Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Proponuję się zapoznać z www.inteligo.pl

Kartą zapłacisz za wszystko(paypal, steam, cokolwiek). Brak opłat jakichkolwiek (obowiązkowych, wiadomo - możesz sobie jakieśtam dodatkowe usługi włączyć - jak system smsów czy wypłaty z jakichkolwiek bankomatów). W defaulcie masz dostępne za free bankomaty PKO Bp, Bz wbk i eService.

Przelewy są darmowe i lecą od razu(wewnętrzne 24/7, zewnetrzne dni robocze do 17 bodajże).

Korzystam z niego od 5 lat ( a) Niepełnoletni też mogą mieć w pełni funkcjonalne konto, b) firma brata w nim stoi od założenia). Dużo ludzi popełnia błąd i nie odróżnia Inteligo od iPKO, a to są dwie różne rzeczy. Co prawda właściciel ten sam(Pko bp), ale ''polityka'' Inteligo jest zupełnie inna ;)

Nie miałem nigdy żadnej awarii (w przeciwieństwie do mBanku).

Ogółem polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2012 o 16:51, Zb4wiciel napisał:

Kartą zapłacisz za wszystko(paypal, steam, cokolwiek). Brak opłat jakichkolwiek (obowiązkowych,
wiadomo - możesz sobie jakieśtam dodatkowe usługi włączyć - jak system smsów czy wypłaty
z jakichkolwiek bankomatów)


Poprawka. Sprawdziłem i za kartę płatniczą płaci się u nich 4 złote miesięcznie, gdy suma transakcji bezgotówkowych jest niższa niż 100 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 08:03, Magok napisał:

Mam pytanie czy banki i wpłatomaty są dzisiaj otwarte tylko chodzi mi o takie co są w
banku a nie na ulicy?

Rozumiem, że chodzi Ci o bankomaty i wpłatomaty....

Z tego co wiem to wszystkie są otwarte(albo raczej działają...) 24/7, więc nie do końca rozumiem pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 11:43, Obywatel_Piszczyk napisał:

Co myślicie o SKOKu? Boję się o kondycję zachodnich banków więc zastanawiam się czy nie
przenieść tam swoich skromnych oszczędności.

Nie ma co przenosić, zagraniczne banki są równie bezpieczne, co SKOK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 11:48, Dared00 napisał:

> Co myślicie o SKOKu? Boję się o kondycję zachodnich banków więc zastanawiam się
czy nie
> przenieść tam swoich skromnych oszczędności.
Nie ma co przenosić, zagraniczne banki są równie bezpieczne, co SKOK.


Ale ich banki matki mają podobno wielkie problemy finansowe przez co istnieje ryzyko drenażu pieniędzy z polskich banków do matek :\ Komisja Europejska jest tym faktem zaniepokojona:
http://banki.wp.pl/kat,121354,title,Brak-koordynacji-moze-wydrenowac-banki-corki-takze-w-Polsce,wid,14448205,wiadomosc.html?ticaid=1e5b8&_ticrsn=3

Nie wiem co robić. SKOK jest nasz więc nigdzie pieniedzy nie przeniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam konta dla osoby pełnoletniej, która nie ma stałego dochodu (wciąż się uczę). Konto służyłoby głównie do zapłaty za zakupy na Allegro, ale od czasu do czasu przydałoby się wybrać coś z bankomatu. Miło by było, gdyby dostępna była możliwość przewalutowania lub aby można było bezproblemowo przelać pieniądze na PayPal (czasem kupi się coś na Steamie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 11:43, Obywatel_Piszczyk napisał:

Co myślicie o SKOKu? Boję się o kondycję zachodnich banków więc zastanawiam się czy nie
przenieść tam swoich skromnych oszczędności.


O ile nie chcesz zdeponować powyżej chyba 100 tys Euro to nie masz co się bać, bo depozyty są gwarantowane przez państwo. (chociaż jeszcze do nie dawna np Polbank miał gwarancje greckie, co mogłoby być bardziej skomplikowane)..

A przeniesienie zasobów z polskich oddziałów do zagranicznych nie zagraża depozytom, to w praktyce inne rozlokowanie inwestycji.. może mieć to tez przełożenie na ograniczenie kredytów w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 23:33, Gumisiek2 napisał:

Szukam konta dla osoby pełnoletniej, która nie ma stałego dochodu (wciąż się uczę). Konto
służyłoby głównie do zapłaty za zakupy na Allegro, ale od czasu do czasu przydałoby się
wybrać coś z bankomatu. Miło by było, gdyby dostępna była możliwość przewalutowania lub
aby można było bezproblemowo przelać pieniądze na PayPal (czasem kupi się coś na Steamie).


a ja polecam mBank..
konto założyłem mając jeszcze 15 lat, karta płatnicza ma funkcje płatności przez internet, niestety ostatnio wprowadzili opłatę 2 zł/miesiac za kartę, jeśli w danym miesiącu się nie zapłaci nią powyżej 100 zł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2012 o 07:55, Assurubalit napisał:

a ja polecam mBank..
konto założyłem mając jeszcze 15 lat, karta płatnicza ma funkcje płatności przez internet,
niestety ostatnio wprowadzili opłatę 2 zł/miesiac za kartę, jeśli w danym miesiącu się
nie zapłaci nią powyżej 100 zł..

Chyba już z tego zrezygnowali, mnie nie ciągną tej dwójki z konta, a używam go sporadycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2012 o 09:20, Daelor napisał:

>
Chyba już z tego zrezygnowali, mnie nie ciągną tej dwójki z konta, a używam go sporadycznie.


na stronie mBanku w tabeli opłat widzę cały czas info o opłacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 15:40, kulfonito napisał:

Co to jest transakcja bezgotówkowa? :D


Transakcja, w której nie bierze udział gotówka ( a gotówka, to są pieniądze materialne, monety banknoty ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 15:59, Piotrbov napisał:

> Co to jest transakcja bezgotówkowa? :D

Transakcja, w której nie bierze udział gotówka ( a gotówka, to są pieniądze materialne,
monety banknoty ).



Ok, to już wiem czemu mi wzięli 5zł za kartę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na Alior Bank. Mają jakieś marne zabezpieczenia systemu (albo słabych informatyków).
Padł im dziś system w moim mieście i w żadnym oddziale banku (a podobno i w całej Polsce) nie można wybrać pieniędzy. I nic nie wiadomo kiedy to naprawią i czy jutro będzie można coś wybrać.
A ja akurat jak na złość na jutro potrzebuję większej gotówki :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie orientuje się ktoś może, czy konto Maax w banku BGŻ zostaje po ukończeniu 18 roku życia?
I ew. czy da się jakoś je przekształcić w normalne konto bez większych formalności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować