Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2011 o 10:37, Harrolfo napisał:

Czy płaciłbym coś za:
b) korzystanie z niej


Od 1 sierpnia zmieniły się zasady i teraz za kartę płaci się 2 zł miesięcznie. Chyba, że masz izzyKonto i mniej niż 18 lat, wtedy nie płacisz nic.
http://www.mbank.pl/blog/artykul,972,zmiana-w-ofercie-cenowej-kart-debetowych-od-1-sierpnia-2011-r.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 10:37, Harrolfo napisał:

Cześć,
Mam konto w mBanku i pytania :)
Jak zakładałem konto, to nie wziąłem karty. Czy płaciłbym coś za:
a) wydanie jej teraz
b) korzystanie z niej
?


Zależy jakiej karty. Jeśli zwykłej debetowej, to wydanie nie powinno nic kosztować, a koszt utrzymania karty to 2 zł (opłata nie jest naliczana jeśli w danym miesiącu dokonasz nią transakcji bezgotówkowych na kwotę 100 zł lub większą, więc jeśli dość często płacisz kartą w sklepie, będziesz ją miał za darmo). Ubezpieczenie to inna bajka, nie jest obowiązkowe i jeśli nie trzymasz na koncie głównym kokosów, to nie ma większego sensu go brać. A na przyszłość polecam stronę mBanku... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 11:33, Dared00 napisał:

Ktoś wie, czy ING oferuje karty pre-paid? Jeśli tak, to czy trzeba za to coś płacić?


Swego czasu oferował karty wirtualne VISA, ale czy z tytułu posiadania takowej jest za nią jakakolwiek opłata miesięczna nie mam pojęcia.

A nie wygodniej ci swoją płatnicza przypisać do konta PayPal np ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 11:37, Pietro87 napisał:

A nie wygodniej ci swoją płatnicza przypisać do konta PayPal np ?

Nie mam płatniczej, nie jest mi jeszcze na razie potrzebna. Taką pustą to wstyd trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 11:38, Pietro87 napisał:

Jak ma zamiar nią bezpośrednio płacić na PSS to ja bym jednak ubezpieczenie sobie wziął
=)


Jeśli ma zamiar bezpośrednio płacić na PSS, to chyba potrzebuje karty kredytowej, a takiej nie dostanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 11:47, rob006 napisał:

Jeśli ma zamiar bezpośrednio płacić na PSS, to chyba potrzebuje karty kredytowej, a takiej
nie dostanie :D


Bzdura.
Jakiej karty kredytowej ? Doczytaj co to jest karta płatnicza a co to jest karta kredytowa.

Po krótce - karta kredytowa to karta z przyznanym limitem kredytu przez bank.

Karta płatnicza to karta bankomatowa, służącą do wypłacania pieniędzy i transakcji gotówkowych [o kartach - na poprzedniej stronie masz w moim poście] na zasadzie potrącania środków z konta do którego karta jest przypisana [tzw karta debetowa].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 11:49, Pietro87 napisał:

Bzdura.
Jakiej karty kredytowej ? Doczytaj co to jest karta płatnicza a co to jest karta kredytowa.


Tak się śmiesznie składa, że wiem na czym polega różnica. Nie wiem dokładnie jak jest teraz, ale jeszcze jakiś czas temu w mBanku nie można było zwykłą debetówką płacić w internecie (i chyba nic w tej kwestii się nie zmieniło). Trzeba mięć kartę wirtualną, a ta przyjemność kosztuje już 25zł/rok + inne śmieszne opłaty. A kartą wirtualną z kolei nie można płacić zwykłym sklepie, więc i tak trzeba mieć zwykłą. No i do karty wirtualnej nie ma ubezpieczenia, więc zanim zaczniesz się burzyć i głupoty wypisywać ogarnij trochę temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypukła karta płatnicza [debetowa] pozwala bez problemu płacić w internecie, z tabeli opłat wynika, że mBank taką kartę posiada, bo jest wpisana w listę dostępnych kart do wydania.

W Aliorze mam normalna kartę płatnicza, przypisaną do konta, płace nią pośrednio [Przez PP] jak i bezpośrednio [np Ostatnio za bilety lotnicze, paczkę z UK itp itd] w necie bez problemu.


Jeśli mBank wydaje wypukłe karty ale blokuje im możliwość transakcji internetowych.. to wiedz, że coś się dzieje i trzeba zmienić sobie bank na normalny a nie dymający klienta.h kodów]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 11:33, Dared00 napisał:

Ktoś wie, czy ING oferuje karty pre-paid? Jeśli tak, to czy trzeba za to coś płacić?

Oferuje, wirtualną, dostępną przez ING-Online bez żadnych opłat i plastik za jednorazową opłatą dwudziestu kilku zł.
http://www.ingbank.pl/indywidualni/karty/karty-przedplacone

Ja mam tą wirtualną Visę i sprawuje się świetnie, działa wszędzie jak tradycyjna kredytówka a jest bezpieczna bo doładowuję ją tylko dla konkretnej transakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może konto w Deutsche bank? Dostałem na e-maila reklamę http://www.dbnet24.pl/promocje/skutery/ a w przyszłym tygodniu zmieniam konto (przesadził mbank, że wprowadza opłaty skoro jest to dość skromny bank w porównaniu z innymi który nie ma nawet swoich automatów a oddziałów jest tyle co kot napłakał....) i zastanawiam się nad tym ale czy jest jakiś haczyk? Bo wygląda zbyt pięknie - zapewne jest jakaś opłata za kartę czy cokolwiek innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagroda gwarantowana to jakieś słuchawki, czy coś takiego, o wartości 100 zł, a skutery są rozlosowywane pomiędzy osoby, które w jakimś tam terminie zakładają konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 20:01, mikim napisał:

Nagroda gwarantowana to jakieś słuchawki, czy coś takiego, o wartości 100 zł, a skutery
są rozlosowywane pomiędzy osoby, które w jakimś tam terminie zakładają konto.


To znaczy chodziło mi o konto samo w sobie a nie o nagrody. Może nie za dobrze sprecyzowałem pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, nie posiadam konta w żadnym banku, jednak chcę dokonać wpłaty na konto bankowe pewnego sklepu, czy jest to możliwe? Np w banku PKO?
Znam możliwość z pocztą jednak jest to długi okres oczekiwania, cy jest możliwośc dokonania tego w odziale banku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 09:53, Clayface napisał:

Mam pytanie, nie posiadam konta w żadnym banku, jednak chcę dokonać wpłaty na konto bankowe
pewnego sklepu, czy jest to możliwe? Np w banku PKO?
Znam możliwość z pocztą jednak jest to długi okres oczekiwania, cy jest możliwośc dokonania
tego w odziale banku?


Musisz wiedzieć w jakim banku dany sklep ma konto. Potem możesz iść do dowolnego oddziału posiadającego uprawnienia do takich operacji (czyli 99% placówek) i tam wpłacić na dane konto pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 13:24, Evertsen_Dante napisał:

Musisz wiedzieć w jakim banku dany sklep ma konto. Potem możesz iść do dowolnego oddziału
posiadającego uprawnienia do takich operacji (czyli 99% placówek) i tam wpłacić na dane
konto pieniądze.


Swoją drogą banki potrafią sobie za to liczyć ze 4-5 razy więcej niż Poczta Polska....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować