziałów w większych miastach, wadą
są nieliczne bankomaty...


Bankomaty to nie problem...robię przeważnie przelewy ,a jak już to przeleje kasę na starszych konto i wyciągnę. (20m od domu ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym mbankiem, przyjeżdża kurier i podpisuje umowę, czy oni wysyłają pocztą dokumenty ,ja w domu podpisuje ,a potem odsyłam? (Czy obydwa?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu, a jestem kompletnie zielony w sprawach bankowych.
Chce coś kupić na allegro (płatność na konto bankowe) i tu nasuwa się moje pytanie. Nie mam konta w banku. Czy muszę je założyć żeby móc wpłacić pieniądze na czyjeś konto czy wystarczy wypełnić jakiś blankiet? Jeśli nie muszę mieć konta to proszę o instrukcje co i jak mam zrobić, żeby przelać kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Konto bankowe się przyda prędzej czy później, masz przelewy internetowe za damkę, bez ruszania się z domu. W innym przypadku musisz iść na pocztę, wypełnić taki śmieszny druczek i zapłacić haracz w wysokości bodajże 2,50 (no i oczywiście dać miłej pani kasę jaką chcesz przesłać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki. Konto chce założyć na 18-stke (hurrraa już tylko miesiąc), ponieważ wtedy będę miał przypływ większej gotówki i będzie co na to konto wpłacić ;PP

heh ten haracz w porównaniu z kwotą jaka muszę zapłacić jest niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 18:30, KinggAdek napisał:

Jak to jest z tym mbankiem, przyjeżdża kurier i podpisuje umowę, czy oni wysyłają pocztą
dokumenty ,ja w domu podpisuje ,a potem odsyłam? (Czy obydwa?)


Ty rejestrujesz się na tej stronie, dzwonią do Ciebie z mBanku kiedy może kurier przyjechać, on przyjeżdża, opiekun/rodzic podpisuje tam coś, Ty chyba też, dostajesz kopertę z informacjami do logowania się do konta, a po jakimś czasie przysyłają Ci kartę. Ja mam konto w mBanku od zeszłego roku i nie narzekam ;] tyle że co miesiąc płaci się chyba 1,70 za ubezpieczenie karty czy coś takiego... bardzo szybkie przelewy, nie pamiętam jak się ta forma nazywa - elixir? że przelew idzie od razu elektronicznie na konto odbiorcy a nie potwierdza go pracownik banku, więc przelewy z mbanku do mbanku trwają kilka minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 17:06, Problematik napisał:

heh ten haracz w porównaniu z kwotą jaka muszę zapłacić jest niczym.


Wiesz, tak się mówi, ale jak takich haraczy masz płacić x w miesiącu, to lepiej mieć za darmo. Przez takie pierdoły odpływa duża ilość forsy, lepiej to kontrolować i ograniczać, a wiadomo że na allegro kupujesz najczęściej rzeczy droższe niż dwa ziko ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 18:30, KinggAdek napisał:

Jak to jest z tym mbankiem, przyjeżdża kurier i podpisuje umowę, czy oni wysyłają pocztą
dokumenty ,ja w domu podpisuje ,a potem odsyłam? (Czy obydwa?)

kurier przyjeździe ładnie poprosi cie okazanie dowodu da ci do popisania umowę *2 i za kilka dni później dostajesz pocztą kartę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 17:24, Problematik napisał:

czy aby dokonać wpłaty na poczcie na czyjeś konto, muszę być pełnoletni?

Oczywiście, że nie.

Jeszcze odnośnie konta - bez zastanawiania się zakładaj w mBanku - najtaniej i najlepiej.
Tak więc, najlepiej już teraz idź złożyć wniosek o dowód - żebyś mógł go odebrać jak tylko skończysz 18 lat.
No i niestety żeby założyć konto potrzeba podać NIP - jeśli nie pracujesz i nie posiadasz takowego numeru, musisz udać się do Urzędu Skarbowego i wypełnić odpowiedni formularz, żeby Ci go przyznali. Później tylko czekasz - koło 2 tygodni, numer najprawdopodobniej przyślą do Ciebie pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 17:54, balduran2 napisał:

No i niestety żeby założyć konto potrzeba podać NIP - jeśli nie pracujesz i nie posiadasz
takowego numeru, musisz udać się do Urzędu Skarbowego i wypełnić odpowiedni formularz,
żeby Ci go przyznali. Później tylko czekasz - koło 2 tygodni, numer najprawdopodobniej
przyślą do Ciebie pocztą.


Jesteś pewien? Ja konto w mBanku zakładałem zaraz jak otrzymałem dowód, około pół roku po osiągnięciu pełnoletności. NIP był mi potrzebny dopiero na pierwszym czy drugim roku studiów, a więc rok czy dwa później i dopiero wtedy go wyrabiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 17:59, Klimos napisał:

Jesteś pewien?

Teraz już nie jestem pewien...
Jakieś 2 tygodnie temu chciałem założyć rachunek osobisty eKONTO (jako, że zrezygnowałem z PKO Inteligo) - w formularzu trzeba było podać numer NIP. Natomiast w tej chwili ponownie odpaliłem ten wniosek...i nie ma miejsca gdzie trzeba podać NIP. Może za pierwszym razem źle coś pozaznaczałem na pierwszej stronie wniosku (wybór rachunku i innych usług) - chociaż wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować