Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2011 o 17:03, rob006 napisał:

> Musisz wiedzieć w jakim banku dany sklep ma konto. Potem możesz iść do dowolnego
oddziału
> posiadającego uprawnienia do takich operacji (czyli 99% placówek) i tam wpłacić
na dane
> konto pieniądze.

Swoją drogą banki potrafią sobie za to liczyć ze 4-5 razy więcej niż Poczta Polska....


W PKO BP płaciłem 2,5 zł, czyli tyle co na poczcie. Aha, kilka razy wcale nie płaciłem, bo konto na które wpłacałem należało do tego banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 17:07, Mysterum napisał:

W PKO BP płaciłem 2,5 zł, czyli tyle co na poczcie. Aha, kilka razy wcale nie płaciłem,
bo konto na które wpłacałem należało do tego banku.


Ode mnie w Pekao chcieli 8 czy 9 zł za wpłatę na konto w ich banku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim banku obecnie nie żadnych miesięcznych opłat za prowadzenie konta bez miesięcznych wpływów przekraczających jakąś tam kwotę. Z tego co wiem to Getin bank. Jeszcze podobno Alior bank coś takiego wprowadził ale nie na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 19:23, crash807 napisał:

Jeszcze podobno Alior bank coś takiego wprowadził ale nie na stałe.

Alior Bank nie ma opłat za prowadzenie konta ale musisz płacić 5 zł miesięcznie (kiedyś było 3 zł) za posiadanie karty bankomatowej, która praktycznie jest obowiązkowa, bo czeków nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm z racji i coraz bardziej potrzebuje konta w banku zaczynam się za tym rozglądać i tak właśnie na przeciw wyszła mi mama, że PKO wprowadziło coś na wzór Easy Konta, gdzie osoby od 13 do 26 mogę założyć konto i utrzymywać je za darmo(więcej nie zdążyłem przeczytać ulotkę zgubiłem). I tutaj pytanko mam 18 lat, konto bankowe potrzebuje tylko do wykonywania przelewów (między krajowych również), do tego mile widziana możliwość bez problemowego wpłacania i wypłacania pieniędzy. Jest sens brać to z PKO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w końcu założyłem to konto. Wybrałem PKO(konto dla młodych). Za nim zabiorę się za wertowanie tego co dostałem. Kilka pytań po co mi karta debetowa? Tzn gdzie będę mógł jej użyć. I co się dzieje jak przekroczę nią(czy wogóle mogę przekroczyć) to co mam obecnie na koncie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PKO BP czy Pekao SA ?
PKO BP - jeszcze jako bank ujdzie [miałem u nich kiedyś kredyt, co prawda niewielki bo 5 tysięcy i tylko na rok ale oprocentowanie uczciwe, wcześniejsza spłata pomijała odsetki, byłem w pełni zadowolony]

Pekao SA - radze omijać szerokim łukiem.

Polecam konto w Alior Banku
http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indywidualni/konta_osobiste/konto_z_lokata_nocna

Darmowe prowadzenie rachunku, darmowe wypłaty w bankomatach, darmowe przelewy.
W przypadku wyrobienia karty debetowej niewielka opłata, a w przypadku gdy wpływały by tam twoje pobory w przyszłości - brak opłaty.
Porządna obsługa, opcjonalna nocna lokata [w nocy w określonych godzinach gotówka "pracuje na siebie"]

Jedyny minus Aliora to opłata wynosząca 1zł za sprawdzenie stanu konta w bankomacie kartą [w przypadku sprawdzania konta przez internet nic nie płacisz], ale taka niewielką niedogodność można przeżyć, z resztą kto tak naprawdę sprawdza stan konta w bankomacie kiedy ma pod ręką bezpłatna obsługę internetową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta debetowa = karta bankomatowa.
Możesz nią płacić w sklepie za zakupy [opcjonalnie jeśli posiada system płatności zbliżeniowej np master card pay-pas, możesz nią płacić bezdotykowo].
Możesz sprawdzić też za jej pomocą stan konta w bankomacie.

Opcjonalnie, jeśli bank współpracuje z systemem płatności internetowej np PayPalem możesz ja przypisać do konta PayPal i płacić nią w internecie tak jak płacisz w sklepach [Pekao SA - jedyny w Polsce bank który nie współpracuję z PP i ich kart nie da się przypisać, w 100% działają karty Alior Banku i Millenium - karty wypukłe imienne, płaskie mogą nie dać się przypisać]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2011 o 18:03, Pietro87 napisał:

Opcjonalnie, jeśli bank współpracuje z systemem płatności internetowej np PayPalem możesz
ja przypisać do konta PayPal i płacić nią w internecie tak jak płacisz w sklepach [Pekao
SA - jedyny w Polsce bank który nie współpracuję z PP i ich kart nie da się przypisać,
w 100% działają karty Alior Banku i Millenium - karty wypukłe imienne, płaskie mogą
nie dać się przypisać]

PKO BP oczywiście http://www.pkobp.pl/na kartę debetową muszę poczekać póki co. Zaraz zacznę rozczytywanie instrukcji xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę oszczędności w szufladzie. Czy jest jakiś sposób, by gotówka pracowała na siebie w banku? Nie znam się na bankach itp., ale czy przypadkiem czymś takim nie jest lokata?

Poza tym, interesuje mnie możliwość kupowania w Sieci za pomocą karty (dajmy na to, na Steamie). Czy można jakoś tak to urządzić, by przelewy krajowe były bezpłatne? Miło by było, by za te za granicę nie pobierano ode mnie kilkudziesięciu złotych. Czytałem trochę o mBanku i ponoć mają prowadzenie konta za darmo. Jak to działa w praktyce? Banki "nie kombinują"?

Domyślam się, że.. hm... nie da się zrobić tak, by jedno konto spełniało warunki w obydwu akapitach? Wobec tego będę musiał mieć dwa konta w jednym banku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2011 o 21:46, Jave napisał:

Mam trochę oszczędności w szufladzie. Czy jest jakiś sposób, by gotówka pracowała na
siebie w banku? Nie znam się na bankach itp., ale czy przypadkiem czymś takim nie jest
lokata?

Poza tym, interesuje mnie możliwość kupowania w Sieci za pomocą karty (dajmy na to, na
Steamie). Czy można jakoś tak to urządzić, by przelewy krajowe były bezpłatne? Miło by
było, by za te za granicę nie pobierano ode mnie kilkudziesięciu złotych. Czytałem trochę
o mBanku i ponoć mają prowadzenie konta za darmo. Jak to działa w praktyce? Banki "nie
kombinują"?

Domyślam się, że.. hm... nie da się zrobić tak, by jedno konto spełniało warunki w obydwu
akapitach? Wobec tego będę musiał mieć dwa konta w jednym banku?


Zakładasz 1 konto, a na nim możesz założyć lokate. Sam korzystam z mBanku i kupuje gry na Steam i place z niego na Allegoro, nie płaci się za przelewy i utrzymanie konta. Niestety od 1 Sierpnia wprowadzają opłate za karte debetową i będą pobierać 2 zł miesiecznie jeśli nie wydasz min. 100zł w miesiąc tą kartą, a jest ona niezbędna w tym banku ponieważ kase wplaca się u nich tylko we wpłatomatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czytasz wypowiedzi powyżej ?

Alior Bank, Millenium Bank - karty wypukłe, debetowe, imienne w 100% działają z PayPalem i można je przypisać do konta.


@Jave

Imho lokaty są mało opłacalne, zwłaszcza długoterminowe [bo zabija je inflacja], jak już to tylko imho lokata strukturyzowana, ale to nieco inna bajka [to lokata składająca się z 2 części, pierwsza bezpieczna, obligacje lub tradycyjna lokata bankowa, druga mocno ryzykowna fundusz lub opcja].

Na standardowych lokatach zarabia jedynie bank, klient jest tutaj tylko pajacem do wydojenia mamony a inflacja sprawia, ze nie zarabia czasem kompletnie nic.

Z pieniędzy imho najlepiej robić pieniądze :)
Grac na forexie, ewentualnie inwestować w dobre solidne marki.

Grając na forexie z użyciem techniki ichimoku można sobie wypracować stabilny system, gdzie z wkładu 500zł mocna miesięcznie zrobić około 2-2,5 tysiąca na czysto, dla mnie ta metoda zarabiania jest zdecydowania bardziej opłacalna niż giełda czy lokaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 11:20, Pietro87 napisał:

Grając na forexie z użyciem techniki ichimoku można sobie wypracować stabilny system,
gdzie z wkładu 500zł mocna miesięcznie zrobić około 2-2,5 tysiąca na czysto, dla mnie
ta metoda zarabiania jest zdecydowania bardziej opłacalna niż giełda czy lokaty.

Whoaaa opowiedz coś o tym więcej. Zainteresowałeś mnie ;p. I zarabiasz te 2-2,5 tysiąca na miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarabiam, po drodze trochę tracę [tzn najprościej obrazując, powiedzmy ze z 5 stów w tydzień zrobię 1200zł na spokojnie, potem stracę np 200zł bo kurs spadnie a ja źle sprzedam a potem to odrobię i sumarycznie wyjdę na swoje np na 1500zł na czysto w danym miesiącu] ale na swoje wychodzę, ale nie napisze ci w 5 min an forum jak zarabiać kasę na Forexie :)
Mogę skrótowo powiedzieć, że używam metody jak napisałem ichimoku, sprawa rozbija się o analizę i przewidywanie trendów i jest to zabawa czasochłonna i narażona na stratę, tzn z wkładu 500zł [bo gram zawsze wkładem własnym 5stówke, nie jestem jakiś Pazera nie chce tam zarabiać 10-20-50 tysięcy na hurra, starcza mi dorobić sobie jak jest dobry miesiąc te 1500-2000zł na czysto] opracowałem sobie swój system który pozwala mi zarobić na czysto do około 200 tysięcy, bo taki sobie stawiam limit i nie gram większymi pieniędzmi.

No i tu nie ma się co napalać na super zysk, bez ryzyka i w 5 min =)
Trzeba mozolnie siedzieć, pilnować, grac na wysokiej dźwigni [bo na niskich to żaden zarobek]
Mi ładnych kilka miesięcy zajęło "uczenie się" jak ten rynek działa, kolejne spędziłem z kontem demo [o tym niżej] a dopiero po prawie roku odważyłem się obrócić własną gotówką, na początku kilka stówek straciłem, potem wypracowałem sobie w miarę sprawny stabilny system i czasem sobie tak dorabiam.

Na rynek ma wpływ masa czynników [bo jest to rynek wymiany waluty], trzeba wiec na to poświecić nie mało czasu [tzn na granie i pilnowanie własnego interesu, kursów, trendów itp itd].

Otwórz sobie tutaj konto demo : http://www.xtb.pl/
Poczytaj wszystkie dostępne informacje, pograj kilka miesięcy n koncie wirtualnym, gdzie masz tylko szkoleniowe nieistniejące pieniądze i zobacz czy to coś dla ciebie.

Trzeba tez pamiętać, że forex jest rynkiem zerowym, tzn ktoś musi stracić, żeby ktoś zyskał, więc nie jest to kura znosząca złote jaja która zawsze coś ci da [jeśli grasz mądrze i masz dobrze wyczucie korzystasz z odpowiednich metod analizy rynku, to będziesz tym który zyskuje nie traci, nie mniej nie jest to jakaś złota ostoja która da kasę zupełnie za darmo bez wysiłku]

Trochę sceptycyzmu wlałem w mój post, bo nie lubię jak wielu ludzi mydlić innym oczu obietnicami super zysku w super czasie. Nie mniej są konta demo, można pograć bez ryzyka wirtualnym portfelem i zobaczyć czy to jest twoja metoda na dorobienie do wypłaty :)

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 16:05, Pietro87 napisał:

Pozdro.

No właśnie miałem pytać o konta demo. Nic zaraz zabieram się to. Tylko nie wiem czy wpierw jakiejś książki by sobie nie załatwić. Wiesz jestem osobą która o rynku, akcjach, obrotach pieniądza nie ma za wiele wiedzy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pewnie, dobra lektura to podstawa, powertuj artykuły, poczytaj lekturę, ja tez różne źrodla wykorzystywałem, żeby się podszkolić =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 16:38, Pietro87 napisał:

A pewnie, dobra lektura to podstawa, powertuj artykuły, poczytaj lekturę, ja tez różne
źrodla wykorzystywałem, żeby się podszkolić =)

Cholera boję się tego xD Póki co wygląda na zbyt łatwe i sielankowe. Tak jakbym nic nie mógł nigdy stracić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie grając ostrożnie możesz stracić najwyżej 30% bo potem system cię zablokuje, ale jeśli po takiej stracie za grasz od nowa możesz tak tracić aż stracisz cały wkład [co nie zmienia faktu, że trzeba by bardzo głupio i nierozsądnie grac, co by tak dużo tracić, chociaż kiedyś z nudów, na koncie demo zagrałem wkładem ponad 100 tysięcy i zrobiłem z tego 45 tysięcy :) więc stracić dużo tez się na upartego da]

Ja generalnie traktuje to jako sposób dorobienia względnie średnich pieniędzy, bo te 1-2 tysiące zł to nie są jakieś wielkie sumy, ale jeśli mam swojej wypłaty niecałe 3 netto i dorobię sobie na Forxie w danym miesiącu 1500-2000zł to wtedy już mam dochodów miesięcznych całkiem zgrabną sumkę i mogę sobie na coś więcej pozwolić w naszym nadwiślańskim kraju absurdalnych zarobków :)

Jak ktoś ma do tego rynku dobre podejście można naprawdę porządnie sobie własne pieniądze pomnażać.

Od siebie polecam granie kwotami 300-500zł jako wkład początkowy, jak na tym [tzn na takim wkładzie] ugrasz powiedzmy 1000-1500zł na czysto - wycofujesz i od nowa kolejne 5 stówek wkładasz i znów grasz az obrócisz do 1000-1500. Przynajmniej tak wygląda moja metoda obrotu gotówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować