Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2011 o 18:36, Pietro87 napisał:

Teoretycznie grając ostrożnie możesz stracić najwyżej 30% bo potem system cię zablokuje,
ale jeśli po takiej stracie za grasz od nowa możesz tak tracić aż stracisz cały wkład

Hmm, zadam też parę takich głupich pytań, w trakcie lektury intrukcji na http://www.xtb.pl jestem i co chwile coś mi nie pasuje;p. 1Zejść po niżej zera nie mogę? Tak żeby sobie długów na robić? 2 Co masz na myśli, że zagrasz od nowa? Tzn powinienem( kiedy już zacznę) bawić się do momentu uchomikowanie sumki ktora mnie satysfakcjonuje. Wybrania wszystkiego i na nowo włożenia 500? Jaki to ma sens?

Dnia 03.08.2011 o 18:36, Pietro87 napisał:

tracić, chociaż kiedyś z nudów, na koncie demo zagrałem wkładem ponad 100 tysięcy i zrobiłem
z tego 45 tysięcy :) więc stracić dużo tez się na upartego da]

No ja póki co sobie powolutku coś kupuje i sprzedaje/sprzedaje i kupuje jak tylko widzę, że "towar" podniesie/zejdzie o jednego pipsa xD

Dnia 03.08.2011 o 18:36, Pietro87 napisał:

Ja generalnie traktuje to jako sposób dorobienia

Ja tam myślę o idei zarobienia względnej ilości pieniędzy. Powiedziałem sobie wprost, że zarobienie nawet 100zł na miesiąc będzie mnie satysfakcjonowało;p

3 Czytam i czytam o lot''cie ale dalej ciężkie jest mi to ogarnięcia 1lot to 100 000 waluty bazowej (zostańmy przy pieniądzach bo wyglądają łatwiej) To znaczy, że kupuje w przypadku USDPLN 100 000 USD za ileś tam PLN tak? Więc jak to ma się do tych 500 zł mojego wkładu? Fakt potem sprawdzamy ile pips to dla nas przychodu i wszystko wraca do normalnych kwot, ale kurcze blade 100 000 waluty bazowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 19:05, nightfaler napisał:

3 Czytam i czytam o lot''cie ale dalej ciężkie jest mi to ogarnięcia 1lot to 100
000 waluty bazowej

Dobra, w końcu się doszukałem czegoś o lewarze xD.

Ale jeszcze coś innego mi do głowy przyszło
4. Wpłacę te 300-500zł to nawet rzucając 0.1 lota (jednostka na xtb) to margin(depozyt) będzie na tyle wysoki, że raczej więcej niż jednego zlecenia nie dam rady utrzymać nie?
5 ogólnie trzymać się xtb? Czy jakiegoś innego serwisu?
6 te notowania/wykresy które mam u siebie na koncie demo ( logowany na serwer demo) pokrywają się z tymi realnymi? Tak samo się zmieniają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Rachunek rzeczywisty to dodatkowo dostęp do wiadomości z serwisów ekonomicznych w czasie rzeczywistym, >szersza oferta rynku walutowego, towary, akcje z 10 giełd światowych (np.: Polska, Wielka Brytania, Niemcy, >USA) i indeksy giełd światowyc
Ten zapis stoi na stronie, gdzie zakładałeś konto demo. Wygląda więc na to, że notowania nie są realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Waham się między kontami BZWBK Konto<30 a Multibankowym Multikonto Jestem. Z tego pierwszego będę mógł korzystać 4 lata dłużej, z drugiej strony stracę darmowe wypłaty z bankomatów Euronetu. Chociaż to znowu nie jest wielka strata, bo BZWBK ma całkiem sporo własnych w okolicy, a wypłacam pieniądze rzadko. Znacznie częściej dokonuję transakcji przez internet i tu wkracza zaleta BZWBK, czyli brak opłat za kartę, jeśli dokonało się przynajmniej jednej transakcji w miesiącu. Plusem Multibanku będzie z kolei stary, dobrze znany mi system internetowy.

Innymi słowy wychodzi mniej więcej na zero. Ktoś ma jakieś osobiste doświadczenia z którymś z tych kont? Jakie "ukryte" wady zauważyliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 14:38, Mercuror napisał:

Innymi słowy wychodzi mniej więcej na zero. Ktoś ma jakieś osobiste doświadczenia z którymś z tych kont? Jakie "ukryte" wady zauważyliście?

Od dwóch lat korzystam z <30 w BZWBK i nie zauważyłem żadnych "wad". Problemów nie miałem nigdy (jedno co mnie wnerwia to - chyba - comiesięczny komunikat, po zalogowaniu się na konto, o tym, że dla bezpieczeństwa zaleca się okresową zmianę hasła). Stronę mają przejrzystą, szybkie przelewy, nie wykryłem żadnych ukrytych opłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 13:59, Jave napisał:

Ten zapis stoi na stronie, gdzie zakładałeś konto demo. Wygląda więc na to, że notowania
nie są realne.

No czyli potwierdza to to co dostałem w odpowiedzi mailowej
Konto demonstracyjne powinno odzwierciedlać wszystkie warunki jakie są na rynku w tym kursy instrumentów finansowych, natomiast oddzielnie serwery mamy dla rachunków rzeczywistych i oddzielnie dla rachunków demo.
Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było tu już pisane, że na pewno do PayPala da się przypisać karty debetowe Millenium banku i Alior banku - ale czy tylko te, czy jeszcze z jakiś innych banków też jak np. z getinbanku? I czy nie zależnie o konta jakie wybiorę, bez różnicy czy to internetowe czy jak w przypadkuMillenium banku "dobre konto" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 17:24, crash807 napisał:

...

Pietro87 napisał

Opcjonalnie, jeśli bank współpracuje z systemem płatności internetowej np PayPalem możesz ja przypisać do konta PayPal i płacić nią w internecie tak jak płacisz w sklepach [Pekao SA - jedyny w Polsce bank który nie współpracuję z PP i ich kart nie da się przypisać, w 100% działają karty Alior Banku i Millenium - karty wypukłe imienne, płaskie mogą nie dać się przypisać]

Jak dostanę swoją z PKO to powiem czy działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro sobie jadę założyć konto więc chciałbym do jura do południa już mieć pewność co i jak.
Czy sprawdzał ktoś w gettin banku czy da się robić przelewy przez paypal?
Tak właściwie mogę się tego dowiedzieć w banku? Bo prawcownicy nie wiedzą co to jest PayPal więc może jakoś inaczej zapytać? Pytając o przeelwy internetowe chyba nie będę miał do końca sprecyzowanej odpowiedzi bo jak pisałem w ING np. odziwo mimo, ze jest ten kod CVC to nie można robić przelewów przez paypal. Chybił trafił?
Pewne są Millenium bank i Alior bank więc chyba założę jutro w Milenium banku jednak wolałbym w Gettin banku bo są tam ogólnie lepsze warunki z tym , że czy ktoś ma tam konto i wpłacał przez paypal?
I czy w Millenium bez różnicy czy założę konto internetowe czy "dobre konto:?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kody CVC i CVC2 nie mają nic do przelewów.
Jedynie to jak je bank wykorzystuje ma tu znaczenie.
PayPal jako dodatkowe zabezpieczenie nigdy nie podaje kodów CVC przy transakcji internetowej, jeśli jednak bank ma ścisły wymóg autoryzacji każdej transakcji podaniem tychże kodów - paypal nie pozwoli przypisać karty do konta.

Jak pisałem, nie wiem na co ty tyle kombinujesz. Alior bank ma kartę która działa [mam tam konto, mam kartę, mam PP działa w 300%, wszystko bez zgrzytów]

Kartę mam przypisaną do konta, zweryfikowaną.


Podobnie millenium. Karty tego banku też działają z PP [też mam konto, tez mam ich karte i tez mam ją przypisaną do PP]


A tak abstrahując od wszystkiego, serdeczne dziwolągi takie jak Getin odradzam.
Bank wyjątkowo nieprzyjazny klientowi, jedyna ich dobra oferta to lokata [z czego same lokaty są gówno warte bo zabija je inflacja, na dłuższą metę imho tylko inwestycje, giełda lub lokaty strukturyzowane], konta mają kiepskie, drogie w utrzymaniu w porównaniu do konkurencyjnego np Aliora.
Obsługę zwyczajnie głupią i niekompetentną która nie rozumie o co jest pytana [albo oddziały które sa w stolicy i Piasecznie maja taką debilną obsługę, może gdzieś jest inaczej, w centrum, jest nędza. Matka ma u nich kredyt, spóźniła się kiedyś ze spłatą bo spóźnił jej się przelew z poborami o 3 dni, od razu telefon z windykacji z jakimiś śmiesznymi groźbami "niech pani płaci bo jak nie to..." aż poprosiłem tego palanta do telefonu i spytałem go "bo co?", sam mam kredyt który obecnie jest już na końcówce, też zdarzały mi się 3-4 dniowe poślizgi jak 10ty wypadał w weekend i nigdy nikt nawet słowem nie pisnął, normalni ludzie w normalnych bankach zachowują się z kultura, twory jak getin, euro, pekao sa, to banda wsiowych chamów do tego bez wiedzy o swoich własnych produktach [poczytaj mojego posta z przed kilku stron jak chcesz]]


Btw konto w getinie jest średnie.
W Aliorze jeśli na konto wpływają twoje pobory, jakiekolwiek by nie były prowadzenie konta nic nie kosztuje.
Przelewy są za darmo [internetowe za free, przelewy w banku w przypadku dokonywania opłat za różne świadczenia tez są za free].
Utrzymanie ubezpieczenia karty jest darmowe przez kilka pierwszych miesięcy [bodajże 6], potem kosztuje chyba 3-5zł.
Imho oferta Aliora jest trudna do przebicia biorąc pod uwagę mnogość, jakość i standard ich usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 22:43, Pietro87 napisał:

Jak pisałem, nie wiem na co ty tyle kombinujesz. Alior bank ma kartę która działa [mam
tam konto, mam kartę, mam PP działa w 300%, wszystko bez zgrzytów]


Kombinuje bo nie chcę płacić za prowadzenie karty a wiem, że w getinie się nie płaci.

Dnia 09.08.2011 o 22:43, Pietro87 napisał:

Podobnie millenium. Karty tego banku też działają z PP [też mam konto, tez mam ich karte
i tez mam ją przypisaną do PP]


I jednak dzisiaj pojadę i założę w Millenium.

Dnia 09.08.2011 o 22:43, Pietro87 napisał:

A tak abstrahując od wszystkiego, serdeczne dziwolągi takie jak Getin odradzam.
[...] konta mają kiepskie, drogie w utrzymaniu w porównaniu do konkurencyjnego np Aliora.
[...] Btw konto w getinie jest średnie.


No właśnie nie, jest 0zł za wszystko włącznie za prowadzenie karty w przeciwieństwie do Aliora w którym płacisz 5 bądź 9zł (nie pamiętam od czego to zależy). Co prawda w aliorze w nocy ci procentują połowa pieniążków o 1% ale i musiał być na koncie mieć przynajmniej 3000zł, żeby wyjść na czysto i jeszcze mieć 40 groszy do przodu a w getinie za każde wydane 100zł dostajesz 1zł.

Dnia 09.08.2011 o 22:43, Pietro87 napisał:

Imho oferta Aliora jest trudna do przebicia biorąc pod uwagę mnogość, jakość i standard
ich usług.


Jak wczoraj pytalem po bankach to właśnie wydała mi się najmniej atrakcyjna. W większości banków jeżeli masz tam jakieś wpływy przykładowo 1000zł to nic nie płacisz za prowadzenie karty (te 1000zł to ci może np. przelać brat, siostra, znajomyl lub mama) bądź jeśli np. wydasz 100zł w ciągu miesiące to również nic nie płacisz a w aliorze takiego czegoś nie ma i jedyną możliwością aby nic nie płacić za konto jest trzymanie na nim 3000zl jak pisałem wcześniej.

Ale jednak założę w millenium, a ty masz to konto internetowy czy "dobre konto" na którym ci te 3% za zakupy zwracają? Chyba założę to internetowe bo jak dobrze pamiętam to wystarczy przelać na miesiąc 100zł aby mieć za free prowadzenie karty zaś w tym drugim to muszą być wpływy min. 1000zł na miesiąc aczkolwiek zachęca zwrotem 3% i wypłatą ze wszystkich bankomatów. Mały dylemat ale zawsze mogę przetestować za darmo przez 3 miesiące ^^

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W aliorze jeśli wydasz bezgotówkowo 100zł+ za kartę nie płacisz jak wszędzie.
Ja nie płacę nic z prowadzenie rachunku i kartę wypukłą ale jestem objęty stara promocja dotycząca dochodów [nie wiem czy ta promocja jest dalej, w każdym razie jak zakładałem konto w umowie miałem warunek - nic za nie nie pace łącznie z kartą, jeśli Alior będzie moim głównym bankiem]

W getinie co byś nie robił miesiąc w miesiąc płacisz 4.95 za ubezpieczenie [za które w aliorze nie płacisz, jest to standardowe ubezpieczenie gotówki, na bodajże 250 euro, tzn w przypadku kradzieży karty bank zwraca do 250 euro od reki, resztę zwraca ubezpieczyciel po uznaniu roszczenia]

Jeśli w getinie będziesz miał wpływ mniejszy w danym miesiącu niż 750zł - znów bulisz tu już 9zł [w aliorze, bez względu na to jaki jest wpływ, jeśli przychodzą pobory, konto za free]

W getinie - opłata za kartę 5zł, znoszona tylko jeśli zrobisz nią transakcji bezgotówkowych na 300zł minimum [w aliorze 100zł, a przynajmniej była taka promocja, bo tez mam ją w cenniku mojej umowy]

A obecnie - rok bez opłat za kartę masz w Aliorze przy zakładaniu nowego rachunku, bo wisi u nich na stronie takie info.


Tak nawiasem mówiąc - getin nie znalazł się w ogóle w rankingu najlepszych kont osobistych w tym roku [ani w latach poprzednich ale to szczegół]. Nie demonizuję tego banku, nie mniej znam jego ofertę, miałem z nim styczność i uważam go za jeden z gorszych wynalazków na rynku, tak jak np chłam pokroju eurobanku.

A w millenium mam konto osobiste.
Aczkolwiek millenium robił teraz fuzję z fortisem, dlatego nie wiem czy tego rachunku nie zamknę [fortis - jedyny bank który nie uznał ubezpieczenia po zmarłej babce i chciał żebyśmy spłacali jej długi, na szczęście sprawę w sądzie przegrali, ale z 5 banków w jakich miała kredyty tylko oni się wypieli], nie jest to mój główny rachunek, używam go pobocznie, nie mniej do dziś jest wszystko ok, jak będzie w przyszłości czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 22:28, crash807 napisał:



Proponuję Deutsche Bank, konto DBNet zakładane przez internet. Karta (Visa Electron) obsługuje PayPal i standardowe płatności przez internet, a konto jest całkowicie za darmo pod jednym warunkiem - jedna transakcja kartą w miesiącu za dowolną kwotę. Nie ma innych ograniczeń. Ponadto otrzymasz darmowe wypłaty z bankomatów. Opłata w razie nie wykonania jednej transakcji wynosi 5 zł. Przelewy do innych banków z rachunku są również darmowe, nie ma też opłat za prowadzenie konta.

Bank ma mało bystry system transakcyjny, ale można go ogarnąć ;).

edit : co do millenium i fortis : oni nie zrobili jeszcze fuzji, dopiero się przymierzają ;) osobiście posiadam rachunek w BNP Paribas Bank (już nie fortis), jednak za niego płacę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 13:04, Fagno napisał:

>

Proponuję Deutsche Bank, konto DBNet zakładane przez internet. Karta (Visa Electron)
obsługuje PayPal


To jest pewne? W sumie już założyłem w mmillenium jednak przez 2 miesiące mam całkowice za free a co będzie dalej to się zobaczy więc jak będzie w innym banku lepsza oferta to czemu nie. Bo byłem wczoraj w Deutsche Banku i najbardziej odpowiednie dla mnie konto (czyli jak najtańsze, bez miesięcznych stałych wpływów itd) nie miało tego kodu CVC a bez tego kodu to raczej na PayPalu ani rusz? Oczywiście nie wyklucza to tego, że w ty, internetowym jest ten kod jednak trochę by to było dziwne.

A ta karta Visa Electron to jest z tym takim czytnikiem co można zrobić zakupy do 50zł i wystarczy tylko przyłożyć kartę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 15:51, crash807 napisał:

To jest pewne? W sumie już założyłem w mmillenium jednak przez 2 miesiące mam całkowice
za free a co będzie dalej to się zobaczy więc jak będzie w innym banku lepsza oferta
to czemu nie. Bo byłem wczoraj w Deutsche Banku i najbardziej odpowiednie dla mnie konto
(czyli jak najtańsze, bez miesięcznych stałych wpływów itd) nie miało tego kodu CVC a
bez tego kodu to raczej na PayPalu ani rusz? Oczywiście nie wyklucza to tego, że w ty,
internetowym jest ten kod jednak trochę by to było dziwne.

A ta karta Visa Electron to jest z tym takim czytnikiem co można zrobić zakupy do 50zł
i wystarczy tylko przyłożyć kartę?


Konto o którym wspomniałem dotyczy sytuacji w której zakładasz je przez internet - bo jest internetowe ;). Kod CVC to kod znajdujący się na karcie płatniczej (3 cyferki z tyłu karty, obok miejsca na złożenie podpisu) i nie ma nic wspólnego z kontem. Karta Visa Electron w Deutsche Banku ma odpowiedni kod i da się nią płacić w internecie - sprawdziłem. Najlepiej jeśli założysz konto w wybranym banku i je zwyczajnie sprawdzisz, a jeśli Ci się nie spodoba - rozwiążesz umowę.

Visa Electron z Deutsche Banku nie ma usługi Visa PayWave, można dokonywać jedynie standardowych płatności - z kodem PIN (paskiem magnetycznym lub chipem w zależności od terminalu posiadanego przez sklep). Jedynym ograniczeniem kwotowym, jest ograniczenie stosowane przez sklep.

pracowałem swego czasu w jednym banku... ;)

edit : konto zakładasz na stronie banku, przyjeżdża kurier, podpisujesz umowę, później bank przysyła karty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że da się kartą płacić w internecie nie znaczy, że da się ja przypisać do konta PayPal.
Jak sprawdzałeś kartę na płatności internetowej typu zapłać kartą lub zapłać z [tu nazwa twojego banku], to karta przejdzie, bo przy takiej transakcji podajesz wszystkie dane, łącznie z kodem cvc lub cvc2.
A jeśli chcesz kartę przypisać do PP i płacić poprzez PP, ich system nie podaje tych numerów w transakcjach, jeśli więc bank ma u siebie odgórny wymóg autoryzacji wszelkich transakcji internetowych poprzez podanie cvc/cvc2, to dupa blada i PP taką kartę odrzuci [tak miałem np z Pekao SA, mimo tego, że pracownicy zarówno w banku jak i na infolinii zapewniali, iż karta będzie działać z PayPalem, zapewne nawet nie wiedząc czym owy PayPal jest]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 16:06, Pietro87 napisał:

A jeśli chcesz kartę przypisać do PP i płacić poprzez PP, ich system nie podaje tych
numerów w transakcjach, jeśli więc bank ma u siebie odgórny wymóg autoryzacji wszelkich
transakcji internetowych poprzez podanie cvc/cvc2, to dupa blada i PP taką kartę odrzuci
[tak miałem np z Pekao SA, mimo tego, że pracownicy zarówno w banku jak i na infolinii
zapewniali, iż karta będzie działać z PayPalem, zapewne nawet nie wiedząc czym owy PayPal
jest]


Paypal jak najbardziej współpracuje zarówno z mbankiem, deutsche bankiem, jak i pekao s.a. Te banki sprawdzałem. Coś tu ściemniasz ;) W każdym przypadku jest odpowiedni kod i w każdym przypadku podaje się go również w paypal - oczywiście trzeba mieć odpowiednią kwotę na przypisanym koncie.

Testowane przeze mnie karty :
deutsche : visa electron do rachunku dbnet
mbank : visa electron do ekonta ("delfinek")
mbank : mastercard debit card (z paypass)
pekao : mastercard debit gold do rachunku eurokonto premium plus

więc, wychodzi na to że generalnie nie ma problemów z paypalem...

ps. płaciłem przez paypal głównie na gog.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2011 o 16:09, Fagno napisał:

Paypal jak najbardziej współpracuje zarówno z mbankiem, deutsche bankiem, jak i pekao
s.a. Te banki sprawdzałem. Coś tu ściemniasz ;) W każdym przypadku jest odpowiedni kod
i w każdym przypadku podaje się go również w paypal - oczywiście trzeba mieć odpowiednią
kwotę na przypisanym koncie.


W PKO BP może i działa w Pekao SA nie.
Zadzwoń zapytaj, na PP czy w samym banku.
Zakładając nowe konto pomyślałem o Pekao bo ojciec mój ma tam rachunek już dobre 20 lat z okładem, w momencie kiedy chciałem przypisać ich kartę [wypukła, imienna] do konta, dostawałem odmowę, zadzwoniłem do PayPala na infolinię i dostałem info, że ten bank żąda podawania kodów CVV/CVC2 przy transakcjach, których PayPal nie udostępnia [podobnie jak pełnego numeru karty - od tego jest pośrednikiem płatności, żeby trzymać moje dane dla siebie bez podawania osobom trzecim]

Ale wiadomo - łatwiej upierać się, że ktoś "coś ściemnia" niż wydać 0zł na darmową infolinię do PP i się dopytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 19:26, Pietro87 napisał:

Ale wiadomo - łatwiej upierać się, że ktoś "coś ściemnia" niż wydać 0zł na darmową infolinię
do PP i się dopytać.

Ale ja płaciłem kartą z Pekao S.A debetówką zwykłą przez paypal ;) dali mi specjalną ? nie sądzę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować