Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2009 o 09:58, xD_ominik napisał:

Ja mam konto wBZ WBK. Nic nie płacę za prowadzenie konta ale nie mogę robić przelewów
przez internet.


Nie możesz, bo? Jeśli masz konto <30, to masz też pełną bankowośc elektroniczną, w większości za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zablokowali mi konto w mbanku (przeklęta pełnoletność!) rozglądam się za nowym bankiem internetowym. Jest jakiś wyróżniający się jakością bank na rynku? Zastanawiam się nad Allior Bankiem, za darmo można wypłacać z bankomatów w całej polsce. Strasznie denerwowało mnie w mbanku to, że musiałem płacić im 5zł przy każdej wypłacie :/. Gdy patrzę na to konto, wydaje się być pod każdym względem lepsze od IzzyKonta, tylko, że dodatkowo muszę płacić 3zł miesięcznie za kartę płatniczą.

A może zostać w mbanku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A rób jak chcesz, jak wypłacasz z bankomatu swojego banku to nigdy nie płacisz. Dopiero jak wypłacasz z bamkomatu innego banku, to twój bank zgarnia kasę (nie zawsze, niektóre konta mają większy wachlarz bankomatów bez opłat). Policz sobie co Ci się bardziej opłaca, ja mam Allekartę w wbk i jest ok, bankowość internetowa na dobrym poziomie, nie płacę za prowadzenie, kartę, przelewy itd itp, za wypłaty z bankomatu innego banku mam chyba 5zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież w mbanku też masz dużo możliwości ale jak wypłacałeś kasę z bankomatów innych banków... W mBanku wypłaty masz za darmo z bankomatów:

Banku Zachodniego
Euronet
eCard
Cash4You
być może też z Multibanku bo to też własność BreBanku tak jak mb

Kasę możesz za darmo wpłacać se na konto we wpłatomatach mBanku i Multibanku, mapkę masz tu:
http://www.mbank.pl/przewodnik/bankomaty_wplatomaty/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może nie ten temat ale nie znalazlem innego^^)

Czy jak ktos zrobi przelew mi z banku (mbank,pko itp.) np. w sobote to kiedy ta kasa bedzie? I czy kasa idzie w weekendy? Bo z pko ktos mi na millenium wplacil i 24h niecale szla (na drugi dzien juz byla na moim koncie ale nie w weekend). Czyli jak ktos wplacil mi kase z mbanku w piatek po 18 godzinie to kiedy bedzie?:)

Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2009 o 20:20, NouSia napisał:

Czy jak ktos zrobi przelew mi z banku (mbank,pko itp.) np. w sobote to kiedy ta kasa
bedzie? I czy kasa idzie w weekendy? Bo z pko ktos mi na millenium wplacil i 24h niecale
szla (na drugi dzien juz byla na moim koncie ale nie w weekend). Czyli jak ktos wplacil
mi kase z mbanku w piatek po 18 godzinie to kiedy bedzie?:)

Jeśli chodzi o przelewy z innych banków, to nie są one księgowane w weekend. Pieniądze znajdą się na Twoim konacie najprawdopodobniej w poniedziałek do południa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam, juz ponad miesiąc mam konto w AliorBanku i jestem bardzo zadowolony tym co mają. A co do tej karty, to jest szybka możliwość, by pierwszy rok używania karty debetowej był za darmo. Więcej info o tej promocji: http://konkurs.aliorbank.pl/oferta_specjalna Niestety teraz zauwazyłem że, żeby mieć tą kartę za darmo przez rok trzeba "Warunkiem zwolnienia z opłaty jest zasilenie konta kwotą min. 1000 zł w terminie do 10 dni od daty zakończenia Konkursu. "

I jeszzce jedno od lipca w tym banku, będzie możliwość wyrobienia sobie karty debetowej PayPass

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad założeniem konta w Alior Banku. Właściwie lepiej byłoby poczekać trzy miesiące do pełnoletności i nie odstawiać cyrków, ale konto będzie mi bardzo potrzebne, więc nie ma zmiłuj.
W BOKu powiedzieli mi, że mogę założyć teraz konto (oczywiście przychodząc z rodzicami) a w dniu osiągnięcia pełnoletności wystarczy machnąć dowodem i konto jest ''moje''. Tak to działa?

Cytat: "...z chwilą osiągnięcia pełnoletniości nie jest wymagane zamknięcie obecnie posiadanego rachunku. Wystarczy, że po uzyskaniu pełnoletniości uda się Pan do dowolnej placówki Banku w celu przedłożenia dowodu osobistego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry temat ale ma pytanie odnośnie paypal, czy po założeniu konta ktoś z pracowników przyjedzie podpisać jakieś dokumenty, czy nic takiego nie będzie, zakładam że nie, ale wolę się spytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 23:10, Arumantis napisał:

Nie wiem czy to dobry temat ale ma pytanie odnośnie paypal, czy po założeniu konta ktoś
z pracowników przyjedzie podpisać jakieś dokumenty, czy nic takiego nie będzie, zakładam
że nie, ale wolę się spytać.


Zazwyczaj przysyłają kuriera i przy jego obecności podpisujesz umowę z bankiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do tego pay pass nie wiem czy to jest dobre... wiekszość sprzedawców nie potrafi obsłużyć takiej karty lub nie mają do tego sprzętu bo potrzebny jest czytnik zbliżeniowy pay pass i wychodzi na to że przyjmują to normalnie przeciągając magnetycznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak składam wniosek o "przerobienie" IzzyKonta na zwykłe konto w mBanku to wystarczy, że załatwię to przez internet czy znowu będę się musiał użerać (jak zakładałem Izzykonto użerałem się z kurierem ponad MIESIĄC) z siódemką i podpisywać własnoręcznie papiery ? Dwa miesiące lecę bez zmiany konta - co mi zrobią jeżeli po prostu dalej sobie będę korzystał z tego "Izzy" konta? Od czasu do czasu wyskakuje mi, że mój pakiet aktywacyjny jest nieaktualny, ale konto jak chodziło dobrze tak chodzi dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś:
1. Ile wynosi miesięczna opłata za kartę Visa do konta <30, zakładając że w danym miesiącu nie dokona się za jej pomocą żadnej transakcji?
2. Ile wynosi miesięczna opłata za ubezpieczenie takiej karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 09:37, confident napisał:

Orientuje się ktoś:
1. Ile wynosi miesięczna opłata za kartę Visa do konta <30, zakładając że w danym
miesiącu nie dokona się za jej pomocą żadnej transakcji?


Chodzi Ci o konto <30 w wbk i zwykłą kartę płatniczą? Zapewne nic, jeśli nie zrobisz operacji na ileś tam zł w określonym czasie (ja miałem chyba 400zł przez 3 miesiące), to naliczają jednorazowo jakąs tam symboliczną sumę za kartę, np. 10zł. Z tego co wiem ti nie ma miesięcznej opłaty za kartę płatniczą, za kredytowe płaci się roczną opłatę.

Dnia 11.08.2009 o 09:37, confident napisał:

2. Ile wynosi miesięczna opłata za ubezpieczenie takiej karty?


No idea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam chęci zmienić swoje konto bankowe. Obecnie posiadam konto w kredyt banku, ale denerwuje mnie to że muszę płacić spore prowizje jeżeli pobieram pieniądze z bankomatów innych banków. Możecie polecić mi jakiś dobry bank. Słyszałem że podobno polbank w miare...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 19:01, Seqiu napisał:

Ostatnio mam chęci zmienić swoje konto bankowe. Obecnie posiadam konto w kredyt banku,
ale denerwuje mnie to że muszę płacić spore prowizje jeżeli pobieram pieniądze z bankomatów innych banków.

Ja z Kredyt Banku uciekłem ponad pół roku temu. To ze musisz płacić prowizje w innych bankomatach to IMHO pikuś. A nie widzisz tego, ze co miesiąc musisz płacić 16 zł za prowadzenie konta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować