Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2013 o 22:57, zerohunter napisał:

Nie doprecyzowałem, chodzi mi o takie standardowe sklepy, to że przez internetowe to
chyba normalne:D


No to naturalnie, że tak, Alior ma karty od MasterCard''a i do tej pory nigdy nie miałem problemów z płaceniem nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 22:14, zerohunter napisał:

A tam mogę np. mieć konto na minusie?


Wydaje mi się, że tylko tyle ile masz na koncie. Nigdy nie sprawdzałem, wejdź na sync.pl i sie tam zapytaj, jesli to dla ciebie ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 22:14, zerohunter napisał:

A tam mogę np. mieć konto na minusie?

>

Zawsze istnieje ryzyko zminusowania salda. Zdarza się nawet na kartach od konta typu pre-paid. Chociażby przez to, ze kupując coś w weekend i płacąc zbliżeniowo system łapie opóźnienie na autoryzację.
Na przykładzie - masz 50zł na koncie, robisz zakupy za 35zł i potem robisz kolejne za kolejne 35.
Normalnie jeśli system zaskoczy prawidłowo to przy próbie zapłacenia za drugie zakupy powinna byc wysłana informacja odmowna ale jeśli jest opóźnienie w naliczeniu transakcji z 1szych płatności to na koncie dalej dla terminalu widnieje kwota odpowiednia do zatwierdzenia tych drugich zakupów.
Efekt jest taki, ze konto potem się zdebetuje na -15zł.

Miewam takie sytuacje notorycznie bo korzystam z kilku kart i czasem z przyzwyczajenia zapłacę nie ta która powinienem.

Nie jest to żadna "straszna" sytuacja, odsetek tez nie naliczają od reki za zdebetowane konto [a rzekł bym, ze jeśli naliczają to cholernie liberalnie kiedyś się zdebetowałem bezwiednie na jednym koncie na 37zł i wisiał ten minus dobre 2 tyg bo byłem za leniwy, żeby ruszyć paluchem i zrobić przelew]

Taki debet może się tez zdarzyć przy zwykłej płatności "fizycznej" [gdzie karta idzie do odczytu w terminal].
Wszystko rozbija się o sklep w jakim płacisz, to jakim sprzętem dysponują [jaka generacja, jaki soft wgrany, jak system u nich pracuje, jak stabilne jest ich połączenie]. Sytuacje takie zdarzają się jednak dosyć rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy dobrze trafiłem z tematem ale, mam pytanie zamierzam wziąść no taka, mała porzyczkę mianowicię z (Wonga.com. https://www.wonga.pl/) Robię to pierwszy raz więć zbytnio nie jestem obeznany w tych sprawach, chodzi mi tylko o porzyczenie 200zł bo brakuje mi do karty graficznej wygląda to tak . \\\\ Termin spłaty: poniedziałek, 17 czerwca 2013

Pożyczasz 200zł + Prowizje i odsetki* 58,66zł = Do spłaty 258,66zł . Czyli dopiero odaję 258zł 17czerwca?? Proszę o szybką odp ! .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozesz splacic nawet i wczesniej:
https://www.wonga.pl/frequently-asked-questions?item=question_19
(Pamietaj przy tym, ze w tym dniu masz WPLYNAC srodki na dane konto, a nie kiedy zlecisz przelew

Ale jak nie zaplacisz w terminie to:
https://www.wonga.pl/troubleshooting?item=question_11

Choc skoro i tak bys splacal 17 czerwca to moze jednak warto sie wstrzymac albo pozyczyc od rodziny/znajomego. Placic 60dych, by pozyczyc 200PLN chyba nie jest najrozsadniejsze. Takie cos moze sie przydac tylko w sytuacjach ekstramalnych, a nie na cos co chyba jednak moze poczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 21:17, Piotrek_K napisał:

Mozesz splacic nawet i wczesniej:
https://www.wonga.pl/frequently-asked-questions?item=question_19
(Pamietaj przy tym, ze w tym dniu masz WPLYNAC srodki na dane konto, a nie kiedy zlecisz
przelew

Ale jak nie zaplacisz w terminie to:
https://www.wonga.pl/troubleshooting?item=question_11

Choc skoro i tak bys splacal 17 czerwca to moze jednak warto sie wstrzymac albo pozyczyc
od rodziny/znajomego. Placic 60dych, by pozyczyc 200PLN chyba nie jest najrozsadniejsze.
Takie cos moze sie przydac tylko w sytuacjach ekstramalnych, a nie na cos co chyba
jednak moze poczekac.

Nie, no bardziej pasowało by mi jak podałem, czyli tak jak napisane wniosek podać nr konta pesel i czekać na 200zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 21:17, Piotrek_K napisał:

Mozesz splacic nawet i wczesniej:
https://www.wonga.pl/frequently-asked-questions?item=question_19
(Pamietaj przy tym, ze w tym dniu masz WPLYNAC srodki na dane konto, a nie kiedy zlecisz
przelew

Ale jak nie zaplacisz w terminie to:
https://www.wonga.pl/troubleshooting?item=question_11

Choc skoro i tak bys splacal 17 czerwca to moze jednak warto sie wstrzymac albo pozyczyc
od rodziny/znajomego. Placic 60dych, by pozyczyc 200PLN chyba nie jest najrozsadniejsze.
Takie cos moze sie przydac tylko w sytuacjach ekstramalnych, a nie na cos co chyba
jednak moze poczekac.

Ale, to 60zł to rata wychodzi co tydz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku czerwca będę poszukiwał sensownej lokaty czy czegoś w tym guście, obecna mi nie odpowiada [ zyski z tego są beznadziejne ]. Wiem, że nie ma co liczyć na cuda ale bez przesady. Gdzie i jak mógłbym ulokować [ na maks 12 miesiący choć preferowałbym coś krótszego ] pewną sumę by wyjąć jakieś konkretne pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie ma zadnych kruczkow (oprocz tego ogromnego oprocentowania) to jest te 258PLN to jest wszystko co zaplacisz, jesli dokonasz wplaty w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 22:00, Piotrek_K napisał:

Jesli nie ma zadnych kruczkow (oprocz tego ogromnego oprocentowania) to jest te 258PLN
to jest wszystko co zaplacisz, jesli dokonasz wplaty w terminie.

Dodam iż sprawa jest pilna dlatego, potrzebuję tych 200zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy, jeżeli jutro zakładam konto w PKO BP, bd miał jakieś opłaty czy konto darmowe jest?. I czy zaraz po założeniu mogę robić przelewy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 14:53, Kubson023 napisał:

Czy, jeżeli jutro zakładam konto w PKO BP, bd miał jakieś opłaty czy konto darmowe jest?.
I czy zaraz po założeniu mogę robić przelewy itp.


Ale jakie konto chcesz założyć? Bank ma różne konta więc ciężko coś powiedzieć. No i termin otwarcia konta może być różny w zależności od banku. Najlepiej zapytać się jak będziesz zakładał, zazwyczaj konto jest aktywne albo tego samego dnia albo od dnia następnego. No i tabele opłat i prowizji są twoim przyjacielem, w nich są wyszczególnione wszystkie opłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu jest prawdziwym leniem, minuta szukania w internecie... https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/rachunki/rachunki-osobiste/pko-konto-za-zero/#/oprocentowanie-i-oplaty/

Korzystam od jakiegoś czasu z Alior Synca. Wszystko jest ok, jestem zadowolony. Jedyny mankament na który jak na razie się natknąłem to brak wyświetlania obecnego salda w bankomatach banku spółdzielczego. Wy też tak mieliście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze na nie więcej niż 30 dni złóż wniosek nie w wonga a w vivusie.
Tam masz 1sza pożyczkę chwilówkę za darmo, tj bierzesz od 100 do 1200zł i tyle samo zwracasz [warunkiem jest zwrot w nie więcej niż 30 dni].
Weźmiesz 200 - oddasz 200 bez żadnego dopłacania z procentem.

Jeśli już tak na gwałt ci potrzeba kasy z tego typu serwisów to vivus wypada najlepiej.
Bo jest duża firma która działa na wielu rynkach międzynarodowo od ładnych paru lat, teraz w Polsce od około roku mają dosyć intensywną kampanie marketingową [jak widać skuteczną bo zaczynali z pożyczek o pułapie max 600zł a teraz ta kwota jest podwojona dla 1szej pożyczki] i ciągle 1sza pożyczka jest darmowa.

Natomiast jeśli potrzebujesz pożyczki rozłożonej na kilka rat a nie możesz takiej dostać w banku to masz serwisy z pożyczkami społecznościowymi [np kokos] gdzie standardowe oprocentowanie to 19% [więc nie tak korzystnie jak w banku ale nie bandycko i drogo jak w providentach czy innych tego typu złodziejskich instytucjach typu "parabanki"]. Aczkolwiek w takich serwisach wymagana jest zawsze weryfikacja danych, która jest płatna [opłaty łączne rzędu 20-50zl, chyba, ze akurat jest jakaś promocja gdzie np pakiet weryfikacyjny kosztuje symboliczna złotówkę]

Natomiast po większe pieniądze tylko banki. Żadne firmy pozabankowe czy indywidualni pożyczkodawcy bo tam będą cie chcieli wydymać jak tylko się da [weksle inblanco, hipoteka z przekazaniem własności itp kruczki przez które można wziąć np 50 tysięcy a zwrócić będziesz musiał 2-3x tyle, tudzież stracisz swoje ruchomości/nieruchomości jakie dasz w zastaw]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 15:39, Nufiko napisał:

> Czy, jeżeli jutro zakładam konto w PKO BP, bd miał jakieś opłaty czy konto darmowe
jest?.
> I czy zaraz po założeniu mogę robić przelewy itp.

Ale jakie konto chcesz założyć? Bank ma różne konta więc ciężko coś powiedzieć. No i
termin otwarcia konta może być różny w zależności od banku. Najlepiej zapytać się jak
będziesz zakładał, zazwyczaj konto jest aktywne albo tego samego dnia albo od dnia następnego.
No i tabele opłat i prowizji są twoim przyjacielem, w nich są wyszczególnione wszystkie
opłaty.

Zwykłe, konto internetowe gdzie bd mógł sb wpłacić pieniążki, wypłacić robić przelewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować