Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Chyba najlepsze lokaty oferuje teraz Idea Bank. Dwa miesiace temu, za lokatę na pół roku, dali mi 4%.
A na rok oferowali 4,25%.
Dla nowych klientów było nawet 5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da sie w koncie internetowym Alior Banku zmienic numer telefonu? Czy trzeba isc z tym do banku? Bo cos szukam takiej opcji i znalezc nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 12:24, Ziggy napisał:

Da sie w koncie internetowym Alior Banku zmienic numer telefonu? Czy trzeba isc z tym
do banku? Bo cos szukam takiej opcji i znalezc nie moge.

Można. Wchodzisz w zakładkę "Ustawienia" (jest na górze) a następnie "Telefon do kodów SMS" (jest z lewej strony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no za cholery tych ustawien nie moglem dostrzec. Mało widoczne jak dla mnie ale w koncu znalazłem. Bardzo ale to bardzo dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałem tutaj trochę, ale od kilku stron ludzie nie pytają o to jaki bank wybrać.
Więc pytam- jutro spadam na miasto i zakładam konto. Tylko gdzie? Mam pod ręką alior bank, który jest podobno wiarygodny. Cała moja rodzina ma konta w bph (w innych też, ale tutaj mają takie.. główne) ale ja nie jestem co do nich przekonany. Co polecacie? I jaki rodzaj konta? Do wyboru mam eurobank, pekao s.a, bph, santander consumer i alior bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś bank przebije tmobile? Ta strona mnie denerwuje, musze wchodzić przez sync.pl bo inaczej mogę się logować tylko jakbym miał abonament u nich, i ogólnie jakoś nie lubię ich bo mnie wkurzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 22:20, zerohunter napisał:

Jakiś bank przebije tmobile? Ta strona mnie denerwuje, musze wchodzić przez sync.pl bo
inaczej mogę się logować tylko jakbym miał abonament u nich, i ogólnie jakoś nie lubię
ich bo mnie wkurzyli.


Nie rozumiem. Dlaczego musisz wchodzić przez sync.pl? Nie łatwiej t-mobilebankowe.pl? Nie trzeba mieć żadnego abonamentu w t-mobilu by móc się logować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 14:58, Accid napisał:

Szukałem tutaj trochę, ale od kilku stron ludzie nie pytają o to jaki bank wybrać.

Pewnie już jakieś konto masz, ale tak to powiem też dla innych, że ja mogę polecić PKO BP i ich Konto Dla Młodych.
Akurat to co dla młodego studenta jest potrzebne - wszystko za free, bankomaty, przelewy, karta, prowadzenie konta itp.
Jedyne zastrzeżenie to to, że trzeba zrobić 5 płatności kartą w miesiacu, w innych przypadku trzeba zapłacić za kartę 5 zł. Tzn. przy jednej operacji kartą 4 zł, przy dwóch 3 zł, przy trzech 2 zł and so on, przy 5 operacjach jest free. Czyli wystarcza kupić 5 razy piwo, to żaden problem :p
Z tego co widzę to najlepsza oferta dla typowego studenta, korzystam już parę miesięcy i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2014 o 16:48, Outlander-pro napisał:

Z tego co widzę to najlepsza oferta dla typowego studenta, korzystam już parę miesięcy
i jestem zadowolony.

W T-Mobile (dawny Alior Sync) to wszystko masz za darmo bez żadnych dodatkowych wymagań i nie trzeba liczyć, ile razy już płaciłeś kartą. ;) Jeśli mieszka się na wsi/w małych miasteczkach to jest to plus, bo w wielu sklepach akceptowana jest tylko gotówka. W dodatku jest 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2014 o 15:02, Rusty-Luke napisał:

W T-Mobile (dawny Alior Sync)

Patrzyłem na ofertę T-Mobile, ale jakoś mi nie podpasowała. Jakoś nie super mi się kojarzy połączenie banku i operatora telefonii komórkowej :P No i z PKO mam prawdziwe oddziały w razie czego.
No i mieszkam w Warszawie, to tu problemu z płaceniem kartą nie mam - Paypass wszędzie jest, nawet od niedawna w Biedronkach! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2014 o 20:09, Outlander-pro napisał:

Patrzyłem na ofertę T-Mobile, ale jakoś mi nie podpasowała. Jakoś nie super mi się kojarzy
połączenie banku i operatora telefonii komórkowej :P

Przecież taki trend występuje w całym sektorze bankowym, Plus ma już własny internetowy bank, a pozostałe sieci komórkowe też zaczynają kombinować.

Dnia 25.08.2014 o 20:09, Outlander-pro napisał:

No i z PKO mam prawdziwe oddziały
w razie czego.

Po nawiązaniu współpracy z T-mobile, w Syncu też już jest kilka prawdziwych oddziałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam konta w dwóch bankach - PEKAO SA oraz mBanku. Temu pierwszemu płacę 4 zł miesięcznie za prowadzenie konta, drugi jest teoretycznie za free więc realizuję z niego przelewy i korzytam z bankomatu...
Muszę z jednego zrezygnować i prawdopodobnie będzie to PEKAO SA.
Poza tym gdy mam jakiś problem związany z bankami lub danymi usługalmi to raczej pytam na tym forum http://www.forum-kredytowe.pl/f129/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie bawiłem się w lokaty, ale zacząłem się zastanawiać czy by nie spróbować.
Mam pewną kwotę, chyba całkiem sensowną, której na pewno przez najbliższy czas (może nawet kilka lat) nie ruszę.
Szkoda byłoby żeby tak po prostu leżała w momencie gdy może cokolwiek zarobić.
Jak to jest z tymi lokatami, gdzie najlepiej założyć i czy wiążą się z tym jakieś koszty?
Czy jeśli znajdę interesującą mnie ofertę w banku, w którym nie mam konta, to aby skorzystać z lokaty, muszę je otworzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 11:16, kaczek93 napisał:

Jak to jest z tymi lokatami, gdzie najlepiej założyć i czy wiążą się z tym jakieś koszty?

To jest akurat proste: najlepiej założyć tam gdzie dają najwyższy procent ;-P
Kosztów nie ma żadnych (oprócz podatku Belki, który Ci automatycznie potrącą przy wypłacie).
Niestety obecnie nie ma zbyt dobrych ofert dla lokat. Najczęściej oferują nieco ponad 3,5%. Jak znajdziesz coś powyżej 4,5%, to możesz śmiało uznać to za b. dobrą ofertę.

Dnia 10.09.2014 o 11:16, kaczek93 napisał:

Czy jeśli znajdę interesującą mnie ofertę w banku, w którym nie mam konta, to aby skorzystać
z lokaty, muszę je otworzyć?

To zależy od banku (wymogi danej oferty), ale najczęściej nie trzeba w nim posiadać konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 11:38, A-cis napisał:

To jest akurat proste: najlepiej założyć tam gdzie dają najwyższy procent ;-P

Nie wiem czy jest to takie oczywiste. Niektórzy urzeczeni bardzo dobrym oprocentowaniem założyli lokaty w AmberGold, a jak się skończyło to wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 11:54, kaczek93 napisał:

> To jest akurat proste: najlepiej założyć tam gdzie dają najwyższy procent ;-P
Nie wiem czy jest to takie oczywiste. Niektórzy urzeczeni bardzo dobrym oprocentowaniem
założyli lokaty w AmberGold, a jak się skończyło to wiadomo.


Amber Gold to nie był bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 11:54, kaczek93 napisał:

Nie wiem czy jest to takie oczywiste. Niektórzy urzeczeni bardzo dobrym oprocentowaniem
założyli lokaty w AmberGold, a jak się skończyło to wiadomo.

Jak wyżej. Mówimy o bankach. To wynikało z ostatniej części Twojego pytania.
Nie biorę pod uwagę żadnych kas spółdzielczych czy innych Skoków. A banki mają fundusze gwarancyjne i są ubezpieczone.
Oczywiście możesz odpowiedzieć, że banki też padają (vide ostatni kryzys światowy) ale to jednak nie są codzienne wydarzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Niestety w T-mobile usługi bankowe (co za kretyńska nazwa) mam tylko 2,20%. Od biedy można coś wpłacić, ale jednak chciałoby się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 20:27, kaczek93 napisał:

Niestety w T-mobile usługi bankowe (co za kretyńska nazwa) mam tylko 2,20%. Od biedy
można coś wpłacić, ale jednak chciałoby się więcej.

2,2% to zdecydowanie za mało. Nie wiem czy to nawet pokrywa wartośc inflacji.
Zobacz Idea Bank. Tam chyba dają aktualnie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować