Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Witam:) Ja poproszę o małe porady odnośnie banków;) nie chce pisać na który aktualnię sie nastawiam:) chciałbym poznać wasze opinie na poszczególne Banki gdzie polecacie złożyć konto;) Wasze doświadczenia z poszczególnymi bankami, Oferty tych banków, możliwości płacenia w necie.. itp. Proszę właśnie o taką poradę i opinię zarazem:) Bo mam straszny dylemat a wasze rady mogą mi pomóc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 21:03, Stwór napisał:

Witam:) Ja poproszę o małe porady odnośnie banków;) nie chce pisać na który aktualnię sie nastawiam:)
chciałbym poznać wasze opinie na poszczególne Banki gdzie polecacie złożyć konto;) Wasze doświadczenia
z poszczególnymi bankami, Oferty tych banków, możliwości płacenia w necie.. itp. Proszę właśnie
o taką poradę i opinię zarazem:) Bo mam straszny dylemat a wasze rady mogą mi pomóc;)

Najpierw musisz określić swoje potrzeby, czy np. często dokonujesz przelewów, czy zależy Ci na karcie kredytowej, do czego jest Ci konto potrzebne, itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 21:18, ferbi napisał:

Najpierw musisz określić swoje potrzeby, czy np. często dokonujesz przelewów, czy zależy Ci
na karcie kredytowej, do czego jest Ci konto potrzebne, itd :)


Jasne:) Przelewy.. hmm.. Często i tak i nie.. To zależy od danej sytuacji.. Ale każdym miesiącu co najmniej raz będę przelew robił.. Na karcie kredytowej nie bardzo.. Konto mi potrzebne by być spokojnym o własne pieniądze.. Które zarabiam oczywiście;) By były bezpieczne:) Mieć dobrą kartę płatniczą którą będę mógł robić swobodnie zakupy:) A robić zakupy bezpośrednio w sklepach jak i w necie.. Zagraniczne zakupy też.. No i by mieć możliwość wypłacenia pieniędzy (gotówki) z konta praktycznie w każdym "miejscu":) tzn. Szerki dostęp do banomatów.. CHciałbym też znać wasze zdanie i doświadczenia jakie posiadacie z danymi bankami i tak dalej.. Ich promocje, ciekawe oferty.. Np Dla studentów:) BO studentem jestem:) To tak napisane na szybko w skrócie;) bo nie mam zbytnio dzisiaj czasu by przesiadywać na forum.. Musze zmykać zaglądne później:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę z czystym sumieniem polecić eKonto w mBanku. Zerowe opłaty za prowadzenie konta i wydanie karty, przelewy bodajże za 50 groszy, dostęp \przez internet, wypłata bez prowizji w bankomatach WBK, Lukas Banku i sieci Euronet. Jeżeli chodzi o zakupy w necie, to polecam spaecjalną eKartę do eKonta (niestety odpłatna), którą można bezpiecznie płacić w internecie (również przy zakupach zagranicznych). Posiadam to konto i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - ktore konto byloby najlepsze dla 17 letniego chlopaka/dziewczyny? Widziałem na razie 3 oferty - mBanku, BPH oraz BOŚ. Który z tych byłby najlepszy? Na wakacje bede mial pewnie robote i wolałbym kase miec na kawałku plastiku niż w portfelu :) Czekam na opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 22:15, bobek89 napisał:

A ja mam pytanie - ktore konto byloby najlepsze dla 17 letniego chlopaka/dziewczyny? Widziałem
na razie 3 oferty - mBanku, BPH oraz BOŚ. Który z tych byłby najlepszy? Na wakacje bede mial
pewnie robote i wolałbym kase miec na kawałku plastiku niż w portfelu :) Czekam na opinie :)


Wybór jak dla mnie zależy od tego jakie banki są w twoim mieście. Ja wybrałem Inteligo a teraz przechodze do mBanku bo oplaty są jak dla mnie zbyt duże. Pamiętaj że z kawałku plastiku zawsze można wybrać kaskę, też myślałem że to uchtoni moje zarabiane pieniądze, ale myliłem się :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Pamiętaj że z kawałku plastiku zawsze

Dnia 12.06.2006 o 08:46, rolek85 napisał:

można wybrać kaskę, też myślałem że to uchtoni moje zarabiane pieniądze, ale myliłem się :):)


Czyli skradziono Ci pieniądze z konta? Oj ja to bym się zdenerował (lekko to powiedziane jestg) jak by mi sie cos takiego przeytrafilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie założyłem konto w mBanku jak dla mnie najlepszy bank gdy ktoś dokonuje częstych przelwów i w łatwy sposób można to robić przez neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 17:27, bobek89 napisał:

>Pamiętaj że z kawałku plastiku zawsze
> można wybrać kaskę, też myślałem że to uchtoni moje zarabiane pieniądze, ale myliłem się
:):)

Czyli skradziono Ci pieniądze z konta? Oj ja to bym się zdenerował (lekko to powiedziane jestg)
jak by mi sie cos takiego przeytrafilo...


Oj chyba Cie źle troche zrozumiałem, i przepraszam bo było to spowodowane presją jaką wiwierała na mnie siła wyższa ;) CHyba chodziło Ci o chronienie pieniędzy przezd wydawaniem ich przez Ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nawet to że pieniądze są na koncie nie uchroni ich przed wydaniem :) Może warto zainwestować w Obligacje Skarbu Państwa?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konta w BPH. Powiem szczerze, że nigdy nie zdarzyły mi się problemy jakiekolwiek. Obsługa bardzo dobra, przelewy w zasadzie bez zwłoki i za darmo [z konta osobistego]. Pobieranie pieniędzy z bankomatów bez prowizji. Ogólnie nie narzekam. Sezam student wydaje się dobrym rozwiązaniem dla studentów, jeśli ktoś ma dokonać wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 21:03, Stwór napisał:

Witam:) Ja poproszę o małe porady odnośnie banków;) nie chce pisać na który aktualnię sie nastawiam:)
chciałbym poznać wasze opinie na poszczególne Banki gdzie polecacie złożyć konto;) Wasze doświadczenia
z poszczególnymi bankami, Oferty tych banków, możliwości płacenia w necie.. itp. Proszę właśnie
o taką poradę i opinię zarazem:) Bo mam straszny dylemat a wasze rady mogą mi pomóc;)


to tez zalezy w jakim jestes wieku. w Banku Zachodnim WBK jest konto >30, gdzie nie placisz za prowadzenie konta, karta wydana jest za darmo jezeli zrobisz 3 tranzakcje nia, inaczej jest oplata chyba ok 20 zl na nia. karta wydawana jest na 2 lata. przelew z internetu 50 gr za kazdy.

w BHP konto studenckie jest teraz w promocji, jezeli wniosek sie zlozy przez internet. karta wydawana jest za darmo, ale co miesiac jest pobierana za nia oplata w wysokosci 2 zl + jezeli sie nie placi karta w sklepie dodatkowo doliczane jest 3 zl. BPH ma najwiecej bankomatow swoich gdzie wyplata jest bez prowizji, w dodatku mozna wyplacac bez prowizji w bankomatach EURONETU. bankowosc internetowa jest moim zdaniem lepsza w BPH niz w WBK (mam konto tu i tu, stad moja opinia). w BPHu przelewy przez internet sa bez oplat.
jak chcesz cos wiecej wiedziec o koncie w BPH to pisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 13:46, Robert22 napisał:

inaczej jest
oplata chyba ok 20 zl na nia. karta wydawana jest na 2 lata. przelew z internetu 50 gr za kazdy.


Na 4 lata;) Wiesz troche późno mi odpisujesz, patrz kiedy tamtego posta pisałem:P Ja już dawno zdecydowałem ale dzięki za chęci:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 14:49, Stwór napisał:

> inaczej jest
> oplata chyba ok 20 zl na nia. karta wydawana jest na 2 lata. przelew z internetu 50 gr
za kazdy.

Na 4 lata;) Wiesz troche późno mi odpisujesz, patrz kiedy tamtego posta pisałem:P Ja już dawno
zdecydowałem ale dzięki za chęci:P


jestem nowy:) - i wszystko jasne:)
no to moze sie zmienilo cos, bo ja ma karte wydana na 2 lata :p (bo moje to bylo studenckie i pozniej przeksztalcilo sie w to ponizej 30)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 20:19, Robert22 napisał:

jestem nowy:) - i wszystko jasne:)
no to moze sie zmienilo cos, bo ja ma karte wydana na 2 lata :p (bo moje to bylo studenckie
i pozniej przeksztalcilo sie w to ponizej 30)


Jasne nie ma problemu:) Tak czy siak fajnie że chciałeś doradzić:) Reszta sięzgadza prócz tego że karta jest teraz wydawana na 4 lata;) A samo konto fajne bo 0 opłat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 20:21, Stwór napisał:

Jasne nie ma problemu:) Tak czy siak fajnie że chciałeś doradzić:) Reszta sięzgadza prócz tego
że karta jest teraz wydawana na 4 lata;) A samo konto fajne bo 0 opłat:)


nie takie zero oplat:) pamietaj, ze 50gr kazdy przelew:) i jak nie zaplacisz w ciagu trzech miesiecy kilka razy karta to zaplacisz za jej wydanie (ile teraz kosztuje wydanie karty to nie wiem)
aha, chyba po 2 latach zaplacisz tez za wznowienie karty:) to chyba wszystko w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się śmiertelnie obraziłem na Inteligo miałem na koncie równo 100PLN i nagle nie mało , że mi policzyli 99 groszy za karte to sobie wzieli za obsługe konta 4,90 PLN :/
Phie zapłaciłem 6 zł za utrzymanie banku, jak dla mnie nastolatka, który nie może sobie nigdzie dorobić bo ma naukę jest to czyste złodziejstwo! :/
Powiniene te pieniądze trzymać w portwelu to bym miał przynajmniej całą stuwke a nie 95,10 PLN :/
Przeszłem do Mbanku narazie jest super wszystko niby za free :))
Zobaczymy jak dalej będzie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować