Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2009 o 18:14, balduran2 napisał:

Może za pierwszym razem źle coś pozaznaczałem na pierwszej stronie wniosku
(wybór rachunku i innych usług) - chociaż wątpię.


Możliwe. Z resztą w Polsce otwierałem jeszcze konta w WBK oraz w LG Banku (obecnie przejęty przez Nordeę) i też nie kojarzę by w którymkolwiek przypadku trzeba było podawać NIP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można ufać takim serwisom jak moneta.pl czy bankier.pl?
Zastanawiam się nad wyborem lokaty na około 20000 złotych. Ktoś może się orientuje jaka najlepsza? Jeden z portali doradza na 10% roczną... Można temu zaufać? Kogo się doradzić, bo jak pójde do banku to wiadomo że będą się zachwalali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwis Bankier.pl - Polski Portal Finansowy jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym tego typu serwisem w kraju. Na 100% można zaufać informacjom tam zamieszczonym. Co do doradztwa - swego czasu korzystałem z usług Open Finance (lokata 23000 zł) i nie zawiodłem się. W pełni profesjonalna obsługa, świetne podejście do klienta. Dodatkowo radziłem się wtedy znajomego ekonomisty i również polecał tą firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 15:41, Vaxinar napisał:

Kogo się doradzić, bo jak pójde do banku to wiadomo że będą się zachwalali.


Jesli nie masz jakiegos znajomego, ktory sie na takich rzeczach zna to raczej nie ma komu ufac. (a juz szczegolnie "doradcom finansowym")
Niestety jedyna droga to poprosic z kazdego banku umowe i dokladnie przeczytac. Czesto jest tak, ze na reklamie daja 10%, ale malym druczkiem dodaja, ze to dla wplat od 5 mln zlotych. Popularna sprawa to oprocentowanie zmienne, ktore albo moze sie dowlonie zmieniac (czyli za pol roku zjada do 1%) albo takie ktore na poczatku ma 10 ale z kazdym miesiacem spada. Inna sztuczka to oprocentowanie tylko na czesc kwoty, albo jakies oplaty dodatkowe za lokate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy poprawne jest moje myślenie, że "ufam" bardziej wielkim bankom. Skoro utrzymały się na rynku, to są jako tako korzystne dla klienta? Czy jest wręcz odwrotnie, a może nie ma reguły?
Miałem zamiar iść dowiedzieć się co nie co do ING Śląskiego, ale mama mocno zachwala bez specjalnych argumentów Skok Piast....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 16:16, Vaxinar napisał:

A czy poprawne jest moje myślenie, że "ufam" bardziej wielkim bankom. Skoro utrzymały
się na rynku, to są jako tako korzystne dla klienta?


Zwykle wiekszy bank bardziej otwarcie mowi ile kosztuje (przez co oferty mniejszych wydaja sie ciekawsze).
Jednak chyba nie ma jakis pewnych regul.

Dnia 28.01.2009 o 16:16, Vaxinar napisał:

mama mocno zachwala bez specjalnych argumentów Skok Piast....


No i dlatego w sprawach finansowych trzeba miec umysl otwarty i na wszystko patrzec z dystansu, by nie dac sie oczarowac reklamie (i milej pani za biurkiem) ;)

Dobra technika (czy to przy wizycie w banku czy Open Finance) jest nie decydowanie sie na cokolwiek na miejscu. Najlepiej jak juz cos doradza to zabrac dokumenty wszystkie jakie sie ma i wyznaczyc sobie nastepna wizyte za 2-3 dni (lub wiecej jak chcesz odwiedzic wiecej bankow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko trochę nie w temacie;)
Mam coś do kupienia w sklepie internetowym za granicą i z racji tego że nie mam karty kredytowej pomyślałem o kupieniu karty upominkowej, na poczcie mogę sobie taką kupić tylko że: "Kartą Upominkową można płacić także za transakcje internetowe realizowane w PLN", można gdzieś kupić taką kartę "załadowaną" $/€? Kartami pre-paid też można przeprowadzać transakcje jedynie w PLN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałby ktoś założyć darmowego konta w mbanku? Potrzeba mi polecić jeszcze 4 osoby żeby dostać niezłą nagrode. Pomoże ktoś?
Ja służę poradą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie... mam konto w ToyotaBank i chcialbym wpłacic na nie gotówke... jak i gdzie to sie robi? Na poczcie? Co trzeba przy sobie miec? (oprocz gotówki;p) trzeba być pełnoletnim? moze i głupie pytanie, ale ja nie wiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 19:39, pan buba napisał:

Witam,

Mam pytanie... mam konto w ToyotaBank i chcialbym wpłacic na nie gotówke... jak i gdzie
to sie robi? Na poczcie? Co trzeba przy sobie miec? (oprocz gotówki;p) trzeba być pełnoletnim?
moze i głupie pytanie, ale ja nie wiem :/


Możesz wpłacić na poczcie, lub w dowolnym innym banku (trzeba wtedy opłacić prowizję wynoszącą 2-3 zł). Nie trzeba byc do tego pełnoletnim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 19:51, kowboj3 napisał:

> Witam,
>
> Mam pytanie... mam konto w ToyotaBank i chcialbym wpłacic na nie gotówke... jak
i gdzie
> to sie robi? Na poczcie? Co trzeba przy sobie miec? (oprocz gotówki;p) trzeba być
pełnoletnim?
> moze i głupie pytanie, ale ja nie wiem :/

Możesz wpłacić na poczcie, lub w dowolnym innym banku (trzeba wtedy opłacić prowizję
wynoszącą 2-3 zł). Nie trzeba byc do tego pełnoletnim.


Dzieki :) a napiszesz jeszcze co powinienem przy sobie mieć? nr. konta, tak? czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 20:32, kowboj3 napisał:

/.../

Oprócz numeru konta, na które chcesz wpłacić pieniądze, nie musisz nic więcej mieć.

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam sobie niedługo założyć jakieś konto bankowe i na starcie wybrałem 3 konta: Volkswagen Bank direct, Inteligo, eKONTO w mBanku. Chciałbym poznać wasze opinie na temat tych trzech banków. Które najlepsze, jakie są wady, a jakie zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 22:35, Piotrbov napisał:

Witam. Zamierzam sobie niedługo założyć jakieś konto bankowe i na starcie wybrałem 3 konta:
Volkswagen Bank direct, Inteligo, eKONTO w mBanku

Ja ze swojej strony polecam eKONTO - brak opłat za prowadzenie konta, duże możliwości, sporo bankomatów skąd można pobierać pieniądze bez prowizji.
Nie ma co się tu zastanawiać, tylko zakładać w mBanku - na obecną chwilę najlepszy wybór i zapewne inne osoby również to potwierdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 22:35, Piotrbov napisał:

Witam. Zamierzam sobie niedługo założyć jakieś konto bankowe i na starcie wybrałem 3 konta: Volkswagen Bank direct, Inteligo, eKONTO w mBanku.

Ja założyłem sobie miesiąc temu konto w Alior Banku. Skusili mnie tą swoją taryfą nocną i darmowymi wszystkimi bankomatami. Ale muszę jeszcze sobie policzyć jak mi to będzie wychodziło finansowo w dłuższej perspektywie zanim ewentualnie zacznę go komuś polecać.
Chociaż na razie nie narzekam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 22:35, Piotrbov napisał:

Witam. Zamierzam sobie niedługo założyć jakieś konto bankowe i na starcie wybrałem 3
konta: Volkswagen Bank direct, Inteligo, eKONTO w mBanku. Chciałbym poznać wasze opinie
na temat tych trzech banków. Które najlepsze, jakie są wady, a jakie zalety.


oczywiście ekonto. Całkowicie darmowe, dostęp przez internet, szybkie płatmości mtransfer, darmowa karta Visa Electron, darmowe wypłaty w bankomatach, 0zł za przelewy, 0zł za prowadzenie konta, 0zl prowizji od płatności w sklepach itp. Polecam każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam osobiscie Goldman Sachs, były premier Jan Kazimierz sprawdza się w tym biznesie i doradzi Wam jak przy okazji zarobic nie wyjezdzajac za granice !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 23:20, Citkowsky napisał:

0zl prowizji od płatności w sklepach

To są takie banki które biorą procent od transakcji bezgotówkowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 23:12, A-cis napisał:

Ja założyłem sobie miesiąc temu konto w Alior Banku. Skusili mnie tą swoją taryfą nocną
i darmowymi wszystkimi bankomatami. Ale muszę jeszcze sobie policzyć jak mi to będzie
wychodziło finansowo w dłuższej perspektywie zanim ewentualnie zacznę go komuś polecać.
Chociaż na razie nie narzekam :-)


O właśnie, również się zastanawiałem nad tym bankiem, tylko mi kompletnie wyleciał z głowy. I jak sprawdzam te Konto z lokata nocną to zauważyłem, że w opłatach i prowizjach jest napisanie wydanie karty Maestro, a więc tylko tą kartę w Aliorze mogę dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować