Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2009 o 20:04, A-cis napisał:

Ja z Kredyt Banku uciekłem ponad pół roku temu. To ze musisz płacić prowizje w innych
bankomatach to IMHO pikuś. A nie widzisz tego, ze co miesiąc musisz płacić 16 zł za prowadzenie
konta?

Więc gdzie teraz masz konto? Bo chyba już napewno zmienie bank...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 19:01, Seqiu napisał:

Ostatnio mam chęci zmienić swoje konto bankowe. Obecnie posiadam konto w kredyt banku,
ale denerwuje mnie to że muszę płacić spore prowizje jeżeli pobieram pieniądze z bankomatów
innych banków. Możecie polecić mi jakiś dobry bank. Słyszałem że podobno polbank w miare...?


Ja, jako że mam tam bank, gorąco polecam Alior Bank. Zero prowizji w bankomatach w całej Polsce i na świecie. Karta debetowa Master Card Pay Pas ( zakupy przez internet tak samo jak kartą kredytową ). No cóż, może i za kartę płaci się 3 złote miesięcznie, lecz to jest wg. mnie mały wydatek. Można przez to konto zakładać fundusze w Skarbcu itd. Można założyć bezpłatnie rachunek brokerski itd.
No i oczywiście konto całkowicie za darmo z Lokata Nocna 8 % w skali roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 20:29, Seqiu napisał:

Więc gdzie teraz masz konto? Bo chyba już napewno zmienie bank...


Pisałem na wcześniejszych stronach. Konto mam w Alior Banku. I zamiast dopłacać do konta, jak to miałem w Kredyt Banku, wreszcie zarabiam na koncie bo mam taryfę nocną :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 09:45, Piotrbov napisał:

No widzisz. Masz już dwa pozytywne komentarze nt. Alior Banku. Naprawdę warto ;)

Na stronie tego banku wyczytałem coś takiego "# Lokata nocna (overnight), na której każdej nocy połowa środków z konta zarabia 8%"
Czy jest tu jakiś haczyk? Jak to jest z tą lokatą nocna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 15:57, Seqiu napisał:

Na stronie tego banku wyczytałem coś takiego "# Lokata nocna (overnight), na której każdej
nocy połowa środków z konta zarabia 8%"
Czy jest tu jakiś haczyk? Jak to jest z tą lokatą nocna?


Nie ma żadnego haczyku. Po prostu w nocy ( koło 23 - północ ), zabierają ci z konta połowę kasy co na tym koncie masz i zwracają koło godziny 5-6. Ta połowa zabrana zostanie oddana z ta kwotą co ci zabrali plus odsetki z tych pieniądze w wysokości 8 procent w skali roku.
To tak, jakby ta połowa środków była przez jedna noc na jednodniowej lokacie z oprocentowaniem 8 procent.
Można wybrać, ile chcesz by codziennie w nocy zabierali, ale maksymalnie to może być połowa tego co masz.
Można również nie brać tej usługi. Wszystko zależy od ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 16:08, Piotrbov napisał:

Można wybrać, ile chcesz by codziennie w nocy zabierali, ale maksymalnie to może być
połowa tego co masz.
Można również nie brać tej usługi. Wszystko zależy od ciebie.

A czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo utraty tych środków które zostaną pożyczone ode mnie na noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 20:44, Seqiu napisał:

A czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo utraty tych środków które zostaną pożyczone
ode mnie na noc?


To jest tak samo jak na lokacie. Masz 100% pewności, że te pieniądze nie znikną. Nie może się zdarzyć tak, że dostaniesz mniej pieniędzy, niż tyle ile tobie "zabrano".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2009 o 21:07, Piotrbov napisał:

To jest tak samo jak na lokacie. Masz 100% pewności, że te pieniądze nie znikną. Nie
może się zdarzyć tak, że dostaniesz mniej pieniędzy, niż tyle ile tobie "zabrano".

W takim razie dlaczego można ustalić sobie limit kasy którą bank "pożycza" od Ciebie na noc? Przecież jak te pieniądze napewno wrócą do właściciela to oczywiste jest iż każdy wybierze największa kwotę do udostępniania...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo przez noc nie są dostępne, a może ty akurat robisz interesy w nocy...? :P

Tak btw to też mam konto w Aliorze i nie narzekam. Ale mam na tyle mało pieniędzy, że więcej płacę za kartę ( 3zł/miesiąc ) niż zarabiam na lokacie (~1 zł na miesiąc ) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 21:39, Seqiu napisał:

W takim razie dlaczego można ustalić sobie limit kasy którą bank "pożycza" od Ciebie
na noc? Przecież jak te pieniądze napewno wrócą do właściciela to oczywiste jest iż każdy
wybierze największa kwotę do udostępniania...;)


No to masz już niżej odpowiedź na to pytanie. Podpisuje się pod nie ;) Więc nie gadaj, marudź, tylko zakładaj konto w banku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawia się ktoś czasem nad założeniem konta w mBanku? :P Bo jest ten konkurs z zaproszeniamii i chętnie bym komuś takowe wysłał :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 22:03, szypek26 napisał:

Bo przez noc nie są dostępne, a może ty akurat robisz interesy w nocy...? :P

Tak btw to też mam konto w Aliorze i nie narzekam. Ale mam na tyle mało pieniędzy, że
więcej płacę za kartę ( 3zł/miesiąc ) niż zarabiam na lokacie (~1 zł na miesiąc ) :D

ja mam w ing i nie narzekam, ale słyszałem że w alior jest taka promocja że w nocy wszystko co posiadasz na koncie jest objęte procentem i pieniażki rosną czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Lehman Brothers. Zaraz podam numer konta...;D

A tak na poważnie - czy mogę gdzieś założyć konto za potrzeby zakupów allegro z możliwością elektronicznych przelewów do 250zł? Problem w tym, ze mam 16 lat ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 21:25, mariowsad napisał:

ja mam w ing i nie narzekam, ale słyszałem że w alior jest taka promocja że w nocy wszystko
co posiadasz na koncie jest objęte procentem i pieniażki rosną czy to prawda?

Prawda. Połowa pieniędzy z twojego konta w nocy rośnie o 5% w skali roku. Dla przykładu - masz 4000 złotych, to przez rok zyskasz tak z grubsza 120 zł.
http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indywidualni/konta_osobiste/konto_z_lokata_nocna - zakładka"oprocentowanie"/

edit: Wydaje mi się, że to nie jest jedyny bank, który ma taką opcję. Ale zaznaczam - wydaje mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to w jakiś bankach są tak zwane "konta studenckie". Konto jest zapisane na jakiegoś opiekuna ale jest Twoje.
///
No właśnie ja mam 17 ale chciałbym również założyć jakieś konto. Gdzie najlepiej? Mam 17naście latek ;x Jednakże dostałem już gdyby coś zgodę rodzicę:> Więc wybór jest mój gdzie. Gdzie najmniej pobieraj przy wpłatach i wypłatach? Gdzie najtaniej biorą za przelewy elektorniczne? Gdzie najlepiej? Liczę na pomoc :) Proszę o plusy i minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 21:34, Woo-Cash napisał:

A tak na poważnie - czy mogę gdzieś założyć konto za potrzeby zakupów allegro z możliwością
elektronicznych przelewów do 250zł? Problem w tym, ze mam 16 lat ;P

Chodzi ci o konto bankowe z możliwością zarządzania nim przez neta? Praktycznie każde konto ma taką opcję teraz.
Co do wieku - od 13 lat w większości banków można założyć konto. Oczywiście ty musiałbyś z rodzicem przyjść do banku, ale nie ma najmniejszego problemu, żebyś sobie założył konto :)

edit: @Infes - tak to działa. Konto jest na rodzica/opiekuna, ale w sumie ty podejmujesz codzienne decyzje związane z zarządzeniem pieniędzmi.
W zasadzie sporo banków ma oferty, gdzie nie pobierają kasy/pobierają bardzo mało. Alior pobiera mi tylko za kartę - 3 zł miesięcznie. Przelewy, wypłaty itd za darmo. BOŚ ma podobną ofertę (tylko że wypłaty poza krajem są płatne), mBank też coś w ten deseń. Co do innych banków - musiałbyś posprawdzać. Co za problem powchodzić na strony poszczególnych banków i poczytać? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 21:40, szypek26 napisał:

Co do wieku - od 13 lat w większości banków można założyć konto. Oczywiście ty musiałbyś
z rodzicem przyjść do banku, ale nie ma najmniejszego problemu, żebyś sobie założył konto
:)


Z zachęceniem rodziców też nie byłoby problemów. Dołączam się więc to pytania kolegi wyżej - o najlepszy bank w naszej sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 21:43, Woo-Cash napisał:

Z zachęceniem rodziców też nie byłoby problemów. Dołączam się więc to pytania kolegi
wyżej - o najlepszy bank w naszej sytuacji...

Kiedy ja zakładałem konto, również byłem <18 roku życia i zdecydowałem się na konto w Alior Banku. Zdecydowały dwie kwestie - darmowe wypłaty z bankomatów (w większości innych banków płatne) oraz dobrze oprocentowe konto z wspomianą lokatą nocną. Jedyną opłatą, jaką ponoszę, jest 3 zł miesięcznie za posiadanie karty debetowej.
http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indywidualni/konta_osobiste/konto_z_lokata_nocna
Teraz BOŚ wprowadził podobną ofertę, tylko że coś mi tu nie pasuje "0 zł za korzystanie z konta przez 6 miesięcy" - pewnie są jakieś haczyki. Przyjrzyjcie się.
http://www.bosbank.pl/index.php?page=2124
I jest też mBank i jego izzyKonto, tylko że o ile przy ''codziennym'' korzystaniu jest prawie bezpłatne, to dodatkowe rzeczy jak polecenie zapłaty, wyciąg z rachunku kosztują już sporo mamony. No i nie mają siedziby, co mnie też nie przekonuje.
http://www.mbank.pl/indywidualny/rachunki/osobiste/izzyKONTO/

Ja wybrałem Alior i z tych trzech to zdecydowanie najlepsza opcja. Jest prawie darmo, dodatkowe opcje też są w ogromnej większości bezpłatne, system bankowości internetowej jest dobrze zabezpieczony, umowy nie mają haczyków (jak na razie na żaden nie trafiłem :P), a w samych placówkach obsługa jest miła i sprawna. No i duży plus - wypłaty ze wszystkich bankomatów za darmo ^^
Dodatkowo przejście na konto ''dorosłe'' jest bezbolesne. Z tych trzech - jak już napisałem - Alior zdecydowanym zwycięzcą.

Są inne konta oczywiście, ale nawet mi się nie chce szukać i sprawdzać. Bawcie się :P
Ja konto mam i jestem z niego w pełni zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 21:43, Woo-Cash napisał:

Z zachęceniem rodziców też nie byłoby problemów. Dołączam się więc to pytania kolegi
wyżej - o najlepszy bank w naszej sytuacji...


Zgadzam się z przedmówcą szypek26. Mam konto a Alior Banku już od maja i jestem strasznie zadowolony. Nie bez powodu wg. Forbse''a i Newseeka Alior bank ma najlepsze konta i jest najlepszym bankiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować