Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

> Możesz stworzyć ile chcesz kont. Jedno może być typowym ROR''em, a drugie kontem oszczędnościowym (w tym
> momencie oprocentowanie wynosi około 2,3% w skali roku). Czyli w twoim przypadku 500 PLN idzie do ROR''a, a 500
> PLN do tego konta oszczędnościowego.

> Oprócz tego jest coś takiego jak lokata z deklarowaną miesięczną wpłatą.
okey, :D rozumiem, więc dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założyłem konto w alior sync (przez internet), przy składaniu wniosku zaznaczyłem, że chcę kartę debetową. Powoli mija tydzień, a ja żadnego listu jeszcze od nich nie dostałem. To normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni na to mają 14 dni roboczych [czyli odliczasz weekendy] wiec de facto składając taki wniosek w niedzielę online, jak rozpatrzą go w poniedziałek rano i zleca wysyłkę karty może ona w najgorszym wariancie dojść w czwartek 3ciego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 20:15, Pietro87 napisał:

wiec de facto składając taki wniosek w niedzielę online,

Akurat

Dnia 23.01.2014 o 20:15, Pietro87 napisał:

jak rozpatrzą go w poniedziałek rano i zleca wysyłkę karty
może ona w najgorszym wariancie dojść w czwartek 3ciego tygodnia.

eh, obyś nie wykrakał ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z mBankiem.

Dzisiaj próbuję się logować i otrzymałem informację "Zablokowany dostęp do serwisu transakcyjnego.".

Zupełnie bez powodu... Ktoś miał podobną sytuację? Jakiś błąd systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 23:11, JackXPPL napisał:

Mam problem z mBankiem.

Dzisiaj próbuję się logować i otrzymałem informację "Zablokowany dostęp do serwisu transakcyjnego.".

Zupełnie bez powodu... Ktoś miał podobną sytuację? Jakiś błąd systemu?


Pewnie źle wpisałeś hasło określoną ilość razy. Jeśli masz ustalony telekod, to dostęp odblokujesz w 5 minut, jeśli nie, to czeka cię więcej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 23:56, rob006 napisał:

> Mam problem z mBankiem.
>
> Dzisiaj próbuję się logować i otrzymałem informację "Zablokowany dostęp do serwisu
transakcyjnego.".
>
> Zupełnie bez powodu... Ktoś miał podobną sytuację? Jakiś błąd systemu?

Pewnie źle wpisałeś hasło określoną ilość razy. Jeśli masz ustalony telekod, to dostęp
odblokujesz w 5 minut, jeśli nie, to czeka cię więcej zabawy.


Właśnie nie logowałem się od paru dni i zawsze wprowadzałem poprawne hasło więc to nie to. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się tam miewać podobną sytuację. Wynikała ona z jakiś wewnętrznych konserwacji ich serwisu [o których nie wywieszają nie wiedzieć czemu informacji, przynajmniej tyle ustaliłem z konsultantem w momencie kiedy tez sam nie mogłem się zalogować mimo podawania prawidłowych danych]

Zadzwoń na infolinię i wyjaśnij sprawę, to najszybsza droga do uzyskania informacji [chyba, ze oddział mbanku masz rzut beretem od domu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2014 o 12:50, Pietro87 napisał:

Zdarzyło mi się tam miewać podobną sytuację. Wynikała ona z jakiś wewnętrznych konserwacji
ich serwisu [o których nie wywieszają nie wiedzieć czemu informacji, przynajmniej tyle
ustaliłem z konsultantem w momencie kiedy tez sam nie mogłem się zalogować mimo podawania
prawidłowych danych]

Zadzwoń na infolinię i wyjaśnij sprawę, to najszybsza droga do uzyskania informacji [chyba,
ze oddział mbanku masz rzut beretem od domu]


Chyba będę musiał do nich pojechać... Gdy zadzowniłem okazało się, że nie znam jakiegoś telekodu. Poczytałem o tym w internecie więc zadzowniłem i rozmawiam z konsultantem, jakieś pytania 3 ze względów bezpieczeństwa, odpowiadam - na końcu "Na 1 pytanie otrzymałam błędną odpowiedź proszę oponowny kontakt..."

O co chodzi? o.O

Edit:// Chyba wiem o co chodzi, kiedy spytała o nazwisko panienskie matki to ja powiedziałem, ale... imię. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się dziś zalogować do Alior Sync. Wpisuję identyfikator, potem napis "proszę czekać" i czekam w nieskończoność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2014 o 14:38, Graszcz napisał:

Nie mogę się dziś zalogować do Alior Sync. Wpisuję identyfikator, potem napis "proszę
czekać" i czekam w nieskończoność


Nie ty jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko sync leży, sam alior bank tez padł [o ile jeszcze godzinę temu strona działała o tyle teraz nawet panel logowania się nie wczytuje, strona główna też]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, postanowiłem w końcu założyć sobie jakieś konto w banku. Jaki polecacie? Tak dla stereotypowego "biednego studenta" :P Dużo dobrego słyszę o Alior Syncu, ale może ktoś się wypowie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 13:41, Outlander-pro napisał:

Hej, postanowiłem w końcu założyć sobie jakieś konto w banku. Jaki polecacie? Tak dla
stereotypowego "biednego studenta" :P Dużo dobrego słyszę o Alior Syncu, ale może ktoś
się wypowie? :)


Jeśli nie chcesz nic płacić to Alior Sync. Do tej pory nie zabrali mi ani grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2014 o 13:52, Piotrbov napisał:

Jeśli nie chcesz nic płacić to Alior Sync. Do tej pory nie zabrali mi ani grosza.


W umowie dostępnej na ich stronie znalazłem taką informację: "Posiadacz wyraża zgodę na objęcie go ochroną ubezpieczeniową w ramach w ramach Ubezpieczenia Assistance
dla właścicieli rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych Alior Sync prowadzonych przez Alior Bank S.A.,
oświadcza, że przed przystąpieniem do umowy ubezpieczenia otrzymał tekst Ogólnych Warunków Ubezpieczenia
oraz zapoznał się z nimi i zaakceptował ich treść."

ale nigdzi nie mogę znaleźć informacji co to za ubezpieczenie i ile się za nie płaci. Czyli jednak jakieś opłaty są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no więc, wracając do tematu Synca

Dnia 23.01.2014 o 20:25, nightfaler napisał:

eh, obyś nie wykrakał ;p

Dostałem kartę tydzień temu..... .
Czyli czekałem jakiś miesiąc. Przeżyję.
Ale tego, że wczorajszego przelewu z PKOBP, który wykonałem rano na konto w Sync''u jeszcze na nim nie mam to już nie bardzo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkowicie zielony w temacie lokat.
Mam pewną kwotę, która "kisi się" na moim koncie Alior Sync i raczej nie zanosi się abym szybko potrzebował choćby jej połowy.
Pomyślałem, że może warto wpłacić coś na jakąś lokatę?
Jednak tak jak wspomniałem, nigdy nie miałem z tym do czynienia. Posiadam jedynie konto w Syncu.
Co powinienem wiedzieć?
Może ktoś coś polecić konkretnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach

Tak na szybko. Każda lokata jest robiona na jakiś x czasu z jakimś oprocentowaniem y w skali roku. Z różnym okresem kapitalizacji (najczęściej jest to miesięczna, lub roczna), czyli co jaki czas pieniądze na koncie się zwiększają.

I tak po prostu jak się założy taką lokatę, to te pieniądze tam sobie siedzą i zwiększają cyferki. Po skończeniu lokaty bank oddaje ci pieniądze wpłacona na lokatę plus odsetki.
Można tez wczęśniej zamknąć tą lokatę, lecz to co się stanie z odesetkami to zależy od umowy. Czasami dostajesz tylko pieniądze wpłacone, czasami połowę zdobytych do tej pory odsetek.

No i też wszystko zależy ile chcesz pieniędzy wsadzić. Załóżny że lokata jest na dwa lata z oprocentowaniem 5% w skali roku z kapitalizacją roczną. Wpłaciłeś do niej 5000 złotych. To po dwóch latach dostaniesz z tej lokaty 5512,5 PLN

Ja w Syncu oprócz typowego ROR''a mam jeszcze konto oszczędnościowe ( w tym momencie oprocentowanie to 2,31%). Pierwszy przelew w miesiącu z tego konta jest za darmo, za kolejne trzeba ileśtam płacić. Kapitalizacja odsetek jest miesięczna.
Może te oprocentowanie jest małe, ale jednak mam pewność, że jak nagle będę potrzebował większej kasy to nie będę się użalał, że muszę zamknąć lokatę i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2014 o 19:49, Piotrbov napisał:

Ja w Syncu oprócz typowego ROR''a mam jeszcze konto oszczędnościow

Może i głupie pytanie, ale:
Masz dwa odrębne konta? Jeśli tak to czemu? Nie prościej mieć jedno domyślne konto, w tym wypadku tego ROR''a i na nim otworzyć lokatę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować