Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Czy w DB "normalny użytkownik" może wybrać możliwość dostawania SMSów dotyczących transakcji na koncie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Chcę założyć pierwsze konto bankowe, nie mam na razie stałych dochodów, zależy mi na tym żeby jak najmniej obciążało finansowo. Jaka oferta pod tym względem prezentuję sie najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 23:59, Szyneczka007 napisał:

Witam!
Chcę założyć pierwsze konto bankowe, nie mam na razie stałych dochodów, zależy mi na
tym żeby jak najmniej obciążało finansowo. Jaka oferta pod tym względem prezentuję sie
najlepiej?


Korzystam z Alior Sync i na razie żadnych opłat nie mają w 100% za darmo. mBank też jest niezły ale od czasu do czasu wkurzają telefonami z "ekstra, super ofertami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 23:59, Szyneczka007 napisał:

Witam!
Chcę założyć pierwsze konto bankowe, nie mam na razie stałych dochodów, zależy mi na
tym żeby jak najmniej obciążało finansowo. Jaka oferta pod tym względem prezentuję sie
najlepiej?


Będąc w takiej samej sytuacji jak Twoja, zdecydowałem się na mbank :) jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 23:59, Szyneczka007 napisał:

Witam!
Chcę założyć pierwsze konto bankowe, nie mam na razie stałych dochodów, zależy mi na
tym żeby jak najmniej obciążało finansowo. Jaka oferta pod tym względem prezentuję sie
najlepiej?


Hmm, ING i konto Direct?

Jedyna opłata to 7zł miesięcznie za kartę, jeżeli w sumie przez okres danego miesiąca nie zapłacisz nią minimum 100zł.
Po za tym nie wiem jak to w innych bankach jest, ale tutaj wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce są bezpłatne (a przynajmniej z tego co mi wiadomo).

Co do Alior Sync, to sam nad tym myślałem, ale czytałem wiele negatywnych opinii i stwierdziłem, że nie będę ryzykował w czymś tak nowym, bo jednak jest to wciąż świeża oferta.

Chyba na ten moment dwie najlepsze opcje to mBank i ING.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ALiora nie korzystaj :) moja narzeczona w tym siedzi. Z początku wszystko ładnie, pięknie, zero opłat. A po jakimś roku czy dwóch zciągają kasę za wszystko. Osobiście umowy nie czytałem i nie wnikam ale wiem, że jest strasznie niezadowolona i będzie rezygnować przy najbliższej możliwej okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alior od niedawna wprowadził opłaty i to tylko do konta w polskiej walucie.
Osobiście korzystam z Synca oraz PKO. Karta w tym drugim to porażka i mogę tylko popłacić nią za rachunki we sklepie spożywczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 09:58, ArkStorm napisał:

Z ALiora nie korzystaj :) moja narzeczona w tym siedzi. Z początku wszystko ładnie, pięknie,
zero opłat. A po jakimś roku czy dwóch zciągają kasę za wszystko. Osobiście umowy nie
czytałem i nie wnikam ale wiem, że jest strasznie niezadowolona i będzie rezygnować przy
najbliższej możliwej okazji.


Ja korzystałem z Alior Banku od 3 lat, u nich nic a nic nie musiałem płacić. Z tej okazji, że od października zmienił się regulamin i konta, które nie były "główne" dostawały opłatę, którą trzeba było zapłacić usunąłem konto, lecz i tak został mi Sync i od początku ( jak już pisałem ) nie zapłaciłem im ani jednego grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 09:58, ArkStorm napisał:

Z ALiora nie korzystaj :) moja narzeczona w tym siedzi. Z początku wszystko ładnie, pięknie,
zero opłat. A po jakimś roku czy dwóch zciągają kasę za wszystko. Osobiście umowy nie
czytałem i nie wnikam ale wiem, że jest strasznie niezadowolona i będzie rezygnować przy
najbliższej możliwej okazji.



Mam konto w tym banku [jak i w dwóch innych] i oprócz miesięcznego ubezpieczenia karty [które wynosi ogromną kwotę, uderzająca w każdy polski budżet w wysokości.. 5 złotych polskich] nie płacę.

Tak to jest jak się poustawia masę zbędnych monitów typu "poproszę o smsa jak przyjdzie mi przelew na kwotę XYZ" i inne kompletnie zbędne bzdury [za które każdy bank sobie nalicza opłaty].

Przelewy sa darmowe, natychmiastowe kosztują śmieszną prowizję [do tysiąca złotych bodajże 1zl, powyżej do 2 czy 3 2zl i tak dalej...], samo konto nie kosztuje nic oprócz ubezpieczenia karty.

Jedyny poważny minus aliora to brak własnych bankomatów co powoduje opłatę za podejrzenie stanu konta [aczkolwiek wypłaty z bankomatów wszelakich są za free]

Drugi poważny minus to to co bank chce wprowadzić [o ile wprowadzi] - czyli niemalże szpiegowanie swoich użytkowników pod płaszczykiem dostosowywania dla nich "ofert" - na co sam się nie zgodzę i wtedy z aliorem się pożegnam.

Od siebie mogę odradzić z kolei Getin Bank.
Obsługa fatalna, do tego idioci pracujący w dziale windykacji.
Nie mam tam konta, nie miałem, nie mam z tym bankiem nic wspólnego - a ich pracownik [idiota do kwadratu bo złożyłem na niego skargę do knf i doniesienie do prokuratury, odżałuję trochę czasu ale dopilnuje, żeby zmienił prace na adekwatną do preferencji - tj kopanie rowów] zdobył mój numer telefonu i wydzwaniał do mnie pytając o mojego brata który u nich kredyt posiada.
Po pierwsze poinformował mnie kim jest i w jakiej sprawie dzwoni, łamiąc tajemnice bankową bo kredyty mojego brata to nie moja sprawa, po drugie wydzwaniał do mnie ponad półtora tygodnia, w pewnym momencie "żądając" żebym przekazał brata do telefonu [dosyć problematyczne, bo mieszkam od niego dobre 6 kilometrów piechotą]
Podejrzewam, ze ów idiota miał mój numer bo brat kiedyś dzwonił do tego banku z mojej komórki.
Nie mniej sprawę zgłosiłem - jeśli pracują tam tacy ludzie, to ja serdecznie odradzam posiadanie czegokolwiek w banku który kompletnie zlewa zarówno tajemnice bankową, prywatność klienta jak i panujące w naszym kraju prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sumie nie związane z bankowością. Jak każdy (chyba) klient banku Alior Sync wie, ten bank oferuje usługę "strefa rozrywki", co pozwala na zamawianie gier i filmów w niższych cenach. Dzisiaj chciałem kupić sobie w ramach tej usługi Wiedźmina: zabójcy królów, ale niestety pojawia mi się komunikat, że towaru nie ma na magazynie. Orientuje się ktoś może jak często uzupełniają towar, o ile w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź w sprawie banku, myślę że zdecyduję się na mBank, część rodziny która w nim siedzi zdecydowanie go poleca. Chciałem jeszcze tylko zapytać czy z takim eKONT-em można dokonywać zakupów na Playstation Store albo kupować RP w LoL-u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z mBankiem. Na Kickstarterze wydałem $525 na Dreamfall Chapters, w niedzielę pobrało mi z konta 1714zł (według najbardziej niekorzystnego przelicznika walut) i zostało mi jeszcze 50zł.

Dziś wita mnie taki absurd:

Jakim cudem najpierw zabrali mi 1714zł, a dziś dowiaduję się że 1760zł (co nie jest prawdą bo widziałem że zostało mi zabrane 1714).

Poza tym, ZADEN konwenter walut nie potwierdzi że $525=1760zł.

Jakieś pomysły?

20130312152045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 15:22, JackXPPL napisał:

Jakieś pomysły?


Prawdopodobnie mBank, jak chyba każdy bank, doliczył sobie jakieś koszty przewalutowania. Zamiast produkować się na forum lepiej zadzwonić na infolinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2013 o 15:24, rob006 napisał:

Prawdopodobnie mBank, jak chyba każdy bank, doliczył sobie jakieś koszty przewalutowania.
Zamiast produkować się na forum lepiej zadzwonić na infolinię.


Infolinia nie doceni wydania 1.5k na grę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 21:37, Szyneczka007 napisał:

Dziękuję za odpowiedź w sprawie banku, myślę że zdecyduję się na mBank, część rodziny
która w nim siedzi zdecydowanie go poleca. Chciałem jeszcze tylko zapytać czy z takim
eKONT-em można dokonywać zakupów na Playstation Store albo kupować RP w LoL-u?


Ja z ich kartą miałem duże problemy, żeby kupić coś na XBL, ale z paypalem nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związdku z tym, że wybieram się za niedługo do USA, chciałbym zapytać się o rachunek walutowy w USD,w szczególności o eMAX w mBanku, o to jak wygląda korzystanie z takowego, w szczególności przy przewalutowywaniu poprzez taki serwis jak internetowykantor.pl na normalny rachunek w mBanku? Czy przy wpływach zza granicy naliczana jest jakaś opłata? Także, czy nie ma żadnych kosztów przy przelewaniu pieniądzy z paypala i na paypala z takowym rachunkiem walutowym? Plus, jeszcze sprawa karty płatniczej - jak widzę, to żadnej do konta przydzielonej mieć nie można czy tylko jej nie wydają przy otwarciu tego rachunku?

Zastanawiam się jeszcze nad alternatywami poprzez inne banki.

I pytanie co do kodów SMS''owych związanych z każdą operacją z mBanku na koncie - czy nie ma żadnych problemów z otrzymywaniem ich za granicą? Mianowicie, USA. Jak są, to czy jakoś da się bez tego obejść przy korzystaniu z konta(rozumiem kwestie bezpieczeństwa i tego jak miałbym przekichane gdyby ktoś mi do tego konta się dobrał, na multum sposobów)? Być może coś w stylu przekazywania/odbioru SMS'ów tych na e-mail czy coś w tym stylu? Sieć Orange, mam dośc stary telefon(więc jestem w tyle co do smartfonów, że hoho), ale mógłbym zostawić na parę miesięcy podłączany do prądu z funkcją przesyłania otrzymanych SMS'ów z określonego numeru na e-mail(jeszcze taką funkcję powinien mieć xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi mi o możliwość wyciągnięcia środków z konta walutowego przy jak najmniejszej ilości przewalutowań bądź ponoszenia dodatkowych opłat. Taki przelew do kantoru internetowego z konta walutowego w szczególności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z racji pewnego powiązania i obrotu pieniędzmi.
betathome
korzysta ktoś? W sumie chodzi mi o to czy mogę wpłacić pieniądze nieswoją kartą kredytową.
Druga sprawa tyczy się się bonusów. W 11 punkcie piszę, że muszę obrócić go 3 razy. Tzn jeśli bonusu jest 100%
To jeśli wpłacę 100zł dostanę drugie tyle to wypłacić gotówkę będę mógł dopiero jak uzbieram 400zł? Jest możliwość nie przyjęcia bonusu? Najprawdopodobniej jutro będę dokonywał wpłaty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpłaciłem, nie do końca wiem jak oni liczą ten obrót, bonusem, ale chyba jest w porządku.

Inne pytanie da się w iPKO w danych zmienić numer telefonu? Nigdzie nie widzę takiej opcji. A numer już dawno mam nowy, to w razie czego podskoczę do banku go zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować