Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2005 o 16:52, lurynowicz napisał:

Ja mam Inteligo i nie narzekam, aczkolwiek jeżeli masz na koncie mniej niż 99 zł co miesiąc pobierana jest opłata w wysokości
ok. 5 zł za prowadzenie konta. Jak masz powyżej 100 zł jest za friko. No i 1,22 zł miesięcznie za prowadzenie karty, ale
wygoda i prostota obsługi moim zdaniem wygrywa z mBankiem.



A mogę uzyskać wytłumaczenie - czym się różni Inteligo od PKO ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 16:52, lurynowicz napisał:

Ja mam Inteligo i nie narzekam, aczkolwiek jeżeli masz na koncie mniej niż 99 zł co miesiąc pobierana jest opłata w wysokości
ok. 5 zł za prowadzenie konta. Jak masz powyżej 100 zł jest za friko. No i 1,22 zł miesięcznie za prowadzenie karty, ale
wygoda i prostota obsługi moim zdaniem wygrywa z mBankiem.


A w czym to wygoda i prostota się przejawia? Posiadam oba konta i nie potrafię tego zauważyc ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 17:04, upiordliwy napisał:

A mogę uzyskać wytłumaczenie - czym się różni
Inteligo od PKO ?


Inteligo to w domyśle ma być bank internetowy (tani, wiele kanałów dostępu, prostota i wygoda). Natomiast PKO to zwykły bank ze wszystkimi swoimi zaletami i wadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Inteligo i nie narzekam.

Inteligo ma tą zaletę nad mBankiem, że można wpłacać pieniądze w każdym odziale PKO BP (nie mylić z SA) za darmo (jak zakładałem, to aby wpłacić w mBanku trzeba było prowizje zapłacić, bo nie mają własnych odziałów), i ma chyba więcej darmowych bankomatów (przynajmniej tak było jak zakładałem konto, jakieś 1700 do 400 na korzyść Inteligo).
A tak pozatym to i Inteligo i e-konto (chyba tak się to nazywa) to się właściwie nie różnią. Wszystkie opcje jednego są w takiej czy innej formie w drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 17:07, ferbi napisał:

> A mogę uzyskać wytłumaczenie - czym się różni
> Inteligo od PKO ?

Inteligo to w domyśle ma być bank internetowy
(tani, wiele kanałów dostępu, prostota i wygoda). Natomiast PKO to zwykły bank ze wszystkimi swoimi zaletami i wadami.



Tak ale przecież to PKO oferuje to konto więc to nie jest chyba oddzielnego coś;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 08:49, Persona Non Grata napisał:

Ale można jej używac w płatnościach przez net ma dodatkowy nr i jak płacisz
w sklepie nie używasz pinu tylko podpis na rachunku - więc jak kredytowa się zachowuje


no ma, i wiem że tak jest bo właśnie tak płacę często ;] ale nie skojażyłem jednego z drugim ;)
... widze muszę się lepiej zapoznać z rodzajami kart płatniczych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bah... a za prowadzenie konta Inteligo jest chyba zero złotych - o ile masz średnie saldo miesięczne ponad 100zło (jakoś tak pisało w regulaminie, nie zacytuję bo zbyt dawno go czytałem ;] )

pozatym nie ma to jak wygoda... mBank również brałem pod uwagę, ale zrezygnowałem na konto Inteligo (ładna gra słów ;] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 17:04, upiordliwy napisał:

A mogę uzyskać wytłumaczenie - czym się różni Inteligo od PKO ?


"inteligo" od "PKO BP z obsługą przez neta" różnia się generalnie regulaminem ;] no i jedno to "prawdziwe" konto internetowe, a drugie to "normalne" konto wzbogacone o obsługę przez neta :]
... diabeł siedzi w szczegółach -> poczytaj regulamin obu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 17:04, upiordliwy napisał:



A mogę uzyskać wytłumaczenie - czym się różni
Inteligo od PKO ?

Jasne: Inteligo to konto PKO, a nie oddzielny bank

@ Ferbi: no cóż, przynajmniej mi łatwiej jest obsługiwać się Inteligo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://e-platnosci.23.pl/faq.htm

Karty płaskie (Visa Electron i Maestro) - dane na karcie są nadrukowane (istnieją wyjątki). Cechą charakterystyczną jest wymóg autoryzacji każdej transakcji. Z kart płaskich można korzystać wyłącznie w bankomatach i elektronicznych terminalach sklepowych (POS). Wszystkie transakcje są dokonywane na podstawie danych zawartych na pasku magnetycznym karty. Wyjątkiem są m.in. karty Visa Electron Inteligo, Visa Electron Deutsche Bank i Visa Electron Invest Bank, które umożliwiają dokonywanie transakcji w internecie oraz drogą pocztową i telefoniczną, czyli bez fizycznej obecności karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem neidawno 18 lat, muszę zrezygnować z Sezam, w BPH ale na konto Sezam Student musiałbym czekać jeszcze te pare przeklętych maturalnych i postmaturalnych miesięcy aż będe miał jakis indeks... podobnie jest w Millenium, PKO.. W Śląskim teoretycznie mógłbym już etraz i generalnie foerta wydaje się korzystna, prócz konieczności wykonywania operacji bezgotówkowych na min 100 zlotych, co miesiąc- na karcie Maestro. Takie operacje, musze przyznać, nie zawsze przeprowadzam więc.. generalnei to zamota. Jakieś komentarze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie bajer jest taki że Inteligo to internetowy bank :) nie bawisz się w żadne łażenie do banku - bank łazi do ciebie :)

telefon, wap, internet, SMS... żadnych formalności typu "idź wystój się w kolejce, dowiedz się że brakuje ci kwitka, wróć jutro jak to załatwisz" ;]

nie ma żadnych wymaganych "miesięcznych obrotów", masz na koncie ile chcesz... poza opłatą za kartę i ewentualne informacje SMS, o ile średnie miesięczne saldo wynosi ponad 100zło, prowadzenie rachunku nic cię nie koszyuje (jak mniej to parę złotych)... jak dla mnie bomba :) myślałem że banki są trudne w obsłudze, ale okazało się że dzięki Inteligo myślę tylko o tym o czym powinienem - czyli o wszystkim poza formalnościami ;]

(lol... zabrzmiało jak reklama '';] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taaaaak ja z początku też myślałem że reklame tu robisz :D no chyba będę musiał tego spróbować :D skoro każdy kto ma zachwala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka bardzo uciążliwych wad w Inteligo:

- nocne przetwarzanie danych zwykle od 00:00 do 01:00 chociaż i dłużej, podczas którego nie można wykonywać żadnych transakcji - żadnych, nawet się nie zalogujesz i nie popatrzysz ile masz pieniążków (pewnego razu wracałem skądś autem i musiałem zatankować... miałem niestety tylko kartę z Inteligo przy sobie... i co?? czekałem do 02:15 na stacji benzynowej, bo wielce szanowne Inteligo miało przetwarzanie danych... nocne zresztą),

- przetwarzanie danych potrafi się pojawić również o dziwo około godziny 10:00 (wtedy już nie jest nocne :P) i potrafi bardzo zdecydowanie przetrzymać przed bankomatem zanim się podejmie gotówkę,

- za każdy przelew zewnętrzny naliczana jest opłata... 99 groszy, ale jak robi się tych przelewów kilka w miesiącu, to mamy juz kilka złotych,

- bardzo, bardzo długo czeka się na połączenie z operatorem ich infolinii,

- często mają prace konserwacyjne... zbyt często dla kogo, kto bardzo intensywnie i w każdej praktycznie chwili korzysta z konta

Dlatego założyłem sobie konto w Multibanku, w którym żadnych z tych wymienionych problemów nie ma, a dodatkowo jest zdecydowanie tańsze w "utrzymaniu" niż konto Inteligo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 22:16, mihauu napisał:

nocne przetwarzanie danych


hmm... każdy bank tak chyba ma? tylko w różnych godzinach O_o

Dnia 08.12.2005 o 22:16, mihauu napisał:

za każdy przelew zewnętrzny naliczana jest opłata...


no to także chyba w każdym banku obowiązuje? ;]

Dnia 08.12.2005 o 22:16, mihauu napisał:

bardzo, bardzo długo czeka się na połączenie z operatorem ich infolinii


w sumie to nie kożystam, ale faktycznie nie jest tak żeby się ktoś odrazu zgłaszał... O_o


tak BTW - niegłupim pomysłem byłoby porównanie kluczowych cech Inteligo i mBanku - opłaty za prowadzenie, karta i opłaty za kartę, przelewy, wygoda obsługi przez www, ocena serwisu telefonicznego, wymagania "minimalne" etc. przydałoby się nie tylko nam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odkryłem kolejną "niedogodność" Inteligo. Pobierają opłatę za realizację przelewu przychodzącego z zagranicy (system SWIFT). I to wcale niemało, bo 11,99 zeta:/ A taki mBank nic sobie za to nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 22:57, KHRoN napisał:

> nocne przetwarzanie danych

hmm... każdy bank tak chyba ma? tylko w różnych godzinach O_o


możliwe, ale nie sprawia to, że wtedy NIC nie można zrobić z pieniędzmi!

Dnia 08.12.2005 o 22:57, KHRoN napisał:

> za każdy przelew zewnętrzny naliczana jest opłata...
no to także chyba w każdym banku obowiązuje? ;]

Nie! Skoro nie jesteś pewnien, to po co piszesz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 23:31, mihauu napisał:

Nie! Skoro nie jesteś pewnien, to po co piszesz :]


kto pyta nie błądzi - lepiej żeby teraz mnie ktoś poprawił, niż żebym wciąż "głupoty" gadał... ;]
BTW faktycznie w takim powiedzmy mBanku nie ma opłat za przelewy? O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować