Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2009 o 23:37, logray napisał:

> 0zl prowizji od płatności w sklepach
To są takie banki które biorą procent od transakcji bezgotówkowych?


Wystarczy dobrze poszukać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 10:49, Piotrbov napisał:

zauważyłem, że w opłatach i prowizjach jest napisanie wydanie karty Maestro, a więc tylko tą kartę w Aliorze mogę dostać?

Maestro dostajesz standardowo ale prawdopodobnie za opłatą można dostać i inne karty. Tak miałem w moim poprzednim banku, gdzie dawali też Maestro ale bez przerwy namawiali mnie na Visę. Tyle że za dodatkową opłatą :-)
Najlepiej zadzwoń do nich (lub wyślij maila) to Ci powiedzą dokładnie. Obsługa jest jak na razie dosyć sympatyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to fajnie. A właśnie, napiszesz później jak tam dalej się wiedzie z Alior bankiem? Bo prawdę mówiąc konto zamierzam założyć dopiero za kilka miesięcy ( już za 34 dni 18 urodziny, a potem jeszcze trochę czekania na dowód osobisty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób posiadających eKartę. Czy jeżeli będę ją miał wybiorę USD lub EUR dla niej (coś czytałem, że się to jakoś wybiera), np. wybiorę USD, to w sklepach z EUR nie będę mógł płacić nią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 17:16, mikim napisał:

Mam pytanie do osób posiadających eKartę. Czy jeżeli będę ją miał wybiorę USD lub EUR
dla niej (coś czytałem, że się to jakoś wybiera), np. wybiorę USD, to w sklepach z EUR
nie będę mógł płacić nią?


Biorąc to na logikę, to w momencie przeprowadzania transakcji USD powinno być "wymieniane" na EUR, jak w kantorze. Jak to jednak wygląda w życiu - nie jestem w stanie Ci powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam konto w mBanku i jestem zadowolony z większości rzeczy, ale najgorsze jest to że tak długo trwało robienie tego konta w siedzibie mBanku w moim mieście, a w moim mieście jest tylko jeden taki punkt :P . Ale jestem z niego zadowolony płace sobie różne rzeczy przez neta nie wychodząc z domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 11:16, Citkowsky napisał:

> To są takie banki które biorą procent od transakcji bezgotówkowych?

Wystarczy dobrze poszukać:)

Długo nie musiałem. A ja głupi myślałem, że trzepią tylko na kursie:(

mBank:
W przypadku transakcji bezgotówkowych dokonywanych za granicą w walucie innej niż waluta rozliczeniowa, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości do 2% wartości transakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 14:46, Piotrbov napisał:

A to fajnie. A właśnie, napiszesz później jak tam dalej się wiedzie z Alior bankiem?

Nie ma sprawy. Przypomnij się tylko jeszcze w tym wątku przed samym zakładaniem konta, to może będę miał jakieś spostrzeżenia lub zastrzeżenia.
Na razie przeliczyłem sobie tylko oprocentowanie za tą taryfę nocną po miesiącu i wyszło mi nawet więcej niż się spodziewałem a to dlatego, że oni codziennie doliczają procent do kapitału i w ten sposób kapitał stale rośnie i każdego kolejnego dnia jest większa baza do procentu. Poza tym oni twierdzą, że przy tak niewielkich kwotach z procentu (dziennie to rzeczywiście dochodzi bardzo mało), bank nie musi odprowadzać fiskusowi tzw. podatku Belki więc jest dodatkowa korzyść.
Ale jeszcze się nie cieszę za bardzo, bo z bankami nigdy nic nie wiadomo. Dopiero po dłuższym czasie można wiedzieć czy jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że już najwyższy czas założyć sobie konto w banku. Na razie zastanawiam się nad eKontem w mBanku. Co o nim myślicie? Czy prowadzenie konta jest całkowicie bezpłatne i czy będę musiał coś płacić za wydanie karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Które konto wybrać:
1. http://dlaciebie.bzwbk.pl/15627
2. http://dlaciebie.bzwbk.pl/15882 ?
Czytałem obie "oferty" i wydają się strasznie podobne. Konto potrzebne mi jedynie po to, żeby kupujący mieli gdzie wysyłać pieniądze, gdy wystawię coś na allegro. Nie mam zamiaru nic kupować "na kartę", tylko od czasu do czasu chcę coś sprzedać. które bardziej polecacie i ew. dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 16:23, jann3k napisał:

Które konto wybrać:
1. http://dlaciebie.bzwbk.pl/15627


"Jeśli w ciągu pierwszych trzech miesięcy nie wykonasz kartą transakcji bezgotówkowych na minimum 500 zł do Twojego konta użytkownika Allegro zostanie doliczona opłata manipulacyjna w wysokości 10 zł."

Z tych 2 wybrałbym chyba to skoro chcesz tylko allegro obsługiwać.


Ogólnie jednak wybrałbym - http://www.mbank.pl/indywidualny/rachunki/osobiste/eKONTO/index.html#tabs=0 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Te konta są prawie identyczne, główne różnice są takie:
- w koncie allekarta dostajesz kartę płatniczą ze swoim nickiem z allegro,
- konto allekarta możesz utrzymać niezależnie od wieku, konto <30 tylko do 30 roku życia,
- w koncie <30 dostajesz darmowy dostęp do bankomatów sieci cash4you o ile się nie mylę (musiałbyś sprawdzić), w koncie allekarta darmowa wypłata tylko z bankomatów wbk.

Ogólnie mam allekartę i mogę polecić, zero problemów i niemal wszystko za darmoszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam konto bankowe w Aliorze się sprawuje, dobrze, czy źle? Jakie są plusy i minusy? Są jakieś koszty?

P.S Niestety zmienili te 11% na 6,5% ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 08:47, Piotrbov napisał:

No i jak tam konto bankowe w Aliorze się sprawuje, dobrze, czy źle? Jakie są plusy i minusy? Są jakieś koszty?

Jak na razie jestem b. zadowolony. Zwłaszcza w porównaniu do poprzedniego. Poprzednio miałem w Kredyt Banku i musiałem co miesiąc płacić 16 zł z prowadzenie konta a oprocentowanie było ułamek procenta, czyli co miesiąc do konta dopłacałem.
Teraz przestałem dopłacać, bo konto mnie nic nie kosztuje a w dodatku zarabiam. Odsetki główne dopisują codziennie i w ciągu tych ok. 3 miesięcy zamiast stracić blisko 50 zł zarobiłem ponad 100. :-)
A kartę bankomatową mogę wykorzystywać wszędzie bez dodatkowych opłat.
Nie mogę tylko nic powiedzieć na temat przelewów, bo takowych nie realizuję. Mam tylko comiesięczne zlecenia stałe (typu czynsz itp) ale one nic nie kosztują.

Dnia 11.05.2009 o 08:47, Piotrbov napisał:

P.S Niestety zmienili te 11% na 6,5% ;(

No, to jest rzeczywiście mankament. Ale to jest spowodowane obniżeniem stóp procentowych i wszystkie banki obniżały. Jak porównasz to w innych bankach, jakie mieli w lutym a obecnie, to wszędzie są obniżki ok. 2x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Tak się pytałem, bo zauważyłem, że można u nich na paszport ;) Myślałem jeszcze nad Volkswagen Bank Direct, lecz tam trzeba dowód osobisty mieć, a nie chcę mi się do urzędu miasta, gdzie się urodziłem iść po odpis z aktu urodzenia ;)
Dzięki wielkie, to zakładam konto w Aliorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę inne pytanie, niż wybór banku. Otóż w pewnym sklepie, aby zostało zrealizowane zamówienie należy najpierw wysłać pieniądze przelewem na konto tego sklepu. Tata nie chce użyczyć mi konta, więc muszę radzić sobie w inny sposób. Czy jest możliwa wpłata pieniędzy na konto sklepu poprzez pocztę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Idziesz na pocztę, wypełniasz taki prostokątny, czerwonawy druczek i gotowe. Sam przelew kosztuje około 2,5 zł. Pamiętaj o zabraniu ze sobą takich danych jak nr konta sklepu i coś, co pomoże im zidentyfikować wpłatę - np numer zamówienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konto wBZ WBK. Nic nie płacę za prowadzenie konta ale nie mogę robić przelewów przez internet. Tylko że takie konto jest tylko dla ludzi poniżej 30 roku życia. Przeczytałem że mają najlepsze zabezpieczenia przed włamaniami na nasze konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować