Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2015 o 18:40, Piotrek_K napisał:

Nie bardzo rozumiem, kazda karta ma termin waznosci i po tym czasie dostaje sie nowa.
A skoro dostales nowa i nie jest to juz Alior Sync tylko T-Mobile to nie moga Ci przeciez
dac karty Aliora.

Najprostsze rozwiązania są najlepsze, a ja już doszukiwałem się teorii spiskowych i zamachów na moje życie :)
Faktycznie, na poprzedniej karcie widnieje 07/15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje obecnie jakaś dobra alternatywa dla T-mobile UB?
Nie odkryję Ameryki gdy powiem, że w 2012 roku zakładałem w pełni darmowe konto Alior Sync, na które nie mogłem powiedzieć złego słowa. Całość doprawiał świetny cashback i do dziś wspominam moment, gdy dostałem aż 100zł zwrotu za kupno laptopa na allegro. Późniejsze zmiany takie jak ograniczenie a potem wycofanie wspomnianej wyżej opcji zaakceptowałem, bo zwyczajnie mogłem się bez nich obejść.
Niestety wprowadzenie opłat za kartę uważam (z resztą jak większość) za totalną żenadę. Nie mogę z niej zrezygnować, gdyż potrzebuję częstych wypłat, ale też nie płacę nią w sklepie na 200zł miesięcznie, bo praktycznie w ogóle tego nie robię.
Czy istnieje jakaś sprawdzona alternatywa dla tej pseudo-bankowości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2015 o 11:14, kaczek93 napisał:

Czy istnieje jakaś sprawdzona alternatywa dla tej pseudo-bankowości?

To nie pseudo bankowość.
Jak chcesz mieć darmową kartę to załóż płatne konto (gdziekolwiek) lub konto gdzie jest wszystko za darmo jak są "wpływy" z tytułu wynagrodzenia ... a sorry :) ... Więc widzisz, ciężko teraz o coś lepszego, zawsze jest jakieś ale... za to właściciele sklepów mają tanie terminale do płatności bezgotówkowych. Koszty przerzucono na klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2015 o 18:52, Martimat napisał:

> Czy istnieje jakaś sprawdzona alternatywa dla tej pseudo-bankowości?
To nie pseudo bankowość.
Jak chcesz mieć darmową kartę to załóż płatne konto (gdziekolwiek) lub konto gdzie jest
wszystko za darmo jak są "wpływy" z tytułu wynagrodzenia ... a sorry :) ... Więc widzisz,
ciężko teraz o coś lepszego, zawsze jest jakieś ale... za to właściciele sklepów mają
tanie terminale do płatności bezgotówkowych. Koszty przerzucono na klientów.

Finalnie i tak wychodzi na to, że T-mobile to jedna z najlepszych ofert jeśli chodzi o prowadzenie. Tylko czekać jak wprowadzą opłaty za przelewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprobowac kart prepaid/przedplaconych, zdaje sie, ze mozna nia robic prawie wszystko tak jak zwykla karta, zwykle jest tylko oplata za wyrobienie karty (szczegoly wiadomo, zaleza od banku). konto bez karty musialbys zostawic, jezeli chcialbys komus zrobic zwykly przelew. Nie wiem tylko co po utracie waznosci (zwykle 2 lata ?) takiej karty sie dzieje, czy trzeba miec nowa z nowym kontem technicznym czy przedluza waznosc (za oplata?) - bo przy zwyklych kartach to nowe dostajesz za darmo/w cenie rachunku/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2015 o 11:14, kaczek93 napisał:

Czy istnieje jakaś sprawdzona alternatywa dla tej pseudo-bankowości?

Są banki, które wymagają tylko określonej ilości transakcji w miesiącu, bez względu na ich łączną kwotę. Łatwo i tanio spełnia się ten warunek dzięki biletomatom. Część sklepów umożliwia wypłatę gotówki przy okazji płacenia kartą za zakupy i muszę przyznać, że dość regularnie z tego korzystam, bo odpada długie oczekiwanie na uwolnienie niesłusznie obciążających rachunek środków, gdyby doszło do awarii bankomatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2015 o 21:40, Treant napisał:

Część sklepów
umożliwia wypłatę gotówki przy okazji płacenia kartą za zakupy i muszę przyznać, że dość
regularnie z tego korzystam, bo odpada długie oczekiwanie na uwolnienie niesłusznie obciążających
rachunek środków, gdyby doszło do awarii bankomatu.


Przecież gdyby doszło do awarii terminala też byś czekał, pewnie jeszcze dłużej niż w przypadku awarii bankomatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2015 o 23:56, rob006 napisał:

Przecież gdyby doszło do awarii terminala też byś czekał, pewnie jeszcze dłużej niż w
przypadku awarii bankomatu.

Przerabiałem oba przypadki i ten z terminalem nie wymagał z mojej strony żadnej interwencji - blokada środków zniknęła pewnie w momencie, gdy terminal przesłał dane zrealizowanych transakcji. Nieudana wypłata z bankomatu skończyła się założeniem blokady i po termine jej wygaśnięcia obciązeniem rachunku. Niesłusznie pobrane środki odzyskałem dopiero po kilku miesiącach od złożenia reklamacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2015 o 23:52, Treant napisał:

Przerabiałem oba przypadki i ten z terminalem nie wymagał z mojej strony żadnej interwencji
- blokada środków zniknęła pewnie w momencie, gdy terminal przesłał dane zrealizowanych
transakcji. Nieudana wypłata z bankomatu skończyła się założeniem blokady i po termine
jej wygaśnięcia obciązeniem rachunku. Niesłusznie pobrane środki odzyskałem dopiero po
kilku miesiącach od złożenia reklamacji.


Hmm, w sumie sam nigdy nie miałem takich problemów ani z bankomatami ani terminalami (a przynajmniej nie takimi kończącymi się blokadą środków), ale słyszałem dzikie historie od znajomych znajomych, gdy po przerwanej transakcji pieniądze były blokowana na koncie, i sprzedawca nie chciał rozmawiać "bo on żadnych pieniędzy nie dostał, więc to nie jego problem", operator terminala rozmawia tylko ze swoimi klientami (czyli w tym wypadku sprzedawcą), a bank kazał kontaktować się z operatorem terminala. Nie wiem ile dokładnie w takich opowieściach było prawdy a ile przekoloryzowania połączonego z paniką, ale na chłopski rozum w przypadku bankomatu jest przynajmniej mniej pośredników, a więc mniej możliwości odsyłania do kogoś innego. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklamację złożylem w banku, który wydał kartę, natomiast bankomat należał do innego banku. Transakcja w sklepie skończyla się fiaskiem z powodu problemów z łącznością, ale pamiętam, że były wydruki poświadczające nieudane próby zapłaty (po fiasku pierwszej podjąłem kolejną). Na przyszłość będę jednak pamiętał, żeby brać kwity z terminala w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam tylko jedną sytuację gdy transakcja z terminala została przerwana, po podaniu PINu. Jak powiedziałem, że chcę kwit potwierdzający co się stało i że pieniądze nie zostały zabrane z mojego konta, to najpierw popatrzono na mnie jak na idiotę, a później z paniką odesłano do kasy głównej. Tam dostałem jakiś kwitek, ale ogólnie trzeba pilnować takich spraw samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie może czemu nie mogę przypisać nowej karty od T-Mobile UB do konta PayPal?
Poprzednią miałem jeszcze z Alior Sync i ona kilka lat temu powiązała się bezproblemowo, jednak jej termin wygasł, więc jakiś czas temu dostałem nową i od nowa muszę ją przypisać do konta PP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 22:17, zerohunter napisał:

Powiedzcie mi, jak spłaciłem pożyczkę na tv, to powinenem się starać o jakieś potwierdzenie
z banku, że mam czyste konto itd?

Za potwierdzenie (tzw "opinę bankową") na papierze zwykle się płaci. Poprostu pójdź i upewnij się, że kredyt jest zamknięty (koniecznie w oddziale banku nie jakiejś tam mini placówce). Jeśli jest nadpłata (a zdarza się) to nadal masz "otwarty"kredyt momo, że nic nie wisisz bankowi i nalezy ci się zwrot (zwykle tylko przelewem) kasy. Lepiej o to zadbać - niezamknięte kredyty widnieją w "BIKu" - nie ważne czy spłacone czy nie.

Co do darmowych kont - od jakiegoś miesiąca w Alior Banku mozna załozyć Konto Internetowe (tak zwie się "plan taryfowy") za zero "0" pln. Obsługa i w banku i przez net/mobile. Karta do końca roku za zero, potem miesięcznie za 4 pln, chyba że wyda się nią 100zł to za friko. Darmowe bankomaty euronetu (w PL) i wszytkie na świecie (!). Nie ma obowiązku regularnych wpłat. Jak ktoś nie ma to warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też pomysł, jak wpłacę ostatnią ratę to pójdę, i spróbuję uzyskać jakieś potwierdzenie, a co od oferty Alior Banku, to wygląda jak konkurencja dla Tmobile;a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2015 o 22:41, zerohunter napisał:

a co od oferty Alior Banku, to wygląda jak konkurencja dla Tmobile;a.


Konkurencja wewnętrzna, rozszeżenie wachlarza produktów, zwiększenie kanałow dotarcia do klienta.
Efekt jeden i ten sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta darmowa karta to im średnio zawsze w Aliorze działała :-P
Przynajmniej mi po 2letniej promocji, gdzie miałem wszystko za zero, zawsze naliczało 4 za kartę i 2 za ubezpieczenie dodatkowe (zwrot gwarantowany do 2500 euro w przypadku kradzieży)
Bankomaty są darmowe zawsze u nich - ot Alior po prostu nigdy nie miał i nie ma własnych.
Aczkolwiek zawsze w bankomacie płaci się w Aliorze za podejrzenie stanu konta (tylko kto dziś takie rzeczy sprawdza w bankomacie :-P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do opłat za kartę, czy to była karta debetowa czy kredytowa? Kredytowe sa mocno platne.
Ostatnio w starych typach konto wprowadzone zostały zmiany - dodano warunkowe i stałe opłaty za karty. Ale zawsze można zmienic taryfę na inną (za darmo) gdzie nie ma opłaty za obsługę karty.

Dnia 06.10.2015 o 07:26, Zekzt napisał:

Bankomaty są darmowe zawsze u nich - ot Alior po prostu nigdy nie miał i nie ma własnych.

Bankomatów Aliora jest bodajrze 4 (cztery!), ale jako darmowe ZAWSZE są bankomaty Euronetu i Cash4You. Wszystkie inne są darmowe jeśli masz wpływy i dany typ konta (np. Konto Rozsądne, KWJ).

Dnia 06.10.2015 o 07:26, Zekzt napisał:

Aczkolwiek zawsze w bankomacie płaci się w Aliorze za podejrzenie stanu konta (tylko
kto dziś takie rzeczy sprawdza w bankomacie :-P)

Fakt, trzy złote :/ Zawsze można spróbowac wypłacić - uda się ok, nie nie mamy juz kasy :) (próby za darmo), lub apkę zainstalować.
PS: w Koncie Wyższej Jakości wszystko jest za darmo, wiec tej opłaty nie ma. (obecnie są 4 możliwe taryfy w AB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może będzie wiedział. Wyjeżdżam do pracy w trakcie praktyk uczelnianych za granice i chciałbym założyć konto walutowe. Interesuje mnie, aby jego prowadzenie było za 0 zł i aby można było pobierać pieniądze w niemieckich bankomatach (przede wszystkim w bankmatach Deutsche Banku i/lub Post Banku) bez prowizji. Coś ktoś wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cenisz sobie brak opłat za prowadzenie konta i mobilność to na pewno warto zwrócić uwagę na NestBank (kiedyś banki Smart i BizBank) mają naprawdę świetną ofertę, zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy są wciąż podłączeni do Internetu i cenią sobie to, że wszystko można załatwić on-line, ja właśnie się przymierzam do otworzenia u nich konta oszczędnościowego, warunki są naprawdę korzystne, sprawdź https://www.nestbank.pl/indywidualny/oszczednosci/lokaty.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować