Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

No to jak mama wróci to od razu lece do Niej z tym linkiem. Dzięki wielkie. Swoją drogą, wniosek wypełnia się online czy należy się udać do nich? Muszę iść z mamą czy może Ona sama załatwić formalności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 21:43, Woo-Cash napisał:

Z zachęceniem rodziców też nie byłoby problemów. Dołączam się więc to pytania kolegi
wyżej - o najlepszy bank w naszej sytuacji...


Zawsze najlepiej samemu posprawdzać co jaki bank ma, bo każdy ma nieco inne wymagania. Trzeba policzyć sobie ile będziesz miał na koncie kasy i ile (i jak) będziesz wydawał. Jeśli kasy niewiele to najważniejszym kryterium może być zerowe opłaty za prowadzenie, kartę i przelewy. Jeśli więcej to może lepiej się skusić na większe oprocentowanie.
Osobiście sprawdzałem tylko BZWBK (nie polecam) i mBank (z którego cały czas korzystam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 22:15, Infes napisał:

No to jak mama wróci to od razu lece do Niej z tym linkiem.

Ja bym mimo wszystko jeszcze sobie sprawdził czy ta oferta jest dla ciebie najlepsza. Volvox dobrze prawi - dla każdego jest co innego najważniejsze.

Dnia 17.10.2009 o 22:15, Infes napisał:

Dzięki wielkie. Swoją drogą,
wniosek wypełnia się online czy należy się udać do nich?

http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indywidualni/konta_osobiste/konto_z_lokata_nocna
Zakładka "jak zamówić"

Dnia 17.10.2009 o 22:15, Infes napisał:

Muszę iść z mamą czy może Ona
sama załatwić formalności?

Musisz z nią iść. Musisz wziąć dowód osobisty (dla ciebie - ten tymczasowy oczywiście) lub paszport. Legitymacja szkolna nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 22:37, szypek26 napisał:

Volvox dobrze prawi - dla każdego jest co innego najważniejsze.

No tak z tego co pisałe, darmowe wpłaty i wypłaty. Darmowe przelewy. Czego chcieć więcej? Jedynie opłacać będę za 3zł tą kartę tak?

Dnia 17.10.2009 o 22:37, szypek26 napisał:

Musisz z nią iść. Musisz wziąć dowód osobisty (dla ciebie - ten tymczasowy oczywiście)

Mam dowód tymczasowy.
//
Właśnie bo za 4 miechy i tak wpadnie mi pełnoletność. Gdyby coś nie ma problemu z przejścia takiego że konto będzie całkowicie na mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 23:20, Infes napisał:

Właśnie bo za 4 miechy i tak wpadnie mi pełnoletność. Gdyby coś nie ma problemu z przejścia
takiego że konto będzie całkowicie na mnie?

U mnie nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś łatwy i szybki sposób na wpłatę pieniędzy z komórki pre-paid na moje konto bankowe w mBanku? Nie obchodzi mnie wysokość prowizji, naprawdę potrzebuje szybciutko dosłownie 5~zł. Widziałem w internecie jakieś oferty gdzie trzeba zakładać konto (dotpay.pl), ale ja nie jestem sprzedawcą, nie chcę płacić żadnych opłat aktywacyjnych (sick!) - chcę po prostu jakoś przerzucić kilka złotych z konta mojej komórki na moje konto internetowe... O dziwo nie znalazłem takiej opcji ani na paypal.pl ani na moneybookers.pl ani nawet na moim koncie mbank.pl :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie nietypowe pytanie (kieruje je do posiadaczy karty MasterCard Debit mBanku, bo tam mam swoje konto): czy do płatności przez internet (w innej walucie: euro bądź dolar) potrzebuję coś więcej poza środkami na koncie? Czytałem o jakiś internetowych kartach mBanku, które najpierw trzeba "załadować" potem "rozładować" - tak samo jest z MasterCard?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 20:07, metiu napisał:

Ja mam takie nietypowe pytanie (kieruje je do posiadaczy karty MasterCard Debit mBanku,
bo tam mam swoje konto): czy do płatności przez internet (w innej walucie: euro bądź
dolar) potrzebuję coś więcej poza środkami na koncie? Czytałem o jakiś internetowych
kartach mBanku, które najpierw trzeba "załadować" potem "rozładować" - tak samo jest
z MasterCard?


O właśnie. Możesz mi napisać ile tak po wszystkich przeliczeniach, opłatach, kosztuje miesięcznie używanie konta, wraz z ta kartą MasterCard Debit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 20:37, Piotrbov napisał:

O właśnie. Możesz mi napisać ile tak po wszystkich przeliczeniach, opłatach, kosztuje
miesięcznie używanie konta, wraz z ta kartą MasterCard Debit?


Różnica jest tylko taka, że korzystając z MC Debit płacisz 1,50 zł na miesiąc. Jednak jest pozytywny haczyk - jeżeli w miesiącu zrobisz zakupy za łączną kwotę 300 zł (nie raz za 300, lecz kilka razy i w sumie dostaniesz 300), to dostaniesz zwrot tych 1,50 zł, więc karta nic Cię nie będzie kosztować. Pozytywy z MasterCard chyba znasz (ewentualnie skocz na stronę mBanku i przeczytaj - według mnie warto przejść na nią).

Dowiedziałem się także jak to jest z tym internetem. Niczego nie trzeba ładować - po prostu płacisz, lecz musisz ustawić limity na stronie WWW (po zalogowaniu się na konto: KARTY i tam są limity). Co ważniejsze mBank nie bierze prowizji za transakcje internetowe, a przelicznik złotówka ---> obca waluta jest na podstawie kursu mBanku (również do obadania na ich stronie - strona główna, na dolnym pasku "kursy walut").

Lista opłat i prowizji: http://tnij.org/fcwc
Kursy walut: http://tnij.org/fcwh

Z tego, co widzę z kursu walut mBanku (w porównaniu do NBP): mają oni niższe ceny kupna i wyższe ceny sprzedaży, więc raczej jest opłacalne kupowanie online w mBanku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie izzyKonto z mBanku? Nie ma tam jakichś ukrytych opłat? Czy przy założeniu konta dostanę kartę debetową? I najważniejsze pytanie - czy izzyKarta pozwala na zakupy w zagranicznych sklepach internetowych (np. game.co.uk, Steam, PS Store itp.)? Dzięki za odpowiedź.
EDIT. Ile zajmują formalności przy zakładaniu izzyKonta przez internet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 15:52, Lex napisał:

Jak oceniacie izzyKonto z mBanku? Nie ma tam jakichś ukrytych opłat? Czy przy założeniu
konta dostanę kartę debetową? I najważniejsze pytanie - czy izzyKarta pozwala na zakupy
w zagranicznych sklepach internetowych (np. game.co.uk, Steam, PS Store itp.)? Dzięki
za odpowiedź.
EDIT. Ile zajmują formalności przy zakładaniu izzyKonta przez internet?


Ja mam izzykonto od wielu lat i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie ma zadnych ukrytych opłat, z poczatku pobierali ode mnie ok. 1 zł za ubezpieczenie ale wystarczylo kliknac ze nie chce tego ubezpieczenia i w tej chwili konto mam calkowicie darmowe. Przysla ci karte debetową ktora pozwala na zakupy przez internet (sprawdzone w PS Store i przy oplacaniu abonamentu w World of Warcraft).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 15:52, Lex napisał:

EDIT. Ile zajmują formalności przy zakładaniu izzyKonta przez internet?

Jeśli wybierzesz formę podpisania umowy w mKiosku, to jest to kwestia tak naprawdę 1 dnia (ja dostałem maila z zaproszeniem jeszcze tego samego dnia po złożeniu wniosku o eKonto, siostra również). Jeśli jednak chodzi o konta dla osób niepełnoletnich, to musisz pamiętać o wymaganej zgodzie rodzica - musi złożyć swój podpis na umowie. Ponadto, rodzic może cofnąć swoją zgodę w każdym momencie, co oznacza... zamknięcie konta. Warto też poinformować rodziców o możliwości ustanowienia ich pełnomocnikami, w razie gdyby chcieli mieć wgląd w Twoje finanse (zapewne tak czy tak dowiedzą się tego w banku).

Osobiście polecałbym jednak założenie eKona, o ile masz już 18 lat. Daje ono znacznie więcej możliwości, a jest również za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2010 o 16:27, Fagno napisał:

Osobiście polecałbym jednak założenie eKona, o ile masz już 18 lat. Daje ono znacznie
więcej możliwości, a jest również za darmo.


Znacznie wiecej mozliwosci tzn ? Dzwonili do mnie kiedys czy nei chce zmienic izzy konta na ekonto ale stwierdzilem ze Izzy ma wszystko czego ja potrzebuje a w sumie nawet nei zainteresowalem sie co wiecej daje ekonto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa konta: jedno w WBK (konto <30) i jedno w mBanku. WBK jest takie sobie, tylko piec przelewow w miesiacu mam za darmo za uzyciem kodu, ktory przychodzi SMSem. Oprocentowanie tez srednie oferuja.
Za to mBank jest fajny - kto ma, ten wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 16:36, Makus89 napisał:

Znacznie wiecej mozliwosci tzn ? Dzwonili do mnie kiedys czy nei chce zmienic izzy konta
na ekonto ale stwierdzilem ze Izzy ma wszystko czego ja potrzebuje a w sumie nawet nei
zainteresowalem sie co wiecej daje ekonto.

Głównie chodzi o usługi pokrewne, takie jak eMax Plus (rachunek oszczędnościowy 4,1%), rachunek maklerski (gadżet ;)), większa pula kart debetowych, oraz karty kredytowe. Ponadto, o ile się nie mylę, to jedynie eKonto ma rozbudowaną ofertę kredytową.

Podsumowując - jest ono skierowane do konsumenta chcącego mieć możliwość korzystania z wszystkiego, co bank ma do zaoferowania. Jest ono wciąż bezpłatne, a daje zwyczajnie więcej :).

Porównanie tych 2 kont znajdziesz tutaj http://www.mbank.pl/indywidualny/rachunki/osobiste/izzyKONTO/#tabs=5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 18:06, Fagno napisał:

Głównie chodzi o usługi pokrewne, takie jak eMax Plus (rachunek oszczędnościowy 4,1%),
rachunek maklerski (gadżet ;)), większa pula kart debetowych, oraz karty kredytowe. Ponadto,
o ile się nie mylę, to jedynie eKonto ma rozbudowaną ofertę kredytową.

Podsumowując - jest ono skierowane do konsumenta chcącego mieć możliwość korzystania
z wszystkiego, co bank ma do zaoferowania. Jest ono wciąż bezpłatne, a daje zwyczajnie
więcej :).

Porównanie tych 2 kont znajdziesz tutaj http://www.mbank.pl/indywidualny/rachunki/osobiste/izzyKONTO/#tabs=5


To dziwne - bo ja mam nadal izzykonto i mam dostęp do wszystkich usług pozostałych - lokat, rachunku maklerskiego, eMaxu - a jednak mimo wszystko (przynajmniej moje konto) izzykonto mam oprocentowane (miesięcznie są z tego grosze - ale zawsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 16:41, kuba9876543210 napisał:

Za to mBank jest fajny - kto ma, ten wie ;)


A mBank ma dobre oprocentowanie? Nie, bo nie ma go praktycznie wcale. A wiesz dlaczego? Bo mBank to internetowe konto właśnie w BZ WBK. Szokujące nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 23:51, Sabina_S napisał:

To dziwne - bo ja mam nadal izzykonto i mam dostęp do wszystkich usług pozostałych -
lokat, rachunku maklerskiego, eMaxu - a jednak mimo wszystko (przynajmniej moje konto)
izzykonto mam oprocentowane (miesięcznie są z tego grosze - ale zawsze)

Niestety, konto maklerskie jest na 100% dostępne tylko dla eKonta, co wynika bezpośrednio z tabelki porównawczej na stronie mBanku... :D. Więc troszkę dziwne :D.

Najważniejsza rzecz - oferta kredytowa pozostaje zawsze domeną eKonta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować